|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Migrena
4.6.2008 10:31:27   
guppy RR
Ljudi moji... šta sam ja sve prošla posle porođaja... bolje da ne pričam. Ali MIGRENA??
Dešava li se to još kojoj od vas?

Pre ih nikada nisam imala, ovo je stvarno već previše.
Šta radite, kad vas užasno boli glava?

< Poruku je uredio Modessty RR -- 29.12.2013 19:14:52 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Migrena
4.6.2008 12:33:43   
Maya21
Draga ja sam migrenu dobila godinu dana nakon sto sam rodila Makija. Sada je nekad toliko lose da mi nista ne pomaze... Inace i ranije ( pre porodjaja ) sam imala glavobolje ali nikad toliko jake. Problem su uglavnom resavala 2 kafetina odjednom i tome bi bio kraj price. Sada jednostavno nista ne pomaze. Traje nekoliko dana pa prestane. Cula sam da se kod nas pojavio neki biljni lek, kad saznam pisem.
Veliki poljubac Maji i Marku

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Migrena
30.7.2008 17:50:52   
una77
Nisam nasledila migrenu iako je ima u mojoj porodici moja tetka ima taj problem od rane mladosti. Vidjala sam ranije da u soc od kafe iscedi pola limuna i to popije govorila je da joj pomaze, a i isla je na akopunkuru pa joj je to malo ublazilo tegobe moze da se krece ako ima migrenu ranije to nije mogla.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Migrena
23.2.2009 12:38:39   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Drage moje ja sam vam mrtav covek koji hoda, dolazim iz hitne pomoci, uzasna migrena vec treci dan, a trpim jer ne znam na cemu sam pa nisam smela da pijem lek, medjutim u 4h sam morala jedan paracetamol, koji nije pomogao, ali obara temperaturu,



IZVORNA PORUKA: Katjica

Probaj da popijes solju jace kafe i da drzis malo hladne obloge? Mozda zvuci glupo ali krompir izvlaci bol (moja mama ga je stavljala na glavu u trudnoci jer nije htela da popije lek). Ocistis krompir i iseces ga na sto tanje kolutove, poredjas ga na celo i vezes maramu preko da ga drzi. Cim se krompir ugreje stavljas nove kolutove. Nadam se da ce ti biti bolje.



IZVORNA PORUKA: Modessty

Cula sm da je kafa sa limunom dobar lek za glavobolju, ali je bljak. To mi rekla jedna prjateljica. Kaze da je ona tako lecila glavobolju u trudnoci





_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu una77)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Migrena
23.2.2009 12:42:27   
Modessty
Izvini Jeco sto nismo same ovo prekopirale u temu!user posted image

Ja oduvek imam uzasne glavobolje kad se naglo menja vreme. I tu cesto ne pomazu ni lekovi.
S vremena na vreme mi se desi da mi se i vid od glavobolje poremeti. Samo mogu da vidim ono sto je ispred mene. Ostalo bude nekako zamuceno. I tad mi smeta jako svetlo. Kad prestane glavobolja prestanu i problemi sa ocima.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Migrena
23.2.2009 12:46:51   
Jeca*
ok user posted image

I ja sam ranije imala jake migrene. Pila sam brufen, nimulid, diklofen...ma svašta. Čak i jedan lek koji mi je preporučio neurohirurg, kaže da je možda i najbolji, a milslim da jedna tableta košta oko 500 din (nisam sigurna) i u pakovanju su 2. Zove se RELPAX.
Naravno Limunada i kafa su super za migrene user posted image
I na početku trudnoće su me razvaljivale (to je nasledno, i moja mama se seća da joj je tako bilo).

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Migrena
26.2.2009 22:45:52   
prase
Ja sam nekako ustanovila da mi glavobolja, koja je manje-više redovna u poslednjih 7-8 godina, ima veze sa menstrualnim ciklusom i sa dehidracijom. Na trećoj godini studija sam imala tako redovne i jake glavobolje da sam obilazila lekare i istraživala šta mi je. Na kraju je neuropsihijatar, koji je trebalo samo da pogleda EEG, hteo da me leči od depresije user posted image Ja nisam nešto imala osećaj da sam depresivna pa sam se lepo zahvalila na receptima za antidepresive i nikada više nisam otišla kod lekara zbog glavobolje. Par dana kasnije sam čitala u novinama da ljude nakon pijanstva boli glava jer alkohol dehidrira organizam. Odlučila sam da počnem da pijem više vode i glavobolja se prvo umanjila pa nestala. Kasnije je počela migrena, nisam ni znala da je prepoznam, nego sam opisala kako me boli glava koleginici pa je ona prepoznala. Tu sam Boga mi posegla i za lekovima, a i shvatila šta znači kad neko kaže: "Glava boli, oči ispadaju". Bukvalno je tako, osećam kao da će jedno ili oba oka da mi izlete bežeći od bola i pritiska u glavi. Nakon porođaja je migrena odlučila da me poseti ponovo, kombinovana sa probadajućim bolom u potiljačnom delu glave. Sad ne bih da se zezam sa lekovima jer dojim bebu, pa sam počela da pijem vodu po ceo dan u manjim količinama, stalno vukljam flašicu sa sobom i malo - malo potegnem iz nje. Drugo, počela sam da radim vežbice za razgibavanje ramenog pojasa i vrata, jer ovaj drugi bol poznajem iz perioda kada sam radila kao manijak sa glavom često fiksiranom u jednom položaju. Mislim da ima veze sa položajem glave u toku dojenja i uspavljivanja bebe. Za sada, voda i vežbice su dovoljni. Ako više ne budu, uvek mogu da počnem da lupam glavom o zid... što mi je juče i te kako padalo na pamet... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 8:08:25   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 20:38:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
23.4.2009 9:56:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Migrena
11.11.2009 10:50:19   
*Alexx*
Ja sam imala uzasne migrene pre trudnoce, obilazila doktore, i nista. Kljukala sam se Imigranom i Amigrenom, ma ludilo. U trudnoci - nista! Tako sam bila srecna sto nemam migrene, pa to je neverovatno! I evo sad, dva i po meseca posle porodjaja, od juce me boli, leva strana, iznad ociju i slepoocnica... Odoh da popijem kafu sa limunom, valjda ce pomoci. A ozbiljno razmisljam o homeopatiji. Ne moze da skodi.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Migrena
23.6.2010 14:30:00   
New Mom
Meni su migrene počele od neke 18. godine. Strašno nešto! Sa aurom, povraćanjem, po tri dana bez prestanka. Našla sam koji mi lek pali i to sam pila.
Bojala sam se kako ću u trudnoći, jer su rekli da se većini povećava učestalost i intenzitet, ali - ništa. Nijedan dan da me je glava zabolela!
A sada... Malo malo! Majko mila! Ne pušta me evo dan i po, a sada mi ništa ne može pomoći. Paracetamol je mala maca za ovaj problem, a onaj drugi lek ne smem zbog dojenja.
Jaaaoooo... Da mi je da skinem glavu sa ramena... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Migrena
27.7.2010 20:16:54   
Misica 3
Migrena, pa ima li ista gore od togauser posted image
Kako li cu ja izdrzati, ako Bog da pa nekad budem trudna?????

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Migrena
5.12.2010 12:33:58   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: New Mom

Meni su migrene počele od neke 18. godine. Strašno nešto! Sa aurom, povraćanjem, po tri dana bez prestanka. Našla sam koji mi lek pali i to sam pila.
Bojala sam se kako ću u trudnoći, jer su rekli da se većini povećava učestalost i intenzitet, ali - ništa. Nijedan dan da me je glava zabolela!
A sada... Malo malo! Majko mila! Ne pušta me evo dan i po, a sada mi ništa ne može pomoći. Paracetamol je mala maca za ovaj problem, a onaj drugi lek ne smem zbog dojenja.
Jaaaoooo... Da mi je da skinem glavu sa ramena... user posted image user posted image user posted image
Evo me u tom problemu. Pre trudnoće sam imala grozne glavobolje da sam se čak jednom i pozdravila sa porodicom jer sam mislila da ću umreti. user posted image
To su blokade takve da se skroz izgubim i ne znam za sebe.
Odmarala sam od njih 1godinu i od jutros me jaaaako boli glava. Sve je gore i gore i bojim se da će mi se ponovo desiti grozna epizoda.
Popila sam kafu sa limunom ali ništa. Bojim se šta ću zbog dojenja.
Paracetamol da popijem - ne znam da li će reagovati jer nikada do sada mi nije smirio glavobolju. Užas!

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Migrena
5.12.2010 12:38:45   
Ana RR
Podrum, ja patim od migrena... dva, tri puta godišnje mi dođe da sebi iščupam glavu sa ramena od bola user posted image

Ako ipak budeš pila paracetamol, popij ga sa gaziranim sokom od narandže (fanta ili slično). Jedan doktor mi je rekao da tako lek brže deluje.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Migrena
5.12.2010 15:37:41   
Podrum Š.
Hvala draga puno.
Evo sada sam ustala zbog Ree (sisanja). Popila sam paracetamol četiri kašikice. Ne puca mi lobanja ali tinja u potiljku. Užas user posted image .


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   [Obrisana poruka]
5.12.2010 15:47:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Migrena
7.1.2011 20:38:01   
strahinja11

IZVORNA PORUKA: gagi

Vi ste jos super,ja imam mjesecno pet dana kada mi glava od pada od bolova ali sam se vec navikla na to.Jedino mi kafetin pomaze u migreniuser posted image


Cao gagi!
I ja imam migrene, ali nisam sigurna sta smem da popijem od lekovauser posted image
Sta si ti pila u trudnoci, kada te boli glava nesnosno?

Hvala unapred...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Migrena
7.1.2011 21:50:45   
vonavoj
mozes da popijes paracetamol...to ti je panadol,obican,ima 500mg paracetamola!

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Migrena
8.1.2011 16:24:18   
strahinja11
Hvala vonavoj :***

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
8.1.2011 18:20:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu strahinja11)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Migrena
13.2.2012 8:08:58   
Anoniman
13 punih godina sam provela u paklu migrenoznih glavobolja. Od lekara do lekara, i eeg i šta sve ne... Od lekova strah me i da se priset_im šta sam sve pila, nije ni čudo što imam jeziv gastritis... Pročitala tri tone literature na temu, i pošto svi istraživači i lekari koji su pisali o migreni imaju potpuno različite teorije o tome kako, zašto i od čega, jedino što sam uspela da im nađem zajedničko je nedostatak magnezijuma i omega 3 masnih kiselina. Pa pošto ni jedno ni drugo ne može da mi šteti počela sam svaki dan da pijem po jednu kapsulu omega 3 i po jednu šumeću tabletu magnezijuma. Od magnezijuma su znali da me hvataju grčevi pa sam tad uzimala šumeće koje su kombinacija kalijuma i magnezijuma. Uglavnom, poslednjih 5 godina ja nisam imala ni jedan napad migrene, čak sam u nekom trenutku i razredila pa popijem kad se set_im, nekoliko puta nedeljno...

< Poruku je uredio gae_gr -- 13.2.2012 8:09:48 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
13.2.2012 8:12:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Migrena
13.2.2012 8:14:46   
Anoniman
Inače sam imala jezive migrene... Najduži napad je trajao pune 3 nedelje. 3 nedelje konstantnog mozgorazarajućeg bola. A najjači napad na sreću samo 1 dan, ali toliko jad da sam tad prvi i jedini put razmišljala o samoubistvu i da sam imala šta da zgutam verovatno bih to i uradila samo da prestane... Bol je bio toliko jak da ne kraju nosam mgla ni da dišem jer me od sve muke steglo u grudima, grč uvhatio dijafragmu pa sam se borila za dah... Ne želim ni da se sećam...

< Poruku je uredio gae_gr -- 13.2.2012 8:16:32 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   [Obrisana poruka]
13.2.2012 8:17:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here