|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pokloni za krstenje
5.5.2010 16:52:10   
Daca88
Sta je vase dete dobilo od krstenih kumova
Sta ste vi poklanjali kumcetu ako ste kumovali nekome

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pokloni za krstenje
5.5.2010 16:54:02   
dacca
Ja sam dobila zlatne mindjuse, moj brat lancic, moj bratanic narukvicu, moj brat je kupovaao narukvicu...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pokloni za krstenje
5.5.2010 17:36:28   
New Mom
Kad sam kumovala kupila sam lančić i krstić (kad već krstić uvek ide od kuma).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 19:37:01   
Sarah key
Zdravo svima,
imam jedno pitanje, pa molim da mi pomognete...
MM i ja pozvani smo da budemo krsni kumovi dvjema djevojčicama koje imaju 11 i 9 godina. Interesuje me šta se obično kupuje ( zlato, pare- koliko ), tj šta bi mi vi preporučile.
HVALA PUNO, POZZZ...

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 19:43:37   
Ana RR
Sarah, obično ljudi kupuju zlato, a sad da li je to neko pravilo ja ne bih znala. Meni je ok i neka lepa garderobica ili tako nešto.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarah key)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 19:46:38   
isidora88
mi smo kupili zlatnu ogrlicu ogrlicu i narukvicu i dali pare user posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 15.5.2011 19:50:16 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 19:53:32   
Brana
Mi smo dobili zlatan lancic sa zlatnim krsticem.user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 19:58:26   
Snelle
Uglavnom se dobija zlato, a ja eto npr. baš ne volim zlato i jako mi je ružno (neka mi oproste sve žene kod kojih je to slučaj) kad vidim da beba ili jako malo dete nosi zlatni nakit.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 19:59:06   
LillyT
Nisam krstila dete, ali znam da mi je najbolje kada dobije pare. Ja sam uvek za šušku. Ja ne volim zlato i iskrena da budem, Lara je dobila  minđuše, lančić i šta ti ja znam, a ja sam ćurka to negde ćušnula i sada nemam pojma gde su user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:02:47   
Anck Su Nmaun
Ja ne volim to tako da gledam..kao obicaj je....
Niti volim da kitim malo dete zlatom. Nas ko je god pitao rekla sam  nemojte zlato jer joj ga ja necu staviti, i tako da smo naj vise dobili garderobiceee user posted image user posted image user posted image   svega i svacega. Dobila je 2 mindjusa i narukvicu, igracaka, najvise garderobe ali bilo je i para.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:04:38   
Brana
IZVORNA PORUKA: LillyT

Nisam krstila dete, ali znam da mi je najbolje kada dobije pare. Ja sam uvek za šušku.

user posted image to jeste najbolje jer ti onda znas sta je detetu najpotrebnije da kupis,ali ovo je vec tradicionalno da se daruje na krstenju,pa to onda svi i praktikuju.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:05:35   
Brana
IZVORNA PORUKA: Snelle

Uglavnom se dobija zlato, a ja eto npr. baš ne volim zlato i jako mi je ružno (neka mi oproste sve žene kod kojih je to slučaj) kad vidim da beba ili jako malo dete nosi zlatni nakit.

i meni je to malo bzvz.ali naravno ko voli nemam nista protiv.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:09:29   
LillyT
Ja sam uvek za to da pitam. Ako hoće roditelji poklon, recite mi šta. Kada je mm-ova sestra krstila ćerkicu, prvobitno je bilo planirano da joj kupimo narukvicu, ali je njena sveki to već kupila. Onda nam je rekla da uzmemo minđuše. To mi je ok, kaži šta da uzmemo i ciao. Ko god nas je pitao šta da kupi Lari za rođendan, mi smo mu rekli.
Ja npr. ne volim žuto zlato i stvarno mi je grozno (ja se izvinjavam svima) kada to vidim na deci, ali ako roditelji kažu da budu od žutog zlata, sigurno neću pare bacati i nametati im svoj ukus, nego evo vam zlato pa se zakitite.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:10:36   
Snelle
IZVORNA PORUKA: LillyT

nego evo vam zlato pa se zakitite.



user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:12:38   
isidora88
mi smo to uzeli jer su oni hteli,kao da imaju za uspomenuuser posted image a od para su uzeli neku igrackuuser posted image
i ja sam za to da se pita a kad neko nece da kaze sta ce,mi damo pare user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 20:13:54   
Brana
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam uvek za to da pitam. Ako hoće roditelji poklon, recite mi šta. Kada je mm-ova sestra krstila ćerkicu, prvobitno je bilo planirano da joj kupimo narukvicu, ali je njena sveki to već kupila. Onda nam je rekla da uzmemo minđuše. To mi je ok, kaži šta da uzmemo i ciao. Ko god nas je pitao šta da kupi Lari za rođendan, mi smo mu rekli.
Ja npr. ne volim žuto zlato i stvarno mi je grozno (ja se izvinjavam svima) kada to vidim na deci, ali ako roditelji kažu da budu od žutog zlata, sigurno neću pare bacati i nametati im svoj ukus, nego evo vam zlato pa se zakitite.


Slazem se,najbolje je tako,volim sve unapred da znam i to je najpostenije..tako inace pitam i za svadbe da se ne dupliram sa nekim,mada najbolje das kes i onda nema dupliranja..user posted image
I ja ne volim zuto zlato,najbolje je belo,izgleda otmeno.user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 15.5.2011 20:14:28 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pokloni za krstenje
15.5.2011 23:56:33   
choopa choops
Od krstenih kumova su dobili
L od svoje kume lancic (mjesano bijelo i zuto zlato), pantalone i kosulju.
M od svog kuma zlatni lancic i narukvicu.

Dobili su jos dosta zlata od svih gostiju, najvise lancica sa medaljonom ili krsticem. Skoro sve je zuto zlato, par stvari je od bijelog zlata. Nesto od gardarobe. Od moje sestre pare. Od drugih kumova su dobili divnu ikonu sa likom Bogorodice. A od nas
user posted image

Mi smo kupili (tj MM je bio kum) zlatnik sa likom sveca cije ime nosi crkva u kojoj je mali krsten i tobogan. Izgleda ovako i dodje lijepo upakovano kao orden.
user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pokloni za krstenje
20.8.2011 17:09:02   
Anoniman
I mm treba da kumuje bebi decaku pa gledam sta se nosi. Ja stvarno ne znam nikoga ko deci stavlja zlato ili nakit user posted image Ja sam mislila da uzmemo zlatan dukat, pa on kad poraste nek radi sa njim sta hoce. MM je npr sebi napravio lancic od dukata koji je dobio. A moze i da ga proda ako mu je volja ili da napravi narukvicu. Ima tih dikata raznih velicina.

Ni ja ne volim zlato, ali mi je glupo da kupim igracku ili garderobu.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pokloni za krstenje
20.8.2011 17:19:53   
Olga75
ja sam nosila lancice sa krsticem ali to su " veliki " lancici tj. za odrasle pa kad bebac odraste moze sa njim da radi sta hoce
a i dukat je dobro resenje


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pokloni za krstenje
20.8.2011 17:29:58   
pepeljuga
Misu, mislim da je dukat super poklon. Vredan je a ne moras da nagadjas da li ce se tom nekom svideti, kao sto je slucaj sa nakitom. 

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pokloni za krstenje
20.8.2011 17:59:20   
Anoniman
TNX!

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pokloni za krstenje
25.8.2011 12:41:29   
Klarita
4. septembra krsticemo devojcicu, odlucila sam da joj kupim zlatan privezak Sv Jovana, jer je na taj dan rodjena (11. septembra joj je prvi rodjendan, a tada je Usekovanje glave Jovana krstitelja), a kupicu joj i garderobicu, patike (sami birali, bas smo bliski, vidjamo se skoro svakodnevno)...e, sad se razmisljam da joj uzmem i neku igracku...neku edukativnu. Kod nas je obicaj da oni nas daruju, ja sam izricito protiv tih darova i gluposti, pa sam rekla da nam kupe nesto za uspomenu. Mm kupili sat, meni ogrlicu, a Klari sam izbrala kucu sveznalicu...da nisam bila izricita, dobili bi garderobu, posteljinu, cebeuser posted image ...i to mi je bas bzvz...jer mm je kum trima porodicama, i nadobijali smo se svakojakih gluposti....E, sad ne znam da li da damo i pare i koliko?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:26:51   
branki*
LU,ako ne bude kasno,javicu sta je boza dobio,he,he.kad smo mi bili kumovi,dali smo novac i kupili garderobicu nasoj kumici,kao i njenoj sestri,i roditeljima pice,kafa,bombonj....sta sve ide.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:35:34   
Lu
Važi, ja ću biti kuma curici-bebiuser posted image
Već sam razmišljala da kupim onu ležaljku sa igračkicama koje vise, pored nečeg ostalog.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pokloni za krstenje
27.1.2012 10:41:03   
lesica
Lu,po meni je to odlicna ideja nesto prakticno za dete(njihalica,guralica,tricikl,stolica za klopanje ili sta vec detetu treba a u dogovoru sa roditeljima) plus jos  nesto za trajnu uspomenu. Moja L je od svoje kume izmedju ostalog dobila divne mindjuse (za odrasle)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here