|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre"...
22.12.2016 10:41:04   
Buba Mira
Dete mi kreće u prvi razred sledeće godine. Znam, ima dosta tema o osnovnim školama, ali me zanima na šta se konkretno misli kada se za neku školu kaže da je loša odnosno dobra?
Nama je najbliža Tozina škola na staroj Detelinari, ali ne mali broj njih mi je sugerisalo da je ta škola loša.
Na šta da obratimo pažnju? Kako se prepoznaje dobra, a kako loša škola? user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 11:13:25   
Anck Su Nmaun
Ooooooo draga bravo za temu user posted image

Ja vec mesecima sve redom ispitujem gde ce i kakvog su misljenja, pogotovo sto ja nisam isla u NS u skolu pa ne znam kakve su.
Pratim!!!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 11:20:47   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Nama je najbliža Tozina škola na staroj Detelinari, ali ne mali broj njih mi je sugerisalo da je ta škola loša.


Nama je naj bliza Jozef Atila, takodje jako puno njih je negativno komentarisu.

Sta je to sto je karakterise kao losu???

Koliko sam ja shvatila iz prica, bitnije je kakva ce im uciteljica biti.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 11:55:21   
mali_mis
Nama su blizu i Tozina, i Dositej Obradovic, i Petefi Sandor. Primetila sam da dosta dece iz ulice ide busom do Petefi.
Za Tozinu sam i ja cula da je losa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 12:16:41   
Animsaj9
Bubika upisacemo Ninu u Mg, neka je Sotona vozi i dovozi, nasa skola je divna

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 13:55:25   
Buba Mira
A kakva je Dositejeva na Detelinari? Ima li neko info? Mene brine to što za svaku školu kojoj dete ne pripada teritorijalno mora molba najkasnije do 31.januara...

Anim bejbi, nema Sota tih živaca za moju Sotu user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 16:31:47   
isidora88
Mi cemo u Petefi Sandor, odlicna je skola, uredjena, odlicni ucitelji i nastavnici, tu smo i brat i ja isliuser posted image
Jozef Atila sam cula da ima dosta Roma i problematicne dece.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 17:01:02   
Buba Mira
Meni Romi ne smetaju, smeta mi loše sankcionisano vršnjačko nasilje, recimo, i loše prenošenje znanja, pristup deci. Volela bih školu koja nije ruina, da mi dete bude na sigurnom, i gde se dobro ukorenjen red, rad i disciplina... muče me ove prijave za druge škole. Kud bre već u januaru? user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 17:04:43   
isidora88
Romi kao Romi ne smetaju nikom ja verujem, samo je problem sto medju njima ima dosta onih koji su u losem drustvu. U P.Sandor znam da se lose ponasanje ne tolerise i uspesno sankcionisu svaki vid vrsnjackog nasilja. Imam dosta njih cija deca sada pohadjaju tu skolu svi su prezadovoljni.
A rok je cini mi se do 31.12, a ne 31.01, nisam sigurna

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 18:20:29   
Anck Su Nmaun
Kakva prijava...o svasta za ovo niasm znala, niti se prica o ovome josuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 19:31:02   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Kakva prijava...o svasta za ovo niasm znala, niti se prica o ovome josuser posted image


To je bilo i kad sam ja upisivala skolu. Moja ulica je pripada skoli "Milos Crnjanski", ali su mama i tata pisali molbu da idem u "Prvu Vojvodjansku".
Petefi Sandor spolja bas deluje lepo, i redovno vidjam teta policajku kod pesackog prelaza, sto je super, jer u Novosadskog sajma jurcaju kao sumanuti.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
22.12.2016 23:03:36   
Anck Su Nmaun
Ovo.da ima ima dosta Roma to znam, pogotovo u nizim razredima. Manje vise ne smeta mi. Ali sam cula da neki krecu sa jakoooo slabim znanjem srpskog jezika , pa da se kasni sa gradvoim zbog toga.
Koliko ima istine ne znam. Ove druge dve skole su nam malo dalje bar po par km. A Jozika na 3 min. hoda.


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.12.2016 23:05:03 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
23.12.2016 20:05:05   
mamica 91
Ja sam nekada davno user posted image isla u Vasa Stajic, tada je bila ok, ali za ovih 14ak god se bas promenila atmosfera u gradu, bahatija nekako.. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
3.1.2017 13:36:24   
Anck Su Nmaun
Mame novosadjanke, sta mislite o skoli Nikola Tesla?
Malo nam je dalja ali uzeli smo je u obzir?
I kako i kad idu prijave za prvi razred ..kako to ide uopste????

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 10:10:57   
Buba Mira
Ja ne znam ništa o toj školi. Znam samo da je upis u pripadajuću školu u aprilu, nek me isprave ako grešim.
Mnogo me opteretio taj izbor škole, polazak u školu generalno. Imali smo roditeljski u vrtiću i pedagog i psiholog su nama roditeljima postavili pitanje - prva asocijacija na polazak vašeg deteta u školu. Većina turbo - giga - majki je odgovorila "radost", "sreća" i ostale superfantastične reči. Ja sam odgovorila - briga. Briga, brate.
Brinem se što će sad imati manje vremena da se mazi sa mnom. Što je sad "velika", a mala. Brine me ranac od 20kg, brine me promena, brine me kako će se snaći, uklopiti. Brine me da li će dobiti učiteljicu ili neku frikušu koja joj neće pomoći da se otvori za novo poglavlje u životu.
Ne znam, možda samo treba da se opustim. Ali mi mnogo nedostaje da još samo malo bude moje bebeće stvorenje.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 10:31:44   
Anck Su Nmaun
Bubo bree nemas pojma koliko sam ja svim tim opterecena! Pogotovo sto ne znam koju skolu da odeberemo.
Jozef nam je jako blizu za par godina bi mogla sama ici ali jako malo dobrih stvari sam cula, a onda na nekim mestima citam da mame pisu da je naj bitnije da je blizu skola.
S druge strane Tesla ima fantastican program! Ima taj neki novi raspored celodnevnog boravka sto meni jaako odgovara. Znaci dete je u skoli do 16h.
Ima dorucak, rucak i dve uzine. Ne uci se po citav dan vec ima raspored kad i sta. Dolazak u skolu u pola 8 a sa nastavom se krece tek u 10 ..pa psle ima jos jedan veeeliki odmor.Posle podne se rade domaci i ne nose se da se rade kuci sem malo vikendom. Onda torbe se ne nosaju vec se donose pon. I odnose petkom.
I sve mi je savrseno jer je nama radno vreme katastrofa ali mi je malo dalje..ima bar 2-3 km i prelazi se bulevar.
I to moramo sto pre da odlucimo jer se molbe predaju do 1 februara!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.1.2017 10:34:00 >

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 10:39:53   
Sanjica26 RR
Tek aprila je upis. Pre toga treba decu da odvedemo na sistematski pregled i vakcinu. Posle toga sa potvrdom iz vrtica ide se kod pedagoga na test.
Mene jako brine kod koje ce uciteljice da ide. Ona je jako emotivna. Plasim se da joj ne ubije ta neka zainteresovanost za rad. Voli da uci. Odabrala sam kod koje ce uciteljice da ide, ali pitanje je da li ce moju zelju usvojiti.
Anck, a to kad za neku skolu pricaju da je losa po meni je laz. Radim u skoli gde pricaju da je losa. Ali samo zbog toga sto ima Roma. Meni to uopste ne smeta. Deca su deca. T ce da ide u skolu koja nam je jako blizu. Inace da je moja skola njoj blize tamo bih je upisala.
Kod nas se ne predaju do 1.februara. Niko nam nije rekao

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 4.1.2017 10:41:55 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 10:48:41   
Buba Mira
N je odradila deo sistematskog, sluh i fizijatra. Mi iz vrtića ne dobijamo info gde će nam dete ići u školu nego je sve na pretpostavku, dakle ja pretpostavljam da će pripasti Tozi a vaspitačice kažu da svaki roditelj mora pozvati školu da pita da li po adresi pripadaju toj školi jer oni u vrtiću ne znaju.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 10:54:55   
Anck Su Nmaun
Nisam dobro objasnila, do 1 Februara se predaje molba jer ne pripadamo toj skoli, 1 Marta bi smo znali da li je prihvacena, a od 1 Aprila pocinje upis.
Sanjice na losa i mislim to da npr. dve moje poznanice drze privatne casove i kazu da koje god dete da im je doslo iz Jozefa ima katastrofalno znanje, dok iz Tesle onako bas pohvalno.
A drugo bas zbog jaaako velikog broja Roma u skoli , Kazu da deca kasne sa programom zbog njih.
A sad ono sto me naj vise i odvraca od te skole....
Boravak, sto je meni od Izuzetne vaznosti kazu da skoro i da nema srpske dece, 99,99% romi.
A ja cu biti iskrena ( pa me lincujte ako hocete, ne interesuje me) i reci da mi se to Ni malo ne svidja. Svi tezimo ka tome da su nam deca u dobrom drustvu.. Jel nisam u pravu?? A svi znamo koli su manje kulturniji i vaspitani.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 11:00:07   
Sanjica26 RR
Ne kasne veruj mi. Oni rade po posebnom programu.
Nista oni ne zaostaju. Barem je tako kod mene u skoli. Cak ima dosta kod mene Roma koji su prosecnog znanja.
Kod vas ima bas dosta Roma. Nije tako kod nas.


< Poruku je uredio Sanjica26 -- 4.1.2017 11:02:24 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 11:16:01   
Buba Mira
Malo je off, ali da li neko zna koliko košta taj produžen boravak? Ja sam čula da plaćaš istu cenu boravka bez obzira da li dete ide 1 dan mesečno u boravak ili 20.
Uostalom, kako ti Romi plaćaju boravak? Jel to za njih besplatno kad ih toliko ima? user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 11:21:30   
Anck Su Nmaun
To ni meni nije jasno user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.1.2017 12:44:27   
isidora88
Boravak je besplatan za rome naravno, tj.za socijalno ugrozene. Verujem da nikome ne smetaju kucevni romi nego oni sa ulice. Mi imamo prijatelje koji su Romi i zaista su deca prepametna, ali to je zato sto su im roditelji normalni i obrazovani ljudi, nisu rasli na ulici. Takva deca prave problem koja dodju sa ulice, pa ne znaju ni da pricaju srpski, i ja nisam cula da se sa njima posebno radi nego vas sto anck kaze sve je usporeno zbog njih.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
16.1.2017 13:11:51   
Anck Su Nmaun
Joooj taman se nesto odlucim da ide u Teslu , i evo sad se opet premisljam jer je daleko user posted image ma i to manje vise nego se prelazi bulevar, kad krene sama da ide ima prste da pogrickam od sekiracije user posted image
Ovo pitanje me jede svaki dan.. sta raditi user posted image kad bi mogao neko da ga resi mesto mene user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
1.4.2017 14:07:53   
Anck Su Nmaun
Danas smo bili u obilazak skole. Malo sm se razocarala jer nemaju napolju terene..sem dvoristanceta i klupa..nista 🤔

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here