|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim za ocenu
24.6.2009 8:21:41   
afrodita
Evo palo mi na pamet da vam napisem
pismeni sastav iz srpskog jezika ucenika
4. razreda. Molim Vas da budete uciteljica
dok citate i da kroz jednu recenicu date
komentar i ocenu. Jos jednom da napomenem
nemojte citati kao roditelj vec kao da ste uciteljica.
Tema je "Nezaboravan dogadjaj"

"Imam vise nezaboravnih dogadjaja ali oni na zalost nisu
lepi. Opisacu nekoliko.
Bilo mi je jako tesko kada su moji drugari isli na ekskurziju
od sedam dana a ja nisam mogao jer me je sprecila moja dijeta
zbog koje ne smem da se hranim po restoranima. To ne bi bilo
toliko strasno da mi se nije obratila moja uciteljica kada su se vratili,
i rekla mi da treba da zalim sto nisam isao jer je njima bilo jako lepo
i jako lepo su se proveli. Meni je drago zbog toga, ali kako mi je mogla
reci da treba da zalim, nije mi dosta sto nisam mogao da odem jos mi
ona staje na muku. Isto tako necu zaboraviti kada je Petru bio
rodjendan, podelio je bombone na casu matematike, ja sam ih
uzeo da dam Saski jer mi se ona svidja, a ja inace ne jedem te
bombone. Uciteljica je rekla ko tacno resi zadatak moze da pojede
bombonu na casu. Resio sam zadatak i odneo da mi ga pregleda,
nisam ga tacno resio a uciteljica mi je rekla da ona sada moze da
pojede bombonu jer je tacno resila zadatak, otvorila je bombonu
iz suskavog papirica govorivsi mi a ti nemozes jer ti je zadatak
netacan. Ja svejedno nejedem te bombone i nisam zbog njih resio
taj zadatak, ali bas mi je bilo bezveze. Jednom je delila kiflice kada
smo imali dan skole. Ponudila je i mene. Rekao sam hvala ja to
nesmem, a ona mi je rekla da ponesem mami, a ni moja mama
ne jede slatko, nisam uzeo.
A mozda jednog dana ipak sve ovo i zaboravim."

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:23:39   
Anoniman
To ne bi bilo
toliko strasno da mi se nije obratila moja uciteljica kada su se vratili,
i rekla mi da treba da zalim sto nisam isao jer je njima bilo jako lepo
i jako lepo su se proveli.


jel postoji ocjena 0 za učiteljicu ili dno dna user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:30:23   
Anoniman
Draga, nije ni čudo što nastavnici dobijaju batina!

Pošto ovaj rad verovatno ocenjuje učiteljica koja je isprozivana u radu, šanse da dete dobije više od 2 su po meni minimalne. Zašto? Jer učiteljica koja radi ovakve stvari, verovatno se oseća uvređeno nakon ovog rada (to je taj tip ljudi).
Da sam ja učiteljica, rad bi bio za 4 ili 5. Nisam sigurna kada se uči pisanje onih tipičnih školskih pismenih zadataka (uvod, razrada, zaključak). No, ovaj rad ima u principu i uvod i zaključak, samo je kratak, no šta ja očekujem od deteta u 4-om osnovne? Jednostavno, mislim da rad zaslužuje višu ocenu zbog hrabrosti da takvo što saspeš učiteljici u lice. Takođe, rečenice su potpune, gramatički ispravne.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 24.6.2009 8:34:29 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:31:46   
guppy RR
ne mogu da ocenim sastav, jer mi srpski nije toliko dobar i nisam ga nikad učila u školi... ali sadržaj para srce :(


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:32:19   
NadaR
user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:36:10   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Draga, nije ni čudo što nastavnici dobijaju batina!
tačno! kobila jedna! a detetu bih dala 5. iskreno, odgovoreno na temu, sa smislenim rečenicama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:38:03   
afrodita
Ocenite molim vas.
I on je dobio ocenu.
Kasnije cu vam napisati.
Zamolila sam da citate kao uciteljica.


(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:39:35   
Anoniman
5, radi zadnje rečenice

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 8:50:52   
Lu
Ja se stvarno ne osjećam kompetentnom za ocjenjivanje kao učiteljica iz više razloga,primjećujem neke male gramatičke greškice ali bezveze mi da ja tražim greškice u sastavu koji je fenomenalan,
koji dolazi iz srca jednog hrabrog dječaka,
vidi se da se on potpuno udubio u temu i pisao ono što osjeća bez srama i straha,a znate da je to jako teško djeci.
Postoji uvod,postoji tema, postoji zaključak,
prema tome najviša ocjena, 5user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 9:09:53   
Anoniman
Pretpostavljam da je učiteljica rekla da je promešio temu, jer je opisao više događaja a ne jedan, i verovatno je učiteljica očekivala neku veselu priču!

Ma ja bih kod direktora sa tim pismenim!

Mene je mama ispisala iz škole (činjenica već sam bila u gimnaziji), jer mi je prof dao 1 na temu o Njegošu, pod obrazloženjem da sam pročitala više literature nego što je trebalo! user posted image  Svakakvih budala ima pod kapom nebeskom.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 9:59:10   
prase
Afro, draga... Ako želiš ocenu koju bi mu dala moja, ili neka slična mojoj, učiteljica - ocena bi bila 5. U ono vreme (Bože, pričam kao da je to bilo pre 100 godina, ali zaista je drastična razlika kao da jeste bilo jako davno... no, ipak je bilo u prošlom veku user posted image ) kada sam ja bila kod učiteljice, poenta sastava je bila da bude vezan za temu i da svako ko ga pročita može da razume o čemu je dete pisalo. Bilo je boljih sastava, bilo je nagrađivanih sastava, pa opet i lošijih - ocene su varirale između 4 i 5... 1 i 2 se retko pojavljivalo... 3 ako je dobar sastav ali dete nepismeno.

Danas su učiteljice mnogo drugačije. Sa jedne strane ne nauče decu ništa, a sa druge očekuju da znaju sve. Onda ocenjuju koliko su deca radila sa roditeljima kod kuće, nadoknađujući vreme propušteno u školi. MM ima sestričinu koja ima 9 godina. Dete pametno da pametnije ne može biti. Učiteljica ima sina koji će izgubiti godinu u 7. razredu. Iskalila se na deci. Mala Dana će imati, između ostalog, 4 iz muzičkog i likovnog. Da ne pominjem da je jedva prošla sa odličnim uspehom. Ima po 10-12 ocena iz svakog predmeta. Odgovaraju svi sve na svakom času - ima ih samo 13 u tom jedinom srpskom odeljenju. Ni učiteljice nisu ono što su nekada bile.

Oprosti mi Afro što ne mogu da dam komentar u jednoj rečenici, morala sam da napišem kilometarski uvod. Bez uvoda bi bezdušno zvučalo ono što mislim da je ta učiteljica napisala, ako je studirala pedagogiju zajedno sa ovom Daninom: "Nije dovoljno napisati nešto tužno da bi rad bio ocenjen visokom ocenom, ali ti ćeš ipak dobiti dovoljnu ocenu - 2".

P.S. Ja sam Dani rekla da kaže učiteljici da je pozdravila njena ujna koja je trenirala 10 godina kik-boks... Tvoj Daki sada poslednji put vidi tu kravu, zato njoj ne treba slati pozdrave, samo treba njemu objasniti da on nije ništa kriv.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 11:33:02   
sneza24
Mislim da je ovo odlican sastav za njegov uzrast.Ja bih mu dala 5.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 11:43:47   
mamanp
Citaju kao majka oci su mi se napunile suzama i moje malo je u slicnom problemu kao tvoj Daki.
Stavljajuci se u ulogu uciteljice detetu bih dala 5 zbog njegove snage  da napise to sto je napisao, zbog hrabrosti da toj glupaci saspe u lice njene greske. Pogodio je temu, lepo je opisao dogadjaje, a posebno mi se svidela njegova recenica na kraju zadatka: "A mozda jednog dana sve ovo i zaboravim".
Gledajuci ovako sa strane, mislim da je od uciteljice dobio otprilike 2, jer se toj glupaci  sigurno nije svideo njegov pismeni.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Molim za ocenu
24.6.2009 12:15:29   
Urbana
Ja bi mu poklonila 4, mada mislim da je rad za trojku, ne zbog sadrzaja , nego tema je bila "Nezaboravni dogadjaj" a on ih je vise ispricao, vise kao njegova jadikovka user posted image . Pa je jednim delom malo "omasio", mozda i opravdano.
Ne znam verovatno se ocekuje da deca napisu nesto lepo, ruzne stvari se zaboravljaju, a on je ocigledno time opterecen.
Ali rad s druge strane svakako zasluzuje analizu od strane uciteljice, djaka, psihologa, direktora, a bogami mozda i ministra.

Mozemo li saznati ocenu?


(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Molim za ocenu
25.6.2009 10:00:41   
afrodita
Moze Urbanauser posted image
Tasa skoro da je pogodila
(mogla bi za uciteljicu a ne za predsednika)user posted image
uciteljica je ocekivala veseliju pricu, uciteljica je
mislila bas tako kako si napisala. Kod direktora
ne bih nosila pismeni jer i ako mu nije ona vise
uciteljica on ipak jos 4 godine mora u tu skolu
A ja nisam ni doktorica ni zena Sandora Egeresija
tako da ne bi se bas neko na mene obazirao.
Prase potpuno razumem sta si htela da kazes
u pravu si, ocenu si omasila za 1.
Mamanp je isto omasila za 1 ocenu, verovatno
da je zadnja recenica bila presudna.
Urbana tebi skidam kapuuser posted image
Uciteljica: promasio si temu dala sam ti 3 zbog puno
gresaka, vise si ti tu pisao o necemu sto te muci u
zivotu nego o nezaboravnom dogadjaju i pisao si vise
a nisi opisao jedan dogadjaj.

Ja sam se samo pitala da li bi da je napisao sastav
bez greske dobio vecu ocenu.
Zar nije 1 ocena promasene teme?
Cemu komentar na ocenu?
I onda shvatim da je 3 najtisa ocena za ovaj sastav.
Da je 1 mama bi joj se obratila u ko zna kakvom stanju,
da je 5 priznala bi svoje greske.
Mislim da je ocena 3 nastala iz glave uciteljice a ne iz sastava.
Ne mislim da je sastav za vecu ocenu, ali zbog toga
ima zakljucenu 4.





(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Molim za ocenu
25.6.2009 10:09:00   
Ana RR
Afro, ta učiteljica je verovatno znala za detetovu dijetu i da mnogo toga ne sme a jede, jel?

Ako je znala kako je mogla da bude takav skot??!!!

Mislim da si u pravu za ocenu, 3 je najbezbolnija ocena u tom slučaju.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Molim za ocenu
25.6.2009 10:17:44   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Mene je mama ispisala iz škole (činjenica već sam bila u gimnaziji), jer mi je prof dao 1 na temu o Njegošu, pod obrazloženjem da sam pročitala više literature nego što je trebalo! user posted image  Svakakvih budala ima pod kapom nebeskom.



Imala sam ogroman problem za profesorkom iz srpskog u 4 godini srednje škole. Pre toga nam je predavao jedan fenomenalan profesor, a onda nam dovedu nju, kozu!
Radili smo lektiru "Hamlet". Ja sam uvek volela da pišem, i dan danas to radim, moje priče su objavljivane u nekim novinama pre više godina.
Uglavnom, kada je pregledala lektiru, rekla mi je da ja nisam napisala taj sastav, kako je nemoguće da sam JA koristila takve reči, i rekla je da mi je lektiru napisao profesor S. koji mi je ranije predavao. I dala mi je 3!
Nikada u životu nisam imala manju ocenu od 5 iz srpskog jezika, pogotovo kad je u pitanju književnost!
Bila sam užasno besna, rekla sam joj "Ako mislite da mi je rad napisao profesor S. onda vidim koliko ga cenite, dali ste ocenu 3!"
Nosila sam rad i tom profesoru, on me poznaje, zna kako pišem, odneo joj je moje stare sastave koje je on čuvao, ali nije bilo teorije da ova popusti.
Cele godine me je imala na zubu, presela mi je ta godina.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Molim za ocenu
25.6.2009 10:18:02   
afrodita
Afro, ta učiteljica je verovatno znala za detetovu dijetu i da mnogo toga ne sme a jede, jel?


user posted image ono sto ne sme to ne jede cak ni krisom,
po tom pitanju je veoma disciplinovan.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Molim za ocenu
25.6.2009 10:19:04   
Ana RR
Pa to i kažem, ona je kreten definitivno!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Molim za ocenu
25.6.2009 10:23:12   
Anoniman
kad sam krenula u 1 razred osnovne skole sa nama je u razred isao dječak koji je šećeraš i koji je već tada bio na insulinu
ali ono sto hoću da naglasim je to što smo zaista imali divnu učiteljicu koja je prije svega bila čovjek, pa pedagog, i koja nam je objasnila da taj nas drug ne moze jesti kolače , pa kad je neko slavio rodjendan za njega se donosilo nesto mahsuzije, ili su se pravili kolaci sa sladom da bi i on mogao da jede ...znači prilagodjavali smo se svi njemu, da se on ne osjeća drugačijim od ostalih

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Molim za ocenu
26.6.2009 23:32:51   
Urbana
Mislim da je neprimereno etiketirati bilo koga, pa cak i ovu uciteljicu "epitetima"  "skot" "kreten" "glupaca".
Sad ja zvucim kao neki moderator user posted image , a deset puta bila u situaciji da me banuju na forumima, doduse ne zbog epiteta, vec zbog misljenja s kojim se vecina nije slagala.
Dakle afrodita jel ovo skidanje kape i aplauz da shvatim kao kompliment user posted image .
Ja se ugralnom trudim da budem objektivna i realna, mada mozda uvek i ne uspevam.
Dakle dala sam svoje misljenje na pitanje u naslovu teme, tema nije bila misljenje o uciteljici.
Detaljniju analizu onoga sto izlazi iz okvira ovog naslova u nastavku ovih dana.......

Inace otac mi je bio seceras, a mladja cerka ima najbolju drugaricu koja ima dijabetes....



< Poruku je uredio Urbana -- 26.6.2009 23:34:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Molim za ocenu
26.6.2009 23:59:33   
afrodita
Ma kada bih ja trazila tiketu za uciteljicu
opisala bih nesto drugo, tipa:
kada sam se obratila uciteljici sa komentarom
da je imao 5 iz fizickog bio bi odlican,
a njen odgovor: ne moze on biti odlican kada
ima 3 iz matematike. Ili npr izdvajanje samo 2
ucenika iz razreda. Ili kaznjenja ucenika minusom
iz vladanja zato sto je poskrabao tablu, ili je redar a
nije mogao da je dohvati do vrha, ili je bacio gumicu,
A sta je sa onima koji se tuku po hodnicima i razbijaju
drugima glave sta je sa onima koji puse po wc-ima.
Za njih se ni ne zna a ovmo minusi koji i te kako
uticu na psihu deteta i atmosferu u kuci.
Mislim da se to dalo shvatiti iz sastava. Da su etikete
proizasle iz ponasanja prema njemu koje je on opisao.
Skidam kapu zato sto si bila realna i skontala si
uciteljicinu reakciju, shvati kao kompliment.user posted image
Nije nam vise uciteljicauser posted image Nisam joj se nikad zamerila,
morala sam da joj se prilagodim jer je moje dete u
njenim rukama (bilo). Oprostili smo se od nje uz jednu predivnu
knjigu u kojoj pise sve ono sto sam joj kao majka trebala
reci. Sutra jednostavno nemam potrebu da joj kazem
dobar dan kada je sretnem.




(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Molim za ocenu
8.9.2014 8:41:57   
Peace*
Moj drugak je u petak dobio svoje prve dve petice! user posted image

Jednu iz recitacije (koju je zaboravio da mi kaže te mi je njegov drug rekao, i jednu iz kontrolnog iz mate (provera gradiva iz prvog razreda).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Molim za ocenu
8.9.2014 12:23:42   
Modessty
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Molim za ocenu
8.9.2014 12:54:58   
superm
I moj drugak je dobio prvu peticu! Recitovao Miku Antica!user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here