|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
21.5.2009 13:15:56   
Anoniman
Ekonomska kriza nije osujetila plan države da obezbedi besplatne udžbenike svim učenicima koji se 1. septembra upisuju u prvi razred osnovne škole. Škole, međutim, još nisu dobile zvanično saopštenje od Ministarstva prosvete da će tako zaista biti i po kom principu će funkcionisati.
Detaljnije KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
21.5.2009 13:19:06   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
21.5.2009 13:19:19   
Ana RR
Koliko sam ja čula, to su samo pozajmljene knjige, znači na kraju godine se vraćaju. Samim tim klinci ne smeju ni ime da napišu na njima, knjige moraju biti kao nove kad ih vrate user posted image Čista glupost, jer tada se uvek nešto upisuje u knjige, takve su vežbe.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
21.5.2009 13:25:10   
Anoniman
"Međutim, u školama kažu da još nisu dobili zvanično saopštenje od Ministarstva da će udžbenici zaista biti besplatni, odnosno da li je projekat i dalje u opticaju."

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
21.5.2009 13:27:32   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
21.5.2009 14:20:29   
mamanp
Mozda nisam u toku sa najnovijim informacijama, ali kolko sam cula bice besplatni al da ih deca NEOSTECENE vrate na kraju godine. A kako ce dijete od  7  godina da ne zvrlja knjigu il da joj bar malo ne cepne stranice. A sta je sa matematikom i radnim listovima koji moraju da se popunjavaju? Moj je treci razred a knjige su mu za user posted image  od pisanije njegove.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
16.6.2009 12:39:40   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Ana80

knjige moraju biti kao nove kad ih vrate user posted image Čista glupost, jer tada se uvek nešto upisuje u knjige, takve su vežbe.


Pa knjige mogu biti nove i vise puta koriscenje, jedino ako ih deca ne nose kuci. Tako je ovde i cak jednu knjigu koristi 4 dece. Knjiga sluzi da se eventualno prate slike koje su u njoj ( mada je za to zaduzena digi tabla), a predavanje je kljucno. Osim toga ovde se sve nauci u skoli tako da deca ne uce iz knjiga kod kuce. Predavanje, diskusija i nakon toga test.  

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
17.6.2009 8:31:16   
Anoniman
Gde je to "ovde"? U raznim temama pišeš "ovde", a ja ne vidim da negde piše odakle si.

Moje knjige nikada nisu bile kao nove. OK, možda u prvom razredu, ali i tada možda samo knjige, međutim, radni listovi iz matematike i srpskog nikako ne mogu ostatai netaknuti kada u njih treba da popunjavaš.

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
17.6.2009 12:17:27   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Gde je to "ovde"? U raznim temama pišeš "ovde", a ja ne vidim da negde piše odakle si.

Moje knjige nikada nisu bile kao nove. OK, možda u prvom razredu, ali i tada možda samo knjige, međutim, radni listovi iz matematike i srpskog nikako ne mogu ostatai netaknuti kada u njih treba da popunjavaš.


Ups "ovde" tek sad vidim da se ne vidi komplet, mada ako kliknes na moj profil mozes videti ostatakuser posted image
Dakle "ovde" je "ravno do dna u zemlji tulipana" user posted image
Ostalo sam objasnila u vezi knjiga, pretpostavljam da na radne listice niko ni ne misli i ovde su ze jednokratnu upotrebu.
Mi placamo 25 evra godisnje po detetu skolu i tu su uracunati svi materijali koje koriste, koliko znam i pero dobiju za te pare ( ali samo na koriscenje )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
17.6.2009 12:20:13   
Ana RR
25 eura godišnje??!!! Za sve??!!

A ovi lopovi kod nas samo deru!!!!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
17.6.2009 12:27:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana


Ups "ovde" tek sad vidim da se ne vidi komplet, mada ako kliknes na moj profil mozes videti ostatakuser posted image


user posted image  Ja sve vreme kontam neka zagonetka, "šta je ravno dole do dna >>u<<"???

Koji sam debil! user posted image

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
17.6.2009 23:15:52   
Urbana
Pa lepo pise

U Ministarstvu navode da se u udžbenicima neće pisati i da će oni ostati u školi, „ali da će se radne sveske i listići normalno popunjavati i njih deca neće vraćati”.


Mozda nije sve tako lose kako se cini, samo malo strpljenja nedostaje, a i poverenja.user posted image


 Ja sve vreme kontam neka zagonetka, "šta je ravno dole do dna >>u<<"???

Koji sam debil!


Evo ispravila sam sad je sve jasno user posted image
Joj sad vidim da pise grad, a ja stavila drzavu user posted image


< Poruku je uredio Urbana -- 17.6.2009 23:17:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Besplatni udžbenici za prvake (2009.)
22.10.2009 11:45:13   
bsjhofer
user posted image

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here