|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 13:16:14   
Pilence81
Drage moje molim vas da mi odgovorite ukoliko imate slicnih iskustava ili misljenja.
Moja bebica ima 36 dana,i do sad sam je hranila samo Bebelac-om 1,danas sam uzela Bebelac EC i medjutim malecka mi place i grci se,bljucka u mlazu pa me zanima dali je moguce da je to reakcija prelaza sa 1 na EC? i kakve su vase reakcije bebice bile kada ste presle sa jedne formule na drugu?
Mojoj maloj da ne odgovara EC nebi ga prihvatila i porucka sve sto sam joj napravila ali me brine sa tim bljuckanjem i grcenjemuser posted image Da naznacim da nema grceve bogu hvala
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 16:14:41   
marince1
I moje dete je odreagovalo na promenu ad mleka.
Svaka promena je za njih velika stvar,prelazak sa majcinog na ad,promena ad i sl.
I to ce potrajati par dan.Ne brini,aki ona lepo rucka sve je ok


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 16:30:27   
Nena81
Evo ja cu da se oglasim:
posto sam i sina hranila Humanom, to sam i maleckoj dala ( sa 8 mes), ali ona je takav zatvor dobila da je to strasno. Uspela je da pocepa cmar, jer je kaka bila toliko suva i velika .. nije pomogao ni kompot od sljiva , ni zalsdjen caj od kamilice (jeste jednom samo).
Po savetu majki ovde sa foruma presli smo na aptamil comfort i super je prihvatila, kaki bez problema.
Pitala sam pedijatra i ona je za aptamil ili novalac, a kako sam videla na RR majke su zadovoljne i jednim i drugim.
Jedino sto ima je malo jaca cena al boze moj, za njihove stomacice bez problema uvek ce da se nadje.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 16:31:22   
Verus
pilence...savetuje se da se kada prelazis na novu formulu, to uradi polako.  PRVI dan ces joj dati samo JEDAN obrok nove formule, a  ostale obroke staru.  Drugi dan, joj das 2 obroka nove a ostalo stare itd.  Znaci nemoj je odjednom prebaciti....pedijatar m ije rekla da je ok da mesam ad mleko sa mojim mlekom (ako npr ima 80ml mog da dodam 50ml ad), ali ne znam da li isto pravilo vazi i za mesanje ad mleka.  Knjigu koju imam, savetuje da se radi kao ovog gore sto sam ti navela, ja bih tako radila.  Naravno, obavezno podriguj bebu posle obroka, cak i ako joj treba 10min i duze, i nosi je malo uspravno, nemoj je odmah poleci posle obroka....

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 16:47:51   
Verus
joj  neno, jadna mala bubica da je guzu pocelapalauser posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 22:19:48   
Nena81
ma tuga verus , sad se plasi kad treba da kaki napinje se a i stiska guzu , pa je ja skinem i savijem nogice i kolena na stomak pritisnem da sto pre se iskaki.
Dusa me boli, samo se setim kako je meni bilo tesko prvi put posle da kakim posle porodjaja,1.5h sam bila u kupatilu, koliko me je bolelo,zamisli nju mukicu malu user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 23:20:55   
engimengi
Ja sam menjala nekoliko mleka dok nismo nasli pravo!Trebalo im je bar po nedelju da se naviknu na jedno,a najvise su reagovali na aptamil( za 10 dana nisu dodali ni gram) i aptamil comfort mada grcevi su prestali od tog mleka!Sad piju novalac i njega su najbolje prihvatili bez ikakve reakcije...

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
14.6.2010 23:30:58   
simke
IZVORNA PORUKA: Verus RR

pilence...savetuje se da se kada prelazis na novu formulu, to uradi polako.  PRVI dan ces joj dati samo JEDAN obrok nove formule, a  ostale obroke staru.  Drugi dan, joj das 2 obroka nove a ostalo stare itd.  Znaci nemoj je odjednom prebaciti....pedijatar m ije rekla da je ok da mesam ad mleko sa mojim mlekom (ako npr ima 80ml mog da dodam 50ml ad), ali ne znam da li isto pravilo vazi i za mesanje ad mleka.  Knjigu koju imam, savetuje da se radi kao ovog gore sto sam ti navela, ja bih tako radila.  Naravno, obavezno podriguj bebu posle obroka, cak i ako joj treba 10min i duze, i nosi je malo uspravno, nemoj je odmah poleci posle obroka....

Tako sam ja radila i nije imao reakcijeuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
24.6.2010 13:09:29   
Pilence81
Hvala vam od srca na savetima,moze ova tema u korpu,probali smo kako ste savetovale ali mojoj maloj nikako nije odgovarao Bebelac EC i vratili smo se na Bebelac 1 i sve je ok.Ne bih da eksperimentisem vise.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
22.7.2010 22:09:17   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Pilence81

Drage moje molim vas da mi odgovorite ukoliko imate slicnih iskustava ili misljenja.
Moja bebica ima 36 dana,i do sad sam je hranila samo Bebelac-om 1,danas sam uzela Bebelac EC i medjutim malecka mi place i grci se,bljucka u mlazu pa me zanima dali je moguce da je to reakcija prelaza sa 1 na EC? i kakve su vase reakcije bebice bile kada ste presle sa jedne formule na drugu?
Mojoj maloj da ne odgovara EC nebi ga prihvatila i porucka sve sto sam joj napravila ali me brine sa tim bljuckanjem i grcenjemuser posted image Da naznacim da nema grceve bogu hvala



Mi imamo problem sa grcicima i do sada sam koristila Bebelac 1 i pedijatar mi je rekao da predjem na Bebelac EC. Uopste mu ne odgovara ima manje grcica ali je stalno gladan. To sam sinoc skontala koristila sam ga 3 dana i stalno je plakao, sinoc je popio 150 ml EC i umesto da spava on je vristao, napravim jos 60 ml Bebelac 1 i pojeo je u sekundi i zaspao ali sada ima katastrofa grcice.
Od EC je gladan a od 1 ima grcice
Rekao mi je dr. ili Bebelac EC ili Novalec AC
I da Bebelac EC je sama pena kada se izmucka nije mi jasno user posted image
Rekao mi je da slobodno mogu preci sa jedne formule na drugu da to nema nikakve veze user posted image user posted image

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
23.7.2010 0:39:57   
Verus
NE smete tako muckati formulu! Stvori se gomila baloncica koji su vazduh, i beba to proguta i eto ti vazduh u crevima=grcevi.

Mora se sipati u posebnu flasicu, i "prevrtati" sa jedne strane na drugu, kao nezno mesanje martinija dok se sve lepo ne rastvori, potom otvorite i dok grejete u solji vruce vode drzati otvoreno, jer se i grejanjem stvara vazduh (ovo vazi i za majcino mleko). Tada presuti u flasicu iz koje ce beba piti.  Naravno, obavezno podrignuti bebu.

Savetuje se postepeno prelazenje sa stare na novu formulu, vec sam to negde pisala.  Ako beba, npr. jede 6 obroka u danu, JEDAN od tih obroka treba biti nova formula.  Sledeci dan neka to bude 2 obroka itd. naravno pratiti kako beba reaguje, pa sporije promeniti ili nastaviti na ovaj nacin...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
23.7.2010 0:40:41   
Verus
Pilence, evo ovde sam to pisala, nisi izgleda videlauser posted image
IZVORNA PORUKA: Verus RR

pilence...savetuje se da se kada prelazis na novu formulu, to uradi polako.  PRVI dan ces joj dati samo JEDAN obrok nove formule, a  ostale obroke staru.  Drugi dan, joj das 2 obroka nove a ostalo stare itd.  Znaci nemoj je odjednom prebaciti....pedijatar m ije rekla da je ok da mesam ad mleko sa mojim mlekom (ako npr ima 80ml mog da dodam 50ml ad), ali ne znam da li isto pravilo vazi i za mesanje ad mleka.  Knjigu koju imam, savetuje da se radi kao ovog gore sto sam ti navela, ja bih tako radila.  Naravno, obavezno podriguj bebu posle obroka, cak i ako joj treba 10min i duze, i nosi je malo uspravno, nemoj je odmah poleci posle obroka....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
29.7.2010 23:36:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

NE smete tako muckati formulu! Stvori se gomila baloncica koji su vazduh, i beba to proguta i eto ti vazduh u crevima=grcevi.

Mora se sipati u posebnu flasicu, i "prevrtati" sa jedne strane na drugu, kao nezno mesanje martinija dok se sve lepo ne rastvori, potom otvorite i dok grejete u solji vruce vode drzati otvoreno, jer se i grejanjem stvara vazduh (ovo vazi i za majcino mleko). Tada presuti u flasicu iz koje ce beba piti.  Naravno, obavezno podrignuti bebu.

Savetuje se postepeno prelazenje sa stare na novu formulu, vec sam to negde pisala.  Ako beba, npr. jede 6 obroka u danu, JEDAN od tih obroka treba biti nova formula.  Sledeci dan neka to bude 2 obroka itd. naravno pratiti kako beba reaguje, pa sporije promeniti ili nastaviti na ovaj nacin...



Novalac AR je nemogutje tako razmutiti.... Ovih par dana dok sam bila u bolnici nisam mogla da ga razmutim kashikom....10 puta presipam iz sholje u bochicu i nazad...pa kashikom razbijam grudvice...uzas.... Sada razmutim onim malim mikserom za kapucino...nema grudvica...a pena se slegne...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
28.7.2011 18:22:34   
lepao
Jeli moguce da beba bude neraspolozena? Ja dajem bebi PreHip vec pola godine i htjela sam preci na Hip1Probiotik ali je beba cijeli dan tuzna, slabo spava i slicno. Da li to moze biti do promjene hape ili da li je uzasno ako bih ostala na PreHipu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
10.8.2011 16:42:39   
mirjanica
Mi koristimo Humanu 1 od prvog dana. On je lepo porucka ali grcevi nas muce od 4-5. dana! Espumisan pijemo, nista. Ubacili smo hipov caj pa da vidimo dan, dva. Patronazna jutros rece da probamo da promenimo mleko, tj. uzmemo Aptamil comfort jer je navodno protiv grceva. A i Bio Gaia kapi su nam preporucili, Ja vise nemam pojma, glava mi puca od sto informacija a ja ne znam sta je za moju bebu najbolje. Nije moja beba zamorce da isprobavam sve to. Prosto nisam pametna. Ko ima slicno iskustvo, molim vas da ga napise! Hvala!

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
10.8.2011 16:46:56   
*Alexx*
Humana ume da bude teža za stomak nekim bebama. Probaj taj Aptamil comfort, Aptamil je odlično mleko (ja preporučujem i Novalac). Imaj na umu da će možda trebati bebcu malo da se navikne, jedno nedelju dana fore. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
10.8.2011 18:54:35   
mirjanica
Hvala Alex! Jel mislis da bi trebalo da se konsultujemo prvo sa pedijatrom? I da li da mu uvodimo kako Verus rece, po jedan obrok pored Humane, ili odmah da predjemo na njega. Patronazna rece odmah predjite, mleko ko mleko... Bas sam u haosu, ne znam sta da radimo, on stalno place!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
10.8.2011 19:01:48   
Ana RR
Mirjanice, nama je patronažna savetovala da izbegavamo Humanu, koju inače koriste u porodilištu DM. Kaže da bebicama uglavnom ne prija i slabo napreduju, to je iz njenog iskustva.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
20.1.2012 13:19:51   
mirjanica
Ne znam da li je ovo pravo mesto da pisem o nasem slucaju, ali neka administratori premeste post ukoliko nije!
Moja beba pije od rodjenja Aptamil comfort zbog grceva! Sa 4,5 m smo poceli sa pirincanom kasicom, a onda polako uvodili i povrce! Na kontroli sa 5m dr nam je savetovala da sada slobodno predjemo na obican Aptamil, jer je on vec veliki i nece mu smetati, ali da ga uvodimo postepeno!
Tako smo 15 dana kombinovali oba mleka, i na kraju presli samo na obican Aptamil 1! Desilo se da je toga dana, kada smo presli na obicno mleko, jeo i bundevu iz teglice! Od tada je poceo da kaki po 6-7 puta dnevno. Bilo nam je to odmah cudno jer je do tada dok je pio samo mleko kakio jednom ili nijednom dnevno, a otkad jede povrce jednom dnevno!
Od ponedeljka uvece pojavila se blaga sukrvica u kaki, koja je sve vreme bila cvrsta, nije imao proliv. Da napomenem da smo u ponedeljak probali kasicu od jabuke i malo sokica!
Kako su kake bivale sve cesce, a i ta sukrvica, otisla sam sama u dz kod njegove dr po savet. Rekla je da to nije nista strasno, da su verovatno bundeva i jabuka, ili sokic, iziritirali stomak i odatle toliko ceste stolice, i da to obustavimo na neko vreme a ostalo dajemo normalno. Rekla je da promena mleka nije razlog sigurno.
Posto je te noci kakio 4 puta, pa ujutru jos 2 ja sam ponela uzorak kake u laboratoriju i usput opet svratila kod njegove dr po savet. Najpre je pocela sa antibioticima, pa presla na probiotik, da bi zakljucila da me nije razumela, i posto dete nema proliv, to je sve normalno privikavanje na nemlecnu ishranu. Da kaku ne nosim u labo jer on nikako nije mogao zaraditi bakteriju jer ne jede meso i jaja! Da nastavimo normalno sa barenim povrcem i kasicama, da je sve to normalna situacija i privikavanje!
Vratila sam se mirnija kuci, medjutim sve se nastavilo. Nocas je kakio 4 puta, i to vise valjda dete nije imalo sta da kaki pa je bukvalno samo prljao pelenu ali tog crvenkastog sluzavog je bilo sve vise (dr je rekla da je to od naprezanja pukao neki kapilar, kao kad cesto tresete nos)!
Posto nisam imala mira odveli smo ga kod privatnog dr, odmah nam je dala da uradimo koprokulturu, kaze da se bakterija moze uneti i prljavim rukicama, igrackama, jer on sada sve zivo trpa u usta! Kaze da vidimo prvo to, pa onda sledi test intolerancije na laktozu, ona sumnja da je razlog svemu ipak to novo mleko, obican Aptamil!
Izvinite ako sam vas ugusila, sve se ovo desava poslednjih 7 dana i mnogo sam uznemirena, narocito sto su misljenja dve dr potpuno razlicita. Srecom moje dete nema temp., lepo jede i uobicajeno se ponasa! Ali ipak, sta god pojede on se ukaki, to jeste jako malo, ali ipak... Eto, sad cekamo da opet kaki, da nosimo uzorak u labo (a juce sam isti bacila), i dobio je probiotik Prolife da pije, pa da vidimo sta dalje. ima li neko slicno iskustvo?


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
20.1.2012 15:19:10   
Ana RR
Mirjanice user posted image

Mislim da je ta državna doktorka malo neozbiljna, trebalo je odmah uraditi kolpokulturu. Nadam se da neće biti ništa ozbiljno. Javi šta se dešava.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
3.11.2014 20:53:17   
icika26
prvo dete humana,drugo dete humana dobio je 1.7 kg za mesec dana pa smo presli na novalac NF za sitost nije lose malo je smanjio razmak izmedju obroka sada koristimo samo novalac1 zato sto od humane nema stolicu ili je tvrda uzasno ali nema reakcija i odmah mu dam novo melko i to je to doktorka kaze da je sve to u principu isto

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
15.11.2014 19:52:02   
m2m2
Prva 4 meseca smo koristili Aptamil 1, ali je on vec od drugog meseca slabo pio.50ml po obroku. Promenila sam mu na Bebelac 1, njega je odlicno pio. Od 150 ml pa vise.

(odgovor članu icika26)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
5.2.2016 8:38:45   
Anoniman
Dugooo niko nije pisao, hajde ja cuuser posted image

(odgovor članu Pilence81)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
5.2.2016 8:45:16   
Anoniman
Ode poruka greskom prazna, ovako Noru dojim i dohranjujem, nije neki ljubitelj dojenja, nije bila ni u porodilistu, dohranjujem je hipp orcganicom, to su davali u porodilistu kada su je odveli u box, kada sam ja imala reviziju, pa su rekli ako budem htela da joj dajem i kuci, da nastavimo isto, lepo napreduje, jedno me buni, ona je meni za mesec dana dobila 800g, ali negede oko 20 januara je bas imala poteskoce sa stolicom, po 2, 3 dana nije kakila, dam joj enetrokind on izazove stolicu, ali mi dobije osip, i batalim ga, i uvedem joj jedan obrok hipp combiotica, a ostalo hipp organic, nekoliko dana sve ok, alii od 31.1, ona ima vise stolica dnevno, taj dan, nekoliko, ali smrdljivih, zadnjih dana ima vise stolica, lepih normalnih zutih, sa belim gromuljicama, nisu ssmrdljive kao 31.1, nekad bude malo sluzi, hipp combiotic ne dajem vec 3 dana, samo je na organicu i mom mleku, lepo jede, spava, vesela je, aliii stalno se presvalcimo, cim jede, kaki, i tako u krug, da li da menjam formulu, i ako da, koju da uzmem?

Hvala puno unapred!

< Poruku je uredio Unina mama -- 5.2.2016 8:46:23 >

(odgovor članu m2m2)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Promena AD mleka i reakcije?
10.10.2016 21:14:52   
Anck Su Nmaun
Prelazili smo sa Bebelaca na Aptamil, bez problema, a i ukus im je identican.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here