|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodične navike, kompromisi i mirenje različ...
25.8.2010 0:39:28   
Tatamata

Podvarak i salata od cvekle

“Moja mama je uvek uz podvarak spremala salatu od cvekle” kroz smeh priča Nada.”Jednostavno se znalo: ako je za ručak podvarak, cvekla je salata. Kada sam odrasla i formirala svoju porodicu i ja sam uvek, sasvim bez posebnog planiranja spremala isto.

Kada sam sa koleginicama jednom prilikom pričala na temu ishrane i spomenula kako mi uz podvarak jedemo cveklu, bilo mi je prvo čudno, a potom i smešno kad su se one tome čudile i komentarisale “otkud cvekla ide uz podvarak?” Ja o tome nisam nikad ni razmišljala…jednostavno, to je bilo nešto sa čim sam odrasla i što do tada nisam dovodila u pitanje…”

Pročitajte nastavak teksta...

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 2:17:57   
dunja RR
Odličan tekstuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 8:48:43   
Modessty
user posted image

mm i ja smo već dugo dugo zajedno. I mi smo često imali te "rasprave" šta je pravilno : peglati donji veš ili ne, jesti pohovan hleb sa džemom ili ne, šećer i kiselo mleko ili ne, izuvanje pred vratima..... user posted image

Ova me priča podsetila na dan kad sam prvi put kod mog tadašnjeg momka a sadašnjeg muža jela musaku. Njegova mama musaku pravi tako što krompir iseče na kockice. Moj komentar je bio da to nije musaka! musaka se sprema u tepsiji i krompir se seče na tanke kružiće a onda se sve zapeče preliveno jajima user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 9:01:43   
bluka
da, i mi smo često razgovarali o ovoj temi. i ponekad se prepirali user posted image .
nepune 4 godine živimo zajedno i mislim da smo sad ustanovili 'naša' pravila ponašanja.



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 9:06:46   
Modessty
joj ja nisam mogla da zamislim da neko može da soli jaja kad pohuje hleb pa da ga jede samo sa slanim user posted image
I rekla sam mm kad smo planirali zajednički život da nema teorije da peglam donji veš (tj. gaćone) niti da se glavim u kuhinji po ceo dan user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 9:09:32   
bluka
ja imam rođake kojima je kombinacija prženice sa kiselom pavlakom pa preko neki pekmez. mi smo se tome zajedno čudili! umjesto jedno drugom i 'starim' pravilima, pa je atmosfera začas bila popravljena! user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 15:42:00   
liliana
Jao, kad se samo setim prve godine zajedničkog života, i ubeđivanja oko  raznih navika!!!
Par primera:
-MM je uvek jeo prženice uz čaj, a ja uz jogurt. Uvek me je ubeđivao da treba sa čajem.
-MM jabuku jede uz hleb!user posted image Meni je to odvratno (nisam probala, ali mi je odvratno), a on je to jeo još dok je išao u školu. Kaže da je u Sloveniji to tako...user posted image
-moja svekrva ne stavlja stoljnjak kad postavlja trpezu i posle mrve briše mokrim sunđeropm. Meni je to odvratno!!!
-MM jede punjene paprike uz pire-krompir a ja bez .
-MM uz ćufte mora imati prilog.user posted image



_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 15:46:06   
Anoniman
evo da se nasmejete - mi smo imali jako mnogo razlika, necu ih sad sve navoditi (npr. uz boraniju, sataras i takve stvari mm uvek jede kajganu), ali evo jedna:
postio moj muz par dana i jede alvu i hleb. ja komentarisem kako se to meni ne svidja, ja je jedem kao slatkis bez icega. kaze on:"kako mozes, to se jede sa hlebom!" i onda par meseci kasnije kupimo neku alvu u kutiji, nije mogla lepo da se sece i uzmemo kasicice. proba mm tako da jede i odusevi se, kaze: "mnogo je bolje nego sa hlebom, onako mi se ne svidja.", pa rekoh:"sto si onda jeo sa hlebom?", kaze:"iz navike".

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 19:02:58   
red sonia
ja i mm smo se dogovorili...jednom pravim neko jelo na moj nacin,sledeci put kako on voli i mirna backauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 19:04:34   
red sonia
IZVORNA PORUKA: liliana

-MM uz ćufte mora imati prilog.user posted image




prilog nego stauser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 19:17:03   
Anoniman
Uf ... Mm ima naviku od svoje mame koja je mene iznenadila - krompir nikada ne peru pre nego što počnu da ga ljušte , nego ga onako prašnjavog oljušte , pa ga operu . Ja operem i pre ljuštenja , i posle , a oni se čudom čudili user posted image . I naravno - veliko dopuštanje da životinje imaju ogromnu slobodu u kući je mene zgrozilo - za mene su životinje za dvorište , i nema šta da zapišavaju po kući , da se penju na kuhinjske elemente i svuda ostavljaju tragove i dlake . Osim toga , najviše mi je smetalo i što imaju oooogroman broj životinja i što su one na prvom mestu uvek , i ispred ljudi .

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
25.8.2010 23:53:17   
Modessty
svi imamo neke navike koje nosimo iz detinjstva pa se posle čudimo kako to nije tako u nekoj drugoj kući user posted image user posted image user posted image Recimo moj je tata uvek pomagao mami oko svega u kući. Uek su delili poslove. Meni bilo čudno kad komšinica postavlja svom mužu sto da ruča. KO da on sam nema ruke i nezna gde se šta nalazi.  Moj tata a sada i moj muž kad su gladni lepo sami uzmu šta im treba!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodične navike, kompromisi i mirenje ra...
26.8.2010 0:30:17   
Lu
Mene je mm pitao;
Gdje si ti ženo vidjela da se riža peče, nije nikad jeo zapečenu rižu sa mesomuser posted image
Rekla sam mu, nagledaćeš se ti i naprobati još svegauser posted image
Ma moram da priznam da sam mu se dosta prilagodila kuhanjema i on jede mnoge stvari koje prije nije.
Oko dosta stvari smo se dogovorili, mislim nismo sjeli i dogovarali se nego onako spontano, usput ali još uvijek se nadopunjavamo.
Dijete raste a mi moramo da budemo usklađeni u svemu pred njim, pogotovo u odgojuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here