|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:02:35   
Anoniman
Evo i mene sa problemcicem. Bebac u zadnjih 3-4 dana ima zelenkastu stolicu. Nije to bas, bas zelena boja, vec zuta sa blagom nijansom zelene. Beba ima 7 nedelja, malo mu je slinav nosic, ali nije zapusen, i stolica mu ima malo neprijatniji miris nego do sad.
Da li je neko imao iskustvo sa ovim? Da li odmah da ga vodim u savetovaliste ili da pricekam razvoj situacije?
Zaboravih reci da samo dojim bebu.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:19:03   
eugenija
Jao Zille, nemoj mi verovati na reč, ovo je totalno neproverena informacija, ali negde sam čula da zelen boja stolice znači da beba nije dovoljno papala..

E sad, ubij me ako ti zakomplikovah životuser posted image user posted image

Nego ti čekaj da se javi neko stariji i iskusnijiuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:25:21   
eugenija
Iskopah nešto sa nekog foruma...

Mi smo svezi po pitanju zelene stolice (prosla oko 3-eg meseca). Kod nas je u pitanju bilo to sto je pio puno prednjeg mleka (to izmedju ostalih uzroka gore pobrojanih boji stolicu u zeleno), a do masnog nije stizao. Daj mu stalno jednu istu siku u roku od 2-3 sata, pa samo drugu u roku od dva-tri sata (izgledace ti prazna, ali nije, naici ce novo otpustanje mleka i tako ce bebac doci do tog masnijeg zasitnijeg mleka).

Izvor


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:27:31   
afrodita
Tačno je da bebe koje jedu najbolju hranu na svetu (to je naravno mamino mleko) imaju zlatno žutu boju stolice, ali to ne mora uvek da bude tako. Beba ima pravo da ponekad ima i zelenkastu stolicu, čak i sa malo sluzi. Ovo se često dešava kada bebe imaju zapušen nosić sa dosta sluzavog sekreta. To je prolazna stvar, pa se posle nekoliko "mešovitih stolica" ponovo pojavi zlatno žuta boja.
Ima nesto i u ovome sto je Eugi napisala, narocito ako ima vise od 5 takvih stolica, mislim da bi ipak
bilo dobro posetiti savetovaliste ako to traje duze vremena.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:28:10   
Zlatna ribica
Ja sam se isto jednom ufrkisala zbog te zelenkaste stolice, pa sam zvala "Halo-bebu". Receno mi je da stolica kod beba moze biti zelenkasta iz raznoraznih razloga - zubici, prehlada (progutane sline), neka hrana (kod dece koja vec jedu i drugu hranu osim mleka). Poenta je da pratis detetovo opste stanje. Ako ono nije kenjkavije, ako spava,jede,piski, i uopste izgleda i ponasa se kao i obicno, onda nema razloga za brigu. Ako je dete pospanije nego inace, ako je mnogo kenjkavo, a zelenkaste stolice se ponavljaju, onda treba svakako proveriti sta je u pitanju kod pedijatra.
Ja bih svakako otisla kod detetovog pedijatra, na konsultacije.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:43:00   
guppy RR
Želela bi samo da dodam, da se boja stolice kod DOJENE bebe menja i u odnosu na to šta pojede majka.

Ne verujete? Probajte user posted image
najedite se spanaća jedan dan... ili nečega što ima puno gvožđa (cvekla, borovnice, meso...)


(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:43:06   
Leki 77
Moje misljenje je da posto je lavic mnogo mali obavezno ides u savetovaliste. I to samo zato sto mu je i slinav nosic. Mi imamo pet meseci i stolica nam je dugo povremeno zelena (samo siki, cak ni vodu nece ni na koji nacin da pije). To se prvi put desilo pre tri meseca, i dr nam je rekla da je moguce da sam ja jela nesto sto je "obojilo" stolicu, i da nema mesta uznemirenosti jer je beba dobro napredovala. Ja sam naravno brinula da gladuje, ali posto je tada dobio 1330g za mesec dana, dr je rekla da to nije sigurno. U to, sve to sto i ti posmatras, a sto je i po mom misljenju najbitniji - opste ponasanje bebe je bilo potpuno uobicajeno. Mogu samo jos da dodam da ako je nosic slinavkast, da moze da bude i malo sluzi u stolici, i da je to krajnje regularna pojava. Nama su krenuli zubici, pa balavi kao slavina, i zbog toga nam je prilicno retka stolica. Ako je beba dobre volje i nije "sumnjiva" ja ne bih brinula, ali bih je samo zbog tog nosica odvela u savetovaliste. Inace, moj prvi kontakt sa stolicom neprijatnijeg mirisa je bio kada se pojavio mladi luk pa ga se ja naklopalauser posted image , dakle, mozda si nesto jela sto je promenilo miris i boju stolice - neka zaprska mozda, neka zelena salata uz to npr.

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:43:39   
bebac2
to ne bi trbalo da te brine.I mi smo imli sl.problem.Da li si jela neko zeleno povrce,meni je to licno uticalo od zelene salate.A stolice moze da oksidise.dr nam je savetovala da samo tecna yelena stol vec ukazuje na neki problem.Isto je bitno da beba napreduje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:44:19   
guppy RR
Leki, nas dve u isto vreme istu priču user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:49:48   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Leki, nas dve u isto vreme istu priču user posted image


Videh user posted image  Bila si brza 6 sekundi user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 22:53:21   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: bebac2

dr nam je savetovala da samo tecna yelena stol vec ukazuje na neki problem

Mi danima ovako - tecna , zelena stolica user posted image  Nama dr kaze da je tecna od balavljenja (jer je to prevelika kolicina vode za tako malu tibu), a zelena od moje ishrane. Znam da mislis na male bebe kod kojih zubici jos nisu aktuealni, ali ja samo da se pozalimuser posted image

(odgovor članu bebac2)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.8.2009 23:07:05   
Anoniman
Jos ako kaka smrdi na kiselo znaci da je malo prehladio stomacic. Ali ako nema prolive, nema razloga za brigu.

IZVORNA PORUKA: Zille

Evo i mene sa problemcicem. Bebac u zadnjih 3-4 dana ima zelenkastu stolicu. Nije to bas, bas zelena boja, vec zuta sa blagom nijansom zelene. Beba ima 7 nedelja, malo mu je slinav nosic, ali nije zapusen, i stolica mu ima malo neprijatniji miris nego do sad.
Da li je neko imao iskustvo sa ovim? Da li odmah da ga vodim u savetovaliste ili da pricekam razvoj situacije?
Zaboravih reci da samo dojim bebu.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.8.2009 8:39:02   
Anoniman
Sada čujem prvi put da se boja bebine stolice menja u zavisnosti od toga šta mama jede, mom detetu se to nije dešavalo.
Meni su rekli da je zelena stolica znak da je beba gladna.
Kada me je pedijatar pitao dal je Lukina stolica zelena ili žuta, rekla sam "oker", i takva je i bila dok god nisam počela da mu uvodim čvrstu hranu, samo je postala gušća (i dalje oker) kada smo sa dojke prešli na adaptirano mleko.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.8.2009 8:42:36   
Anoniman
stolica ako je bukvalno ko žabokrečina - onda je to tzv "gladna" stolica

a to što bude zelenkasta ...nema mjesta panici

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.8.2009 9:11:21   
Anoniman
Joj zene, hvala vam na odgovorima. Videcu danas kako bude, da li je za paniku ili ne. Inace je bebac raspolozen, guce, smeje se, hoce da sisa i mislim da nije gladanuser posted image . Mozda je to stvarno od nosica, i starije dete mi slini malo, mozda je presla sa njega neka prehladauser posted image .
Da li je moguce da ako ja imam stomacnih problema tipa nadimanja i zatvora da i bebac odreaguje drugacijom stolicom? Mozda su moje muke presla na njegauser posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.8.2009 20:01:56   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Zille

Da li je moguce da ako ja imam stomacnih problema tipa nadimanja i zatvora da i bebac odreaguje drugacijom stolicom? Mozda su moje muke presla na njegauser posted image




Moguce, a narocito ako je od necega sto si pojela. Mojoj bebi nije smetalo nista - ni beli, ni crni luk, ni sok od pomorandze, ni kupus ni pasulj, samo tikvice i gorgonzola. Bizarno. Ok za gorgonzolu, ali tikvice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.8.2009 20:02:42   
Leki 77
E da, i ja oduvek imam nadimanje od origana, i primetila sam da i mis ima puno gasova kada ga jedem pa sam ga izbacila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
27.8.2009 23:34:37   
Anoniman
Evo da javim da nisam isla u savetovaliste zbog stolice jer se sama regulisala vec isti dan kad sam se pozalila. Sve je to prolazno, a ja kao svaka brizna majka odmah panicimuser posted image
Eto da se zna da je sve O.K.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
25.10.2009 15:54:30   
*Alexx*
A sad ja :) Moj Andrej je u cetvrtak primio dva vakcine: HepB drugi put i Pentaxim prvi put (ima 2 meseca). Od tada, stolica je konstantno zelena, tecnija... Njegovo opste stanje je OK, imao je 37.2 temperaturu drugi dan samo, guce, smeje se. Ja nisam menjala nacin ishrane, jedem sve kao i ranije, on sisa kao sto je sisao. Da li je moguce da je od tih vakcina - reaguje organizam? Pre toga je stolica bila normalna, oker boje, sa onim gromuljicama...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.10.2009 19:42:54   
nina83
Joj zene sad ste me istripovale da je moj bebiron gladanuser posted image  Njoj je konstantno zelena stolica i ne kaki svakog dana vec savkog 2-3. Dojim je i obavezno posle dobija i dohranu, kako mi je rekao pedijatar. Posle lepo spava i nije kenjkava. Imala je problema sa nosicem, ali nije imala sluzavu stolicu..

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.10.2009 19:48:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nina83

Joj zene sad ste me istripovale da je moj bebiron gladanuser posted image  Njoj je konstantno zelena stolica i ne kaki svakog dana vec savkog 2-3. Dojim je i obavezno posle dobija i dohranu, kako mi je rekao pedijatar. Posle lepo spava i nije kenjkava. Imala je problema sa nosicem, ali nije imala sluzavu stolicu..


Nema potrebe da se tripujes, pa tvoja bebica ne moze da bude gladna kad je dohranjujes. A verovatno je zelenkasta zato sto se jos uvek cisti. Ako lepo spava i nije kenjkava onda je sve O.K.user posted image
Ja sam mom malisanu dala danas kravlje mleko, sad cu da vidim sta ce da se desi, tj.da li ce konacno poceti lepo da spava. Inace konstantno ima zelenkastu stolicu zadnjih 2 meseca, pedijatri kazu da to nije ista, a ja mislim da moje mleko nije dobro, pa sad cemo videti ko je u pravuuser posted image

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
29.10.2009 19:52:49   
nina83
Zille, je l samo dojis ili dajes i ad?
Ako imas dosta mleka, sto ne bi bilo ok? Meni su rekli da je svako majcino mleko dobro, samo je stvar da l ga ima dovoljno.
A je l ti se desavalo da ima belicaste grumuljice u kaki? Njoj se i to desava, pa sam pomislila da je i to od Bebelaka..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
30.10.2009 10:30:12   
*Alexx*
Napisala sam u drugoj temi, ali da ponovim ovde - mi smo bas juce isli kod pedijatra zbog te zelene stolice. Andrej je imao zutu, bas skolsku, ali odjednom je postala zelena (potrefilo se da je postala zelena odmah posle vakcine, ali to nema veze :)). Kaze pedijatrica da boja stolice nema nikakve veze i da to nije nikakav simptom dokle god bebac dobija na tezini, lepo jede, normalno se ponasa (tj. kao i obicno). Dala nam je Liobif ampule, nedelju dana (to je probiotik), ali i to je bilo u fazonu "probajte sa ovim, mada nije nista".

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
30.10.2009 12:59:06   
mamica S
i moeto bebence eve vekedva dena ima nekako zelenkasta stolica  i malo e potecna..dali nekoj mozi da mi kazi koja bi mozela da bide pricinata,inace cica i plus se dohranuvame so HIPP,ima 3,5 meseci....user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
30.10.2009 16:32:18   
Anoniman
Nina samo ga dojim. Zadnjih par dana sam pocela da uvodim kasicu od jabuke, tj.izblendiram kompot od jabuke. To je lepo prihvatio, stolica mu je vec 2 dana kasasta, gusca nego inace, i to je dobro. Meni je jako zao da prestanem da dojim, a bebac jako lose spava pa vec sumnjam i na kvalitet svog mleka. Evo danas nije uopste hteo da pije kravlje mleko, vec samo da siki. Nemam pojma vise.

(odgovor članu mamica S)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here