|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica?
28.7.2009 15:32:29   
BiBi81
Drage trudnice, ja sam jedna od onih koja je navikla da jede dosta voća, a taj trend se posebno nastavio u trudnoći user posted image S obzirom da je leto, dostupne su sve te lepe slatke sočne voćkice! Primetila sam da sam se dosta ugojila - 10kg, a tek sam u 27 nedelji. Da li je moguće da je to baš od konzumiranja voća? Što se tiče ostalih namirnica, mislim da ih dosta pametno biram i ne spadam u "alave trudnice".  Kakva su vaša iskustva? Pozdrav i srećno svima!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
28.7.2009 15:36:43   
Anoniman
Ne znam zaista, ja nisam ljubitelj voća, i nisam ga baš ni jela nešto u trudnoći.

No, razmišljajući, moguće je da i voće doprinosi kilaži, jer u svakom voću ima šećera... možda lupam. Ne znam zaista.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.7.2009 15:37:18 >

(odgovor članu BiBi81)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
28.7.2009 15:37:56   
sneza24
Dobrodosla user posted image
Sta znam voce jedem onoliko koliko mi se jede,ne obracam paznju na to da li je puno ili malo.

(odgovor članu BiBi81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
28.7.2009 15:50:58   
afrodita
Ja sam u trudnoci sa M znala da pojedem
6 pomorandzi odjednom. Jesam se ugojila kao
user posted image a M danas ne bi pojela pomorandzu ni za sta
na Svetu.
Nisam pomogla samo sam napisala svoje iskustvouser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
28.7.2009 17:16:16   
BINCE
ne mislim da se odvoca mozes udebljati toliko..ja sam 32 sedmice trudna i dobila sam 12 kg.a i ja jedem voce ko luda...i sladoled naravno...ne misli na kile i na to koliko si dobila nego misli kako bebica uziva u zdravoj ishraniuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
3.8.2009 11:09:02   
vrabac
drage trudnice mislim da nema puno veze kolicina voca sa dobijenim kilogramima i toliko optuzivanim secerima iz voca, mislim da se ti seceri vrlo brzo potrose a vitamini i minerali iz voca su neprocenjivo vredni za nasa mala zlata. sto se mene tice jedem voce kao sumanuta od lubenice, breskve, grozdje, dinje, banane i naravno jabuke, pre obroka, posle obroka, izmedju obroka, uvece tako da bi po toj strasnoj teoriji o gojenju od secera iz voca trebala da budem user posted image , a 34. sam nedelja i ugojila sam se celih 8 kg a bebuska odlicno napreduje user posted image . tako da navalite i uzivajte naravno ko voli

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
3.8.2009 11:38:24   
Anoniman
Voce je nesto najzdravije na svetu, i ne treba previse razmisljati o unetoj kolicini, ali ne treba jesti ni samo voce. Fruktoza iz voca jeste "dobar secer", ali je ipak secer, i goji. U svakom slucaju, bolje u toku dana, pored glavnih obroka, jesti voce nego grickalice i sendvice user posted image

http://www.zalogaj.com/index.php/zdravlje/voce-kao-hrana-i-lek

(odgovor članu vrabac)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
20.8.2009 10:42:05   
mrvicica
kod mene je problem sto ne volim voce, ali se trudim da zbog bebe dnevno pojedem dvije vockice....ali i voce zna da mi bas tesko padne, zaboli me zeludac i cesto imam kiselinu od njega....

Nekterinu kao volim da jedem, ali mi sad nikako ne prija....
Bas mi je zao sto ga ne jedem cesce i viseuser posted image

(odgovor članu BiBi81)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 13:36:41   
Anoniman
Joj, sto ja volim voce...jedem ga kao luda...kombinujem: lubenice, grozdje, breskve, borovnice, banane../.
Mnogo mi se jedu banane...
Ne verujem da mogu od voca mnogo da se ugojim...

Vise se plasim testa i Mc Donalda kome ponekad ne mogu da odolim...Niti je zdravo a i goji...Toga se ja bojim.

Sad razmisljam u cemu ima mnogo Ca - kalcijuma? Toga treba uzimati dovoljno.

Ne znam...jedem svasta.DR mi je rekao: piletina, curetina, riba, riba i riba, jaja jednom nedeljno...a ja uopste ne jedem jaja...
trebalo bi.
I rekao mi je tecnosti 3l dnevno pa ja kontam da dosta unesem i vocem.

(odgovor članu mrvicica)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 13:57:09   
stevajela
Trudnoca i kolicina voca?Naravno da ima granica,zbog mogucnosti trudnickog dijabetesa.Mogu dve vocke na dan,narocito u kasnijim mesecima.A lubenica samo 1 kriska dnevno.
Tako nam je objasnila patronazna sestra koja vodi skolu za trudnice,a to su mi napomenuli moj ginekolog i hematolog.
Pozeljno je ne jesti svo jagodicasto voce,kao i med i kikiriki.Naravno cajevi osim uvinog za one koji imaju bakterije u mokraci,takodje ne dolaze u obzir,jer mogu da uticu lose na razvoj ploda.


< Poruku je uredio stevajela -- 10.9.2009 13:58:37 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:01:53   
Rivana
Ja sam jela voce u ogromnim kolicinama user posted image posebno lubenicu koju obozavam user posted image

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:03:22   
Verus
Ja uopste ne vodim racuna o tome koliko jedem voca i povrca.  Koliko mi telo trazi i srce zeli.  Slatkise uopste ne zelim niti ih jedem, jela sam sladoled dva puta.  Vise mi se jede slano i prizenouser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:05:24   
Rivana
I ja sam tako sa vocem mislim da ne moze da skodi meni bar nije skodilo a jela sam ga DOOOOOOOOOOOOOSTA, ali stvarno DOSTA user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:05:33   
Anoniman
Nisam shvatila, svi čajevi sem Uvinog su zabranjeni u trudnoći? Jesi to napisala? Jer to nije tačno, Uvin čaj je prvi koji je zabranjen (po novom) jer kao izaziva kontrakcije, pa se za urinarne probleme pije Brusnica.

Vidi: Urinarne infekcije u trudnoći KLIK, pa tamo nalaziš link koji vodi na temu Upala jajnika i trudnoća KLIK.

Što se voća tiče, delim tvoje mišljenje da se ne treba preterivati sa voćem, mislim da sam i napisala da voće u sebi sadrži dosta šećera.

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:14:29   
Verus
Ja to oko secera gledam drugacije.  Fruktoza jeste secer ali je simple sugar, ne kompleksan (kako bi mi to vec srocili?).  Ipak unositi beli secer kroz kolace i ostale procesovane proizvode, ljudsko telo drugacije metabolise nego prost secer koji ide u krvi i iskoristi se za energiju.  Meni je jedino dr. rekla da se moram kloniti sushija, salama, ne-pasterizovanih sireva (a ovo sve zbog Listerije i parazita u sushiju) i naravno svakog mesa koje je ne dovoljno kuvano.  Za kolace i slatko....bas bas ponekada ako se pozelim da je OK pojesti parce ali ne sme se preterivati.  U vezi voca stvarno nije bilo pomena ogracnicenja....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:22:04   
cicko
IZVORNA PORUKA: stevajela

Trudnoca i kolicina voca?Naravno da ima granica,zbog mogucnosti trudnickog dijabetesa.Mogu dve vocke na dan,narocito u kasnijim mesecima.A lubenica samo 1 kriska dnevno.
Tako nam je objasnila patronazna sestra koja vodi skolu za trudnice,a to su mi napomenuli moj ginekolog i hematolog.
Pozeljno je ne jesti svo jagodicasto voce,kao i med i kikiriki.Naravno cajevi osim uvinog za one koji imaju bakterije u mokraci,takodje ne dolaze u obzir,jer mogu da uticu lose na razvoj ploda.



Nisam cula da je potrebno izbegavati cajeve tipa nana, kamilica... Bas naprotiv, preporucuju se. Znam za uvu i zalfiju (zalfija moze za ispiranje grla usta, ali je takodje ne treba piti zbog kontrakcija)

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:40:53   
Anoniman
Otvorila sam temu: Čajevi u trudnoći KLIK

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 14:58:55   
Anoniman
Jooooj...ja stvarno verujem da je OK da jedem voce...Boze moj, prirodno je. Kapiram da ne mogu da preteram. N a primer jabuke!!!!
Moj lekar je rekao da je to savrseno voce, najsavrsenije.
Samo sto se meni jedu one kisele, zelene...
A pomorandze sto mi se jedu...njam, njam

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 22:18:24   
Jeca*
Ja sam se rasturala od voća u trudnoći. Do sedmog meseca nisam jela voće u tolikoj meri, onako normalno, ali 7. 8. i 9. mesec (maj, jun i jul) sam se rasturala od voća, čak sam jela recimo 70% voće a 30% drugu hranu, jer je bilo jaaakooo toplo leto i prijalo mi je. Tako bih uveče sela pa pojela pun tanjir trešanja, jagoda ili nekoliko breskvica...Šta da vam kažem, do sedmog meseca se uopšte nisam puno ugojila, a na porođaju sam imala 35kg više nego pre trudnoće. Kažu....ugojilo me voće koje sam jela uveče, pogotovo. Vodite računa, moj savet

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.9.2009 22:42:39   
gagana83
Ja sam celo leto bukvalno prozivela na vocu-tako mi je prijalo,sad ga vec jedem u normalnim kolicinama. Za jagode sam cula da bi trebalo da se izbegavaju u trudnoci a ja sam znala da ih jedem po celo kilo na dan,i ranije sam ih tamanila ali u trudnoci...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
16.9.2009 9:28:32   
Snele
Ćao svima! Nova sam na forumu! U 8. nedelji sam, od voća mi se jednu najviše jabuke i to kiselije i baš mi je bitno da jabuka lepo izgleda, a u prvoj trudnoći sam umereno jela voće, ništa preterano a ugojila sam se nekih 15-16 kg za celu trudnoću tada.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
24.9.2009 12:59:08   
marinica
user posted image user posted image user posted image


           ćao svima! ja sam u 8. nedelji trudnoće, volim voće, ali nenam preteranu želju da ga jedem.uveče mi se jede jabuka, a preko dana i između obroka voćke mi se ne jedu.

(odgovor članu Snele)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
24.9.2009 13:03:48   
Modessty
Pre trudnoće sam baš dosta jela voće, a od početka trudnoće mi se ništa od voća i povrća ne jede. Imam obavezno doručak, ručak i večeru. Izmedju pojedem jedino grožđe, letos breskve i lubenice. I to kad se nateram ili neko stavi pred mene na sto!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu marinica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
4.10.2009 18:18:20   
ema31
Modestty,ja sam kao i ti...
Dan nisam mogla da pocnem a da ne popijem kafu i nepojedem vocku za dorucak.
Prvi simptomi da sam trudna ,sem muke,bili su potpuni preokret u ishrani i u onome sto mi se jede-ne jede.
Kafa naravno je otpala ko' 13-to prase,a i voce Boga mi(nazalost)...
Povremeno sebe ubedim da pojedem koju vocku,ali tesko.Uopste nemam zelju i htenje za vocem.Sem sto sam uvela da ujutru iscedim pomorandze i popijem punu casu.
Ali dobro stojim sa povrcemuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
4.10.2009 18:29:21   
Debeljuca
ja sam na pocetku tamanila meso...

a sad u 7 mesecu... taman sve sto mi padne saka....
i meso i voce i povrce..

jedino beba nema zelju za cokoladama...

ali zato voca i povrca tamanim katastrofa....


u principu treba slusati telo... i jesti sta ti se jede...


(odgovor članu ema31)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here