|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Košnice
27.11.2009 16:46:41   
Anoniman
  user posted image


gaaarant ste ovde očekivale recept! user posted image

ali ja ga nemam....... ima li neka recept za ove njam, njam  kolače koji sam tamanila kao mala!?user posted image
Jednostavan je za pravljenje, znam ... ali ja bih par recepata pa da nađem neku sredinu.......user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Košnice
27.11.2009 16:52:00   
Trcosava
trt milojko, znam da ih je moja strina pravila, ali pošto su moji sad kod mene.. ja mogu ti dam recepat za nekih 3 nedelje možda, kad se moji vrate pa da pita mama moju strinu user posted image

al sam od pomoći....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Košnice
27.11.2009 16:54:19   
LillyT
A za nas sa jeftinijim ulaznicama, sta su to kosnice? Onaj kolac za cornflakesom i cokoladom ili?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Košnice
27.11.2009 18:22:17   
gagins
Samo da ga nadjem pa cu da ti ga otkucam!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Košnice
27.11.2009 18:27:42   
Delijagirl
Ako se ne pojavi pre zvacu ja moju sveki posle 9 kada zavrsim smenu posto znam da ih ona pravi...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Košnice
27.11.2009 18:33:41   
gagins
Potrebno:
200gr mlevenih oraha
100gr kokosa
300gr secera u prahu
2 belanca
To zamesiti i napraviti 40-45 kuglica i ostaviti da stoje 1h.Kuglice stavljati u kalup(ima da se kupi kod plasticara) i napraviti udubljenje za fil.Napuniti filom i poklopiti kruzicima od oblatne(njih praviti casicom od rakije koja odgovara velicini kalupa)

Fil:
1 celo jaje
2 zumanca
6 kasika secera
1 kasika brasna
4 stangle cokolade
1 kasika mleka
Ovo kuvati na pari dok se ne zgusne i dodati u hladan 200gr margarina.




(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
27.11.2009 18:34:46   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Košnice
27.11.2009 18:39:39   
Anoniman
e sad ste i mene zainteresovale za ove kosnice...njam njam...prokleta ja..stalno bih jela slatkouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Košnice
27.11.2009 18:47:25   
gagins
Nista ne pricaj OTI,ja mogu da zivim na slatkisima i kolacima,ALI danas sam bila na kontroli i secer mi je 5,pa me je doktorica malo popreko pogledala sto znaci manje slatkoguser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Košnice
27.11.2009 23:25:41   
gagana83
Jao,ovo nisam jela sigurno 10 godina,bas lepo sto ste me podsetile,moja mama je to cesto pravila,mislim da je recept slican ovom sto je gagins postavila,sa dva filauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Košnice
28.11.2009 15:21:59   
Anoniman


uh, pa ja tek sad vidim da ste mi se raspisale ovdeuser posted image user posted image
super, baš sam tražila ovaj recept... hvala vam svima! user posted image user posted image


..... nešto mi se baš jede....... odmah se setim nekih davnih i lepih dana .......user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Košnice
28.11.2009 15:23:31   
guppy RR
Jel ima neka sliku, kako to izgleda user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Košnice
28.11.2009 15:25:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

A za nas sa jeftinijim ulaznicama, sta su to kosnice? Onaj kolac za cornflakesom i cokoladom ili?


nije to draga, taj sa kornfleksom je nešto drugo (mislim ima ih više...) ako ti je pao šećer , mogu ti poslati recept za jedan od mnogih sa konrfleksomuser posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Košnice
28.11.2009 15:33:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Jel ima neka sliku, kako to izgleda user posted image



nemam svoju... user posted image s obzirom da ih nisam još pravila ali ću da ti nađem........user posted image
joooooooooj odmah mi voda na usta! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Košnice
28.11.2009 15:37:23   
Anoniman
user posted image

se vidi? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Košnice
28.11.2009 15:37:42   
Maya21
evo slikice

user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Košnice
28.11.2009 15:40:03   
Anoniman
draga.....user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Košnice
28.11.2009 15:41:09   
Maya21
haha vidi u isto vreme smo postavile user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Košnice
28.11.2009 15:49:30   
Lu
Evo moj recept(inače se zove-plastićiuser posted image )

*2šolje šećera
*2 šolje oraha
*1/2 šolje mlijeka
*2 kutije petit keksa
*200 gr grožđica
*1 čokolada za kuhanje
*1 margarin(250gr.)

Samljeti keks i pola oraha a drugu polovicu nasjeckati nožem,pomiješati sa svim ostalim sastojcima (osim čokolade) i stavljati u kalup ako nemate kalup može u ono što se cijedi limun,pa ispadne kao plastićuser posted image
Na svaki plastić na vrh staviti malo otopljene čokolade da se slije onako nepravilno.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Košnice
28.11.2009 15:51:55   
Maya21
user posted image

je l to ovako nekako izgleda lu?

< Poruku je uredio Maya21 -- 28.11.2009 15:52:24 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Košnice
28.11.2009 16:11:59   
Lu
Da,samo se još prelije čokoladom,a to mi izgleda ima punjenje kao u receptu od gagins-

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Košnice
28.11.2009 16:13:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Evo moj recept(inače se zove-plastićiuser posted image )

*2šolje šećera
*2 šolje oraha
*1/2 šolje mlijeka
*2 kutije petit keksa
*200 gr grožđica
*1 čokolada za kuhanje
*1 margarin(250gr.)

Samljeti keks i pola oraha a drugu polovicu nasjeckati nožem,pomiješati sa svim ostalim sastojcima (osim čokolade) i stavljati u kalup ako nemate kalup može u ono što se cijedi limun,pa ispadne kao plastićuser posted image
Na svaki plastić na vrh staviti malo otopljene čokolade da se slije onako nepravilno.



......u tome je keva pravila.... imala je neku veeeliku cediljku pa smo se prejeli i od jedne košnice !user posted image

Maya 21user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Košnice
28.11.2009 16:15:13   
Anoniman
hmmmmm.... gledam nešto recept..... nigde ne vidim puding od vanile...? čini mi se da sam ih jela punjene pudingom? user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Košnice
28.11.2009 16:20:27   
Anoniman
evo još jedan recept! user posted image Za one koji vole mak......user posted image

Košnice od maka


Testo

35o g maka
400 g šećera u prahu
2 belanca
2 kašičice  ruma
101 g margarina

Sve to dobro izmešati i staviti u frižider da se ohladi

fil

2 žumanca
1 jaje
10 dag šećera u prahu
1 vanilin šećer
1 kašika oštrog brašna
2 kašike mleka
250 g margarina

Sve osim margarina dobro umutiti i skuvati na pari.U mleko ide izrađeni margarin.
Od testa oblikovati kuglice veličine oraha i uvaljati u šećer u prahu.stavljati kuglice u kalup za košnice (ili u taj deo od cediljke za limunuser posted image ) posut šećerom u prahu. Lagano ga pritisnuti i u šupljinu staviti fil.Košnicu zatvoriti malim okruglim oblandama veličine kalupa košnice. Lagano ih istresti i sušiti na vazduhu.......

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Košnice
20.2.2010 23:58:48   
gagana83
Evo mog recepta:

Napraviti testo od
2 belanke
250g mlevenih oraha
350g secera u prahu
100g otopljene cokolade
Napraviti kuglice(meni izadje oko 42-43) i ostaviti da odstoji 2 sata.Za to vreme iseci kruzice od oblandi kalupom za kosnice.
Fil:
2 zumanke i 1 celo jaje
6 kas secera
1 kasika brasna
1 kasika mleka
To kuvati na pari dok se ne zgusne.Kad se ohladi dodati 250g umucenog margarina(mada ja margarin stavim odmah dok je fil jos na ringli).
Pre svakog stavljanja kuglica kalup posuti secerom u prahu da se ne bi lepile.
U kalup staviti kuglice,malo udubiti prema zidovima kalupa,kasicicom stavljati fil unutra i zatvoriti odozdo oblandom.
Evo i slike,pravila sam juce,samo sam umesto oraha stavila lesnike(moze i badem)
user posted image

< Poruku je uredio gagana83 -- 20.2.2010 23:59:12 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pire od karfiola i šargarepe
Ringerajin kuvar: little_one
Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here