|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 19:20:55   
gagins
Zanima me da li neko deci daje šampinjone,kuvane,marinirane ili kako ih ko već sprema?I jos u kom uzrastu je bezbedno početi?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 19:28:46   
Anoniman
Pisale smo malo OVDE o tome 

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 19:30:33   
Anoniman
I OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 19:40:39   
gagins
Hvala Tasho,carica si!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 20:38:27   
Lu
Ja još nisam davala gljive djetetu,iskreno plašim se a pročitala sam da djeca do 12.god. ne smiju jesti gljive što mi se čini predugouser posted image
Često pravim nešto sa gljivama ili samo umak ali uvijek odvojeno da on ne jede.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 22:10:46   
Anoniman
Ja sam Luki dala, pošto se ne sećam tačno kadaprvi put,dala sam linkove na druge teme, tamo garant piše. user posted image Jeo je i u sosu, i na pizzi. user posted image Ma ja mu uveliko dala kada sam pročitala da kao ne sme. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 22:18:20   
SUPER MAMA
Ja jos nisam dala Moniki sampinjone niti bilo kakve pecurke a ima 14 meseci, jer sam dosla do podatak da pecurke se nedaju deci do 12 godina.Mozda je malo duze ali tako je.bas vidim da je Tasha izdvojila gde su se pominjali pecurke i vidim da i druge mame imaju takav podatak.ne bi eksperimentisala jer plasim se reakcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 22:21:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 22:33:31   
Lu
Ja sam čitala da MOGU loše utjecati na jetru kod djece jer nije dovoljno razvijena...
Nije ni meni potpuno jasno i voljela bi da neko pojasni a ja nešto ne bi da riskiram,pa ništa mu neće biti ako ne jede gljive još malouser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 22:34:37   
2002m
moje dete obozava sampinjone na pici.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 22:37:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li deci davati šampinjone?
8.12.2009 22:54:34   
Anoniman
Mislim da ce mihi mozda bolje objasniti ovo kad procita, i ispraviti me ako gresim.
Mikotoksini su otrovi koji su produkt gljiva. Mogu se naci u raznoj hrani, ali logicno je da ih najvise ima u gljivama. Za odrasle, oni u tim kolicinama mozda nisu stetni. Decji organizam, je naravno osetljiviji, a mikotoksini su veoma opasni. Pecenje ne pomaze, jer im se struktura unistava tek na 240-270 stepeni.
Ovo je deo ispita koji sam polagala, tako da znam da nisam lupila, ali ne znam da li je to razlog zasto se ne daju deci, ili nesto drugo. Ja ih Nesi svakako jos neko vreme necu davati.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li deci davati šampinjone?
9.12.2009 9:04:12   
mamanp
Iskreno, tek sam sad cula da deci ne treba davati sampinjone. Sin ih voli i jede od malena, a mala ih nece.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.12.2009 9:00:15   
Anoniman
Ja sam opet čula da su šampinjoni jedina vrsta gljiva koju djeca smiju jesti do 12 godine ... e sad opet pošto zaista pojma nemam ostavljam Mihi da to objasni 

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.12.2009 19:17:47   
mihi
MIKOTOKSINI su sekundarni toksični metaboliti SAPROFITSKIH gljiva i plesni iz roda Aspegillus, Penicilium, Fusarium, postoji preko 220 vrsta poznatih mikotoksina ali to nema veze sa jestivim gljivama kakve su  šampinjoni, bukovače, vrganji........... Šampinjoni su dobar izvor proteina i mogu da se daju deci starijoj od godinu dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.12.2009 21:36:35   
Lu
Ja sam tražila i tražila...pored iskustva ili neiskustva majki poput mene koje su takođe "čule" za činjenicu da se gljive ne daju djeci ispod 12 god., nisam našla ništa pametnije kad ukucam djeca,gljive osim ovoga;


Zbog posebne strukture gljiva i zbog nedostatka odgovarajućih enzima u želucu dojenčadi i male djece, ne preporučuje se davanje vrganja, lisičarki i runjica ispod 3 godina starosti. Ako je to zbog nekih okolnosti potrebno, predlaže se postupno uvođenje prvo u obliku juha i umaka a kasnije u kombinaciji primjerice s jajima. Uostalom, malokalorična hrana kao što su gljive nisu prikladne za njihovu prehranu, osim u sličajevima kada se radi o izrazito pretiloj djeci. Gljive spadaju u teško probavljive namirnice i za odrasle a kamoli za malu djecu. Ima drugih prikladnijih namirnica za njihovu prehranu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.12.2009 21:41:40   
Anoniman
Meni se isto cini da je ono do 12 godina preterano, ali ne bih jos davala Nesi, to je sigurno. Sve to sto si napisala Lu je istina, a ako nekom nesto znaci, pecurke su jako niske kaloricne vrednosti, sadrze visokokvalitetne proteine (oko 2,8 posto), ugljene hidrate (3-5,8posto) i oko 90 posto vode. Nsita sto ne moze da se zameni nekom drugom namirnicom.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li deci davati šampinjone?
14.2.2010 15:30:30   
Didy
U kuvaru za bebe koji ja imam piše da mogu od 9. meseca. Stefan ih jede odavno, ali ne previše i samo kad su sitno iseckani i dobro izdinstani. Valjda su mu malo žilavi, pa nije mogao da se izbori sa njima dok je bio manji.user posted image
Da, setih se sad - i bukovaču sam mu davala. Mm i ja dosta jedemo šampinjone i ponekad bukovaču, a pošto on jede dosta hrane koju i mi jedemo, dobije i njih često.

< Poruku je uredio Didy -- 14.2.2010 15:31:45 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li deci davati šampinjone?
9.9.2010 22:17:56   
Lu
Nedjo jesi već dala Neši gljive?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li deci davati šampinjone?
9.9.2010 22:29:47   
Anoniman
Jesamuser posted image
Mm uzeo picu da jede, pre tri-četiri meseca, i mahinalno dao Neši parčence sa gljivamauser posted image
Trudim se da ih jako, jako dobro ispečem, i ne dajem mu često, al jede ih...i što je najveća fora, mogao bi samo njih da jede po ceo danuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li deci davati šampinjone?
9.9.2010 22:42:54   
Lu
Po svemu sudeći šampinjoni su bezopasni...mislim njemu će skoro 4 god.

< Poruku je uredio Lu RR -- 9.9.2010 22:43:43 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.9.2010 8:53:06   
Jeca*
Luka ih odavno jede, ali tipa ako su u pici ili ako napravim neko jelo pa tu budu i sampinjone. Nisam mu ih davala pre godine, ali u poslednjih godinu dana je milion puta "natrcao" na njih user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.9.2010 9:37:36   
Anoniman
Lu, a je l' se nikad nije desilo da u vrtiću jedu nešto sa pečurkama?Ne znam kako formiraju jelovnike, ne znam ni kakav je kod nasuser posted image
Mislim da zaista nemaš više brige, veliki je on momakuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.9.2010 9:43:50   
Lu
Ma iskreno mislim da pretjerujemuser posted image , evo ovo jedino za što mislim da pretjerujem, ajde eto do treće godine ako nisam dala...
U vrtiću nemaju ništa sa šampinjonima, uvijek nešto kuhano,čorbice, tjestenina sa mesom, riža sa piletinom, musake itd...naša neka tradicionalna jela user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li deci davati šampinjone?
10.9.2010 9:46:22   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Luka ih odavno jede, ali tipa ako su u pici ili ako napravim neko jelo pa tu budu i sampinjone. Nisam mu ih davala pre godine, ali u poslednjih godinu dana je milion puta "natrcao" na njih user posted image


isti slucaj i kod nas


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here