|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 13:26:55   
Didy
Baš se spremam da napravim ovo sad!user posted image
To je, inače, mamin recept i ne znam tačno koliko čega ide, pravim ga iz glave, ali probaću da vam opišem.
Jabuke se ogule i izdube skroz (ja ih izdubim što više da bi više stalo punjenja u njih).user posted image
Napravi se sledeća masa i njome se napuni to udubljenje: otopi se margarin, u njega se doda mleveni keks i dosta cimeta (ne mora, ja ga jako volim), naspe se sok od pomorandže i sve se pomeša dok se ne dobije smesa kao za plazma tortu. Možete staviti više margarina, manje soka ili obrnuto, bitno je da se dobije čvršća masa. U to možete dodati orahe, lešnike, suvo grožđe... sve prema ukusu i želji, ja pravim ovako bez ikakvih dodataka.
Deo mase se stavi na dno udubljenja jabuke, pa se ubaci komadić čokolade za kuvanje ili kašičica eurokrema i opet se stavi smesa sa keksom do vrha. Može se sačuvati poklopac od jabuke, pa staviti preko, a ne mora. Moja mama je znala da ih umota u lisnato testo, ja ne volim.
Naulji se pleh, poslažu se jabuke, ubace u rernu i peku 10-15 minuta, ali ne na najjačoj temperaturi da ne bi punjenje zagorelo ako jabuka nema poklopac. Bocnite viljuškom, ja ne volim kad su skroz mekane. Ako volite mekše, ostavite ih još malo u rerni.
Kad se prohlade, može šlag odgore, ne mora, ja ne stavljam.
Jednostavno, brzo i vrlo ukusno, a i zdravo. Kad je Stefan bio mali davali smo mu samo pečenu jabuku, ono okolo, bez punjenja. Sad jede sve redom i podivlja od sreće kad vidi da sam ih pravila. Moj muž ih isto obožava.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 13:29:58   
Didy
Da, moja mama zna ponekad da ispeče koru za tortu, poslaže po njoj ovako već napunjene i ispečene jabuke sa keksom, prelije nekim filom, odgore šlag i torta bude ubica.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 13:32:23   
Olga75
Didy , ovo maora da je jako fino , probacu vrc ovih dana user posted image . Ja volim i same jabuke ali ovako punjene mora da je njamm

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 13:54:43   
Shishica
Jooooooj de me nadje......

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:09:46   
Didy
Peku se!user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:12:14   
Anoniman
ovo je nesto kao tufahije samo sa keksom. moracu praviti.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:13:36   
Snelle
Didy, jel ti znaš koji je sad mesec? Pa sad ide Nova godina, slave, Božić. Nagojićemo se ko prasići, još na sve to ti staviš ovakav divan recept user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:14:44   
Didy

IZVORNA PORUKA: ksena

ovo je nesto kao tufahije samo sa keksom. moracu praviti.


Šta su tufahije?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:17:22   
Didy

IZVORNA PORUKA: Snelle

Didy, jel ti znaš koji je sad mesec? Pa sad ide Nova godina, slave, Božić. Nagojićemo se ko prasići, još na sve to ti staviš ovakav divan recept user posted image


Ma ovo ti je skroz lagano i ja još pravim "lajt" varijantuuser posted image , bez ikakvih dodataka koji goje, samo ono osnovno.
Inače, vizuelno ne izgleda baš nešto sjajno, ali zato čulo ukusa nadoknadi taj nedostatak.user posted image
Ako mi se gosti najave, prelijem jabuke čokoladom ili stavim šlag odgore. Za nas "domaće" pravim ovako "prirodno".

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:27:45   
Anoniman
tufahije su punjene jabuke, samo sto umesto keksa stavljaju se mleveni orasi, grozdjice (koje ja potopim u rum), secer (neko stavlja i med) i cimet. takodje, neko prvo malo obari jabuke da bi se brze ispekle i bile socnije, a meni je to malo smaranje user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:29:49   
Didy
Čula sam za tufahije, ali ih nikad nisam probala i ne znam kako izgledaju.
Hvala.
Ja, inače, ne volim orahe, lešnike, suvo grožđe, smokve i sl. u kolačima, pa ni ne pravim takve. Valjda mi zato niko nikad nije ni ponudio da probam tufahije.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:36:30   
Anoniman
hahah...verovatno! ja obozavam sve navedeno user posted image  pogotovo grozdjice u rumu.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
17.12.2010 14:56:52   
caca81
Pa Didy ovo je FENOMENALNO!!! Ja to odmah danas pravim, imam sve sastojke kod kuće...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
18.12.2010 15:23:46   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Didy

Da, moja mama zna ponekad da ispeče koru za tortu, poslaže po njoj ovako već napunjene i ispečene jabuke sa keksom, prelije nekim filom, odgore šlag i torta bude ubica.user posted image


I ja ponekad pravim samo sto jabuke punim sa mlevenim orasima koje prethodno poparim sa zasladjenim mlekom,umutim smesu za patispanj i prelijem odozgo stavim slag naravno kad se ispece i ohladi bude blago i prelepo!


_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
18.12.2010 16:33:24   
bratzz
Didy upravo sam isprobala tvoju varijantu, sad cekam da se jabuke prohlade

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
18.12.2010 22:08:33   
Didy
I? Kakvi su utisci?user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
9.2.2012 14:23:43   
Anoniman
Ja ću da stavim mleveni keks, margarin, sok od jabuke, suvo grožđe i čokoladu za kuvanje, to imam u kući. Uzeću one slatko-kisele jabuke, mislim da su one najbolje za ovo... Neša mi je juče tražio pečenu jabuku, ne znam odakle mu to kad je ja u životu nikad nisam pekla, ali eto, ovo će mu se sigurno dopasti.

< Poruku je uredio Nedja RR -- 9.2.2012 14:24:06 >

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
10.2.2012 14:38:07   
crazymama
ovo mora da se isproba!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
10.2.2012 15:46:16   
Anoniman
Nama se ne dopadauser posted image Baš mi je krivo, tako se lako pravi, i tako fino izgleda, ali mi je ukus potpuno prazan, i ne idu mi kabuke sa keksom i čokoladom. Neša nije hteo da jede, samo je probao, ali je zato kuma uživala, njoj je bilo savršeno.

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
10.2.2012 15:55:00   
crazymama
stvar ukusa...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
10.2.2012 16:29:28   
Anoniman
Naravnouser posted image user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
10.2.2012 16:32:21   
maca821
user posted image moraću da probam.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pečene jabuke punjene keksom
14.2.2012 11:46:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ksena

tufahije su punjene jabuke, samo sto umesto keksa stavljaju se mleveni orasi, grozdjice (koje ja potopim u rum), secer (neko stavlja i med) i cimet. takodje, neko prvo malo obari jabuke da bi se brze ispekle i bile socnije, a meni je to malo smaranje user posted image

Ja ih uopste ne pecem samo ih kuvam u sirupu i kad ih napunim(isto ih punim orasima i grozdjicama) zatvorim sa slagom user posted image Moram ih uskoro praviti

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here