|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 8:50:52   
Peace*
Potičem iz mešovitog braka, i kod nas su se uvek slavili i katolički i pravoslavni praznici. Ne sećam se kako se meni sve to objašnjavalo, ali sada nailazim na problem.
Luka je dovoljno velik, a opet nedovoljno velik user posted image , a ja, s druge strane, nisam baš neki vernik, i nisam sigurna kako bih mu objasnila...
Juče se raspravljao sa nama o tome da je prošao Božić (bili smo kod moje bake na Božiću 25.12.), i nikako mu nije jasno kakav sad Božić opet (7.1.).
Treba mi pomoć.
On nema strpljenja da sluša duge priče na ovu temu.
Jel bi mogao neko u tri-četiri rečenice da mi napiše kako da mu objasnim razdvajanje crkve i kalendara, i odakle dva Božića, dve NG, dva Uskrsa? user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 11:39:05   
Trcosava
Sve sam ispisala i sve mi obrisa.

Elem - najkraće - postoji više vera nasvetu. Jedne od njih su katolička i pravoslavna koje veruju u istog Boga, ali se vode po različitim kalendarima. Primer može da bude dan mrtvih kod katolika - 1.novembar i zadušnice kod pravoslavaca. Dakle verujemo u istog Boga, ali imamo različite crkvene praznike.

Da bi lakše shvatio pomeni mu i islam i Alaha i budizam i Budu.

To mu dođe nekako najkraće, barem bi ja Ani tako rekla. Tj ona hoće da sluša pa mogu da razvučem priču. No ona je još mala i za veroispovest će se sama odlučiti kada za to dođe vreme.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 12:22:43   
Lu
Iako nisam u mješovitom braku pričamo o svim religijama i vjeroispovjestima.
Ja sam to počela sa "neki ljudi to slave tad, neki tad"...nismo ulazili u dublje rasprave nego kratki odgovori.
R. zna da se i u Džamiji i u Pravosl. i Katol. crkvi moli Bogu, svako je sebi odabrao nešto. Još nije imao priliku vidjeti Sinagogu ili nešto drugo ali napominjem mu da sve to postoji.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 12:40:28   
Anoniman
mislim da ce to vremenom doci na svoje mesto. mi smo oboje pravoslavni, ali oni idu po novom, a mi po starom kalendaru. i posto se zadesilo da poslednjih par godina nisam kod mojih za bozic, razmisljam da pocnem ja ovde da pravim i cesnicu i sve, bas zbog toga da bi M sutra znala kako se to radi kod nas i da postoji i nesto drugo.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 12:50:02   
caca81
Kažeš da je u prošlosti došlo da promene kalendara i da su neki ostali pri starom, a neki uzeli novi kalendar, pa otuda svih važnijih praznika po 2x.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 13:19:41   
Olga75
ja sam mojoj rekla : pa zar nije super da imamo dva Bozica i Uskrsa ?
ona rece jeste i to je to kod nas za sada
mala je za neka objasnjavanja kalendara i Nikejski sabor , sizmu i ostalo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 15:06:39   
ivaMark
...ili... Ljudi su se podelili tako da bi mogli da posecuju jedni druge za praznike i da cestitaju medjusobno. to mi je prvo palo na pamet user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Deca i vera u mešovitim brakovima
6.1.2014 17:01:36   
Mery78
Ja sam svojoj deci kad su bili oko 7-8 god ( neshvatljivo doba kad treba sve da im se crta ) rekla da je lepo da imaju po dva praznika i tako su tada i prihvatili a sada kada su veci sami znaju sta i kako nekako smo to tada govorili deda Ljubisin Bozic i deda Adamov Bozic :) ali iskreno nisu mnogo zapitkivali oko toga

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here