|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečija droga :-(
11.11.2008 11:11:01   
Anoniman
ŽALOSNO

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 11:22:31   
andrijana
Sacuvaj Boze....user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 12:16:15   
Lu
Majko mila,što me sve još čeka,da ti mozak stane...kako dijete pripremiti za ovaj surovi i pokvareni svijet,najlakše bi bilo skloniti ga od svega ali nemože,takvo mjesto nepostoji na svijetu,nego ga moram suočiti sa svim opasnostima.
Eh sad su mi drage sve ove slatke muke, kada krene u školu sve će biti veći i ozbiljniji problemi.
Ovog zla me strah najviše.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 12:50:42   
Anoniman
I ja mislim da je suočavanje najbolji način.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 13:39:03   
guppy RR
Isuse... pročitala i naježila se...

ALI... sećam se kad sam bila mala (recimo oko 6-7 godina), da su mi mama i tata STALNO pričali, da ne smem da uzimam od drugih ljudi žvake, bombonice i druge predmete, jer bi to mogla biti droga. Ja tad nisam razumela, šta je tačno droga, ali sam znala, da je to nešto loše. Tad su nas plašili, da čak ima nekih dilera, koji imaju one nalepnice za kožu (što ih deca dobiju u žvakama), u kojima bi mogla biti droga. Sad, nemojte me razumeti naopako, bila sam tad jako mala, pa ne znam da li se dobro sećam... ali sve u svemu, mislim da je dete dobro naučiti, da žvake i bombone NE TREBA uzimati od nepoznatih ljudi.

A drugo čega se sećam, nije premet ove teme... (Tašo, možda da otvoriš temu "Kako pripremiti dete na svet) je ono tipa... nemoj nikom nepoznatom dati svoj ključ od stana "da ga vidi", jer su nekad znali ljudi da potajno utisnu ključ u sapun ili nešto slično, pa onda da naprave tačnu kopiju vašeg ključa.

U glavnom...
GROZNO  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 13:47:07   
Anoniman
No probl guppy...

A to žvake, sličice i sl se dobro sećaš i meni su to govorili. ne sećam se dal je bila reč "droga", ali je bilo nešto od čega se može umreti. 

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 14:48:10   
andrijana
I kod mene je to palilo...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dečija droga :-(
11.11.2008 16:17:18   
kumara
Jao boze! Ja jos nemam dete, a vec me hvata panika od svega toga!

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:07:35   
guppy RR
Šta sam se baš neki dan setila u vezi ove teme...

Mene su u biti roditelji dobro preplašili u vezi tih droga i svega, i sličica i nalepnica...
da ja i dan danas kada recimo idemo kod lekara, jedva istrpim kad mom detetu za nagradu (što nije plakalo) lupe pečat na ruku.
UF! Sva se naježim, al mislim si... NE PRETERUJ ŽENO user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:18:48   
Anoniman
Kod nas dele bojanke u državnoj, a kod privatnog dele milkins čokoladice! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:35:53   
kumara
Izgleda da je strah najbolje resenje! Kad si to pomenula guppy, i ja sam se setila da su mene tako istraumirali da mi nije palo napamet ni da "probam". Na sve to, moja mama je profesor u osnovnoj skoli i svacega se nagledala, i profesionalno je deformisana... user posted image tako da mi se stalno za sve penjala na glavu (i jos to radi user posted image ), ali je upalilo. Bolje tako, nego...

Inace, ima film, Jared Leto igra u njemu... jao boze ne mogu da se setim kako se zove... Ali je odlican za to da te preplasi od droga i svakakvih zavisti. Idu paralelno dve price, jedna o mladima koji se drogiraju i propadaju, druga o starijoj zeni koja je zavisnik tableta za mrsavljenje i koja ludi skroz. Scene su jezive, ali poucne i majke mi bi taj film pustala u osnovnoj skoli da dece vide sta droga cini. Ima jedna jeziva scena kad se tipu zagnoji vena od igle i seku mu ruku... Ma uzas zivi! Saticu se kako se zove...

Sad samo sacuvajte decu dok ne dodju u godine kad mozete da im pustite taj film...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:40:04   
kumara
Morala sam da nadem na netu...

EVO GA

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:41:40   
Anoniman
Jared Leto user posted image user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:42:57   
guppy RR
Baš ću gledati to Lenka!!!
A Tašo.. jel Jared tvoja droga? :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:44:55   
kumara

IZVORNA PORUKA: Tasha

Jared Leto user posted image user posted image user posted image  user posted image


Da to je onaj tip iz "Moj takozvani zivot" !!!!! Tinejdzerska ljubav gomile devojcica iz 90-tih!!! user posted image user posted image user posted image Samo u ovom filmu uopste nije lep. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:45:43   
kumara

IZVORNA PORUKA: guppy

Baš ću gledati to Lenka!!!



Samo se dobro pripremi jer ce te jaaaaako potresti....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:46:08   
Anoniman
Joj... iz teen dana... ne mogu da se setim serije koja je išla sa njim... Hajde pomagajte! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:48:21   
kumara
Pa napisala ti ja malopre - My so-called life... Ne mgu da se setim kako se on zvao, ali igrala je i Claire Danes (valjda joj se tako pise prezime...) i zvala se Andjela Cejs (e to vec ne znam da napisem na engl.user posted image ).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:54:43   
guppy RR
 user posted image
pec pec pec!
O Jaredu u temi Omiljeni glumci...
A ovde o dečjim drogama!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 14:56:31   
kumara
znala sam! nikako da izbegnem pec-pec!!! user posted image user posted image user posted image sorry!!!!!

user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dečija droga :-(
24.11.2008 15:00:43   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

Jeste, jeste, "Moj tzv. život"... morala sam guppy-ili da potvrdim info! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dečija droga :-(
2.12.2008 10:10:41   
Anoniman
Prodaju heroin kod škola
 
NOVI SAD - Svaki narkoman zna u bilo koje doba dana ili noći gde u Novom Sadu može da nađe dilera i kupi dozu droge. Ovo saznanje, međutim, nije ograničeno samo na zavisnike jer većina Novosađana u svom kvartu svakodnevno viđa dilere koji se čak i ne trude da budu diskretni. Revoltirani roditelji samoinicijativno uklanjaju špriceve sa dečjih igrališta, a u policiji kažu da se, i pored svakodnevnih zaplena i hapšenja, broj zavisnika i broj dilera povećava.

- Svake večeri gledam istu scenu. Oko devet uveče počnu da se skupljaju ispred Osnovne škole „Svetozar Marković Toza", gde ostaju do kasno u noć. Uglavnom su tu jedan ili dvojica mladića. Naslonjeni na ogradu nonšalantno dočekuju mušterije kojih u toku večeri bude do pet-šest. Sve je očigledno, droga i novac se razmenjuju u svega par sekundi, uglavnom rukovanjem - kaže stanarka zgrade u Ulici Janka Čmelika na Detelinari, koja ovakve scene skoro svako veče posmatra sa terase.
Identična slika u ovom naselju se može videti i kod Umetničke škole „Bogdan Šuput" u Ulici Janka Veselinovića, kao i kod obližnjeg vrtića. Stanari već strahuju za svoju bezbednost, zbog čega često pozivaju policiju. Kako kažu, situacija se smiri na par dana, da bi se dileri ubrzo vratili na mesta gde ih zavisnici željno očekuju.
- Uvek reagujemo, po svakoj dojavi građana. Zaplene raznih narkotika, od marihuane i heroina do sintetičkih droga, svakodnevne su po celom gradu. Građani nas često zovu i u brojnim slučajevima uspemo da ih uhvatimo tokom same trgovine - kažu u policiji, gde napominju da je broj zavisnika, a samim tim i dilera, u porastu. Činjenica da novosadska policija već godinama radi sa manjkom ljudi, ide u prilog dilerima koji se u gradu ponašaju više nego komotno. Njihova komocija je očigledna i u delu grada oivičenom Rumenačkom, Hadži Ruvimovom i Ulicom braće Popovića.
- Ovaj deo grada je praktično tržni centar narkotika. Ispred svakog drugog ulaza u zgradu ili na okolnim klupama mogu se videti grupice dilera koji, u opuštenom razgovoru, čekaju mušterije. Toliko su se odomaćili da me čak uredno pozdrave kad ulazim ili izlazim iz zgrade - kaže Darko R., stanar zgrade u Ulici braće Popović. Mada su dileri očigledno oguglali na stanare, stanari na njih nisu. Posebno roditelji sa decom.

user posted image

Roditelji sklanjali špriceve sa igrališta
Stanari Ulice Bate Brkića u Novom naselju sproveli su nedavno akciju čišćenja dečjeg igrališta od narkomanskih špriceva.
- Dvorište iza zgrada je preko dana igralište, a noću narkomansko okupljalište. Spontano smo se organizovali i samo u jednom danu sakupili više od 20 špriceva, od kojih je većina imala još i igle. Sama pomisao da mi se dete u igri može nabosti na špric nekog ovisnika me užasava - kaže Stevan Pisarov, otac trogodišnje devojčice. On kaže da su policijske patrole u kvartu česte i da ih noću često bude sirene policijskih kola.
- U kvartu ima sve više kriminala koji proističe upravo iz toga što smo okruženi dilerima. Pre neko veče sam gledao devojku koja je na parkingu histerično molila dilera da joj da potrebnu dozu „na crtu". Vikala je, a on ju je ošamario. Tek kada sam povikao sa terase da ću pozvati policiju, sklonili su se - dodaje Pisarov napominjući da je Novo
naselje donedavno bilo idealno
za porodični život.

Posluju u svakom kvartu
Nevolje s prodajom droge u kraju imaju i stanari Limana i centra, gde su dileri podjednako zastupljeni. Na Podbari uglavnom posluju na uglovima Kosovske ulice, ali ih ima i ispred stambenih zgrada u Ulici Marka Miljanova. U policiji napominju da je neophodno da se u problem oko rešavanja narkomanije i trgovine narkoticima uključe i druge državne službe jer je ta pošast zašla u svaku sferu društva.

IZVOR

< Poruku je uredio guppy -- 2.12.2008 13:14:36 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dečija droga :-(
2.12.2008 12:42:17   
kumara
Aman vise!!! Pa ovo postaje stvarno strasno!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dečija droga :-(
2.12.2008 13:15:01   
guppy RR
Sklonila sam jedan deo poruke. Ako neko želi, nek čita izvor.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dečija droga :-(
15.12.2008 10:17:12   
Anoniman
Otrovao se drogom u dvanaestoj godini
Broj narkomana koji se otruju, odnosno predoziraju drogom, u stalnom je porastu. U 2006. godini u Centar za kontrolu trovanja Vojno medicinske akademije(VMA) u Beogradu primljena su 184 takva pacijenta, 2007. je broj narastao na 266, a samo za prvih šest meseci ove godine zabeležena su 154 takva slučaja.

Najmlađi pacijent imao je samo 12 godina, a najstariji 50...

DETALJNIJE

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here