|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:02:47   
Anoniman
Sve je krenulo u temi Kafa, grudi i ženski trač...

sarajevski ćevapi, dijete, urme, pihtije, salate... ma svašta nešto...

Pričajmo o hrani... ko šta voli, šta ne...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:08:53   
Anoniman
Kopiram iz druge teme, pa nastavljam...

IZVORNA PORUKA: ljubičica

Ja recimo ne mogu da jedem ništa što mi na oko ne izgleda lepo,



Zato ja ne jedem turske kolače (baklave i sl.), ne jedem pihtije, ne jedem masline... mmm ne znam sada šta još.

A salate... OBOŽAVAM!

Omiljeno mi je na proleće da napravim u veliku činiju (da imam za ceo dan) sledeće:
- paradajz
- paprika
- krastavac
- viršla
- feta
i od gore narendam jaje.

Naravno, shvatate da je to sve skroz ne dijetalno. user posted image  Nekada još zapržim i susama i stavim od gore. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:11:41   
Modessty
čokolada, puslica, baklave, praline, čokolada, sladoled, sitni posni slavski kolači.....

mljac mljac

pileći ražnjići, gibanica, proja, sušenica, kiseo kupus, turšija, ćevapi sa crnim lukom, sitan sir, može i kačkavalj krivovirski,
mesce od jagnjeta, šopska salata, prženija, sarmice, podvarak, punjene paprike (ili što bi leskovčani rekli butane šušpe),
leskovačka mućkalica (al da nije ljuta), pizza, ruska salata, špagete a la bolonjeze

šta sam sve zaboravila?!

user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:12:53   
Anoniman
ne volim makarone, špagete, morske plodove ili te kreature iz vode, ribu (samo onu u konzervi), tikvenicu, tikvice, pizzu, hamburger!

volim svu bosansku kuhinju, pri tom mislim na sogan dolmu, punjene paprike i paradajiz, pače, sitni ćevap, šiš ćevap, čorbe, naročito begovu, roštilj- ćevape, pljeskavicu, sudžukice,..... sve vrste pita naročito burek i buredžike, od priloga špinat, krompir, rižu, grah sa faširanim šniclama i kupus salatu, sve vrste salata....jao ne mogu više


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:17:18   
Anoniman
zaboravih navesti da volim travnički sir, sjenički stari sir, argetu paštetu, majonezu, ajvar, puter,
naravno teletina ispod sača, janjetina i teletina s ražnja kod Gojka ili Maksumića u Jablanici  kad se krene na more i u povratku

tufahiju, baklavu samo po kad kad, slatko od dunja domaće, al to sve vrlo rijetko jer nisam baš ljubitelj slatka

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:18:50   
Modessty
lenka šta je to šiš ćevap?
jedan dečko stavio na jednom forumu nick šiškebab od šišićevap
nikad nisam provalila šta je to a bilo mi glupo da pitam

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:20:29   
Modessty
eto podseti me!

slatko od:
dunja
kupina
višanja
jagoda
šljiva
groždja
trešanja
...

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:21:38   
ljubičica
JAO ALA VI VOLITE DA KRKATE !!! Ja ne volim nikakva pečenja, škembiće, pihtije, morske plodove (sem kraba i po koje ribe), samo volim piletinu i ćuretinu onako. Ne volim kobasice, domaće pečenice, ne volim suvi vrat i ostala mesišta... Jao, pa ja svašta ne volim... A, kad se setim da ljudi nemaju šta da jedu bude me sramota, ali šta ja sad da radim. ALI ZATO VOLIM HLEB !!! 

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:21:39   
Lu
Ja volim sve što je lenka sa nabrojala da nevoliuser posted image
Tjestenina sva moguća,morski plodovi,čak i picu jedem frutti di mare,masline,pršut,sireve sve osim ovčijeg.
Volim i vojvođanski paprikaš,slavonski čorbanac(a to je skoro isto),
povrće bez iznimke,meso svih životinja(jestivih)
Kolače volim suhe sitne i voćne,torte kremaste ali ne preslatke,
nevolim ni ja kolače u koje ide pola kg ili 1kg šećera,to nemogu,ali sam jednom za Božić pravila baklavu sa 250gr šećera i opet mi je bila jaka zbog puno oraha.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:23:04   
Modessty
Lenka?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:24:11   
Anoniman
Juneće meso narezano na kockice dimenzija otprilike 5x5 cm marinira se 5-6 sati u marinadi koja se napravi od usitnjenog luka, soli, bibera i soka jednog limuna. Marinirano meso se ocijedi i nabode na dugačke drvena štapiće. Peče se na sve četri strane pošto je narezano na kockice i to na žaru. eto to ti je u kratkim crtama.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:24:52   
Lu
Uu zaboravi suhomesnate proizvode iako nisu zdravi ja ih obožavam,
peka,kobasica,pršut ili šunka,čvarci,slanina...
Salate volim da napravim od raznih namirnica i obavezno prelivene nekim dresingom,uvijek ih imam nekoliko vrsta u frižideruuser posted image
Cure drage,ovo neće izaći na dobrouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:25:42   
Anoniman
eto modessty to ti je to...
lu jesi li ti južnije???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:27:30   
Anoniman
upravu si lu... suho meso , sudžuk (visočko po mogućnosti), zaboravila sam bosanski lonac, boraniju, grašak al sve s mesom naravnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:29:08   
ljubičica
Zaboravila sam da vam kažem KOLIKO VOLIM ČOKOLADU! LJUDI MOJI!!!Pa ja bih se odrekla 10 kg mesa zarad 100 gr čokolade! Ali, bilo bi lepo kad bih ja to, pa ne mogu da kažem izbacila, ali smanjiiiiilaaaaaaaaaaaaa, uhhh, to bi baš bilo lepo!!! I obožavam raviole, i krompir na sve našine, I BUREK, i testenine i rafaelo kuglice. Ne volim ništa što ima mnogo šećera, za divno čudo što volim čokoladuuuuuuu, i najviše volim voćne torte.....

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:35:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

eto modessty to ti je to...
lu jesi li ti južnije???


Ma nisam južnije ja sam negdje u srediniuser posted image
Ali obožavam dalmatisku kuhinju,talijansku ali i slavonsku i mađarsku,ma ja sam ti pravi gurmanuser posted image
Probala sam visočki sudžuk,ustvari često ga i kupujem,čista peticauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:36:08   
Mery
Citam sta vi volite a sta ne i kontam kako ja sve volim. Slano sve volim (OBOZAVAM), UZIVAM DA JEDEM. A za slatko sam prilicno ravodusna, nekad mi dodje da jedem palacinke ili pitu sa jabukama, ma i to volim. Ja bas volim da jedem.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:38:59   
eugenija
Zadnjih mesec dana davim se u slasnim pomorandžama ... mljac!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:39:27   
Anoniman
Mery u prevodu mi smo izgleda skoro sve prave poguzije user posted image
lu - od te tvoje klope mogu samo masline user posted image ... ja sam ti prava bosanka sto se tiče hrane

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:40:48   
Modessty
Hvala Lenka!!!!
Stvarno nisam znala šta je!!!
Sad kad znam mislim da bi mi se mnoooooogo dopalo! user posted image

Nisam ja baš toliki obožavalac mesa. Al volim da pojedem kad se nudi!user posted image

Obožavam sve vrste pita! I slane i slatke. Najviše volim gibanicu od sukanih kora mmmmmmmm
i tikvenik obožavam al ga moja mama oooodavno nije pravila user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:41:57   
Modessty
volim i ribu
sve vrste!

jao koliko sam gladnaaaa

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:42:31   
Anoniman
cccc... koliko postova. Ja ustvari ne volim da jedem ... mrzi me.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:42:53   
Anoniman
ma nema na čemu draga...user posted image


(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:43:26   
Mery
Modessty kod nas to zovu raznjici.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pričajmo o hrani...
10.2.2009 14:44:41   
Anoniman
odoh na pače juser posted image dijetu... baš mi se jede ... volim da jedem i šta me briga što sam debelauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here