|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 15:49:03   
Olga75
cesto se prica o jelovniku u vrticu , mislim da ce ova tema biti korisna user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 15:50:21   
Didy
Samo da još neko iskopira iz teme o vrtiću.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 15:56:45   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Didy

Kod nas je potrošni 2400 za celu godinu, ništa posle toga dodatno ne nosimo, osim stvari tipa: orasi, šišarke, dugmad, komadi krpica ili vunica i slično, ali i to bude retko. Higijena im je 200 dinara mesečno, a u jaslama 400 i osim toga se ništa više ne nosi dodatno.
Na dobrovoljnoj bazi je keksić ili neki slaniš, slatkiš povremeno i sredom im je voćni dan kad roditelji donose voćku-dve. I to je na dobrovoljnoj bazi, ali s obzirom na to da oni NIKAD nemaju voće u jelovniku, osim te srede kad roditelji donesu, ja rado odnesem i 3-4 voćke, pa imaju i za četvrtak za užinu.
Već sam pisala o tome, ali meni je i dalje strašno da oni nemaju voće nijedan dan u jelovniku...user posted image I jednom sam pokrenula tu temu na roditeljskom, na šta su vaspitačice rekle da one ne mogu tu ništa i da vidimo sa savetom roditelja, a ostali roditelji su me gledali kao budalu, u fazonu - Daj, šta praviš problem, daj im voće kod kuće. Naravno da im dam kod kuće, ali mi je suludo da deca nijednu voćku nemaju u jelovniku. Kakvu im poruku šalju o kompletnoj i zdravoj ishrani?user posted image


IZVORNA PORUKA: jovicaa

uf didy bas da nema voca, bzv...




IZVORNA PORUKA: Torbica

Iju, da nema voca....user posted image
Kod nas je ove nedelje tri puta voce, ja svoju kuhinju i organizujem spram jelovnika tamo a na sajtu sve lepo stoji, kao i na okacenoj tabli pri ulasku u vrtic..
http://www.predskolska.rs/index.php/jelovnici


IZVORNA PORUKA: bea83

Kod nas se sve dobija, niko ne nosi nikakav potrošni materijal, deca imaju sve tamo. A jelovnik im je stvarno ok. Voće svaki dan, puno mesa, riba dva tri puta nedeljno, domaći kolač svaki dan.




IZVORNA PORUKA: Didy

I ja gledam jelovnik na ulazu, a na sajtu nemaju i to mi je baš bezveze jer taj na ulazu nekad ne promene do utorka, nisu baš ažurni. I onda se desi da Stefan kaže - To smo imali i u vrtiću za ručak.


IZVORNA PORUKA: bea83

Jao Torbice meni se uopšte ne dopada ovaj jelovnik user posted image
Kod nas imaju dve užine, jedna voćna, druga slatka/slana tipa kolača,pogačica,griza,pudinga i uvek uz tu drugu ide sok ili čaj
Nema pašteta,viršli itd.


IZVORNA PORUKA: Didy

Kod nas isto bude pašteta ili viršla jednom nedeljno za doručak i to mi se uopšte ne dopada, moji su paštetu prvi put probali u vrtiću i naravno, ludi su za njom i stalno mi traže kod kuće i ja svaki put kažem - Jao, zaboravila sam kupiti!user posted image Viršle im mm napravi za doručak jednom u mesec dana jer ih on voli. A najgore od svega mi je kad vidim da su imali eurokrem za doručak namazan na hleb.user posted image Ili kad mi Stefan oduševljeno saopšti sa sjajem u očima i kaže kako je to njegov omiljeni doručak.
Ručak im je stvarno dobar, ne mogu da se žalim. I raznovrsno i hranljivo, a vaspitačice kažu i da je vrlo ukusno.user posted image
Doručak im je u 8h, ručak u 11h i onda spavanje. Kad ustanu, između 13:45 i 14h ima je druga užina i tu bude neki domaći kolač, bakin kolač, kiflica ili nešto slično.

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: bea83

Sad kad čitam vaše postove onda mi je ipak jasnije zašto je tolika razlika u ceni izmedju beogradskih vrtića i ostalih.

Stalno čitam te polemike kako naš jelovnik ne valja i sl. Nama jeste cena za nas roditelje manja nego kod vas u BG-u, ali mi plaćamo samo 20% cene boravka, ostalo plaća grad, tako da i naša cena vrtića ustvari nije uopšte manja nego kod vas.
Jelovnik sastavljaju profesori sa higijene, nutricionisti, i uopšte nije toliko loš!


IZVORNA PORUKA: jovicaa

didy mislim da je i kod nas takav raspored obroka.


IZVORNA PORUKA: bea83

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: bea83

Sad kad čitam vaše postove onda mi je ipak jasnije zašto je tolika razlika u ceni izmedju beogradskih vrtića i ostalih.

Stalno čitam te polemike kako naš jelovnik ne valja i sl. Nama jeste cena za nas roditelje manja nego kod vas u BG-u, ali mi plaćamo samo 20% cene boravka, ostalo plaća grad, tako da i naša cena vrtića ustvari nije uopšte manja nego kod vas.
Jelovnik sastavljaju profesori sa higijene, nutricionisti, i uopšte nije toliko loš!


NM, vidim da si se iznervirala, samo ne znam štouser posted image Nisam ni mislila da jelovnik sastavljaju automehaničari.
Nije loš ako zanemarimo margarin,paštete i viršle, ali ja sam najviše mislila na raspored obroka. Zamišljam da moje dete koje nažalost mora da ostaje skoro 9 sati tamo za to vreme pojede jedno parče hleba sa namazom, popije sok (verovatno sa 2% voća) i tanjir pasulja. Po meni je to nedovoljno i sasvim sigurno ne pruža dovoljno ni vitamina niti ima dovoljno energetske vrednosti da zadovolji dete za skoro ceo dan.

IZVORNA PORUKA: jovicaa

bea a ti cim dodjete kuci daj mu neko voce... ili mu napravi neki vocni obrok, iscedi sok. ja mojima pravim voce, pahuljice i jogurt, i to je bas njami.


IZVORNA PORUKA: New Mom

Doručak je u 8h, užina u 11h, ručak u 13.30h. Po decu se dolazi između 14h i 16.30h. Ne vidim da gladuju, iskreno.
I mogu da traže repete ako žele još da pojedu.


IZVORNA PORUKA: bea83

Oni imaju svaki dan voće, nije to problem (samo još kad bi on jeouser posted image ) ali vidim da u NS nemaju.
Stvar je u tome da mi dodjemo kući oko 5, a to i nije baš idealno vreme za voće, zar ne? Dam mu nekad voće,nekad ruča, nekad pojede čorbu od povrća, sve je to ok. Ali mi se generalno ne dopada jelovnik u kome se deca nalivaju veštačkim sokovima i to im je jedina užina od 7 do 5 popodne


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: New Mom
I mogu da traže repete ako žele još da pojedu.


Stefan se meni uvek žali da je hteo još, a da nije bilo.

Ne znam, i Kaća i njene drugarice imaju istu priču da im daju ako traže još.



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 15:56:52   
New Mom
Pa Olga stvarno! Znaš li koliko mi je trebalo da sve to prekopiram?user posted image

< Poruku je uredio New Mom -- 1.10.2013 15:57:42 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 15:59:16   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 16:00:15   
Olga75
hahahahaha , koliko i meni predpostavljam user posted image

nego kod zvercice ima voca tri - cetiri puta za uzinu , ako nije voce onda je pogacica od integralnog brasna ,kukuruz secerac ( oko dve supene kasike ) , noblice ( po tri komada ) zlatni pek ( pet komada ) , jako retko bude puding ili vocni jogurt
jedino sto je meni onako nekako malo je to sto dobiju pola vocke , mislim pola banane sta je to njima user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 16:10:44   
lesica
Sad ste me naterale da malo kopam po svojim starim postovima, prošle godine sam pisala jelovnike u L vrtiću. Uskoro ih kopiram pa kačim!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 17:13:30   
Didy

IZVORNA PORUKA: Olga RR
jedino sto je meni onako nekako malo je to sto dobiju pola vocke , mislim pola banane sta je to njima user posted image


Kod mojih u vrtiću naseku svo voće koje su roditeljei doneli, pa svako uzima šta hoće i koliko hoće i to mi je ok. Samo da imaju makar 3 puta nedeljno bilo bi primerenije, da ne kažem normalnije.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 17:37:15   
lesica
Evo šta nadjoh:


IZVORNA PORUKA: lesica RR


ponedeljak
dorucak:kackavalj,puter,kakao
uzina:breskva,stanglice sa sirom,jogurt
rucak:pasulj sa slaninom i suvim vratom,kupus salata,sok

utorak
dorucak:krem sir,sunka,kakao
uzina:grozdje,strudla sa orasima,sok
rucak:kupus sa mesom,plazma keks

sreda
dorucak:omlet sa slaninom,kiselo mleko
uzina:dinja,medeno srce,limunada
rucak:musaka od paprika,pire krompir,pavlaka

cetvrtak
dorucak:puter,dzem,mleko
uzina:banana,pita sa spanacem,jogurt
rucak:pasta suta,kackavalj,kupus salata,sok

petak
dorucak:kacamak,mleko
uzina:kruska,carska pita,kiselo mleko
rucak:krompir paprikas sa curetinom,krastavac,sok i keks



IZVORNA PORUKA: lesica RR


ponedeljak:
-namaz od tunjevine,krem sir,kakao
-grozdje,ovsi,jogurt
-pasulj sa slaninom i suvim vratom,kupus salata,sok

utorak:
-puter,med,mleko
-dinja,proja sa sirom,kiselo mleko
-svinjsko pecenje,restovan krompir,krastavac salata,plazma keks

sreda:
-popara sa sirom,caj
-sljive,kolac sa grizom,mleko
-pileca supa,fasirana mesna vekna,sargarepa,pavlaka

cetvrtak:
-krem sir,pecenica,kakao
-breskva,strudla sa dzemom,sok
-cuspaiz od tikvica sa mesom,pavlaka,bio keks,sok

petak:
-kackavalj,margarin,kakao
-banana,jocine kocke,caj
-varivo od povrca sa mesom,pavlaka,plazma keks,sok


Naćiću valjda još neki od menija, ali generalno sam zadovoljna.

Jedini problem sa hranom u našoj PU nastaje u januaru i februaru, kada su im tenderi koji obično u prvom krugu ne prodju pa je onda očaj- nema mlečnih proizvoda, voće se svede na jabuku, doručak su u najboljem slučaju jaja i džem, i takoo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 17:38:17   
jovicaa
ne mislim da je bilo kada u toku dana kasno za voce, ako ga dete nije jelo tog dana. naravno neces mu davati u ponoc.
nama je aleks do 14 h u vrticu. uvek ga ceka rucak i bebin i nas. uvek ga nudim vocem, ponekad mu cedim sok, u zavisnosti od toga koliko je voca pojeo.
a nama vaspitacica kaze da aleks jede ponekad i repete, sto znaci da dobijaju jos ako zele.
ni meni se ne dopada da jede virsle, pastete i sl... ali ne mozemo nista protiv toga... svi smo nazalost deo ovog poremecenog sistema, a cim dete ubacis u vrtic jos vise si ga ubacio u sistem, sto je i normalno... tako da sam prestala da se preterano borim sa vetrenjacama sto se tice ishrane, dosta mi je brige oko hrane, na kraju ti postane opsesija.
trudim se da sve sto kuvam i spremam bude zdravo i raznovrsno, a ako se jedan obrok dnevno hranimo i lose, nije smak sveta. a deci se uvek trudim da svaki obrok bude iole zdrav, i aleksu iako ima vec skoro 3 godine.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 17:42:37   
milicicak
Moje dete ide u jaslice (odnosno jos uvek je na adaptaciji pa vise ne ide nego sto ide) ali mislim da je to pravilo i za vrtice. Roditeljima nije dozvoljeno da donose nista sto nije u fabrickom pakovanju i to samo u specijalnim prililama (rodjendani i sl.). Ovo ne vazi samo za decu koja imaju alergije na hranu (dokumentovano izvestajem lekara specijaliste). Meni je ishrana u vrticu postala opsesija, obzirom da je T alergicna na mleko.
Dorucak im je uvek neki mlecni namaz, imaju vocnu uzinu oko 9:45, pa kolac ili pitu oko 11-11:30 i rucak u 14.
Voce im donose iseckano na komade u tanjiru pa nemam osecaj koliko ga ima..

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 17:51:48   
Olga75
i u nasoj PU je to pravilo , samo fabricki zapakovano

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 17:57:07   
lesica
A kod nas u vrtiću su od ove godine uveli još veću strogoću po pitanju donošenja slatkiša, grickalica... u smislu da samo par puta godišnje to može i to kad se napomene od strane vaspitača. Zabranjeno je i za rođendane. I to je jednostrana odluka uprave Lenkinog vrtića, prosto jer ima dosta dece sa nutritivnim alergijama. Što je na kraju kraja ok.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 18:07:00   
milicicak
Kod nas samo mora unapred da se najavi da je rodjendan i moze da se donese.
Na roditeljskom je jedna mama pitala da li moze da donese voce (da daju detetu ako ostane duze), vaspitacice su izricito rekle ne.
A ja to sto nosim (a sve nosim) moram posebno da pakujem i obelezavam imenom, prezimenom i datumom.
Inace, meni se jelovnik generalno svidja i planiram da ga pratim, odnosno da kuvam ono sto oni taj dan jedu u vrticu da se T ne bi bas toliko razlikovala od ostale dece..

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 18:07:15   
Olga75
kod nas se nosi za rodjendane , obicno bude barni , bananica , one strudlice ili nobilce pojedinacno pakovane , kiki bombon , kako ko
ja sam ove godine uzela olala i bice po dva kikija
ali to da se svake nedelje nosi nesto za grickanje mi je malo puno


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 18:17:15   
World
povodom ove teme
KLIK
i

KLIK

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 18:55:46   
bea83
Kod nas nema donošenja ničega, ni zapakovanog ni otpakovanog. Ni za rodjendane. Meni je to ok.

Ja jedino da slikam naš jelovnik pa postavim sliku, nema šanse da zapamtim. Raspored ide ovako u 8 doručak (nekad namaz ali uvek napravljeni tipa krem sir+žumance, uz to nekad pečenica ili suvi vrat,nekad popara,kačamak,jaje u raznim varijantama,med i puter, pita sa sirom,proje i uvek neki napitak,jogurt ili mleko), voće oko 10 (ako su banane onda po jedna za svakog, ako su jabuke,šljive,breskve,kruške onda na polovine i dobiju pun poslužavnik pa ko koliko pojede, ako su jagode,trešenje onda svakome po jedna šolja voća, lubenica po kriška,dinja isto) oko pola 12 ručak neko kuvano jelo ili riba ili bataci + prilog+ salata, nekad ima supa/čorba pre toga, i onda oko pola 3 malo jača užina (kolači u raznim varijantama, sa voćem,čokoladom i slično, puding šolja po detetu, al uvek može repete, sutlijaš,griz sa voćem ili sa čokoladom ili onako glat, slane pogačice, integralni štapići, keks i uz to ide sok ili čaj uvek). Ako ima dece koja ostaju posle pola pet (a ima ih dosta) dobijaju neke integralne keksiće oko pola pet da grickaju.

Ovaj kakao i krem sir sa Lesicinog jelovnika su mi hituser posted image Gde im to pade na pamet? mada ako ništa bar je kakao zdrav user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana dece u vrticima
1.10.2013 22:04:08   
Moiraina
Jelovnik
Evo jelovnika u našem vrtiću (Zemun) za ovu nedelju. Generalno sam zadovoljna, nema pašteta (industrijskih, namaze im sami prave), nema viršli i salama, voće je svaki dan, svaki dan imaju kuvano za ručak i dosta im je raznovrstan jelovnik. Moje dete jede uglavnom sve (iz nekog razloga tamo neće da jede grašak koji kući najnormalnije jede), često traži još i uvek dobije. Raspored je sledeći: doručak je u 8:30, u 11:00 je užina i posle toga je spavanje, u 14:00 je ručak i voćna užina oko 16:00.
Jelovnik je identičan za jaslene i vrtićke grupe.
Grickalica nema, za rođendane mogu da se donesu samo zapakovane namirnice sa deklaracijom i meni je to ok.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 9:32:02   
jovicaa
a margarinuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 9:34:56   
lanajelena
Lesice i ja bi isla u vas vrtic,odlican jelovnik,kod nas je dosta oskudan ali moji mrsavci se ne zale,kad dodju kuci nece nista da jedu jer su se "prejeli " u vrticu user posted image ali im je uzina vec u 15h a vecera pomerena za 18huser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 9:52:09   
Torbica
Oldzi, super za temicu! user posted image
Bea, pa da, kod nas nema dve uzine jer se deca preuzimaju od 14-16 i 30, iskreno, decu uvek uzmemo do 15, i to kad cerka ima engleski koji joj pocinje u 14 i 30. Po meni je sasvim ok sto je dorucak u 8, uzina u 10 i 30 i rucak u 13, to je sve u razmaku od po 2 ipo sata, i imaju repete, nikad mi se nisu zalili da su gladni. I sad dete koje je jelo u 13, a dodje kuci izmedju 14-15h,taman stize na klopicu. Ovi koji ostaju duze ponekad dobiju ponovo onu istu uzinu od pola 11 ili neke keksice, to sam videla, jer vec u 16 naravno da im je vreme da jedu.
Ja im nikad ne dajem industrijske proizvode, bukvalno nikad, a to sto tamo dobiju, to im je sto im je, ja tu ne mogu nista, sto kaze Jovica. A kuvana jela su bas dobra, ma moji vole i jedu sve, stvarno nemam problem sa hranom. Maleni je prosle nedelje u dva navrata pojeo po 3 rucka. user posted image Kazu, kad pojede svoje, odmah se hvata komsijinog tanjira... I uredno dobije da jede koliko zeli. Ja sam zadovoljna. user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 9:55:01   
Modessty
Iz ovoga što vidim mogu da zaključim da je jelovnik mnogo bolji u Beogradskim vrtićima nego u Niškim!
Mi i neznamo tačno šta je na jelovniku jer nas ne obaveštavaju na vreme

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 9:56:33   
Tiziana
Ja mislim da ovi jelovnici koje je Lesica postavila su vrlo slicni u svim vrticima u Beogradu.Ne ide po danima identican raspored,ali svi imaju veoma slican jelovnik. Svake nedelje imaju ili pasulj ili socivo, imaju ili spagete ili rezance sa sirom,ribu,neku musaku itd..Dorucak je to popara,kacamak,hleb i namazi-buter i med, pavlaka,mlecni namaz itd,sunka,pecenica,namaz od tunjevine..Kad su rodjendani smeju da se donesu zapakovani keksici i sl, I kod nas isti jelovnik vazi i z obdaniste i za jasle.
Uvek mogu da traze dodatak ako su jos gladni, nama Laza cesto kod kuce podigne ruku i vice npr ja bih dodatak jogurta :-)

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 9:59:14   
bea83
Torbice mnogo je lakše kad možeš da ih uzmeš tako rano. Kod nas ostaju do šest user posted image  Meni Viktor i pored dve užine,doručka i ručka u pet bude mrtav gladan, jedva dočeka da uleti u kola i čapa hleb u kolima dok ne dodjemo do kuće user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 10:15:08   
Olga75
kod nas je dorucak u 8 , rucak u 12 ( posle toga mali idu da spavaju a veci na materijale ) i uzina je u 14 ( a mali kad se probude )
e sad ja nju kupimoko 14 , 30 a kad ima engleski ( utorkom i cetvrtkom ima od 14 - 15 ) onda oko 15 i 15
i kad dodje kuci za dvadesetak minuta kuka da je gladna user posted image
htela sam da vam kopiran jelovnik za ovu nedelju ali mi nesto zaza sa pdf formatom user posted image
napisacu za danas kad je dovedem jer sam vac zaboravila user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here