|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kašalj zbog parnog grejanja?
24.12.2008 9:30:49   
Anoniman
Luka kašlje i dalje. Evo 4ta nedelja. Suvo, gadno... a kada pitam roditelje (čak sam i pedijatra zvala), svi kažu "Mnogo je suv vazduh zbog parnog grejanja". user posted image user posted image
Kupila sam one činijice što se kače na radijatore, zaista voda isparava brzinom svetlosti...

Jel ima neko onaj ovlaživač vazduha? Jel to valja? Kako se vi borite protiv suvog vazduha (parnog grejanja)?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
24.12.2008 19:28:08   
guppy RR
Naš stan je suviše vlažan tako da koristim razvlaživač.... savetujem ti da kupite akvarium (majke mi)... stalno voda iz njega isparava i lepo vlaži vazduh.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
24.12.2008 22:56:44   
Anoniman
A ko će da ga pere (majke mi)...??? user posted image

Imala sam akvarijum kod mame i tate... i... ne znam baš. Rekla sam "Nikakve životinje ne ulaze u stan, čak ni ribice!"

Razmisliću...

< Poruku je uredio Tasha -- 24.12.2008 22:57:40 >

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
24.12.2008 23:17:44   
guppy RR
inače... "lakša varianta" LOL... da staviš mokar peškir na radiator pre nego što staviš Luku u krevet.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
24.12.2008 23:22:36   
Anoniman
i to ima. user posted image  I one isparivače što se kače na radijator. Čak sam ih menjala jer sam konstatovala da iz keramičkih slabo isparava voda, pa sam kupila plastične za rebraste radijatore, imaju i neki deo sa "specijalnim papirom" koji upije u sebe vodu pa je isparavanje efikasnije.

ps. Oh bože, evo ga Ivan (pevač) na Pinku peva "200 na sat"... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
12.1.2009 16:11:40   
oliveradj
Na drugom forumu koji ponekada posecujem kada sam imala problema sa nosicem bebe pitala sam i na tom forumu sta su ljudi radili jedna je rekla da zapusen nosic resi tako sto ima ovlazivac vazduha i da je ok. Vidi ovde:
www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=24481


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
12.1.2009 18:54:07   
Anoniman
user posted image  Gura ljude u ladice! user posted image

Nego da se vratim temi. Ozbiljno razmišljam o tom ovlaživaču vazduha, mada Luki nije začepljen sada nosić, ali kašlje i dalje, a ovu temu sam otvorila preeee..... pa i ne tako davno, ali tada mi je već bilo preko glave.

A šta je taj tetrisal? user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
12.1.2009 18:57:09   
oliveradj
To sam ja htela tebe da pitam? user posted image user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
12.1.2009 19:19:02   
Jeca*
Ja sam skoro definitivno odlučila da kupim ovlaživač vazduha, jer mi je toplo u stanu (hvala Bogu na tome user posted image ), ali mi je i zagušljivo, ma koliko vetrila, jer mi radijatori baš suše vazduh. I to sam razmatrala jedan od ova dva:

prvi

drugi

premda ću ipak konačnu odluku doneti na licu mesta i u konsultaciji sa prodavcem (ovde čak sad vidim da piše da ih trenutno i nema na lageru, pa videću)

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
12.1.2009 19:26:16   
Lu
Kod nas su voda i sok pored kreveta,čak je i mali počeo da traži da pije po noći,još sad kako je bio bolestanuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
12.1.2009 21:56:03   
Anoniman
Tetrisal, jeco? user posted image  Šta je to?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
13.1.2009 8:03:39   
Jeca*
Odakle ti to Tetrisal? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
13.1.2009 8:26:03   
Anoniman
Uđi na taj forum što je Olivera prikačila.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
22.1.2009 11:05:58   
Jeca*
Drage moje, moram da vam se pozalim. Ocajna sam. Posto mi je jaaaako toplo u stanu i nedavno nas je vas bolelo grlo ja sam zakljucila da mi je suv vazduh. Juce kupim ovlazivac vazduha (da ne pominjem da puknem pare) i ispostavi se da mi je vrlo visoka vlaznost u stanu. Svuda je oko 65% pa cak je jutros bila i vise. Nasla sam na netu ovu recenicu: Optimalni procenat vlažnosti vazduha, onaj na kojem se čovek oseća prijatno, je: 60-75% za leto i 55-70% za zimu. Nemam ideju kako da smanjim vlažnost vazduha. Baš sam se unervozila sad oko toga. Jer visoka vlažnosti nije dobra za bronhijalna, astmatična i ostala plućna oboljenja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
22.1.2009 23:24:13   
Anoniman
A ne postoji neka mogućnost podešavanja tog ovlaživača? user posted image  Možda da ga malo pališ, malo gasiš? user posted image

Jel tajna koliko košta ta divna sprava?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.1.2009 8:51:15   
Jeca*
NEma svrhe. Ovlazivac je super, ali poenta je sto je meni uvek visoka vlaznost u stanu, znači moram naći način da je smanjim. Ne znam zašto je to tako??? Inače oDvlaživači takođe postoje, ali su jaaako skupi, oko 25000,00 user posted image  Čula sam za neke tabletice Ceresit stop vlažnosti. Pokušaću i sa opcijom DRY na klimi.
A ovlaživač koji sam kupila ima u sebi i ugrađen jonizator. I mnogo je lep, zlatne boje (na slici izgleda bezveze zeleno). Može raditi 80h bez prestanka. Stvarno je super. Platila sam ga oko 5500,00. Gore sam ga već pominjala. Evo LINK sa opisom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.1.2009 10:57:07   
Anoniman
Hoćeš da kažeš da si ustvari bezveze kupila ovaživač, jer ti je vlažnost već (i bez njega) prevelika, a grlo vas je bolelo zbog nečega drugog a ne zbog previše suvog vazduha? user posted image

A kako meriš vlažnost vazduha u stanu?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.1.2009 10:58:30   
Jeca*
UPRAVO TAKO!!!!
A pošto mi je jaaaakooo toplo u stanu zbog parnog grejanja bila sam UBEĐENA da mi je suv vazduh user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.1.2009 11:01:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha


A kako meriš vlažnost vazduha u stanu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
23.1.2009 11:15:07   
Jeca*
Čim uključim ovaj aparat koji sam kupila on mi prvo ispiše kolika je trenutna vlažnost u stanu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
3.11.2009 15:24:13   
Anoniman
Kupila sam one posudice što se kače na radijator.

Plastične su (kupuju se u prodavnici plastike, mislim da koštaju oko 150din). Ima za ravan radijator i za onaj što ima svako rebro posebno sa rupama između. U posudu je zaronjen neki karton koji je selimično van vode, pa kako se karton greje, voda isparava. Prilično brzo voda ispari iz plastične posude, za razliku od keramičkih.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
2.12.2009 19:17:18   
Jelena81
MM se setio i tetrapak od soka iskoristio tako sto je gornji deo gde je zatvarac odsekao, isprao, ubacio izmedju rebara i tek onda sipao vodu... Ne mozemo te keramicke da stavimo jer nam je stan mali i prosto ne mozemo da rizikujemo da ih ne zakacimo starima koje setamo pored njega...

Uglavnom susim ves na radijatoru- susilica samo kada imam dosta vesa ili kada nema grejanja... Ali cesto i luftiram stan... Tako da gde sam tu sam...  Napominjem da je mojoj Anji u poslednje tri godine periodicno- najcesce u zimskom periodu, pocela da curi krv iz nosa, nocu, danju nema pravila... Cak sam mislila da ga cacka, medjutim, kada je bila pored mene par puta, iz cista mira joj je krenula krv... Posle ucestalog curenja, ipak sam otisla kod doktora koja mi je zapravo rekla da je suv vazduh i da kupimo neki aparat... Medjutim, nismo imali mogucnosti, pa nam se ovo resenje ucinilo jednostavnijim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
2.12.2009 20:05:04   
Anoniman
Nikad u zivotu nisam vise zalila za potrosenim parama nego na to g**no od ovlazivaca vazduha.
Prosle god sam kupila u Aksi, bio je, ne secam se...oko 4-5 hiljada. OVAJ
Kad je ukljucen, nenormalno isparava voda, i nema podesavanja. Kad ga iskljucis, za dva sata kao da nije bio ukljucen. Samo mi jos to fali da ustajem nocu da ga ukljucujem.
I mi imamo strasnih problema, bas jako greju, i vazduh je uzasno suv, svi imamo problema zbog toga. Ja sad uvece uzmem najveci peskir koji imam, ispresavijam ga da stane tacno na radijator i skroz mokrog ga stavim. Ujutro jos bude vlazan, a vazduh...milinauser posted image

(odgovor članu Jelena81)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
2.12.2009 20:11:00   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Tetrisal, jeco? user posted image  Šta je to?

Ha,ha,ha.Kasnim godinu dana sa odgovorom,ustvari ja tad jos nisam ni bila clan.
Tetrisal su kapi za nos ili sprej.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kašalj zbog parnog grejanja?
2.12.2009 20:12:25   
sneza24
Ja sam u nekoj serpici stavila vodu i ona uvek stoji na radijatoru.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here