|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
4.1.2013 13:30:20   
Shishica
U traganju sam za mekanom cetkicom i tecnosti za ispiranje usta.

Pogotovo bi trudnice trebale da vode racuna. Krvarenje desni moze biti opasno i po mamu i po bebu ako se ne leci.

I onda sam napravila uzi izbor i najuzi mi je pao na Listerin, ali bas je skup.. resava i osetljivost zuba i krvarenje desni i sprecava karijes.

Da li vredi ili da dam bolje manje para na neku obicnu meku cetkicu i tecnost Fluorogal koji je jeftiniji duplo...

Imate li iskustva? user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
4.1.2013 13:43:18   
minna
Ja kombinujem neku obicnu cetkicu srednje tvrdoce i elektricnu (sa 3 razlicita vrha) koju sam dobila uz tus za zube koji sam uzela, to se zove oralni tj dentalni irigator i odlicna je stvar narocito za one koji imaju probleme sa desnima. Kosta dosta ali vredi i mogu da ga koriste 4 osobe jer ima 4 zavrsetka.

Tecnost koristim neku koju mi je preporucio stomatolog, samo sto je cesto sipam u taj tus sa vodom pa onda tako ispiram. Ne znam sad kako se zove, ali je jaka.

Koristim 3 u 1 konac za zube (sa onim sundjerastim prosirenjem na sredini) mada mi je pri kraju a novi nigde ne mogu da nadjem, oni obicni konci su mi bas losi.

Meni su jako krvarile desni u trudnoci i od tad bas bas vodim racuna.
Shishice nisam ti bas pomogla, ali eto to je moje iskustvo.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
4.1.2013 13:55:11   
Shishica
E da konac.. imam oralB i kad god se setim ga koristim, ali trebalo bi svaki dan user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 17:31:07   
mali_mis
Cetkica - dontodent decija, odgovara mi sto je mala, i sto mogu sa njom lepo da ribam zube, a da se ne pomlatim cetkicom po ustima, kao sa velikom za odrasle.
Tecnost - listerin, zeleni, trenutno. Pre njega, sam imala probno pakovanje Lacalut white, preslabo za mene, navikla sam se na listerine. Jedina super stvar kod lacalut white, kad mucnem uvece usta, i odem da spavam, ujutru nema onog odvratnog osecaja u ustima, kad je sve lepljivo, vec bude onako normalno.
E sad, pasta - Vec vise od 7 godina koristim Lacalut active, super mi je za desni, bas ih je fino dovela u red, ali mi je efekat pranja ravan 0. Uopste nemam osecaj da sam oprala zube. Dobra mi je bila u trudnoci, jer je gotovo bezukusna.
Druga aktuelna, a bice izgleda jos dosta dugo je Splat Blackwood, skuplja, 800 i neki dinar, lovim je na snizenju, pa onda kupim 2 komada i turim u stek. Beli zube, osvezava dah, fino deluje na desni, i lepo pere. I mirise na klekine bobice, jer je kleka jedan od sastojaka, i crne je boje, ne moze biti bolje.
Probala sam Active white, i nisam odusevljena, urnisala mi je desni, efekat nikakav, malo je jaca, mentolastija.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 17:53:42   
emicaa
Ja sam jednom davno citala da paste za zube treba mjenjati,ne svaki put kupovati istu.
Ja trenutno koristim signal neku.Ali uvijek kupujem drugu,isprobavam user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:04:43   
mali_mis
Ne mogu da menjam. Kad promenim, to je takva reakcija desnih da to nije normalno.
I kad kupujem pastu, gledam da je medicinska, da smiruje desni.
Dok nisam cula za lacalut, koristila sam sensodine, ali nisam nesto bila zadovoljna efektom na desni. Sa lakalutom prvi put kad operes zube, imas neki cudan osecaj, kao kad jedes nesto sto ti skuplja usta, ne znam kako to da opisem. Samo mi l.active nije dovoljan, a splat nema toliko zadovoljavajuc efekat na desni.
Ba sam i sa zubarom pricala, i s'obzirom da sam imala problem povlacenja desni, od kad sam na lacalutu user posted image , vidi se poboljsanje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:16:03   
vocicana
Koristim neke paste koje suprug donosi iz Holandije, nisu neki brend, ali su od kuce koja ima sopstrvenu liniju, odlicne su.
Oral B konac za zube i Listerine, trenutno zeleni,] jutro i vece obavezno ispiranje usta. Prija brate. Koristila sam i sensodyne i lacalut paste dobila sam ih, dobre su bile, ali se ne secam koje su tacno bile. Ima milion Sensodyne pasti.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:24:10   
choopa choops
Mali misu probaj paradontax cetkicu, soft! user posted image Ja otkad sam nju probala prije nekoliko godina ne mijenjam i nema vise krvi nikako.

Pastu za zube uzmem koja je na akciji user posted image Najcesce Signal ili Colgate, ali eto bas cu Lacalut da probam.

Tecnost Listerin i Ozosept.

I koristim još Waterpik, jer su mi zubi uzasno uski i ne mogu ni konac da provucem. Jedini koji prolazi, a da se ne rasipa dok čistim je Colgate.

Vani nosim one cakalice sa koncem, kupujem u Muelleru, ne'am pojma koja je marka...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:33:39   
nata11
Ja imam problema sa paradentozom i koristim iskljucivo Paradontax pastu i njihovu cetkicu soft.

_____________________________





(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:35:56   
mali_mis
znaci paradontax cetkica valja, da stavim na spisak.
Probala sam pastu, ali ne mogu, bas mi je bljutava.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:39:12   
choopa choops
Ma ni ja pastu ne koristim, skupa je, a ništa posebno. A cetkica ima onako kao produzene sitne dlacice i mekana je. bas za one koji imaju problema sa krvarenjem desni...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 18:47:24   
mati
Mi ne uzimamo neku odredjenu pastu, stalno menjamo. Trenutno za nas Blendamed a za decu Signal.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 19:56:30   
Ana RR
Gde ima da se kupi dečji konac za zube, ovaj fazon

user posted image

Imam još malo, ponestaje mi, moram kupiti Marku a ne sećam se da sam negde videla. Nisam doduše ni gledala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 19:58:03   
choopa choops
Dm? JA kupujem u Muelerru, ali cini mi se da sam gledala u DMu isto...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
24.2.2017 20:04:59   
Ana RR
Moguće da imaju, pogledaću. Tnx user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
14.6.2017 9:08:20   
IvanaSK RR
Mi menjamo paste za zube, trenutno imamo Colgate. A tecnost za ispiranje usta uzimam u DM-u njihovu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
14.6.2017 9:18:27   
Sanjalicaaa
Meni je najbolja Sensodyne.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
14.6.2017 9:18:44   
Anck Su Nmaun
Tecnost nikas.nisam.koristila , mislim.jednom kao mldja sad ne.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
14.6.2017 12:58:58   
choopa choops
Ja sam ssad uzela neku kao medicinsku, Vivident ili tako nekako. Meni su te nekako preslatke. Ozosept mi je dobar, ali ubija kako pali, a kad ga razblazim s vodom, onda nije to to.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
28.8.2017 12:03:39   
krin 40
Mi menjamo paste.Moji trenutno koriste Vademecum a ja Paradontax.U trudnoći sam imala pojačano krvarenje desni

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
19.9.2017 1:50:25   
Tatjana.87
Pastu menjam sve zavisi...a u školici roditeljstva nam je zubarka rekla da je bitno da bude sensitiv,pa čak i dečiju uzeti..

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
19.9.2017 8:01:06   
Duškić
I mi menjamo paste. Cetkice najvise Oral b .

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
19.9.2017 8:23:31   
krin 40
Paste menjamo a konac nam je "pod obavezno"

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
12.4.2020 9:41:53   
Dragica Draga
Da li imate elektricne cetkice za zube za decu? Da li ste zadovoljni, i koje imate?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nega usta i zuba (cetkice, paste i tecnosti)
12.4.2020 10:44:03   
princezica1
Paste Colgate, a cetkice cesto menjam. Sada imamo oral b.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here