|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijemni ispit
24.6.2009 9:18:05   
Anoniman
Žene, u ponedeljak je bio prijemni iz srpskog a u utorak iz matematike (za srednje škole).

I moj bata je polagao!

Nakon srpskog je stigao uplakan kući, kao svega 11 bodova, prebrojali mama i on opet... 15.
Naravno, ja sam namćor- nezadovoljna, ipak sam ja imala 20 (max), pa kako je moguće da ih on nema?!
Kasnije smo mama i ja saznala šta se desilo.
On je želeo da proveri kod nekoga ta 3 pitanja za koja nije bio siguran, ali su onda počeli da ga cimaju svi okolo, da ga dozivaju i on je počeo malo intenzivnije da se vrti. Naravno, učiteljica koja ih je čuvala ga je uzela na zub, i on se uplašio da će mu oduzeti test. I izbrljavio do kraja. user posted image

A matu je rasturio, imao je 18,5 bodova (ja sam imala 17 onomad user posted image ).

Sve u svemu, ima 93,5 bodova, i sa toliko bodova može da upiše gimnaziju koju je želeo. user posted image





< Poruku je uredio Nada RR -- 28.3.2011 12:30:17 >
  Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 9:20:00   
dunja RR
bravo za batu user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:17:39 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 9:30:51   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:17:56 >

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 9:32:48   
Ana RR
Bravo user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:18:13 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 9:38:40   
prase
Čestitamo!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:18:28 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 10:20:36   
mihi
Od moje dve dobre drugarice ćerke su polagale i imale 39 bodova, jedna je vukovac pa će upisati bez problema, druga ima 58 bodova iz škole i 39 na prijemnom što je 97 bodova i ne zna da i će se upisati u III (bivšu VIII beogradsku gimnaziju, baš je frka za te dobre škole........... 99 i 100 poena se sigurno upisuju.

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:18:53 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 11:37:08   
Jeca*
Čestitam user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:19:09 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 12:00:29   
eugenija
KLIK

Znam da ne možeš s posla otvoritiuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:19:26 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prijemni ispit
24.6.2009 12:01:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

KLIK

Znam da ne možeš s posla otvoritiuser posted image user posted image user posted image



user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:19:42 >

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prijemni ispit
8.7.2009 11:37:13   
Anoniman
Juče su izašli definitivni rezultati raspoređenosti učenika u srednje škole na osnovu njihove liste želja i osvojenih bodova.

Moj bata je uspeo da upiše gimnaziju koja mu je bila prva na listi želja! user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:19:59 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prijemni ispit
8.7.2009 12:01:40   
mihi
user posted image user posted image user posted image To je super u Novom Sadu, u Beogradu ispod 96,5 ne može dobra gimnazija. user posted image user posted image user posted image  Bravo za batu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:20:17 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prijemni ispit
8.7.2009 12:22:16   
Urbana
Cestitamo batiuser posted image

Iskreno receno ja bi vrednovala samo rezultate na prijemnom, pod uslovom da je prijemni regularan i da nema neki "prodaja".

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:20:35 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prijemni ispit
8.7.2009 12:25:05   
Anoniman
Nije bilo prodaja, nema razloga za to, jer klinci dobiju celu zbirku zadataka unapred i iz nje se biraju zadaci. Znači, ništa novo ne dobiješ. Ili dobiješ recimo, od 20 zadatak 3 koja nikada nisi video (pod pretpostavkom da si učio za prijemni).

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:20:54 >

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prijemni ispit
28.3.2011 8:35:15   
zoća
moje dete polaže malu maturu.Jadna im bila kada nastavnici štrajkuju skoro celo polugodište.U školi nikakav program za pripremu tek nekih deset_ak časova.Plaćamo nastavnika matematike i Srpskog a šta će na kraju biti to niko ne zna.Mislim da sam pogodila temu...

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:21:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prijemni ispit
28.3.2011 11:03:53   
Anoniman
Srecno Zoco user posted image Moguce da ce im malo progledati kroz prste zbog situacije u skolstvu .. Tako bi bar trebalo da bude , mogu da zamislim koliko su roditelji maturanata nervozni , i ja bih bila user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:21:28 >

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prijemni ispit
28.4.2011 9:02:04   
zoća
ove godine se mala matura polaže 23. i 24. juna.Prvi dan Srpski a drugi matematika.Bože pomozi samo da to preživimuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:21:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prijemni ispit
28.4.2011 9:09:41   
Tea2
Pripremam učenike za završni ispit iz srpskog jezika,popravljanje ocena,prijemni za fakultete....
Zoćo,ako nekom treba-preporuči me!

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:22:04 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prijemni ispit
28.4.2011 9:11:58   
zoća
gde si bila slomila sam se tražeći nastavnika Srpskog pre tri meseca.A za preporuku ok ako neko pita

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:22:20 >

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prijemni ispit
28.4.2011 9:15:26   
Tea2
Hvala!!!!

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.4.2011 10:22:36 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prijemni ispit
28.4.2011 9:24:18   
NadaR
Odgovarajte na moj post , da se ne mijenja naziv teme. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prijemni ispit
6.5.2011 16:50:13   
vangog
Moje dete je sada 7.razred i mnogo me zanima sve sto je vezano za malu maturu.Molila bih majke koje polazu ove godine da nas izveste kako je bilo.Kakvi su ovi novi kriterijumi.Ovogodisnji osmaci ce imati prijemni koji je slican proteklih godina ali od sledece godine deca 50%zadataka nece znati koja ce biti odnosno nece biti kao u zbirci.I ono sto sledi je kakva ce biti konkurencija za upis u odredjene skole.Puno srece ove godine deci a mame nek se jave da vidimo kako je bilo.user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prijemni ispit
16.5.2011 7:47:55   
zoća
u subotu je bio probni prijemni moje dete kaže da nije strašno,test iz srpskog je ceo odradila a iz matematike nije tri zadatka.Sada čekamo rezultate koji će biti sledeće nedelje...

(odgovor članu vangog)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prijemni ispit
28.5.2011 23:17:06   
znljubica

Za malu maturu je normalno polagati srpski i matematiku, jer je stvar osnovne kulture biti pismen i znati da računaš. Savakako bih dodala i istoriju, ali ne ovakvu kakvu deca sada uče, koja je prepuna datuma, godina, imena i važnih i nevažnih ličnosti. U toj istoriji nema analize značajnih događaja po logičnom redosledu: uzrok, povod, opis događaja i posledice.
Ove godine testovi sadrže "samo" 50 procenata poznatih zadataka, ali i to je previše. Deca uče zadatke iz zbirki napamet, tako da rezultati ovakvog ispita nisu slika stvarnog, suštinskog znanja.
Zar nije korisnije, prepustiti srednjim školama da same odrede način bodovanja uspeha i organizuju prijemne ispite u skladu sa svojim potrebama.
Za gimnaziju društvenog smera, dovoljno je da učenik ima solidno znanje iz matematika, ali je neophodno da ima i dobro znanje i sklonosti za jezike uopšte ili istoriju. Za gimnaziju prirodno-matematičkog smera je mnogo važniji prethodni uspeh iz matematike, fizike ili biologije nego iz srpskog jezika. 
Sve ovo ima poseban značaj za srednje stručne škole. Za medicinsku školu je najvažnije predznanje iz hemije i biologije, a te škole upisuju učenike na osnovu bodova iz srpskog i matematike, uz presudan uticaj opšteg uspeha.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prijemni ispit
28.5.2011 23:34:20   
zoća
nekada je tako bilo.Sada više ništa nema smisla pa ni školski sistem koji je u totalnom haosu.Ali iz ove kože se ne može,tako da nam ostaje da pratimo inovacije našeg ministra prosvete i čekamo prijemni

(odgovor članu znljubica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prijemni ispit
28.5.2011 23:41:42   
Tea2
U Srbiji smo skloni sve da kritikujemo,ne bih da advokatišem-ali u našoj prosveti nije sve tako crno!Deca su i dalje neiskvarena i divna bića,jedino mi odrasli kvarimo prosek.Roditelji su uglavnom problematičniji od svojih klinaca....

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here