|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Proizvodi za sunce
18.6.2008 14:28:17   
kentaurka
Ne znam da li ova tema pripada ovde,ako ne Vi je prebacite.
Interesuje me koja mleka i kreme koristite deci za suncanje i to gradska varijanta,ne za more.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Proizvodi za sunce
19.6.2008 14:39:44   
Anoniman
Šta znači gradska varijanta?
Dok šetamo po gradu? Ne koristimo nikakvu zaštitu od sunca.
A ako si mislila na recimo Štrand (u Novom Sadu) - ne znam odakle si - onda idemo rano ujutro, oko 9 smo već tamo, do 10 ga ne mažem ničime, onda oko 10-10.30 ga namažem mlekom za sunčanje sa zaštitnim faktorom 40 (piše na njoj Caroten, sad nisam sigurna koji je proizvođač a nisam kod kuće da bih proverila, dopisaću posle, i tako smo na Štrandu do 12-12.30, i onda idemo kućici. A popodne dolazimo oko 17h i ne mažem ga uopšte.
A extra svetlog tena je.

(odgovor članu kentaurka)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Proizvodi za sunce
19.6.2008 22:47:06   
Lu
Ma bitno je samo bebice mazati visokim zaštitnim faktorom uvijek kada je koža izložena suncu.
Mi smo koristili od nivee mlijeko za djecu zf 50 prošlo ljeto kad je imao 7mj. a sada ga mažem istim sa zf35 uvijek kad je vani na suncu bilo da je u dvorištu,šetnji ,a inače praktikujem da ima maicu kratkih rukava(ne bez), hlačice barem preko koljena pogotovu kad je u kolicima jer su ona najviše izložena kao i ramena,to treba pripaziti kod bebica barem do godine dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Proizvodi za sunce
23.6.2008 0:20:25   
Anoniman
Obećala sam da ću dopisati, mleko se zove Carroten, proizvode ga Grci.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Proizvodi za sunce
31.5.2009 21:47:01   
Lu
Jel se smije koristiti zaštitno mlijeko od prošle godine ako nijeistekao rok,inače je sprej u pitanjuuser posted image
Imam čak dva korištena,jedno zaboravila na more pa morala kupiti drugo(to zaboravilauser posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Proizvodi za sunce
3.6.2009 8:16:00   
Anoniman
i meni Lu ostane od svake godine ...al je ne koristim nego bacim i ako jos nije istekao rok trajanja

ove godine sam kupila mislim da je Avene zf 50 i kosta oko 35km

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Proizvodi za sunce
11.6.2009 13:04:11   
Lu
Fino ...prošle godine sam znači bacila 50kmuser posted image
Ja kupim od Nivee,oko 25km
A znaš gledala sam na kutijici,ima onaj znak kad se otvori da traje 12mjeseci a ja sam otvorila u 8.mjesecu,znači važi mi jošuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Proizvodi za sunce
11.6.2009 13:08:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Jel se smije koristiti zaštitno mlijeko od prošle godine ako nijeistekao rok,inače je sprej u pitanjuuser posted image


Ja se pitam isto svake godine, i svake godine zaključim da bolje da bacim pare nego da se ospemo, pa kupim novo.
Međutim, isto pitanje postavim i za Autan... pa onda već previše para bacam.

U čemu se razlikuju dečiji preparati za sunce od onih za odrasle, sem što je veći zaštitni faktor?
ja sam Luku prošle godine po jakom suncu mazala dečijim (onim sa brdo faktora), a onda kada utihne, našim Nivea za sunce (spray), i nije mu bilo ništa.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Proizvodi za sunce
11.6.2009 13:13:00   
Lu
Ma baš sam gledala u kupatilu,većina kozmetičkih preparata se smije koristiti 12 mjeseci po otvaranju,samo neki 6 mjeseci,ali to nam s ovim za sunčanje dođe knap user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Proizvodi za sunce
11.6.2009 13:15:46   
Anoniman
Da, jbg. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Proizvodi za sunce
25.7.2009 16:12:52   
stevajela
Eucerin zuta linija za decu sa SPF 40.Nama je dermatoloskinja preporucila taj preparat jer je eucerin jedina dermatoloska kozmetika bez parfema,boja i konzervanasa.I ono sto je meni super je sto joj je rok trajanja 30 meseci.Znaci tri leta mogu da ga koristim.
Nije bitno gde se dete izlaze suncu,koza svako sunce trpi.Zato je dete potrebno namazati 20 minuta pre izlaska iz kuce.Svakako treba razgraniciti i to od cega preparati stite.Oni stite samo od ultraljubicastih zracenja(do 11 pre podne i od 18 posle podne),ali ni jedan preparat ne stiti od infracrvenih zracenja koja su opasna i kancerogena(od 11h do 18h).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Proizvodi za sunce
25.7.2009 16:20:14   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: stevajela
jer je eucerin jedina dermatoloska kozmetika bez parfema,boja i konzervanasa.


Ne mogu da se slažem sa ovom izjavom. Znam bar još za Dr. Hauschka kozmetiku, koja nema parfeme, boje i konzervanse.

Ja jako volim Eucerin proizvode, ali evo tvoj post me naveo da čačkam po netu.

Ovo je sastav kreme za sunce za decu, faktor 50+, Eucerin:
Aqua, Octocrylene, Glycerin, Titanium Dioxide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate Citrate, Panthenol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Xanthan Gum, VP/Hexadecene Copolymer, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Sodium Citrate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben.

Izvor: eucerin.si

Fuj user posted image

< Poruku je uredio guppy RR -- 25.7.2009 16:21:19 >

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Proizvodi za sunce
25.7.2009 16:37:58   
stevajela
Mislila sam na nasem trzistu od onih koji se najcesce prodaju,Nivea,Seba med,Ciccho,...
Ima naravno jos kozmetike bez parfema,boja,i konzervanasa, npr dr Wolf.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Proizvodi za sunce
25.7.2009 20:13:46   
Leki 77
Pa to mi malo sumnjivouser posted image  Toliko rok trajanja ,a bez konzervansa. A zar ne mislite da sto veci faktor, vise hemije? Slusala sam neku dr na TV-u koja je rekla da deca ispod trece godine ne treba da koriste kreme sa zastitnim faktorima jer na taj nacin mogu da pocrne, a unose i organske materije, preko koze, koje su stetne, a sastavni su deo svake kreme sa faktorom. Ona je rekla da deca treba da koriste kreme na bazi titanijum-oksida i cink-oksida jer te kreme stvaraju sloj koji odbija sunceve zrake. Znate li nesto o tome? Koje su to kreme?

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Proizvodi za sunce
25.7.2009 20:17:17   
Lilly*
Treba razlikovati rok trajanja neotvorene i otvorene kreme za sunčanje.
Leki, evo Gupi je stavila sastav eucerin kreme i ona ima titanijum (di)oxid, znači da verovatno većina krema ih ima

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Proizvodi za sunce
25.7.2009 20:38:26   
guppy RR
da, i meni nešto "smrdi" onaj 30 mesečni rok trajanja.
Možda je to rok zatvorene kreme... za otvorene kreme za sunčanje obično se preporučuje rok trajanja od 12 meseci.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Proizvodi za sunce
26.7.2009 0:12:20   
stevajela
Ko koristi eucerin zna.Ne mora da ga koristi,dovoljno je da procita,lepo pise otvoren, ne otvoren rok trajanja 30 meseci.Nije ni fuj,a ni ne smrdi!
Znate to vam je kao kod sirupa za temperaturu,otvoren ili ne, traje do onog roka koji je naznacen na kutiji.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Proizvodi za sunce
26.7.2009 0:48:18   
guppy RR
Neki ozbiljniji lekovi, kao što su antibiotici, imaju drugačiji rok trajanja.

Recimo Hiconcil... ima dug rok trajanja, a kad ga pripreme u apoteci za tvoje dete (izmešaju suspenziju), rok trajanja mu je 14 dana na temperaturi do 25 stepeni C.

Otvorila sam temu u kojoj možemo i dalje razgovarati o roku trajanja, a to je:
Rok trajanja kozmetike <-- KLIK

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:17:57   
Anoniman
Kako me Tasha uputila ovamo, da, dete mazem samo maslinovim uljem. Na suncu smo do 10 ujutru i iza 16-16:30 (to su prednosti kuce na moru), nikad nije na jakom suncu, i jako lepo pocrni iako ima svetlu kosu i plave oci. Kao sto vec rekoh, izbegavam hemiju i razne kozmeticke mazalice.
Na Kopaoniku sam jednog leta koristila Hemel antirid kremu, ima odlicnu UV zastitu, samo za lice.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:23:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

a zar od maslinovog ulja ne bi bila reš pečena kad bi izašla svježe namazana na sunceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:23:28   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:25:03   
Anoniman
jbg user posted image  baš sam debil

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:26:29   
Anoniman
Pitate pa da odgovorim: ne, nije mi dete resh peceno jer je namazem maslinovim uljem. Ne idemo na more na 7 dana pa da mi je jako bitno koliko boje dobijemo, da bi svi videli da smo bili na moru. I uvek u se pre odluciti za maslinovo ulje za kozu i kosu na suncu (ponavljam, NIKAD nije na jakom suncu, jer smo od 10-16h pod lozom ili u kuci ili u najdebljoj crnogorskoj hladovini), nego za SPF50 bilo koji.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:30:11   
Anoniman
Alekssanja, ne mislim da dijete pustiš na sunce po najgoroj vrućini, ali znam da se maslinovo ulje koristi nakon što se dobije boja (rekli mi silni dalmoši)

drugo, ja recimo idem na more da ne pocrnim ...jer mi se jako svidja bijela boja...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Proizvodi za sunce
28.7.2009 12:35:42   
Anoniman
Prosto, ulje kada se stavi na toplotu cvrči. Koža cvrči, pa čak i ako sunce nije jako.
Nikada ne bih dete mazala maslinovim uljem i pustila na sunce. No, to je moje mišljenje.

(ni ja ne mislim da je bitno da mi dete ima boju, zato ga i mažem zaštitnim faktorom)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Click Here