|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dilema u odabiru osnovne u škole
31.8.2010 10:10:19   
Vučko.ba.
Ne znam kako je u Srbiji, međutim ovdje možeš dijete voditi s kraja na kraj grada ako ti odgovara neka škola

e sad i ako ja i moja ćerka imamo vremena još godinu dana da postane/mo prvačići ja sam sva u tome u koju školu. Meni je u ovakvom gradu na prvom mjestu sigurnost, i zato se dvoumim između Hasan Kikić škole koja mi je haman pred kućom i Katoličkog školskog centra koji je najbolja obrazovna ustanova u Sarajevu, i koja pored osnovne ima i Gimnaziju i Medicinsku školu sa dva smjera.

Međutim ne želim da mi dijete ide na vjeronauk i molm vas da vidim kako vi shvatate ovaj dio koji ću vam citirati sa njihovog portala ... da li ga shvatate kao obavezan ili kao dopunski ili izborni predmet

" Odgojno-obrazovni rad u Školi poglavito se odvija kroz redovitu nastavu, ali i kroz dodatnu, dopunsku, izbornu i nastavu vjeronauka/morala-etike-duhovnosti. Osim navedenih vidova nastave, odgojno-obrazovni rad u Školi odvija se i kroz niz izvannastavnih aktivnosti, kao i kroz sate zajednice učenika i odgoja za demokraciju."


LINK

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 31.8.2010 10:13:15 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
31.8.2010 10:28:17   
*Alexx*
Pa meni zvuči da nije obavezna veronauka. Ali najbolje je da nađeš nekog roditelja, pa da ti on kaže kako je zaista. Glupo je da sva deca idu na veronauku, a samo tvoje da ne ide - iako tebe boli baš uvo, ali možda će se dete osećati izopšteno.
Ja bih dala u školu ispred kuće. Ne može da se izgubi na putu od kuće do škole, drugari iz kraja će verovatno ići u tu školu... A nastavnici kao nastavnici - u svakoj školi ima dobrih i loših.
Ne znam, nemam iskustva. Ovo je "na prvu loptu".


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
31.8.2010 10:31:11   
Anoniman
Vučko , pa piše da je dodatna i dopunska , i odvojena je u rečenici od redovite . Koliko ja znam , veronauka nije obavezna , i dete pohađa samo ako želi . 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
31.8.2010 10:58:59   
Anoniman
I ja bih Vučko odabrala najbližu školu. Osnovna je, ipak, samo osnovna škola, i ako dete želi da uči, naučiće sve što mu je potrebno u bilo kojoj osnovnoj školi. Kod srednje je već ozbiljniji odabir...al eto, izabrala bih tu sigurnost.
Ni ja ne želim da moje dete ide na veronauku...ne da ne želim, nego sam izričito protiv. Ali, ako sva deca budu išla, i on bude želeo da ide...šta da se radi, ne može to mnogo da škodi, pogotovo ako nemaš izborauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:34:40   
Vučko.ba.
katolički školski centar je najbolja obrazovna institucija na području Sarajeva

nemam ja iskreno ništa protiv ako idu sva djeca nek ide i ona, daleko od toga, jer smatram da se na vjeronauci ne moze nista lose nauciti i ako sam misljenja da vjeronauci nije mjesto uopste u skolama.

medjutim kako sam se malo raspitivala dijete ide ili na vjeronauku ili na moral-etiku, i da je vise djece na ovom drugom

zašto uopšte  pominjem tu školu, djeca kad udju u školu ona se zakljuca, imaju svoje ogradjeno dvoriste, a ne kao u 99% škola izbace djecu na ulicu na odmoru, i desava se svasta od otimanja novca, prebijanja i sl. prva mi je sigurnost djeteta, i ako mi se recimo u KŠC-u ne svidja sto je pravi vojnicki rezim. Izuzetno su strogi, ali im pruzaju najbolje definitivno. Izuzetno opremljena skola, s dobrim i kvalitetnim kadrom.

jbg imam jos godinu dana



_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:37:05   
*Alexx*
Pa, kad ga tako postaviš... onda neka ide u KŠC user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:39:22   
Vučko.ba.
jbg Alexx valjda cu se do sljedece godine skontati

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:43:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Ja bih dala u školu ispred kuće. Ne može da se izgubi na putu od kuće do škole, drugari iz kraja će verovatno ići u tu školu... A nastavnici kao nastavnici - u svakoj školi ima dobrih i loših.
Ne znam, nemam iskustva. Ovo je "na prvu loptu".



user posted image


IZVORNA PORUKA: Nedja


Ni ja ne želim da moje dete ide na veronauku...ne da ne želim, nego sam izričito protiv. Ali, ako sva deca budu išla, i on bude želeo da ide...šta da se radi, ne može to mnogo da škodi, pogotovo ako nemaš izbora



user posted image


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


medjutim kako sam se malo raspitivala dijete ide ili na vjeronauku ili na moral-etiku, i da je vise djece na ovom drugom




Veronauka vs građansko vaspitanje  KLIK

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:47:31   
Vučko.ba.
nisam Tasho imala dileme pri drugim školama oko vjeronauke, al kako vidiš ova škola nosi predznak "Katolički" i zato mi je to bila dilema pa sam citirala sa njihvog sajta, i ako u tu školu idu djeca svih vjeroispovijesti.

jel treba dalje u 90% škola u sarajevu jedva sastave 1 odjeljenje prvačića, maximum 2 a KŠC prošle godine primio 136 ili 146 prvačića ... jel treba dalje ?!

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 1.9.2010 11:48:08 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:48:23   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

medjutim kako sam se malo raspitivala dijete ide ili na vjeronauku ili na moral-etiku, i da je vise djece na ovom drugom


Znači to nije problem, i kod nas je vjeronauk po izboru...ali KŠC još nema osnovne, tek srednjauser posted image
Ja se ne bi dvoumila da mogu da biram pošto mi je udaljenost istauser posted image
Ne znam Vule, velika je prednost što ti je ta škola pred nosom, raspitaj se malo kako je u toj školi, ipak kad poraste moraće sama da putuje u KŠC, jeluser posted image
Onda ti sigurnost dođe na isto, valjda ni ovdje ne upadaju manijaci u školuuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:53:52   
Vučko.ba.
tek sam danas saznala da nije pod obavezno nego biraš

e ovako Lu KŠC nalazi se na mejtašu - centar (ex škola silvije strahimir kranjčević) , a Hasan Kikić na Gorici - isto centar, ova prva udaljena odokativno 3 stanice autobuske i nešto malo pješke, a ova druga 5-7 minuta hoda

mislim nije meni problem ima je ko i voditi i dovoditi, ima produzeni boravak i jedna i druga

ma ima jos vremena

a kako nema kod tebe KŠC osnovna????

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 1.9.2010 11:54:54 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:54:18   
Lu
Što se tiče obrazovanja KŠC je daleko ispred državnih škola u svakom smislu i istina je da idu djeca svih nacionalnosti, oni koji žele najbolje obrazovanje za svoju djecu.
Nažalost kod nas je većinom sve što je dobro nacionalizovano i otuda predrasude...
Moj će Roko morati u džavnu osnovnu, koja je opet podjeljena na dvije nacionalne... užasuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:57:26   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Moj će Roko morati u džavnu osnovnu, koja je opet podjeljena na dvije nacionalne... užasuser posted image


Kako to misliš?




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 11:57:40   
Vučko.ba.
da ne miješamo KŠC je državna škola, i kao takva je upisana u ministarstvu, ali da je najbolja najbolja je, a to je zgrada nacionalizovana u onom režimu i sad je vraćena fratrima, pa su osnovali školu. Školovanje je besplatno.

pa napisah ti koliko je prvačića upisano prošla godine u KŠC, pa nisu sve katolici

drugo ja mislim da jedino u Sarajevu škole nisu podijeljene, dalje ne zalazim

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 12:00:13   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Moj će Roko morati u džavnu osnovnu, koja je opet podjeljena na dvije nacionalne... užasuser posted image


Kako to misliš?





nakon rata BIH je podijeljena na dva entiteta, Republiku Srpsku i Federaciju BiH, e sad ima mjesta, većinom manjih u kojoj je u jednoj zgradi recimo u jednom dijelu srpska škola, a u drugom bošnjačka , tako da u startu učimo djecu kako treba da bude...dijelimo se što je moguće više

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 12:11:03   
*Alexx*
Hvala na objašnjenju, Vučko. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 12:17:05   
Vučko.ba.
nema na čemu draga, al da ti Bog dao objašnjavam kako smo mi extra uređeni i imamo sve naj nego ovaj kretenluk

neka neka ...al dok narodu dodje iz dupeta u glavu ima da sje..bip malo vise generacija

vidis ja nemam tih problema pa samo zato i na rr.rs user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 1.9.2010 12:21:28 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 13:01:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

nema na čemu draga, al da ti Bog dao objašnjavam kako smo mi extra uređeni i imamo sve naj nego ovaj kretenluk

neka neka ...al dok narodu dodje iz dupeta u glavu ima da sje..bip malo vise generacija

vidis ja nemam tih problema pa samo zato i na rr.rs user posted image

Potpisujem... nažalost u velikom smo sr*** i mi i naša djeca i to je nemoguće za objasniti onome ko ne živi ovdjeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
1.9.2010 19:58:42   
NadaR
user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
6.9.2010 10:56:42   
Vučko.ba.
e vako, s prijateljima juče sjedimo čija ćerka ide u KŠC, vjeronauka ili etika, spada u obavezne predmete, ali možeš birati jedno od ta dva. Njihova ćerka ide naravno na etiku.

čak imaju i prevoz , neki školski bus, kao u američkim filmovima.
cijela osnovna škola/znači svih 9 razreda su djeca prva smjena, što meni i odgovara. Ima produženi boravak. Djecu do 5 razreda mora neko preuzeti iz škole, znači roditelj ili neko kome je dijete povjereno, ne možeš nazvati i reći e danas će doći moja/moj neko. Učiteljica otključa preda dijete i ponovo ključ u bravu.
Definitivno ova škola ako Bog da!!!

još sam nešto svašta htjela napisati al od euforije zaboravihuser posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 6.9.2010 10:57:23 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
6.9.2010 11:03:08   
*Alexx*
Vučko, stvarno zvuči fantastično!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
6.9.2010 11:06:39   
Anoniman
Vule, kako to dobro zvuči! Ne bih ni trena više razmišljalauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
6.9.2010 14:55:46   
Lu
Super user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
5.2.2015 17:46:28   
Modessty
Nisam znala da imamo ovu temu! user posted image

Ja sam u dilemi odnosno muž i ja smo u dilemi u koju školu da upišemo Danila. A moramo da odlučimo ovog proleća je od septembra kreće u predškolsko pri školi. Imamo dve opcije. Jedna je OŠ Sv. Sava koja nam je najbliže ali se u poslednje vreme roditelji dosta žale na kolektiv ove škole. Njihovom rejtingu uopšte ne ide u prilog ono što se desilo danas :Nastavnik-udario-kolegu-u-skoli-pred-decom
Druga opcija je OŠ Stefan Nemanja, koja je u poslednje vreme na jako dobrom glasu. Nije nam blizu kao ova predhodna ali je blizu i mojim roditeljima i mom poslu.

Kako birate školu? Šta gledate? Kako se raspitujete? Šta je najbitnije i šta prevagne u odluci?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
5.2.2015 17:51:35   
Olga75
evo ja sam sad u dilemi , najbliza skola mi je na tri minuta a ona koja mi je interesantna ( ima Montesori razred ) je na pola sata
i tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here