|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mladima nedostaju informacije o kontracepciji
28.4.2009 10:49:46   
Anoniman
Više od 85 odsto mladih u Srbiji navelo je da im je "seks u vezi" veoma važan, a kao najčešće korišćeno kontraceptivno sredstvo navodi se kondom (71 odsto), pilula (devet procenata), dok 20 odsto mladih ne koristi nijedan vid kontracepcije.
Detaljnije: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
28.4.2009 23:45:09   
eugenija
Malo je 720 ispitanika za ovakve teze...

Ali eto...

Recimo da je super što preko 80% ipak koristi nešto od sredstava za kontracepciju...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
29.4.2009 8:56:48   
mihi
Pa da ali od 15 do 35 godina mislim da to nije reprezentativni uzorak ako su hteli mlade onda su trebali da uzmu od 15 do 20 god šta znači 35 god to više nisu mladi...... (jesu za neki drugi kriterijum ali za ovaj ne.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
4.2.2012 18:12:11   
Anoniman
Vuko user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
4.2.2012 18:28:22   
minavb
IZVORNA PORUKA: ribizla

Vuko user posted image
user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 8:14:19   
minavb
Trinaestogodišnjakinja ugradila kontraceptivni implant

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 9:38:12   
Anoniman
Meni je ovo super vest , i bilo bi lepo da postoji i kod nas opcija u sklopu skole bar za informisanje o tome i veza sa ginekologom .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 9:44:26   
minavb
Zamisli sablažnjavanje roditelja kada im se na roditeljskom sastanku saopšti mogućnost ugrađivanja spirale u školskoj ambulanti. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 9:46:46   
Anoniman
Ne znam , ja bih to pozdravila , ne moraju da ih ugradjuju u skoli ali bi trebali da imaju prostorije i zaposlene samo za informacije i kontakte sa ginekolozima u slucaju da deca imaju nedoumice i pitanja . Meni to uopste ne bi smetalo . 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 9:48:32   
minavb
Ne bi ni meni, meni je to sasvim normalno, ali sam sigurna da bi bilo roditelja koji bi zbog ovoga pozivali na linč.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 9:55:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Zamisli sablažnjavanje roditelja kada im se na roditeljskom sastanku saopšti mogućnost ugrađivanja spirale u školskoj ambulanti. 

To je malo preambiciozna namera, ali sa druge strane, ja sam sita mama i tata koji se sablaznjavaju nad recju SEKS, ali onda veoma cvrsto vode cerke na abortuse. Roditelji uopste ne moraju da ulaze u detalje, dovoljno je da deci kazu da su oni svesni da je sex normalna stvar, ali da uz njega mora da se vodi racuna o odredjenim stvarima i pri tom ne mislim samo na trudnocu. Na primer, kondilomi su postali prava posast kod omladine. Imam drugaricu koja ima 27 godina i pred njenim roditeljima se "ta rec seks" ne izgovara, jer zaboga, mi smo devojcice, princeze i nevinasca, mi to ne radimo dok se ne udamo, a i tada je ta rec totalno nepotrebna u vokabularu. I dokle god Srbima praziluk iz dupeta viri, a opanci se do kolena navlace, nece ni srpska deca dobijati adekvatnu pouku od roditelja (u najvecem broju slucajeva, jer zaista ima izuzetaka kojima se ja divim), a odatle bi sve trebalo da pocne.
I na racun informacije koju je pruzila MinaVB, spiralu kao kontraceptivno sredstvo zaista ne bih preporucivala adolescentima. Ali pilule da.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 9:59:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ne bi ni meni, meni je to sasvim normalno, ali sam sigurna da bi bilo roditelja koji bi zbog ovoga pozivali na linč.user posted image

Nazalost da . Mogla bih da ih zamislim kako zakazuju protest  sa paljenjem neke zastave koja simbolizuje sex i poklicima dole drzava /vlada user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:03:41   
minavb
Ja sam sa 18 pila Mikroginon po preporuci ginekologa. Rekla sam mami, bila je malo ljuta na mene ali joj je tata skrenuo pažnju na to da sam postupila zrelo i odgovorno, pa je prestala da se duri.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:07:46   
branki*
ne znam ,mene nekako uvek zaprepasti saznanje da neko ko ima 13 godina ima odnose.meni je to jos dete.nekako,nije mu vreme,cini mi se tek ulazi u fazu simpatija,poljubaca,sastanaka.dete je i u fizickom i u psihickom smislu.suvise mi je to rano,ipak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:12:31   
Anoniman
Branki, u pravu si, mnoooooooooooogo je rano, ali mislim da nedostatak komunikacije roditelj-dete dovodi do toga. Ja sam sigurna da 99% devojcica u tom uzrastu nemaju izrazenu sexualnu zelju psihicki, sto je vrlo bitno.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:13:33   
*Alexx*
Slažem se, branki. Ali, ako pomislim na činjenicu da može i da zatrudni u tim godinama.... bolje sprečiti nego lečiti. Mada, ja sam pre za dobar stari kondom, štiti i od polno prenosivih bolesti.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:17:12   
branki*
tacno za kondom!jeste,jako je bitno da devojcica ima normalnu komunikaciju sa svojom majkom i da joj se poveri i posavetuje sa njom.ne verujem da bi onda odlucila da spava sa deckom sa 13 godina.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:17:33   
jovicaa
kondom rules, stiti i od bolesti, sto je jako bitan deo price. ali kod nas srba bas i nije popularan, a ako bi se od pocetka navikavali na kondom, ne bi imali problem sa njim.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:19:45   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: branki

tacno za kondom!jeste,jako je bitno da devojcica ima normalnu komunikaciju sa svojom majkom i da joj se poveri i posavetuje sa njom.ne verujem da bi onda odlucila da spava sa deckom sa 13 godina.


Ja bih dodala i dečaka. Bože, nadam se da ću biti ovako pametna i liberalna i kad mi dete dostigne polnu zrelost user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:20:40   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: jovicaa

kondom rules, stiti i od bolesti, sto je jako bitan deo price. ali kod nas srba bas i nije popularan, a ako bi se od pocetka navikavali na kondom, ne bi imali problem sa njim.


Da se razumemo, ja ga ne volim. Ali moj sin ima da ga voli i da peva user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:22:03   
LillyT
Našu drugaricu iz škole mama je u šestom razredu odvela kod ginekologa da joj ugradi spiralu (ja nemam pojma koliko je to godina).
Mi smo bile zabezeknute, većina se od nas nije ni ljubila tada, a kamoli sex user posted image . Naravno, vremena se menjaju, danas se stupa u odnose ranije (ili se samo sada priča više o tome). Meni su kondomi super rešenje, baš kao što kaže Alexx, štiti i od bolesti. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:22:51   
LillyT
IZVORNA PORUKA: *Alexx*


Ja bih dodala i dečaka. Bože, nadam se da ću biti ovako pametna i liberalna i kad mi dete dostigne polnu zrelost user posted image


Ćuti, ja imam žensko


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:23:23   
lesica

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


IZVORNA PORUKA: branki

tacno za kondom!jeste,jako je bitno da devojcica ima normalnu komunikaciju sa svojom majkom i da joj se poveri i posavetuje sa njom.ne verujem da bi onda odlucila da spava sa deckom sa 13 godina.


Ja bih dodala i dečaka. Bože, nadam se da ću biti ovako pametna i liberalna i kad mi dete dostigne polnu zrelost user posted image

Mislim da ovo mozemo sve da kazemo user posted image


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:23:55   
branki*
to je 12 godina!oooo,mama i cerkauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:25:19   
minavb
Ljudi, danas sve rsanije počinje nego u naše vreme. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here