|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Radijacija
14.4.2011 1:23:11   
liliana
Drage moje, želim da podelim sa vama nešto što sam večeras saznala.
Naime, zvala me je prijateljica čiji je otac dečji hematolog i rekla mi je da joj je on rekao da imaju saznanje (koje se ne objavljuje u sredstvima javnog informisanja) da če sutra i prekosutra (četvrtak i petak) nad Srbijom biti najviši nivo radijacije i da se  , ukolliko je to moguče, izbegava izlaženje vani, pogotovo dece. Ukoliko  je izlazak, ipak, neizbježan, po povratku kuči obuču obavezno očistiti prvo mokrom krpom, a potom alkoholom i te krpe baciti, a svu odeču koju ste nosili-oprati 2 puta uzastopno u mašini za veš. Takođe, ne kupovati voće i povrće narednih 10 dana, več deci davati kašice iz teglice.



_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Radijacija
14.4.2011 12:51:13   
lidija 011
Juuuu bre Liliuser posted image ... Ako je tako, onda ce ta radijacija da se zadrzi mnogo duze od 10 dana... Ja moram da pitam kako da zastitim mog psa- ona je jadnica, ionako, dva puta operisana od raka?

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Radijacija
14.4.2011 12:58:21   
*Alexx*
Ja sam takvo obaveštenje dobila 5-6 puta, svaki put je najjača radijacija bila neki drugi dan, i sva obaveštenja su bila iz proverenih izvora. Slažem se da treba biti oprezan, baš ne šetati po kiši, ali ovako... ne opterećujem se previše. Posledice Fukušime ćemo osećati jako dugo, ne samo tih par dana.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Radijacija
14.4.2011 13:01:37   
Lu
Ja ipak mislim da bi takva ozbiljna obavještenja dali javno, ukoliko naravno ima potrebe!
Iskreno ne razmišljam o stvarima na koje ne mogu da utječem, ako će me ubiti to što šetam po kiši...pa možda me spuca  gromuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 14.4.2011 13:02:04 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Radijacija
14.4.2011 13:25:04   
Anoniman
Meni rekoše da je bilo od petka do srede!

Ma ajte molim vas, ja sam kao mala 8x pokisla kad je oblak Černobila stigao nad Srbiju, a to su javili tek uveče, pa nemam 3 ruke, ni 3 noge.

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Radijacija
14.4.2011 13:57:06   
liliana
Apsolutno se slažem sa vama, ali sam ipak želela da podelim informaciju koju sam dobila. 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Radijacija
14.4.2011 13:59:16   
Lu
Drago mi je Lilli da nisi u paniciuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Radijacija
14.4.2011 14:03:48   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tash

Ma ajte molim vas, ja sam kao mala 8x pokisla kad je oblak Černobila stigao nad Srbiju, a to su javili tek uveče, pa nemam 3 ruke, ni 3 noge.



Moram user posted image ali zato imaš jeeezik user posted image

user posted image jesi videla da sam povećala slike sa uz?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Radijacija
14.4.2011 14:13:13   
New Mom
Samo pitanje šta raditi što je sve to sad sa kišom ušlo u zemljište i time u hranu?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Radijacija
14.4.2011 14:15:39   
lesica
Ne razmisljati o tome,jer kad bi se pocelo kopati cime smo sve zatrovani...pih. Nazalost je tako user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Radijacija
14.4.2011 16:03:36   
jance
ja samo pratim koliko se "dugo" taj oblak radijacije zadrzava nad nama ... iskreno sam u jednom trenutku kad se sve to desilo pocela puno da citam o svemu tome, o periodu polozivota (ili poloraspadanja, sad sam vec zaboravila) radiaktivnih cestica pa sam se sva zamotala ko nenormalna, sta ulazi u hranu, sta upija zemlja, sta je najopasnije udisati, i tako to... shvatila sam samo toliko da ako nas Cernobilj sve zajedno nije pokosio, onda ovo nece sigurno , ok, imacemo posledice, al i sami znamo da smo bili kontaminirani osiromasenim uranijumom za vreme bombardovanja, tako da prakticno nismo ni prestali da zracimo user posted image
iskreno i ovako ne izlazim puno napolje, vozim se kolima, a hladno je, pa drzim zatvoren prozor..sta moram da izadjem na kisu - moram, tu nevidim neku tezinu stvari...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Radijacija
14.4.2011 16:12:21   
Olga75
iskreno ja ne znam koliko je prirodni fon ili kako se vec kaze user posted image
salatu mi jadni na jedemo , spanac takodje
mogu ja da budem u frci ali ne mogu da nas spakujem u atomsko skloniste user posted image
Lili , hvala na informaciji user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Radijacija
14.4.2011 22:18:12   
VVVV
i ja sam vec nekoliko puta u poslednjih mesec ndana dobila pouzdanu informaciju da je bas danas najjace zracenje. Tako da ne bih previse panicila. Verujem da je pojacano, ali bas toliko da dete ne ide napolje sumnjam...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Radijacija
14.4.2011 23:34:44   
zoća
uplašena sam i mislim da je radijacija povećana ali se ne iznosi u javnost zbog panike što se tiče zeleniša još uvek ga ne uzimam a dokle ću tako ni sama nisam pametna.Kupujem ono što mislim da je iz plastenika to je neka moja odbrana a i uteha

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Radijacija
15.4.2011 0:16:28   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Meni rekoše da je bilo od petka do srede!

Ma ajte molim vas, ja sam kao mala 8x pokisla kad je oblak Černobila stigao nad Srbiju, a to su javili tek uveče, pa nemam 3 ruke, ni 3 noge.



A sad da plavusa nesto prizna.... Ja nisam ni znala da je Cernobil bio "za naseg zivota". Plavusa na kvadrat user posted image user posted image

A sto se tice radijacije, ne mogu reci da me nije strah,ali trudim se da zivim normalno kao da se nista ne desava. A onda recimo desi se da je recimo taj dan krenem kolima do grada i krene da padne kisa i po ulici sve pjena kao da je neko deterdzent posipao user posted image Po cijelom gradu. Sutradan nekakva cudna magla se spustila nad gradom. I onda ne mozes da ne mislis o tome da li se nesto desava. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Radijacija
15.4.2011 1:13:42   
liliana
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Drago mi je Lilli da nisi u paniciuser posted image

Da, Lu, ja sam ti baš čuvena paničarka!!!user posted image user posted image user posted image Sve mi se nešto kolena klecaju!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here