|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i klima uređaj
28.5.2009 9:26:44   
Anoniman
U stanu... U autu...

mihi je maločas pisala u drugoj temi o ovome, i prijatelji jedni su mi pre koji dan rekli da se dete prehladilo od klime...

Luku sam rodila u julu i dovela ga kući u klimatizovano. Spvali smo u istoj sobi sa klimom, ali je on imao korpu, tako da nije moglo kroz rešetkice od krevetca da mu duva, naime, nije nikada duvalo direktno na njega. Na more smo sa njegovih i godinu i dve išli u klimatizovanom autu, nije se prehladio.

Vaša iskustva? Kako vi regulišete tu stvar "Beba i klima uređaj"?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba i klima uređaj
28.5.2009 11:50:15   
Lu
U kući nemam klimu,izolacija je super tako da nam ne treba.
U autu kad putujemo upalimo normalno klimu ali ne da puše jako nego samo da rashlađuje zrak,znači isključimo ono puhanje.
Ako je auto bilo na suncu prvo ga upalimo na najjače i rashladimo(prazno auto),zatim smanjimo klimu na neku normalnu granicu i tako nikad nismo imali problema,prehlade,curenja nosa i sl.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba i klima uređaj
28.5.2009 12:06:55   
bebać
Nemam problema,Sergej ok podnosi...u stanu je radila ovih dana kad je vruće bilo..a u autu isto tako upalimo to 'puhanje' i sve ok...nemam loših iskustva

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba i klima uređaj
28.5.2009 13:18:38   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image za temicu i user posted image user posted image za nasu Tashu.
Htjela sam ja da je otvorim u nekoliko navrata pa uvijek odlutam na neku drugu stranu.
U kuci nemam klimu jer mi i nije potrebna(kuvam u garazi pa i ne grijem) ali me brinulo to za auto.
Dosad nije bilo problema ali nismo ni isli na neke duge relacije kad je bas peklo.
Nadam se da ce biti ok i daljeuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba i klima uređaj
28.5.2009 20:37:29   
magde
i meni je strah na ovo pitanje ne mogu da odgovorim bas ali  moja beba je 5 meseci i neznam kako ce da bude ovo ljeto zivimo na 1 kat tako da nije toliko vruco a i sunce grije samo ujutro ali ako bude mnoooogo toplo neznamo sta je pametno

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba i klima uređaj
29.5.2009 9:01:51   
Anoniman
nemam u stanu klimu i ako sam mislila da je kupim al onu sto moze i da grije iz razloga sto sam na toplanama pa radi onog prelaznog perioda ...recimo kad u maju zahladi

u autu imam, jbg kupljeno takvo... i ako je nesto ne palimo

sad nesto kontam .... Boze dragi kako smo mi prezivjeli bez tih cuda user posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba i klima uređaj
29.5.2009 9:14:16   
Anoniman
Nemamo klimu u kuci, nemamo potrebe, dobro je izolovana. U autu isto nemamo a volela bih da je imamo.
Nemam nista protiv tih spravica, sluze svrsi, bitno je da ne duva direktno na bebu, i da ne pravi jako veliku razliku u temperaturi u kuci i napolju( npr.u kuci 20 stepeni a na ulici 35-36, pa da se slogiras kad izadjes napolje).
Cini mi se da su vremenski uslovi bili bolji kad smo mi bili klinci, nekako smo bolje podnosili i leto i zimu. A nisu bile ovako velike temperaturne oscilacijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba i klima uređaj
29.5.2009 10:17:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Cini mi se da su vremenski uslovi bili bolji kad smo mi bili klinci, nekako smo bolje podnosili i leto i zimu. A nisu bile ovako velike temperaturne oscilacijeuser posted image



ne vjerujem Zille... nego nismo znali da postoji klima pa nam je ispod drveta bilo super ili uletimo u kakav haustor pa se rashladimo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba i klima uređaj
29.5.2009 11:20:47   
Anoniman
Ja isto mislim da su bile sasvim drugačije temperature, da je bila drugačija klima.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba i klima uređaj
5.6.2009 23:12:01   
Didy
IZVORNA PORUKA: Zille

nekako smo bolje podnosili i leto i zimu



Da. Izgleda da naša deca neće ni znati šta su jesen i proleće, jer bukvalno iz jakni uskačemo u papuče.

Btw, koristimo klimu, ne puštamo da duva direktno u bebu, za sad sve ok... kuc, kuc, kuc...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba i klima uređaj
29.6.2009 15:26:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy


Btw, koristimo klimu, ne puštamo da duva direktno u bebu, za sad sve ok... kuc, kuc, kuc...

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba i klima uređaj
30.5.2010 12:05:49   
buhla
ja cu morati da ugradim klimu, jer je vec sad nepodnosljivo. zivim na poslednjem spratu i leti uvek bude prevruce a zimi 'ladno! samo sto cu morati da napravim nov razmestaj po sobi, jer moze na dva mesta da se postavi klima, a onda duva ili u krevetac ili u moj krevet.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba i klima uređaj
30.5.2010 12:21:22   
MASHKA
mi smo kupili prošle nedelje klimu i ugradićemo je za neki dan!
kada sam pitala mog ginekologa šta je najbolje za trudnicu po ovoj vrućini, a živimo u potkrovlju, rekla mi je da je klima mnogo bolje i zdravije rešenje od ventilatora. bitno je samo da ne duva direktno u mene sada a ni u bebu sutra-dan i da se redovno održava onim sredstvom za čišćenje klime. nismo čekali ni časa i odmah smo poručili jednu!user posted image
trpezarija nam je od dnevne sobe podeljena harmonika vratima a klima će biti u trpezariji ...tako da ćemo vrata otvarati i zatvarati po potrebi i tako kontrolisati protok hladnog vazduha....nameravamo da je koristimo i za grejanje u prelaznom periodu.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba i klima uređaj
30.5.2010 12:24:22   
maslinica
mi kad smo isli iz porodilista upalili smo u autu klimi, samo ne na puhanje. taj dan je bilo bas lijepo i toplo u autu bila vrucina i ja rekla mm da upali...sve lepo proslo:)
a patronazna mi je rekla da slobodno upalimo klimu, bolje nego da se kuva u vrucini, samo da ne duva na njega..sto i znamo i bez da neko kaze:)
u kuci imam klimu u boravku iz kojeg se ide kod nas u sobu, kontam i kad radi samo ce lepo dolaziti prohladjeni vazduh do nas:)

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba i klima uređaj
30.5.2010 12:53:04   
LillyT
Nama je u spavacoj sobi (a tu je i beba) bas toplo, pa svako leto spavamo u dnevnoj (hladnija je, a i klima je tu). Moracemo da pretumbamo ramestaj kako beba ne bi bila na udaru, pa da pocenom da se hladimo. Servisirali smo je ove godine, ociscena je, tako da nema brige. Zivela klima user posted image user posted image user posted image user posted image

Inace, palimo je uvek u kolima kada nam je toplo.

Ne verujem da nekada nije bilo tako toplo, mi kratko zivimo da bismo znali kako je nekada bilo i da li su te promene znacajne, a i tek se pre nesto vise od 100 godina temperatura pocela beleziti, pa je rano za neke zakljucke.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba i klima uređaj
30.5.2010 22:09:42   
Leki 77
Mi smo klimu kupili zbog bebe. Stan nam je tako orijentisan da nikada nije mnogo vruce, ali sa malom bebom nisam htela da rizikujem. Nisam je gasila celo leto. Naravno, nikada nije duvala direktno u dete, prosto sto ni meni to ne prija. U kolima koristimo klimu, ali mnogo pazljivije jer se Igor mnogo znoji u AS pa se plasim kombinacije duvanja hladnog i mokre kose. Ali, bez klime u kolima bi bila katastrofa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba i klima uređaj
11.6.2010 18:42:52   
micketta
ja ne smem da upalim klimu u dnevnoj sobi dok je i Danica u njoj iako smo usmerili da bije u drugu stranu. mozda preterujem? pustim klimu samo kada je ona u svom krevecu, koji je u nasoj spavacoj sobi i onda tamo bude malko podnosljivije, ali termometar pokazuje da je u toj sobi 28 stepeni. uzas!! nisam pametna sta da radim. dodjem u iskusenje da je stavim u njanjalicu pa u dnevnu sobu, pa valjda joj nece nista biti ako vec ne duva u nju, ali svi, ukljucujuci i mm-a vicu 'no, no'

_____________________________

zna baba

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba i klima uređaj
11.6.2010 18:46:40   
buhla
ja sutra idem da kupim klimu i nasla sam resenje... nece biti u sobi nego u hodniku i duvace ka sobi... user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba i klima uređaj
11.6.2010 22:16:00   
usamljena
Pomoc mala user posted image Klimu imamo par godina i nikad do sada nisam bila opterecena njenim koristenjem. Sad sam citala o toj Legionarskoj bolesti pa sam user posted image Do sada sam ja sama cistila filtere i odrzavala to. Na koji nacin ih vi odrzavate tj cistite? Citala sam da se cisti i vanjski deo ali za to verovatno treba majstor.
Inace nam je uzasno toplo, primorana sam da je koristim a strah me zbog tih gljivica a i da bebija ne napuse nekako


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba i klima uređaj
11.6.2010 22:25:14   
2002m
ja  sama perem klimu,poskidam filtere i potopim u kaduuser posted image .
Svake  godine pred sezonu hladjenja, zovem servis.....da  je  detaljno ociste i napune.Bas su  bili pre  dve nedeljeuser posted image user posted image posto je  nesto zakazala.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba i klima uređaj
11.6.2010 22:31:08   
usamljena
Znaci ipak je potrebno i to punjenje? Citala sam o tome ali zaista to nismo radili do sada user posted image Uglavnom nismo ni bili kuci pa nas nije ni brinulo toliko. Hvala ti, zovemo sutra- mozda i rade user posted image Necu je koristiti dok to ne odradim.
P.S. I ja sam na poslu videla kako ciste filtere i sama sam to radila redovno. Samo dosta tecnosti za pranje sudja i mala cetkica i super bude


< Poruku je uredio usamljena -- 11.6.2010 22:32:24 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba i klima uređaj
11.6.2010 22:38:17   
2002m
Moja  leti radi  24huser posted image tako  da  moram.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba i klima uređaj
12.6.2010 9:58:39   
micketta
mm je dok sam jos bila u porodilistu ocistio filtere, ali to nesto spolja sto radi servis, nismo odradili, a klimu imamo od prosle godine. mm kaze da su mu u jednom servisu rekli da nije neophodno to spoljno ciscenje raditi svake godine jer nam klima ne gleda na ulicu user posted image
nisam pametna. mozda da ga ipak ubedim da zovemo servis sledece nedelje. ipak dosta koristimo klimu ovih dana.


_____________________________

zna baba

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba i klima uređaj
13.6.2010 13:20:37   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: buhla

ja sutra idem da kupim klimu i nasla sam resenje... nece biti u sobi nego u hodniku i duvace ka sobi... user posted image


Ovo mi se cini kao naj bolje resenje!

Bas sam trazila temu jer SVI uvek govere Ne Klimu I BEBE u istu prostoriju!!!!
Trenutno smo podstanari u potkrovlju jedne zgrade user posted image user posted image znaci Miiiiiiiliioooonn stepeni leti.... kuvamo se,  i to se bas potrefilo ovo leto da smo morali tu ostati  !\
Ona jadna nemoze da spava normalno, o nama da ne pricam, i juce pretrazili citav grad da uzmemo onu pokretnu klimu ( jer onu klasicnu nemozemo nije nas stan),
sinoc smo naapokon svi lepo zaspali .... 

Sigurno da ne valja direktno da duva u bebu , ma ne samo u bebu to nevalja ni za koga !  E sad  sta bi nam drugo pomoglo pomoci u ovakvim situacija ... ama bas nista! Jadno dete istopilo bi se!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba i klima uređaj
13.6.2010 15:21:32   
New Mom
Mi imamo klimu u spavaćoj sobi i u dnevnoj, pa se tumbamo - kad smo sa bebom u dnevnoj, upalim u spavaćoj i obrnuto, solidno može da koliko toliko osveži i ostatak stana. Sve se bojim da budem sa njom u sobi gde direktno duva klima. Ovako je izdržljivo. Ali da nema klime, ne znam šta bih ni sama sa sobom a kamoli ona jadnica.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here