|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bockalice
6.7.2009 23:37:27   
Anoniman
Izbegavala sam da ih kupim ranije jer sam smatrala da će Luka da ih zagubi po stanu i da ću ja da psujem noću kada ih nagazim. user posted image
Dobio ih je sada za 3-ći rođendan.

Pravim mu kuću, sunce, drvo, a on pita "A gde su ringlovi???" user posted image

Evo te sličice:

user posted image

Da li se vaša deca igraju sa ovim?

Ja sam kao mala obožavala da bockam. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bockalice
6.7.2009 23:40:50   
2002m
Igrao se kada je imao 4 godine i nije mu dugo bilo zanimljivouser posted image user posted image user posted image ustvari njemu nista nije zanimljivo zato sto je pretrpan igrackama.Voli da je napolju i da igra fudbaluser posted image i samo misli gde ce ici.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bockalice
7.7.2009 9:55:37   
Anoniman
joj...ovo je divna igračka .... ja sam je božavala kad sam bila dijete , i htjela sam je kupiti ćerki, ali imam još pameti u glavi .... ne smijem , da onaj mali ne proguta .,...jbg

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bockalice
7.7.2009 11:39:05   
Lu
Ne još...zanima me kakvi s vrhovi,šiljati metalni ili zadebljani plastični?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bockalice
7.7.2009 11:39:44   
Anoniman
Zadebljani plastični.
user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bockalice
7.7.2009 11:40:51   
branka10
Nama je to zanimljivo ali njima brzo dosadi, i mi se posle satima iscudjavamo sta je sa nasom decom???????

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bockalice
7.7.2009 11:42:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zadebljani plastični.
user posted image


O.K. user posted image
Još ću malo razmisliti,ipak je to sitnoooo i nalaziće se svuda po kućiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bockalice
7.7.2009 11:43:35   
Anoniman
Ja sam umela sa time da se igram satima kada sam bila mala.

lu, draga, to ne daš detetu. user posted image  To je onaj deo kada sedi za stolom sa tobom, inače su ti stopala nadrljala.

Moja drugarica je nedavno sve bockalice bacila u đubre. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bockalice
27.7.2009 23:58:24   
stevajela
Moje dete se od 19 meseca igra sa bockalicama,jer to je jedna od najboljih edukativnih igracaka koja potstice razvoj govora.Nase bockalice imaju dosta vece kapice od ovih standardnih koje se mogu naci kod nas( precnik im je 1 cm).Ipak je on mali,ali fantasticno razvijaju koordinaciju,motoriku i strpljenje deteta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bockalice
28.7.2009 0:02:37   
Anoniman
Tacno kako bockalice podsticu razvoj govora? user posted image

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bockalice
28.7.2009 0:48:20   
stevajela
Razvoj govor je povezan sa motorikom.Ponekada i pre nego sto je vreme za razvoj govora po motorici mogu da se pretpostave problemi koji ce se javiti u govoru.
Poznato je da se nervni zavrsetci nalaze na vrhovima prstiju,odnosno jagodicama.Znaci sve sto radimo rukama preko nervnih impulsa stimulisemo mozak i tako potsticemo govor kod deteta.
Sva deca koja imaju problem sa govorom na radnoj terapiji bilo kod psihologa ili logopeda,kao radnu terapiju dobijaju bockalice.Zato nije potrebno mi deci da pravimo oblike sa bockalicama, potrebno je samo da ih potstaknemo da to oni sami rade.
Moje dete licno ne pravi oblike,jer nema ni 22 meseca,ali zato ih zabada i vadi i tako razvija i potstice govor.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bockalice
28.7.2009 7:34:50   
Anoniman
Moje dete je bilo u dubku od 7-og meseca svog zivota dok nije prohodalo (htedoh reci - nije puzao, nije setao uz namestaj). Finu motoriku je razvilo pre nekih godinu dana (sada ima 3), prohodao je sa godinu i mesec dana, a propricao par meseci pre prvog rodjendana.

Koliko i kako ce dete da prica zavisi od toga koliko i kako mama prica sa svojim detetom - kao prvo.
A tek posle toga mogu da tolerisem da su bockalice bitne za govor, jer moje dete je sa 19 meseci, koliko sada ima tvoje, izgovaralo cele recenice, imali smo sasvim normalnu komunikaciju.

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bockalice
28.7.2009 8:10:03   
guppy RR
čini mi se rano da bockaju... dvoje su, i to bi letelo na sve strane, iako sedim za stolom user posted image
Malo ćemo još sačekati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:40:16   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
.....Koliko i kako ce dete da prica zavisi od toga koliko i kako mama prica sa svojim detetom - kao prvo.
A tek posle toga mogu da tolerisem da su bockalice bitne za govor, jer moje dete je sa 19 meseci, koliko sada ima tvoje, izgovaralo cele recenice, imali smo sasvim normalnu komunikaciju.



Moje dete ima 22 meseca.I nije niti jednu rec izgovaralo do 20 meseca,dok nismo uz pomoc edukatora poceli da stimulisemo sitnu,finu motoriku.Ali zato zna da koristi vecinu ritmickih instrumenata i da otsvira par tonova na klaviru,sto deca od 3 godine ne znaju.
A ovo:"Koliko i kako ce dete da prica zavisi od toga koliko i kako mama prica sa svojim detetom - kao prvo." je tvoje licno misljenje i iskustvo.A koliko je motorika bitna za govor,ljudi od nauke i istrazivaci ljudskog mozga su dokazali,to nije moje licno misljenje.A ja posto izmedjuostalog i radim sa decom,slazem se njima.
Evo nekih clanaka koji govore o istrazivanjima kako to motorika utice na govor:

http://www.bebinsvet.net/tekstovi/dete/strane/dete_motorika-i-govor.html

http://malisani.blogger.ba/arhiva/2008/02/26




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:45:04   
Anoniman
Šta znači da tvoje dete zna da odsvira nekoliko tonova na klaviru? Zna da stisne tri dirke koje su smislene (kao neka već postojeća pesmica), ili eto tako stisne tri dirke? Jer moje je stiskalo dirke sa 6 meseci, pa ne znam u čemu je tu fasciniranost?

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:45:44   
afrodita
Bockalice? ja pomislila neka MEZAuser posted image
ovo se kod nas zove ZABADALJKEuser posted image

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:46:51   
Anoniman
Stevajelo, ne slažem se bas u svemu sto kazu ta naučna istrazivanja
recimo moja ćerka je do 5 mjeseca drzala šake jako stisnute, pedijatri rekli da je to SIGURAN ZNAK ZASTOJA RAZVOJA
da bi prohodala sa 8 mjeseci, progovorila sa 8 mjeseci, i od tada ne zavezuje, bez tepanja, bez da govori L umjesto R itd ....

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:51:19   
magnetic
IZVORNA PORUKA: afrodita

Bockalice? ja pomislila neka MEZAuser posted image
ovo se kod nas zove ZABADALJKEuser posted image

user posted image user posted image Ja sam ih imala kao mala i to jako dugo,a kako sam ih zvala uopste se ne secam

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:51:28   
Anoniman
Možda ta priča o finoj motorici i njenoj vezi sa govorom ima smisla kada dete prosto ne progovara (ako na primer stevajelino do 20 meseci). Možda ga onda tako "motivišeš" ili šta već. Nije to neuobičajeno da neka deca kasnije progovore, posebno dečaci.  Ali pošto je moje dete sa nepunih godinu dana već pričalo, ne znam kada sam mu trebala dati bockalice, sa pola godine? user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.7.2009 15:52:16 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bockalice
28.7.2009 15:57:52   
stevajela
Ne,vec sa 18 meseci.Ali ponavljam kod nas nema te velicine za uzrast od 18 meseci.Mogu se naci u Minhenu u rehabilitacionom centru.U stvari tamo odes,kazes koliko ti je staro dete i kupis citav paket edukativnih igracaka koje treba da savlada za tu godinu sa sve uputstvom.
Za nas je to jos uvek samo san.Nazalost!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bockalice
28.7.2009 16:03:09   
Anoniman
Nemoj da se ljutiš, ja ne mislim da detetu treba da kupujem igračke u rehabilitacionom centru. Smatram da to sve dođe na svoje. Šta znači da "treba da savlada"... prosto nekoj deci neke igre nisu zanimljive i tu je kraj. Celog života će nešto morati kada krene u školu, neka makar dok je dete (pošto je zdrav hvala bogu) radi ono što voli. naravno da mu po koju stvar lukavo nametnem kada mislim da je bitna, ali ne forsiram, prosto, ako mi kaže da mu se nešto ne dopada - ja prihvatim. Smatram da je veoma bitno pustiti dete da iskazuje svoj karakter.

Otvoriću novu temu da bi ova debata mogla da se nastavi, jer ovo ipak nije adekvatna tema.
Molim za koji minut strpljenja.

Tema će se zvati:
Fina motorika podstiče govor

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bockalice
28.7.2009 16:09:23   
Lilly*
Čuj zabadaljke user posted image  to prvi put čujem user posted image
Daa, igramo se bockalicama, baš volimo da ih slažemo, imamo kao te Tashine i Lukine , a imamo i sa slovima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bockalice
28.7.2009 16:14:08   
afrodita
Čuj zabadaljke user posted image to prvi put čujem
IZVORNA PORUKA: lilly.79
a ja za koliko sam stvari prvi put cula na ovoj RR
mislim da bih bila nepismena da je nisam naslauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bockalice
28.7.2009 16:31:35   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nemoj da se ljutiš, ja ne mislim da detetu treba da kupujem igračke u rehabilitacionom centru. Smatram da to sve dođe na svoje. Šta znači da "treba da savlada"... prosto nekoj deci neke igre nisu zanimljive i tu je kraj. Celog života će nešto morati kada krene u školu, neka makar dok je dete (pošto je zdrav hvala bogu) radi ono što voli. naravno da mu po koju stvar lukavo nametnem kada mislim da je bitna, ali ne forsiram, prosto, ako mi kaže da mu se nešto ne dopada - ja prihvatim. Smatram da je veoma bitno pustiti dete da iskazuje svoj karakter.

Otvoriću novu temu da bi ova debata mogla da se nastavi, jer ovo ipak nije adekvatna tema.
Molim za koji minut strpljenja.

Tema će se zvati:
Fina motorika podstiče govor


Tasho, mislim da sam ja odavno pod Beba, otvorila 4 teme, medju njima i razvoj fine motorike.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bockalice
2.8.2009 14:07:01   
mellani
Super su te bockalice i moj sin ih obožava mada treba obratiti pažnju jer u trenucima besa ili dosade rado strpaju koju i u usta:)Do sad smo to resavali uspesno,tako da se sklone boce  na sigurno mesto,ukoliko ne bockamo.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here