|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kasnija osetljivost nedonoščadi
30.3.2009 10:27:19   
Anoniman
Pročitala sam negde na internetu da nedonoščad kasnije u životu imaju zdravstvenih problema. Naravno, ne mora biti pravilo, moj brat je nedonošče i zdraviji je 10 puta od mene, a mene je mama prenela.

Iskustva?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
30.7.2010 22:16:53   
goda
Moj suprug je nedonošče i hvala Bogu zdrav. Malo sitnih problemčića tipa glavobolja od premora ili koleno od trčanja,ništa specijalno što bi se moglo povezati sa činjenicom da je ranije rođen. U svakom slučaju to nas manje više sve muči (glavobolja i sl.) bili nedonoščad ili ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
30.7.2010 22:19:52   
dijana1*
E ovo je nesto sto me najvise plasi. Beba je jos mala pa mi nemoze niko nista reci, ali samo da poraste i da bude sve uredu.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
20.10.2010 11:12:39   
Olga75
Imam je da kazem nesto i na ovu temu user posted image . Moj muz je nedonosce i rodjen je u 32- goj nedelji ( inace je bila 1964 - ta godina ) . Do danasnjeg dana nije imao nikakvih zdravstvenih problema cak je  zavrsio  dva fakulteta.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
31.1.2011 22:45:16   
babytaya
IZVORNA PORUKA: dijana1

E ovo je nesto sto me najvise plasi. Beba je jos mala pa mi nemoze niko nista reci, ali samo da poraste i da bude sve uredu.



Draga dijana,nemas cega da se plasis,i ja sam pre 6 godina rodila devojcicu od 1500g.Danas je to prava curica koja ni u cemu ne zaostaje od svojih vrsnjaka,i cak je zdravija od polovine njih(mislim na prehlade koje kod nje nisu tako ceste kao kod druge dece,a i pregura ih vecinom i bez antibiotika)
Inace od mnogo ljudi sam cula da su nedonoscad jako inteligentna deca sto potvrdjuje i primer supruga olga75.
Veliki pozdrav!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
31.1.2011 23:32:02   
dijana1*
Babytaya user posted image
Sve je sada lako reci ali u trenutku kada prolazis kroz pakao svasta ti prolazi kroz glavu, kod nas je bas bilo komplikovano. Ocena na rodjenju je bila 7/3 user posted image to je jako niska ocena user posted image
Ali moj nemirko sada ima 8 ipo meseci i pravi je zvrk, vec 15-tak dana puze, poceo je da se dize, a mama se sve manje brine i uziva u svojoj bebici user posted image
Do njegovog 6-tog meseca je bilo neizvesno i guravo a onda samo preko noci je zivnuo user posted image
Koliko samo prolivenih suza i neprespavanih noci, ne zelim vise ni da se secam user posted image

(odgovor članu babytaya)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
2.2.2011 22:49:19   
babytaya
Dijana,
nasa ocena je bila 5/7...user posted image !
Htela sam samo da ti kazem da ce sve to ubrzo proci,i moci ces u miru da uzivas u svojoj bebici.
Suze i neprospavane noci moze da razume samo neko ko je bio u slicnoj situaciji.
Ljubi bebicu i uzivaj u njoj!!!user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
21.12.2011 15:09:15   
maja123
jel mozda zna netko jel ima negdi članak o izljevu krvi na mozak kod nedonoscadi?user posted image

(odgovor članu babytaya)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
21.12.2011 15:19:44   
Olga75
Maja 123 dobrodosla user posted image
na nasem forumu nema tema o cerebralnim krvarenjima kod nedonoscadi  user posted image
ali mozes da je otvoris i da opises svoju situaciju pa ce se sigurno javiti neki korisnik koji ima iskustva


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja123)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
12.3.2013 0:35:27   
liliana
Ovo je jedna velika zabluda. Moj brat je rođen kao nedonošče, u poslednjoj nedelji 6.meseca. Imao je 1100gr na rođenju, a do uveče je spao na 850gr. Tu kilažu je "držao" skoro 2 meseca-ništ anije napredovao. Sada ima 33 godine, visok je 190cm i nikada nije bio bolestan (ukoliko se ne računaju sitnije prehlade). Samo je jednom u životu primao injekcije.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
15.1.2019 5:48:06   
garen123
to nije nužno istina. Morate zavisiti i od ishrane za bebe

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kasnija osetljivost nedonoščadi
1.3.2019 14:24:15   
Sanidej
Zavisi u kojoj nedelji trudnoce je rodjena beba, tj stepena razvoja organa

(odgovor članu garen123)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here