|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kuca buba spavaj..
1.10.2010 23:25:46   
magde
pa neznam jel je ovo ok?ali ja moram da kazem da kao buba kuca ili policija kuca ili komsija.....da bih ona bila mirna ili da bih spavala.Kazem joj ponekad da decu spavaju spavaj i ti pa decu ne vice ko ti niko ne vice ko ti svi dece su pametne hajde budi mirna ili ce da pokuca BUBA .Sta kazete na ovo?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kuca buba spavaj..
1.10.2010 23:39:13   
Modessty
Izvini Magde al ja te ne razumem user posted image
Jel hoćeš da kažeš da moraš da je plašiš nečim da bi ona spavala?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: kuca buba spavaj..
1.10.2010 23:50:15   
magde
ili da spava ili da prekine da vice dali smem da je lazem tako sneke izmisljotine i da  plasim dete da pokucam ja KAO da ona cuje dali ce ovo da bude neka trauma za nju ili?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: kuca buba spavaj..
1.10.2010 23:57:56   
Crvenkapa85
ja sam ponekad to radila,al posto je uz nasu sobu terasa,pa kad se zaljulja ves ona pita sta je to,ja kazem ruza ciganka,ili babaroga......al u poslednje vreme ugasim tv i kazem nema struje i onda spavamouser posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kuca buba spavaj..
2.10.2010 7:03:55   
Lu
Magde ja sam protiv togauser posted image
Mislim da nije u redu plašiti djecu kojekavim izmišljenim čudovištima a pogotovo ne policijom ili komšijama,
oprosti ali mislim... razmisli malo o posljedicamauser posted image
Kad moje dijete neće da spava i baš me naljuti što kaže crvenkapa, jednostavno kažem vrijeme je za spavanje i nema druge, ponekad obećam nešto za sutra, npr. kad se naspavamo idemo u igraonicu ili nešto tako ali obavezno to ispunim, doduše nismo imali nekih problema sa spavanjem, ovo se više odnosi na dnevni san ali samo ti dajem primjer.
Ne kažem da ti je lako, ali nije mi jasno kako ćeš ju uspavati plašenjem?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: kuca buba spavaj..
2.10.2010 9:46:50   
Anoniman
I ja sam protivnik plašenja dece, bilo čime.
Kad imamo problem sa spavanjem, onda kažem "Hajde sada lezi, a mama će da ti priča šta ćemo sve da radimo kad odmoriš". Namerno kažem odmoriš, a ne kad spavaš, jer čim kažem spavaš on se pobuni. Ovo mu valjda zvuči prihvatljivije. I pričam mu, do detalja,  kako ćemo spremati ručak, ići kod babe i dede, pričam mu ko sve spava (nabrojim čitavu rodbinu), i njemu je to zanimljivo, kao priča za laku noć, i na kraju popusti. Ali, onda sve što sam nabrojala ispunim, nikako ga ne lažem.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: kuca buba spavaj..
2.10.2010 14:53:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Kad imamo problem sa spavanjem, onda kažem "Hajde sada lezi, a mama će da ti priča šta ćemo sve da radimo kad odmoriš". Namerno kažem odmoriš, a ne kad spavaš, jer čim kažem spavaš on se pobuni.


Super ideja Nedjouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: kuca buba spavaj..
2.10.2010 19:58:13   
Anoniman
Sad već i nemamo problema, retko kad, ali kakve sam muke sa njim prolazila, dovijala sam se na sve moguće načineuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
3.10.2010 16:15:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: kuca buba spavaj..
3.10.2010 23:39:31   
Mivica
Nije vezano za spavanje, ali užasno mi je kada decu plaše policijom, Ciganima (izvinjavam se, ali tako je) i slično. Ima milion načina da se dete urazumi bez trauma, a ovo nikada neću raditi, niti ću to nekome dozvoliti kad su moja deca u pitanju.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: kuca buba spavaj..
8.10.2010 9:27:37   
jela84
Mislim da ne treba decu plasiti, ali ponekad nemamo predstavu sta drugo da uradimo. Koliko god da se trudimo da to izbegnemo prosto nista osim toga ne pali. Moja devojcica je toliko nestasna i toliko ima energije da me totalno iscedi. Ne spava preko dana od druge godine, ustane rano i na kraju se borim sa vecernjim odlaskom u krevet. Znam da to nije izgovor, ali ponekad nemam snage da je po dva sata uspavljujem.
Sad je starija, ima 4,5 god., i od kad ide u vrtic lakse zaspi, sama je u svojoj sobi i retko je uspavljujem, uglavnom zaspi sama. Nikakvu traumu nije na nju ostavilo plasenje, sto je do duse i bilo retko. Celu noc spava sama i ne budi se.
user posted image

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: kuca buba spavaj..
8.10.2010 9:36:21   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: jela84

Mislim da ne treba decu plasiti, ali ponekad nemamo predstavu sta drugo da uradimo. Koliko god da se trudimo da to izbegnemo prosto nista osim toga ne pali. Moja devojcica je toliko nestasna i toliko ima energije da me totalno iscedi. Ne spava preko dana od druge godine, ustane rano i na kraju se borim sa vecernjim odlaskom u krevet. Znam da to nije izgovor, ali ponekad nemam snage da je po dva sata uspavljujem.
Sad je starija, ima 4,5 god., i od kad ide u vrtic lakse zaspi, sama je u svojoj sobi i retko je uspavljujem, uglavnom zaspi sama. Nikakvu traumu nije na nju ostavilo plasenje, sto je do duse i bilo retko. Celu noc spava sama i ne budi se.
user posted image
citam,u tvom postu vidim moju maju.......ako je pustim samu da zaspi,doduse niakd ne ide na spavanje sama...ili samnom ili sa mm,ali je u stanju da cuti i bleji do ponoci...i posle imamo igranku kad treba da se oblaci za vrtic....ona spava ja je oblacim........i redovno onda pravi scene ispred vrtica....pa sramota ljudi......samo mi fali da se jos baca od histerije po podu.....a kad ja kazem ruza je na terasi......ili nesto slicno zaspi dok si rekao pikslauser posted image ,a kad kazem ajde da se takmicimo ko prvi zaspi,ujutru dobije nagradu....ona kaze ja necu nagraduuser posted image ,i sta onda.....

(odgovor članu jela84)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: kuca buba spavaj..
9.10.2010 12:25:56   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Nedja

I ja sam protivnik plašenja dece, bilo čime.
Kad imamo problem sa spavanjem, onda kažem "Hajde sada lezi, a mama će da ti priča šta ćemo sve da radimo kad odmoriš". Namerno kažem odmoriš, a ne kad spavaš, jer čim kažem spavaš on se pobuni. Ovo mu valjda zvuči prihvatljivije. I pričam mu, do detalja,  kako ćemo spremati ručak, ići kod babe i dede, pričam mu ko sve spava (nabrojim čitavu rodbinu), i njemu je to zanimljivo, kao priča za laku noć, i na kraju popusti. Ali, onda sve što sam nabrojala ispunim, nikako ga ne lažem.


user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: kuca buba spavaj..
9.10.2010 13:38:11   
NadaR
  I mi vec odavno koristimo termin odmoriti  user posted image
Nisam ni za kakvo plassenje , mada to kod Milosa i ne bi upalilo jer se on ne boji nicega!
Ne znam da li je to dobro ili ne!user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: kuca buba spavaj..
18.1.2011 19:58:41   
Olga75
plasenje dece pre spavanja , hm , delotvorno da se smire u tom momentu ali kasnije postoje , ajde , posledice. Posebno sizim na roditelje koje decu plase lekarima. Kad dodje vreme sistematskog ili ne daj Boze bolesti to je ziva muka. Meni se jednom klinac uhvatio za lavabo i toliko se derao da je pola cekaonice uslo da vidi sta radimo sa malim. Kad onda mamu nisam pocastila ruznim recima necu nikoga user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here