|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Proja
17.3.2009 14:26:29   
Modessty
Proja je kaže Wikipedia srpski kukuruzni hleb. Slažem se. Spašavla je naše siromašne pretke gladi. Onda se neko setio da u taj hleb doda sir i tako je nastala legenda!user posted image
user posted image

Ja obožavam proju. Pravim je na sledeći način:

1 čaša (oko 0.2) projenog brašna (onog belog što prodaju seljaci na pijaci)
1 čaša kukuruznog brašna (žuto krupno, i NIJE isto što i projeno)
1 čaša običnog pšeničnog brašna
1 kesica praška za pecivo
1 1/2 čaša kisele vode
1/2 čaše mleka
1/2 čaše zejtina (nije mnogo, nemojte da se plašite)
3 jaja
sir po želji

sve to strpate u činiju i smućkate. Najbolje je da sira dodate kasnije kada izjednačite ostale sastojke u jedinstvenu smešu (bude po malo tečno)
Tepsiju podmažite - ja je podmazujem margarinom, sipajte smesu i pospite odozgo susamom.
Peći na 200 stepeni

Uz jogurt ili kiselo mleko i čvarke je EXTRA user posted image

< Poruku je uredio Modessty -- 17.3.2009 14:28:38 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Proja
17.3.2009 14:31:54   
guppy RR
Mooddddd,
ajde stavi i u Ringeraja recepte (Sadržaji - recepti)

Moooooolim te user posted image

NJAM,... što dobro izgleda... a inače ne volim proju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Proja
17.3.2009 14:33:27   
Modessty
U ovo testo možete dodati i seckane kisele krastavčiće, šunku.... To je isto što i Španska pita.
Pustite mašti na volju.user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Proja
17.3.2009 14:35:08   
Modessty
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Mooddddd,
ajde stavi i u Ringeraja recepte (Sadržaji - recepti)

Moooooolim te user posted image

NJAM,... što dobro izgleda... a inače ne volim proju.



Guppy oću ja al kako?!

A to za proju... samo si negde jela previše suvu ili previše masnu pa ti se nije zato dopala user posted image
Jaaaaa ću da ti napravim!!! Ima prste da poližeš!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Proja
17.3.2009 14:38:19   
Modessty
gde da stavim u Predjela ili u Hleb?user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Proja
17.3.2009 14:42:20   
guppy RR
hmmmmm ... predjela user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Proja
17.3.2009 14:42:49   
Modessty
vazi! stavljam

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Proja
17.3.2009 14:44:39   
Anoniman
Kako stvari stoje na poslu, uskoro ću da budem domaćica, pa nije zgoreg da počnem da mesim i kuvam. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Proja
17.3.2009 14:50:46   
Modessty
Tasha da otvorimo restoran?! Ja cu da kuvam a ti naplacuj racuneuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Proja
18.3.2009 14:15:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

 


1 čaša (oko 0.2) projenog brašna (onog belog što prodaju seljaci na pijaci)
1 čaša kukuruznog brašna (žuto krupno, i NIJE isto što i projeno)
1 čaša običnog pšeničnog brašna
1 kesica praška za pecivo
1 1/2 čaša kisele vode
1/2 čaše mleka
1/2 čaše zejtina (nije mnogo, nemojte da se plašite)
3 jaja
sir po želji



projeno i kukuruzno brašno... Ima to da se kupi u prodavnici, ili mi je strogo potrebna pijaca? user posted image

Mrzim izraz "po želji"... kakav sir da stavim? user posted image

I taj deo "sipajte u tepsiju"... u koliku tepsiju da bi bilo prikladne debljine? user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Proja
18.3.2009 14:22:34   
eugenija
Ja ne znam ni da ide sir, ni da se mešaju dva neka brašna.. Ali proja je vaše Srbijansko jelo, mislim da kod nas u Bosni najčešće se pravi najobičnija kukuruza (ili kuruza) od žutog kukuruznog brašna, mlake vode i jednog jajetauser posted image user posted image user posted image (jaje mi smešno zbog neke druge priče, nebitno)

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Proja
18.3.2009 14:26:35   
Modessty
Izmeriću tepsiju u koju ja pravim pa ću ti napisati!user posted image

A dovoljna je jedna grudva sira. Sve se to pravi onako "od oka". Ja volim sitan stari sir da stavim u proju. A kad nema onda može da posluži i feta. Nije dobro da se pretera sa sirom jer od njega testo može da se udletavi i da se ne ispeče lepo (ako se sir sasvim otopi).

Projeno brašno možda ima u zdravoj hrani. Ja to kupujem na pijaci. Nije obavezno. Umesto njega možeš da staviš pola čaše kukuruznog i pola pšeničnog. Kukuruzno brašno imaš u svim prodavnicama i marketima. Ono proji daje poseban šmek jer je krupno i ima lep ukus.



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Proja
18.3.2009 14:27:34   
Modessty

IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja ne znam ni da ide sir, ni da se mešaju dva neka brašna.. Ali proja je vaše Srbijansko jelo, mislim da kod nas u Bosni najčešće se pravi najobičnija kukuruza (ili kuruza) od žutog kukuruznog brašna, mlake vode i jednog jajetauser posted image user posted image user posted image (jaje mi smešno zbog neke druge priče, nebitno)


pa dosadno je bez sira user posted image ja sve to jedem sa majonezom i kečapom i naravno uz to obavezno jogurt user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Proja
18.3.2009 14:28:43   
Anoniman
Ozbiljno Mod... duva košava napolju, daj da pravim sa klincem proju danas, ali ja ti ne znam birati sir i sl... pa hajde ti meni reci precizno šta da tražim u radnji i koliko, kojim redosledom da mućkam, čime da mešam (rukom ili mixerom), koliko dugo, i kojih dimenzija je tepsija otprilike da bude te debljine kao tvoja (u cm). user posted image  Kako sam vična kuvarica. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Proja
18.3.2009 14:30:48   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja ne znam ni da ide sir, ni da se mešaju dva neka brašna.. Ali proja je vaše Srbijansko jelo, mislim da kod nas u Bosni najčešće se pravi najobičnija kukuruza (ili kuruza) od žutog kukuruznog brašna, mlake vode i jednog jajetauser posted image user posted image user posted image (jaje mi smešno zbog neke druge priče, nebitno)


pa dosadno je bez sira user posted image ja sve to jedem sa majonezom i kečapom i naravno uz to obavezno jogurt user posted image


I ne povratiš? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Proja
18.3.2009 14:30:53   
Lilly*
E Modessty, da znas da ta bosanska "kuruza" uopste nije "dosadna" bez sira, ona se pravi od posebne vrste kukuruza, i dan ranije se zamesi i bude slatka, ja sam se odusevila kada sam je probala..

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Proja
18.3.2009 14:31:24   
NadaR
Najbolje da to Mod napavi i donese...
Najlakse jeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Proja
18.3.2009 14:34:24   
Lu
Jel ima proja neki drugi nazivuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Proja
18.3.2009 14:35:25   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lilly.79

E Modessty, da znas da ta bosanska "kuruza" uopste nije "dosadna" bez sira, ona se pravi od posebne vrste kukuruza, i dan ranije se zamesi i bude slatka, ja sam se odusevila kada sam je probala..


Slatka, slatka, mljaccccuser posted image U kom delu Bosne si je njapala lilly?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Proja
18.3.2009 14:37:10   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lu

Jel ima proja neki drugi nazivuser posted image

Proja, projica, kuruza, kukuruza, kukuruzni hleb, kukuruzna pogačica.. Ako neko zna još neke nazive... ja ne znam.. Mislim da je to to otprilike...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Proja
18.3.2009 14:37:19   
Anoniman
Mooooddddddd!!!!!!

Slušaj: da se razumemo! user posted image  Imam usput kući zdravu hranu, imam 3 prodavnice... ajde ti meni napišeš recept za proju od sastojaka koje mogu da nabavim na putu kući. user posted image

A što se tepisje tiče, nisam mislila baš precizno, nego imam kući jednu duboku koja je manja, i jednu koja leže baš u širinu i dužinu u rernu (standardnu rernu)... user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Proja
18.3.2009 14:38:04   
Modessty
Sir možeš da staviš koji god voliš, sem mladog sira. Traži ili stari sir ili fetu. Ja kad ne mogu da se odlučim pitam lepo koji je najbolji za pitu user posted image A koliko? eh! da razmislim!user posted image Recimo 200-300gr

Ne muti se mikserom. Samo kašikom i sve se lepo smućka. Onda dodaš sir (onako izdrobljen prstima).

Tepsiju podmaži margarinom (onim za kuvanje). Ne monogo. Čisto da ne bude suva tepsija i da ti ne zagori odozdo.

A veličina tepsije je oko recimooo 30-35cm u prečniku.
Nisam kod kuće pa ne mogu da izmerimuser posted image

Testo ne treba da stoji. Odmah u pleh i odmah u rernu. Nema čekanja.
Kad porumeni i kad se uhvati odozgo korica i kad počne da se odvaja od tepsije onda je gotovo. user posted image



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Proja
18.3.2009 14:39:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mooooddddddd!!!!!!

Slušaj: da se razumemo! user posted image  Imam usput kući zdravu hranu, imam 3 prodavnice... ajde ti meni napišeš recept za proju od sastojaka koje mogu da nabavim na putu kući. user posted image

A što se tepisje tiče, nisam mislila baš precizno, nego imam kući jednu duboku koja je manja, i jednu koja leže baš u širinu i dužinu u rernu (standardnu rernu)... user posted image


Ta što zauzima celu rernu je prevelika. Nemoj u nju. Biće pretanko.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Proja
18.3.2009 14:39:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: lu

Jel ima proja neki drugi nazivuser posted image

Proja, projica, kuruza, kukuruza, kukuruzni hleb, kukuruzna pogačica.. Ako neko zna još neke nazive... ja ne znam.. Mislim da je to to otprilike...


Ne,ne nisam mislila na recept nego ne znam što je "proja" kao žitaricauser posted image
Pošto vidim da se spominje i projino brašno,kukuruzno i pšenično.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Proja
18.3.2009 14:40:44   
Modessty

IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: lu

Jel ima proja neki drugi nazivuser posted image

Proja, projica, kuruza, kukuruza, kukuruzni hleb, kukuruzna pogačica.. Ako neko zna još neke nazive... ja ne znam.. Mislim da je to to otprilike...



Proja i kukuruzni hleb nije isto. Tako sam bar čula od bake.
Hleb je kaže hleb i u njega se ništa ne stavlja. A u proju se stavlja sir, a neko stavlja i čvarke. Al to meni s čvarcima nekako mnogo masno

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Prebranac (bez brašna)
photo
Ringerjin kuvar: guppy RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here