|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 10:26:42   
Anoniman
Kakav odnos vi imate sa svojom mamom? Vi koje imate stariju decu, kakav odnos imate sa njima?

Evo jedan textić: Zašto je devojčici potrebno da mama bude mama, a ne najbolja prijateljica KLIK

Evo jedan delić texta:

“Svaki put kada čujem fatalnu rečenicu `Ja sam mojoj ćerki najbolji prijatelj`, ja pomislim: “Ajde, odrasti već jednom ti budalasta ženo”, citat je iz knjige “Faktor Majka” američkog porodičnog psihologa dr Stefana Poltera, koji smatra da moderni fenomen “majka kao najbolji prijatelj” predstavlja veoma zastupljenu pretnju, prenosi Dejli mejl.
“Idete ulicom i vidite otpozadi dve plavuše, duge kose, obe u visokim štiklama, a onda se okrenu. Jedna ima 18, druga 40 godina. Još jedan par mama-ćerka koji žudi da svi pomisle da su sestre - bar mama to sigurno želi. Ćerka, ukoliko ima imalo razuma, trebalo bi da umire od sramote. Sad, nemojte da me shvatite pogrešno. Razumem ja majku”, navodi se u knjizi. 


Da li je tu u pitanju zaista žudnja majke da ljudi misle da su sestre, ili je to jednostavnost bliskost majke i ćerke?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 10:34:37   
Modessty
Mislim da je malo preterano to što kaže taj psiholog ili šta je već. Živimo u takvom vremenu da žene sa 40 godina vrlo često izgledaju bolje nego one koje imaju 20. Meni je slatko kad vidim majku i ćerku kako šetaju obe doterane. E sad, naravno da ne treba preterivati! Svaka dovoljno samosvesna žena zna šta treba da nosi shodno godinama i svom stasu. Uvek ima izuzetaka, pa tako možemo da vidim žene koje se sa svoji izuzetno vidljivih 50 godina nose kao tinejdžerke. Mislim da je tu ipak u pitanju loš ukus dotične žene.

S druge strane slažem se da je MAMA MAJKA A NE NAJBOLJA PRIJATELJICA. Naravno da sa majkom treba imati odnos poverenja, bliskosti i razumevanja. Ali ja mojoj mami ipak ne mogu da ispričam šta mi je muž predhodne noći radio u krevetu, ne mogu sa njom da pričam o durex-ovom prstenu user posted image , ne mogu da joj kažem kako su me roditelji iznervirali zbog toga i toga, ne želim da čujem o njenom sexualnom životuuser posted image user posted image .... Prijateljica je prijateljica, a majka je majka

< Poruku je uredio Modessty -- 28.4.2009 10:35:20 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 10:52:03   
Anoniman
Ja sam mami čak i za vibrirajući prsten ispričala. user posted image

No, ja sa mamom imam zaista divan odnos i zaista mogu da joj kažem sve. Bukvalno sve. Međutim, na ulici nas ljudi ipak ne mešaju, jer ona jako dobro ume da se nosi moderno, a ipak u skladu sa svojim godinama.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 10:55:50   
sneza24
Ja se slazem sa Modesty.Ne bih mogla mami da pricam o nekim svojim intimnim stvarima,cak ni drugaricama ne pricam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:04:55   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam mami čak i za vibrirajući prsten ispričala. user posted image



user posted image verovatno bi mogla i ja, naročito kroz zezanje user posted image
ali me seksualni život mojih roditelja ipak ne interesuje user posted image
a jedva čekam da se vidim sa mojm prijateljicom Ducom da mi ispriča zašto je pre neku noć, tačnije oko 3 ujutru vozila auto u bade mantilu i štiklama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:08:06   
Modessty
Jel znate da kada sam pročtala naslov teme odmah pomislila na Jacu i njenu ćerku! Pa to su dve predivne žene! Zašto bi se Jaca nešto krila i zašto bi se njena ćerka osećala neprijatno kad šeta pored mame onako doterane, u minjaku, štiklicama! Žena bre izgleda fantastično! Pa ja bi još više digla nos da mi je mama takvog izgleda i da je tako mlada!
Ja recimo uživama kad sa tetkom (maminom najmladjom sestrom) šetam Beogradom i šopingujem. Žena je lepa, zgodna, uvek super obučena! Ja samo dignem nos!user posted image

Moja mama je isto uvek sredjena kad izadje, samo što se zadnjih godina malo zaokruglila user posted image Ali i dlaje se stalno šminka i doteruje

Ja sam izgleda izrod u familiji! user posted image Šminkam se retko a i najviše volim patike da nosim user posted image user posted image

< Poruku je uredio Modessty -- 28.4.2009 11:09:42 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:08:42   
Anoniman
Pa ni mene ne zanima sexualni život moje mame. user posted image

Jao, Mod, hoćeš i nama ispričati šta se desilo Duci? user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:10:39   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jao, Mod, hoćeš i nama ispričati šta se desilo Duci? user posted image


user posted image Hoću čim saznam! I ja jedva čekam da mi ispriča!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:11:34   
Anoniman
tik-tik-tik-tik-tik-tik .... zvvvvvvvvvvvvvvvvvr... "Halo, Duco...?" user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:27:43   
Jacaca
E pa drage ja ovo moram iz licnog iskustva da prokomentarisem. Znate da moja cerka u oktobru puni 21g a ja danas 39g. Razlika i nije velika, ali sto se tice naseg odnosa mi smo mama i cerka moze sve da mi kaze ali druzi se i izlazi sa svojim drugaricama. Medjutim znate i to da ja imam veliki centar za negu lica i tela, zamislite kada bih ja bila debela, celulitava izborana mama da bi moja cerka bila zadovoljna, e pa umrle bi od gladi jer svi pogledaju u mene pa se odluce na tretmane kod nas, ja zbog posla moram da vodim racuna o sebi, mada je nekada opterecujuce. nemam bore, imam dobru liniju i izgledam puno mladje, ali takva je i moja mama bila sa mojih 20g. tamara moja se ponosi sto ja dobro izgledam, cak dok sam isla u skolu na sastanke ona me je oblacila za roditeljski. Tako da ne znam sta da vam kazem, ja ne znam ni jednu zenu koja ima srece da je mladolika i zgodna a da nosi neke siroke haljine i poslovne kostime, jer takav izgled ne moze vecno da traje pa sto bi se skrivalauser posted image user posted image user posted image user posted image  Mislim ne oblacim se ja provokativno ali umem i minic ladno da obucem i dobro mi stoji, verujte mojoj cerki to ne smeta, najsrecnija je na svetu kada joj neko kaze da lici na mamuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 11:30:14   
Modessty
videla ja Jacu uživo i da sam muško mmmmmmmmmm user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 12:12:09   
afrodita
Mogla bih pisati u ovoj temi bez granice.
Bas zato sto ja imam odnos sa mojom cerkom
kao naj bolja drugarica.
Mislim da su dve razlicite stvari odnos sa cerkom
i izgled jedne pored druge.

Ne pricam joj o svom seksualnom zivotu jer ni mene
ne zanima seksualni zivot moje mame, ali savet cu joj dati
kada me bude pitala i kada ona bude zelela pricati o tome.
Ja sam naj srecnjija kada mi moja Maja kaze da
vecina njenih drugarica zeli ovakvu mamu.
Ne zbog izgleda! Vec zato sto moja Maja kada ne
dodje za vikend kuci i zeli da izadje u Novom Sadu
obavesti me o tome, da ce izaci tu i tu i spavace kod
drugarice i poslace mi sms kada se vrate. U svemu ovome
naj bitnije je poverenje. Drugarica je odgovara da mi se
ne javi jer je onda necu pustiti. (ona se svojoj mami ne bi
javila) Maja joj objasni da cu je i drugi put pustiti ako se javi
a da cu joj zabraniti ako mi precuti. Maja zna da u svakom
trenutku moze da me nazove i da zatrazi pomoc ako joj
zatreba a ja cu ako treba odmah doci bez zapitkivanja
"otkud ti tu" Maja ce mi se pozaliti na svoju drugaricu a znace
da ja to nikome necu reci pa cak ni onda kada sam ljuta na nju.
Maja ce mi reci za svaku jedinicu jer joj ja verujem da ce je ona
popraviti. Maja ce me pitati kako da odbije decka kojem se svidja
a da ga ne povredi i da ne ispadne uobrazena. Ona ce mi reci
ko joj se svidja, ali me nikad nece pitati kako da ga "smuva"
jer sam je naucila da prva ne pocinje. Maja mi je rekla da se
poljubila prvi put, i ja sam je pitala da li joj se svidelo, ona je
pomalo stidljivo rekla da jeste a ja sam joj ispricala moj prvi
poljubac koji mi se nije bas svideo, smejala se. Maja mi je rekla
da samo par njih u razredu ne puse i da su je nudili ali nije htela
da proba. Znam da se ne bi ljutila i da sam probala, to mi je rekla.
Opet ja joj verujem. Imam jos milion primera...
A vi zene verujte mi da nije lako steci ovakav odnos sa cerkom,
pustiti je od kuce sa 16 godina, da zivi sama, davati joj pare i
verovati joj. Dok je bila samnom vaspitavala sam je a od sada
je odnos poverenja. Tesko da mogu sada da je menjam kakva
god da je a ja mislim da je naj bolje dete na svetuuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 12:22:49   
Modessty
ipak si ti mama a ne najbolja prijateljica.
Super je što sve može da ti kaže i to treba i da ostane tako.
Meni je moja mama MAMA i ja isto mogu da joj kažem za sve što me muči ili sve ono zbog čega sam srećna. Ona ipak nije moja drugarica. Ja i ne želim da to bude. Ona mi je mama i mi imamo neki poseban odnos.
user posted image
ako neko uopšte može da razume šta sam htela da kažem user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 12:29:38   
afrodita
Da Mod, u pravu si,
razumem sta hoces da kazesuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 12:37:37   
mamanp
Moja mama je za mene - mama.  Ne zelim mamu-drugaricu, zelim samo mamu koja ce da me izgrdi ako sam pogresila, koja ce da me posavetuje kad mi treba savet, koja ce da me oraspolozi ako sam tuzna. Mojoj mami pricam 99% iz mog zivota. Preskocim price iz spavace sobe, niti zelim ona da mi prica o njenom seksualnom zivotu (ipak je taj covek moj otac i drugacije bi ga gledala kad bi saznala neke stvari iz njihovog bracnog kreveta) i neke stvarcice zbog kojih znam da ce se isekirati, sto drugarici vec ne bih preskocila. Imamo odnos pun poverenja i nikad nije sumnjala u mene. Zapetljala sam ga...Cerka mi raste...ne znam kakav cu odnos s njom imati, ali bih zelela da to bude onakav kakav ja imam sa mojom mamom - da ostanem samo MAMA.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 12:47:31   
Ana RR
Oduvek sam imala neku posebnu vezu sa mamom, imala je samo 20 godina kad me je rodila tako da smo oduvek bile bliske. Pošto je tata uglavnom bio u inostranstvu, nas dve smo jedna drugoj bile podrška.
Ona često kaže kako sam bila posebno dete, što zbog svoje velike mašte i kreativnosti, što zbog neke ozbiljnosti koja nije bila svojstvena detetu.
Sećam se da sam volela da je gledam kako spava, a ona kaže kako i dok sam bila beba nikad je nisam budila, već bi samo gledala u nju i čekala da otvori oči.
Ne mogu tačno da definišem naš odnos, pre svega je mnogo volim, ali imam i izuzetno poštovanje prema njoj i uvek mi je bila autoritet. Naučila me da budem samostalna, mada ona kaže da sam se ja takva rodila. Sada što sam starija sve više osećam tu vezanost, vidim koliko ličim na nju..
Nas dve smo pregurale jedan težak period života kada tata nije bio tu, kada nismo znali ni da li je živ, i znam da sam joj tada bila jedina podrška iako sam bila dete..
Mogu da kažem da imam prijatelja u njoj, i o svemu mogu da pričam sa njom, čak i o škakljivim temam jer je i ona blesava i voli da se šali!
Ali uvek će pre svega biti MAMA user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 12:47:34   
Anoniman
afrodita, kao da si pričala o mom odnosu sa mamom, od reči do reči. Ima jedan deo koji sam shvatila da bih izbacila kada bih te citirala, a to je: "ali me nikad nece pitati kako da ga "smuva" jer sam je naucila da prva ne pocinje.", ne zato što me mama to nije učila, o tome jednostavno nismo pričale, jer ja nikada nisam bila u fazonu da muvam frajera, pa eto... nije bilo potrebno o tome pričati.
Ako sam dobro shvatila, ona sada živi sama? Premotavam film, ja sam se preselila za Peštu u 4-om srednje (znači imala sam više od 16god), i moji su očigledno imali poverenja u mene... ne bih ponavljala nekepriče sam pričala po forumu na razne strane. user posted image  

Imaš fenomenalan odnos, svaka ti čast.

Ne znam da li takav odnos mama može da ostvari sa muškom decom... user posted image
Moj brat je hteo da upiše gimnaziju u Budimpešti (u koju sam ja išla sam IV razred) i mama je rekla da nema poverenja u njega da ga pusti da živi sam u stanu, da bi se o tome moglo pričati, ali da živi u Internatu. OK, on je sada 3 god mlađi nego što sam ja tada bila, ali mislim da se ne radi samo o tome.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.4.2009 12:50:55 >

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 13:02:37   
afrodita
E pa ne znam kako ce biti sa Dakijemuser posted image
Nije to to vec sad primecujem, ali opet se
trudim da izgradim neko poverenje na vreme
ali dzaba.
Znas on nosi svoju uzinu u skolu i jednom je nije
pojeo nego sakrio u orman, a ja nasla kad je
pobudjavio sendvic kada sam slagala ves. On se
pravdao da je to uradio da se ja ne bih nervirala
sto on ne jede. ALI taj slucaj se pre neki dan ponovio
OPET sam nasla budjav sendvic u vesu.
Ne znam gde sam pogresila i vec se danima pitam
zasto je to uradio?
On mi puno stvari precuti, ne prica puno o tome
sta mu se dogodilo kada nije bio samnom.
Ponekad izmislja nesto sto se nije ni dogodilo.
Sa njim jos imam vremena.
Tasha te tudod beszelni magyarul?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 13:05:56   
Anoniman
user posted image  Znam mico mađarski! Ali će guppy da nas izbaci sa foruma ako budemo pisale mađarski.

Mislim da nigde nisi pogrešila, mislim da muškarce jednostavno zajeb*** onaj Y hromozom. user posted image  Šalu na stranu, mislim da majka nikada neće moći sa sinom da ostvai odnos kao sa ćerkom.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 13:09:21   
afrodita
"ali me nikad nece pitati kako da ga "smuva" jer sam je naucila da prva ne pocinje.", ne zato što me mama to nije učila, o tome jednostavno nismo pričale, jer ja nikada nisam bila u fazonu da muvam frajera, pa eto... nije bilo potrebno o tome pričati
Ne znam zasto sam ovo napisala. Verovatno zato sto
joj je drug ispricao da ga je jedna devojcica "molila"
da joj bude decko samo nedelju dana, pa ja znam
da ima i takvih.user posted image no to nisi mogla zakljuciti iz te recenice,
dzaba sto je meni to bilo u glaviuser posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 13:09:51   
Modessty
Moj brat je isto mnogo zatvoren. Kad je počeo da se zabavlja sa sadašnjom devojkom svi smo pričali da je ona njegov lični PR user posted image
Sve što nas interesuje pitamo nju user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 13:13:03   
Anoniman
Nisam ja ništa loše pomislila afrodita, nego eto, iz celog posta je to jedini deo rečenice koji ja ne bih napisala da sam pisala o mom i maminom odnosu. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
28.4.2009 18:12:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Šalu na stranu, mislim da majka nikada neće moći sa sinom da ostvai odnos kao sa ćerkom.


Zašto to mislišuser posted image
Ja ne želim da vjerujem u to i trudit ću se da ne bude tako!
Pa sin mi je sve u životu i naravno da ću pričati s njim o svemu,jer tata je tako konzervativno odgojen da svom sinu neće htjeti reći ni za kondom a kamoli o nekim emotivno-intimnim stvarima,zato ću ja biti tuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
29.4.2009 10:35:08   
Anoniman
Joj lu, krivo si shvatila. Naravno da ćeš mu reći i za kondom i za svašta drugo, ali mislim da je odnos mame i ćerke mnogo intimniji nego odnos mame i sina. Pobogu, i ja imam sina, i najviše na svetu bih volela da sa njim imala odnos kao moja mama sa mnom, ali gledam, mama je isto gajila i mene i brata, pa se ipak vidi razlika u njihovom i našem odnosu.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mama da bude mama a ne drugarica
29.4.2009 11:14:03   
Lu
Ne mogu sad ta ti govorim da tvoja mama nije na isti način razgovarala a vama oboma ali znam sigurno da postoje sinovi koji recimo imaju bliži odnos sa majkom od evo konkretno mene!
Moj rođak priča sa svojom mamom ama baš o svemu kao i njegova sestra ili možda još intimnije.
Recimo kad njegova žena ima problema ginelkološke prirode on nazove svoju mamu i ispriča joj sve u detalje a ona njemu kaže svoja iskustva da prenese ženi(pošto je ona strankinja).
Dok je imao djevojke mami je pričao sve u detalje,svoje emocije,svoje intimne osjećaje pa i one sexualne prirode.
Danas je on čovjek od 45 godina i potpuno je otvorena osoba ima sina s kojim komunicira na taj nači.
Hoću da kažem on je odrastao tako i tako odgaja sina.
Ja konkretno nemam baš tako otvoren odnos s mamom(u smislu onoga što je mod navela) ali ću zato sa svojim sinom biti potpuno otvorena i iskrena,da zna da mi može reći sve,za razliku od mm koji je emotivno prilično zatvorena osoba.
Dakle svi smo individualni.
Čini mi se da sam totalno odlutala s temeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here