|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovanje
17.12.2008 9:51:04   
Anoniman
Da li koristite bolovanje kada ste bolesne ili ga koristite samo kada je dete bolesno? S obzirom na to da kada si na bolovanju, prvo ti sa dnevnice skinu topli obrok, pa od te vrednosti ti isplate 65%... meni je to mnogo velik gubitak. Na bolovanje idem samo ako procenim da je dete jako bolesno... tipa Varicella, tipa povraćanje, visoka temperatura - kada zaista traži mamu. Ali ako ga samo boli grlo bez temperature - pa lek ume i neko drugi da mu da, recimo dadilja. A za svoje gripe - ne idem na bolovanje - ne isplati mi se. Mogu ja to s nogu. Duže traje, ali manje košta (u parama).
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bolovanje
17.12.2008 10:37:47   
guppy RR
Za sebe uzmem bolovanje kad ne mogu više ili kad procenim da mogu svojom glupošću zaraziti i druge ljude na poslu. Tad sam kući.

Za decu uzmem bolovanje kad su bolesni, to je kad pedijatrica proceni da treba da ostanu kod kuće. Nemamo dadilju, pa ostaje neko od nas.

Plata.... ni ne gledam je... šta ćeš?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bolovanje
21.12.2008 23:39:57   
Koka Loka
Tasho, otprilike kao ti. Bolovanje je nužno zlo, okrutno ali je tako.

Slušala sam u čekaonici skoro jednog tatu da ima neka fora, uzmeš doznake kada ti je dete bolesno, odeš kod svog lekara i piše ti "nega deteta" i navodno dobijaš 100% bolovanje! E sada, da li ovo spada u "urbanu legendu" ili je istina treba proveriti user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bolovanje
21.12.2008 23:58:46   
Anoniman
Hm... user posted image    Gde se o tome raspitati???

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:03:02   
Koka Loka
ili u firmi ili kod lekara opšte prakse user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:09:10   
Anoniman
"Dobar dan, znate, ja bih da upotrebim rupu u zakonu, i prevarim državu i zakon, pa ako biste bili ljubazni da mi kažete..."
Tako? user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:15:25   
Koka Loka
Naravno, veruj mi da pali. Ja sam vukla 3 meseca bolovanja  posle regularnog porodiljskog. Otišla kod svoje doktorice i rekla da mi treba bolovanje, 15 dana sam imala reumu, a 15 bronhitis. Poslala me na komisiju, pitali me šta mi je, a ja: "Nemam ko da mi čuva decu, sin mi je na raspustu, ćerka primljena u vrtić tek od septembra, babe su mi daleko i očajna sam!" Dali mi mesec dana.

Jest da dalje nisu hteli, muž mi rekao: "Ko ti kriv kada ne znaš da lažeš!" ali ja dobih tih mesec dana na istinu. Tako i ti, idi kod lekara i pitaj. Nije to rupa, nego samo izlaz za dobro informisane user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:20:19   
Anoniman
A mogla bih se raspitati... dobra sam sa pedijatricom... Mnogo bre uzmu kada si na bolovanju... user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:26:16   
Koka Loka
Kako su krenuli još ćemo mi njima plaćati što smo na bolovanju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:29:36   
Anoniman
Pa sramota. Bukvalno pola dobiješ...

Odoh da spavam. A koja prva sazna za foru sa 100% javi, može?

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:30:44   
Koka Loka
OK!

Aaa ustajem za 6,5 h a još ni legla nisam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:31:52   
Anoniman
Ja ustajem za 6 sati i 15 min... šta da ti kažem sem... laku noć! user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bolovanje
22.12.2008 0:33:12   
Koka Loka
'ku noć user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bolovanje
15.1.2009 2:28:19   
leila
Ja mislim da na foru nege deteta moze da se izboksuje 100%, tj sigurna sam da mi je sestra rekla da prima punu platu kad zbog sincica uzima, a uzimala je par puta do sada. To treba videti sa pedijatrom ili sa svojim lekarom opste prakse, oni znaju sve cake.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bolovanje
20.1.2009 13:54:40   
Anoniman
100% se može primiti jedino ako je dete u bolnici! Znači treba potvrda iz bolnice da je dete primljeno. Danas sam pitala u dečijoj ambulanti.

(odgovor članu leila)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bolovanje
14.7.2009 8:46:38   
Anoniman
Evo šta sam upravo saznala vezano za bolovanje u mojoj firmi (obično bolovanje kada si bolestan, kada ti je dete bolesno, ili pak recimo trudničko... znači, sva bolovanja).

Dakle u našem ugovoru piše da nam je 80% plate fixno, a 20% je varijabilno (po učinku).

Kada odeš na bolovanje, dobijaš 65% od 80%.

Kratkom računicom evo šta sam dobila (ako sam na bolovanju recimo ceo mesec):

- ako je moja plata 40 000 din,
onda je 80% od toha --> 32 000 din.

- 65% od 32 000 din je 20 800 din.

Od toga se oduzme još topli obrok koji je 3 000 din
--> 17 800 din.

Dakle, ako sam na bolovanju ceo mesec, umesto 40 000 din, dobijam
17 800 din.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 14.7.2009 8:51:27 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bolovanje
14.7.2009 8:51:54   
prolece
user posted image baš tako.

< Poruku je uredio prolece -- 14.7.2009 8:52:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bolovanje
14.7.2009 8:54:31   
prase
Auuuuu.... To piše u nekom kolektivnom ugovoru koji mora da se potpiše, ili u posebnom ugovoru koji potpisuje svaki zaposleni, ili u nekom "statutu" firme koji kao može da se dobije na uvid?

Kod nas u firmi je bio jedan mnogo sladak pokušaj od strane čoveka koji obračunava plate... Koleginica je otišla na bolovanje, imala je kompleksnu povredu kolena, nije mogla da dolazi na posao preko 3 meseca. Za prvi mesec bolovanja je dobila platu X (oko 65% onoga koliko je dobijala pre bolovanja), izračunatu na osnovu proseka za prethodna 3 meseca. Sledećeg meseca je X ušlo u tromesečni prosek, pa je dobila manje. Onda je onog trećeg meseca dobila još manje, kada je i ta druga manja plata ušla u prosek. Meni do dana današnjeg to nije jasno, pogotovo što vidim da imam fiksnu platu na porodiljskom, a ovim putem bismo za godinu dana došli dotle da ja njima nosim pare u vreme kada je plata user posted image Koleginica se pobunila i kao nešto su joj doplatili, ali eto... znamo mi u firmi da se sa tim platama nešto dešava, da u principu može plata jednog meseca da bude 50000 a sledećeg 70000, trećeg 40000 - što ne bi trebalo, ali baš toliko da nekoga izvozaju... user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bolovanje
14.7.2009 8:57:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Auuuuu.... To piše u nekom kolektivnom ugovoru koji mora da se potpiše, ili u posebnom ugovoru koji potpisuje svaki zaposleni, ili u nekom "statutu" firme koji kao može da se dobije na uvid?



Piše u ugovoru o radu koji se poziva na Pravilnik firme.

U sučaju bolovanja pogledati Pravilnik, stav XY... user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bolovanje
14.7.2009 9:01:08   
oliveradj
Koliko je lepo kad se odmoriš na bolovanju toliko ne valja kad vidiš platu user posted image . E crnjaka.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bolovanje
14.7.2009 9:19:11   
prolece
mm radi u banci i desilo se da je dva meseca za redom bio na bolovanju po dve nedelje zbog deteta. i drugog meseca mu je znatno smanjena plata uz obrazloženje da je dva meseca za redom koristio bolovanje i još su mu tražili neke silne potvrde od moje firme da ja u to vreme nisam koristila odmor, bolovanje, slobodne dane.  dok meni plata nije smanjena ni dinar, iako sam isto to uradila par meseci posle. a ja još radim kod privatnikauser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bolovanje
14.7.2009 9:23:58   
Anoniman
Sada sam javila i mami, i ona mi je rekla: "Pa šta hoćeš? Godinu dana ti plaćaju doprinose, daju kakve - takve pare, a ti ne radiš ništa?!" user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bolovanje
14.7.2009 9:25:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prolece

i još su mu tražili neke silne potvrde od moje firme da ja u to vreme nisam koristila odmor, bolovanje, slobodne dane. 


To kod mene uvek traže. Uz hranarinsku listu, nosim i potvrdu da mm nije koristio bolovanje u to vreme.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bolovanje
12.7.2011 13:06:57   
bebablue
Da li neko zna sta je potrebno dostaviti RZZO za refundaciju bolovanja (nega deteta do 3 godine), u slucaju ako je drugi roditelj koji ne koristi bolovanje vlasnik radnje-pausalac?

< Poruku je uredio bebablue -- 12.7.2011 13:07:46 >


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here