|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nakit u porodilištu
18.6.2010 11:30:51   
Daca88
Od nakita koji redovno svakodnevno nosim imam lančić sa dva priveska i burmu.Lančić nisam skidala od drugog osnovne kada mi ga je tata poklonio,a burmu od venčanja.Kada sam bila na ctg,sestra mi je napomenula da kad dolazila da se poradjam moram skinuti sav nakit.
Zbog čega to smeta?
Da li ste i vi skidale?
To je svuda tako?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 11:33:12   
Anoniman
Jasam skidala zbog CR. 

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 11:35:28   
pahulja76
da, daco
bez obzira na koju operaciju ides (a ja sam bila na nekolikouser posted image ) moras skinuti sav nakit i nokti ne smeju biti namazani.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 11:37:38   
pepino
IZVORNA PORUKA: pahulja76

da, daco
bez obzira na koju operaciju ides (a ja sam bila na nekolikouser posted image ) moras skinuti sav nakit i nokti ne smeju biti namazani.




Ovo sam sve i ja cula i pridrzavala sam se,nisam se poradjala ali kada sam isla na kiretaze i operaciju,mada mislim da sve zavisi ko vas zapadne,tj. kakav je Dr.,neko vas i ne pohleda cestito,a kamoli da zna kakvi su vam nokti,ali bolje je valjda da nemamo lak,ako bi sta krenulo nedaj Boze naopako....

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 11:41:20   
Anoniman
Naravno, ako ideš na planirani carski... ja sam operisana sa crvenim bordo lakom na nožnim prstima  a na rukama je bio roza.

Sećam se kako je jedna matora medicinska setsra pokušala da me iskritikuje kako sam nemarna i da lak mora obavezno da se skine.
Takođe imala sam na sebi i prstenje i lančić i sitne minđuše....
Ne smem (*aloooo, ja ne smem!) ni da vam napišem šta sam joj odgovorila.
U moju sobu više nije ulazila.

Uglavnom, trebalo bi skinuti lak jer po boji nokta oni prate da li je došlo ne daj bože do sepse recimo i sličnih komplikacija....

Off topic.


(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 11:54:03   
Daca88
Ali meni su dali da na operaciji imam nakit,tada sam cak imala i vise nego sto planiram sada.
Imala sam mindjuse,narukvicu,lancic i verenicki prsten(tada jos nisam bila udata),i cimerke iz sobe su mi bas rekle da trebam da poskidam sve,i ja pitala sestre kad su me pripremali da li moram da skinem i rekli su da ne moram,pa sam u sali pre nego sto su me uspavali pitala i doktore i oni su mi isto rekli da smem ostaviti nakituser posted image ,pa ne razumem onda zasto bi na porodjaju smetao jedan lancic koji je na vratu,i burma koja je na prstu,pa bre nemam pirsing tamo dole pa da moram poskidati.,..al ajd dobro,ovi izgleda vode neku svoju politiku.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 18:10:41   
Nensi*
Kod nas je na spisku za prijem u bolnicu pisalo da se poskida sav nakit...
A i kad je sestra dosla da me vodi na carski napomenula mi je jos jednom da skinem sav nakit ako ga imam...A ne znam zasto...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nakit u porodilištu
18.6.2010 19:17:16   
Anoniman
daco a je l problem da skines nakit????

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nakit u porodilištu
19.6.2010 14:59:10   
Daca88
Ne,nije apsolutno nikakav problem da ga skinem,ako je takvo pravilo ja ću ga poštovati i pridržavaću se toga,samo sam se pitala da li je svuda tako,jer eto ovde su curama na operaciji rekli da poskidaju,a ja sam na operaciji smela da ga nosim,pitala,rekli mi da ne moram skinuti,i niko nije pravio frku oko toga.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nakit u porodilištu
19.6.2010 15:27:13   
Anoniman
daco mislim da neces ni misliti na nakit tada...user posted image user posted image user posted image

aman kakav nakit crni ,zeno to je PORODJAJ!!!!


(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nakit u porodilištu
24.6.2010 11:36:49   
LillyT
Ja sam uvek skidala nakit kada sam isla na operacije (2 puta). Mislim da se to radi uvek kada je bilo kakva intervencija u pitanju jer nasi doktori uvek idu i na to da moze da dodje do nekih komlikacija, pa samim tim skidanje narukvice, prstena (ako dodje do oticanja) oduzima dragoceno vreme. A iskreno, bolje da ga ja skinem, nego da oni tamo kidaju.
Jednom mi je otekao prst sa sve prstenom i bilo je strasno, isla sam u zlataru da mi ga preseku. Pa zamislite sada situaciju da u sred operacije, pocne prst da otice.. gde naci zlatara... a mozda imaju te makaze u steku...



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nakit u porodilištu
6.8.2010 21:50:52   
Elvy
oticanje je navodno glavni razlog zasto ne treba imati nakit, drugi, nezvanicni je da nece oni da odgovaraju za potencijalne kradje koje se mogu desiti tokom totalne anestezije.

Lak za nokte je druga prica, jer se po noktima vidi da li je nesto naopako krenulo

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nakit u porodilištu
6.8.2010 23:02:31   
choopa choops
Ja sam skinula sav nakit iako to niko od mene nije trazio.
Isto nisam imala ni nalakirane nokte.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Elvy)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nakit u porodilištu
7.10.2010 11:19:19   
Ana007
Ja sam od nakita morala sve da skinem.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nakit u porodilištu
10.1.2011 12:13:29   
Anoniman
Ja sam prstenje skinula još pre mesec dana... rike su mi jako otečene i samo me žulja. Lančiće ne volim da nosim ali imam puno minđuša... ali i to sam sad skinula ostala mi još samo ova u obrvici i to ću skinuti kad krenem u porodilišteuser posted image

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nakit u porodilištu
10.1.2011 12:16:14   
Sanjica26 RR
Ja imam neke male mindjuse. Jel moram i njih?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nakit u porodilištu
10.1.2011 12:17:53   
Anoniman
Sve ti lepo skini... ko će tamo da misli na minđušice. Ovako ih skineš ostaviš kući i budeš mirnauser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:09:54   
strahinja11

da li smem sa lakom za nokte na nogama u salu ili ce me naribati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:12:32   
magnetic
Samo ti skini,zasto da rizikujes da jos trpis i kritikovanje zbog sitnice

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:14:34   
magnetic
Ja sam sav nakit poskidala kada sam krenula u porodiliste,a dva sata nakon porodjaja muz mi doneo zlatne mindjuse za poklon i odmah sam ih stavila.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:20:23   
mati
Ja sam od nakita sve skinula, sem verenickog prstena, on mi je nekako najmanje smetao... A nokte sam isekla par dana pre termina, pa sam i lak skinula tada.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:22:15   
sneza24
Ja sam nakit skinula jos na pocetku 8 meseca jer sam pocela da oticem a i bile su vrucine pa mi je sve smetalo.
Mislim da mindjuse mogu da se nose.
Ja ih nisam nosila jer su mi ispali cirkoni sa nijh pa mi bilo bezveze tako da ih nosim.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:22:45   
magnetic
Za lak na rukama ti kazu i u skolici da ga obavezno skinete.Za noge nisu nista rekli,ali se ja nisam mogla saginjati da ih nalakiram tako da nisam imala taj problemuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nakit u porodilištu
11.1.2011 22:25:38   
strahinja11
Hvala:*

Upravu ste... razumela user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nakit u porodilištu
29.1.2011 15:12:20   
nela79
A ja na porodjaj stigla sa sve pirsingom u pupku. Hehhehe Zaboravila na njega skroz. Dr mi rekao kad nisi do sad ne moras ni sad. Mada skinula sam ga i vratila nazad zajedno tri dana user posted image

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here