|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sistematski pregled
10.8.2010 18:01:28   
lanajelena
Nadam se da nisam duplirala temu...skoro su me zvali iz Zmaj Ognjena Vuka da dovedem Lanu(3.5godine) na sistematski pregled,znam da je i Gagins vodila svoje dete (pa da napise nesto o tome)
pedijatar,logoped,psiholog...

to su me zvali iz razvojnog savetovalista ovi iz dz nisu spominjali sistematski,niti je neko odatle zvao,kako onda da roditelji znaju da treba da vode dete user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: sistematski pregled
10.8.2010 18:59:59   
Anoniman
user posted image Mene niko nije zvao. A jel inače vodiš dete u ZOV?

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: sistematski pregled
13.8.2010 18:19:28   
Anoniman
Alo, sestro, otvorila temu i više ne pišeš? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: sistematski pregled
13.8.2010 19:31:21   
lanajelena
dva dana sam bila u frci...Posto je Lana i kao beba bila sitnija patronazna mi je preporucila Dr Bašić koja radi u razvojnom pa smo otisli cisto da vidimo sta ce da kaze i ona je jedina koja nije rekla ju sto ti je mrsavo dete i otad je krenula nasa "ljubav"...isli smo do pre 1,5 redovno i onda su nas zvali da treba da radimo sistemstski,inace smo mi na limanu i tu nas niko nije zvao niti je spominjao...bili smo danas ide se kod pedijatra,logopeda,defektologa i psihologa...mislim da kod nje moze svako da zakaze,ja ti preporucujem znam da je i tvoj Luka sitniji

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: sistematski pregled
13.8.2010 19:42:44   
Anoniman
Ma ja sam živac, mene će to nervirati, samo će mi pustiti buvu u uši, i non stop ću da zagledam zdravo dete. user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: sistematski pregled
13.8.2010 19:50:04   
lanajelena
ma DR je skroz ok ja sam se plasila danas kad je isla na merenje(oduzece mi dete zbog neuhranjenosti) ma kaze mm nije ni prokometarisala njenih celih 12kg sa patikama,zato mi je ona ok jer ne voli bas debelu decu,ona pise za Nutriciju  o ishrani i Gagins vodi decu kod nje,ja cu da probam i Dusana da ubacim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: sistematski pregled
13.8.2010 19:52:49   
Anoniman
I moja dr je takva. Mogla bih odbauljati da je pitam za taj sistematski.
Ja Luku vodim kod Dr Basare, u Vaste Stajića.
A i privatni dr (Bulatović) je isti takav.

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: sistematski pregled
13.8.2010 19:56:58   
lanajelena
ma najbitnije je da me ne smara sa tim mrsava je i ostalo(jedan konj mi je cak rekao da je mogla da umre kre*en) jer i ja sam takva bila pa sam sad ko slonica...pitaj za sistematski meni je to skroz ok cak mi je mm rekao kako za neke stvari nije imao pojma da bi ona znala odgovore zaprepastio se tamo i sva slova lepo izgovara

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: sistematski pregled
17.9.2010 12:10:47   
lanajelena
Juce sam u Laninom vrticu procitala da svi zainteresovani roditelji mogu da zakazu sistematski da vide psiho-motorne sposobnosti svoje dece user posted image ...znaci Tash mozes da ga dovedes ako zelis,mozda ima i kod Vas na oglasnoj tabli

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: sistematski pregled
30.5.2011 8:30:06   
Jele
LJ i mi sad idemo kod Bašićke i rekla je da bi Uroš trebalo na sistematski i to je bila u fazonu začuđena što sistematski nije već odtrađen, a nama ga niko nije spominjao. Jel' to sad znači da ga rade sa 2 godine? Bašićka baš i nema slobodnih termina, puna je, tako da sad gledam kako da uglavim sistematski...

Daj malo detalja o pregledu, kako izgleda razgovor sa psihologom? Već vidim Uroša u suzama user posted image , razgovor sa nepoznatom osobom, nadam se da će biti neka sa lepim i strpljivim pristupom deci, trebalo bi tako da bude ako je dečiji psiholog...
Dajte detalje kako izgleda sistematski, gde se sve to odrađuje, šta sve sadrži, ma sve mi recite user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: sistematski pregled
30.5.2011 9:08:59   
Olga75
Jele , mi smo isli na sistematski sa malo manje od 2 , 5
znaci bilo je ono klasicno kod pedijatra , merenje i blabla pa smo isli kod stomatologa , kod ortopeda i kod logopeda.
Kod logopeda je bilo ovako : dala joj je one drvene puzzle da slaze i pri tom je pitala : sta je ovo ? gde ovo ide , izmenjala je puzzle , kocke koje se uklapaju i pokazivaal je neke slike : sta radi devojcica , sta decak , gde je lopta ....
eto user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: sistematski pregled
30.5.2011 10:23:29   
lanajelena
Jele meni je Lana kad je prvi put isla kod psihologa cutala kao zalivena,jos ona kaze a da vi izadjete reko bice jos gore,ona onda pa bolje da dodjete za dva meseca ja se razocarala a dete nema sta nije pricalo/radilo u tom periodu(a tamo kao onaj zabac iz crtaca) i dok smo mi dogovarale termin L sisla i pocela da slaze kocke (kaze psiholog kao pa to rade mnogo starija deca i onda malo po malo dosla L do njene stolice i ona ispitivala kako se zove i jos neke sitnice,one sve vide iz njihoovg ponasanja,ma nista strasno,cak sta vise ja je vodim kad god imam neki problem malo veci kod njih(odbijanje od dude,vrtic)...meni su ti sistematski jako korisni tako da vodi ga meni je L zakasnila na neki sa 3,5 godine cini mi se ali nikad nije kasno bolje na vreme da primete neke sitnice

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: sistematski pregled
30.5.2011 14:12:30   
Jele
Hvala Olga i LJ. Joj, već vidim kod logopeda i psihologa udaranje u plač, a da ga ostavim samog ne dolazi u obzir, bilo bi grozno, a ne bih ni mogla ni htela. Sačekaću još malo, od bolnice je razvio neki paničan strah od belih mantila i nepoznatih ljudi, ali čini mi se polako zaboravlja, pa čisto da mu dam još malo vremena da zaboravi.... A Uroš još ne priča ono da ga razumeš, sve su to samo prvi slogovi, retko koja reč cela, kako li će on odgovarati na pitanja (ah tu je mama prevodilac user posted image ). Baš imam neku tremu moram priznati. Pogotovo što nam fina motorika nije tako super razvijena kao kod dece njegovog uzrasta zbog te rubne ventrikulomegalije, pa ne bih da me natripuju bez uvida u celu priču, moram poneti sve žive nalaze i ispričati uvod detaljno pre pregleda... Baš imam tremu.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: sistematski pregled
30.5.2011 14:27:21   
lanajelena
Mi nismo ni svesni koliko oni znaju,tamo ce te sigurno iznenaditi user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: sistematski pregled
30.5.2011 16:15:17   
Jele

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Mi nismo ni svesni koliko oni znaju,tamo ce te sigurno iznenaditi user posted image


user posted image


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: sistematski pregled
1.6.2012 14:51:20   
Jeca*
Bili smo juče na sistematskom, pošto uskoro punimo 4 godine user posted image
visok je 111cm a za njegov uzrast je "po tabeli" 102cm. Težak je dovoljno, mogao bi 2-3kg i manje, ali dr kaze da je u ovom uzrastu i nakon zime to prihvatljivo i da je sad u fazi da se izvlaci user posted image
od logopeda smo dobili puno puno pohvala...pupupu
fizijatar je konstatovao ono što smo već znali da ima blago ravne tabane, ali dogovorili smo se oko nekih vežbica (imala i ja kad sam bila u njegovom uzrastu user posted image ) i pratićemo ga kako raste
kod očnog smo zakazali pregled za 2 nedelje, pošto je bila gužva
krvnu sliku smo zasad eskivirali, uradićemo je neki dan pa odneti dr na uvid
eto...samo da se pohvalimo da i to završismo, a baš sam imala tremu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 12:26:03   
Anoniman
Bas lepo Jeco user posted image
Mi sledeci sistematski imamo cini mi se pred skolu user posted image
jel postoji sistematski pred vrtic ? ako je prime naravno ..

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 12:27:51   
minavb
Sistematski je obavezan pred vrtic.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 12:29:59   
Anoniman
Znala sam user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 12:32:43   
minavb
Samo me preslisavas,a?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 12:33:48   
Jeca*
obavezan je sistematski, koliko ja znam, oko svakog rodjendana. A pred vrtic i skolu svakako!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 12:33:49   
Anoniman
Pravim se pametna user posted image
Nama dr skoro rece da nema potrebe da dolazimo do skole .. vakcinacije zavrsili , kod logopeda idemo pa idemo , ona to samo upise u karton , ocno takodje , gde god idemo , oni nam zakazuju tako da kod nje bas nemamo sta da trazimo user posted image

< Poruku je uredio ribizla -- 2.6.2012 12:36:07 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: sistematski pregled
2.6.2012 13:25:10   
minavb
Pisali smo pre neki dan, razliuje se po domovima zdravlja. Prethodni sistematski nam je bio sa 18 meseci, sledeci sa 30 ili pred vrtic.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: sistematski pregled
27.10.2012 13:08:31   
MarijaBg
Nas su zvali iz DZ i zakazali sistematski 15.11.
Sta mogu da ocekujem od pregleda, koliko traje sve to?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: sistematski pregled
4.11.2012 20:20:10   
lesica
Sad sam se setila da smo zakazali vanredni sistematski za 15.11.,Lenka će tad imati pune 2,5 godine.I dr nam je rekla da ćemo tad da obidjemo i fizijatra,stomatologa,logopeda i psihologa.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Beba i tata
Pansophia

Koliko vam muz pomaze oko bebe?

Mnogo mi pomaze (60%)

Pomalo mi pomaze (4%)

Povremeno mi pomaze (26%)

Uopste mi ne pomaze (10%)


Ukupan broj glasova: 72

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here