|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 13:12:09   
Anoniman
Popunjavam prijavu za državno zabavište Radosno detinjstvo.
Na glavnom formularu treba da se upišu 4 vrtića koje preferirate, a onda su napravili aneks prijave, na koji treba da upišeš još 6 vrtića. Naravno, izbacili su i spisak zabavišta u kojima ima mesta. Sve u svemu, za Lukino godište ima mesta sve zajedno na terotoriiji NS u 10 vrtića, u jednom ima 25 mesta, u jednom 16, a ostali vrtići imaju još tek po 3-4 mesta.

Malo sam se raspitala, kažu ljudi koji imaju iskustva, da više nije dobra veza generalni direktor Radosnog Detinjastva, nego treba juriti vaspitačice. Recimo, njena grupa je popunjena sa 30oro dece, onda ona preuzme moje dete kao 31-vo. Da je to jedina varijanta "veze".

Šta znate o svemu ovome?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 31.3.2009 13:19:09 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 13:14:54   
Anoniman
ja kontala tema o tome kako smo mi imali ili nismo imali radosno djetinjstvo user posted image user posted image user posted image user posted image
bjež ba tasho tamo zbunjujes me user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 31.3.2009 13:19:31 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 13:18:32   
Anoniman
user posted image

Evo... sada je bolje...

< Poruku je uredio Tasha RR -- 31.3.2009 13:19:56 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 13:22:21   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 21:09:15   
Dora
ja sam decu ubacila preko veze, ali mislim da vaspitačice nemaju puno uticaja, one samo dobijaju spisak upisane dece. Kad sam došla prvi put na razgovor, vaspitačica mi održala predavanje zato što sam preko veze upisala decu, kaže- dobila petoro dece preko veze, gužva im je nema gde sa njima! Ja joj se izvinim zbog veze i objasnim situaciju u kojoj smo bili, i da smo ispunili i više nego sve uslove da budemo na spisku. Podstanari smo, radimo oboje (tada sam i ja radila) nemam nikoga da mi pričuva decu ni na 5 minuta! Plaćali smo 300 E mesečno privatni vrtić, pa ako smo u takvoj situaciji zato što drugi ljudi preko veze zauzimaju naša mesta, onda je bilo logično da ćemo i sami tražiti vezu.
Savetujem ti da ti veza bude zamenik(ca) direktora ili neko na položaju a ne vaspitačica i ne direktor jer direktor je rođak MM a opet nam on nije bio veza nego zamenica koja je prijateljica neke dalje tetke moje mame user posted image (al ga sročih). i sama znaš da će ti pre prijatelj ili poznanik učiniti uslugu nego rođak. pa kako se snađeš. uglavnom- TRAŽI VEZU, NEMOJ DA RIZIKUJEŠ!
p.s. mi živimo na N. Naselju a dobili smo vrtić na Limanu. Drugi kraj grada. Ali, poklonjenom konju se ne gleda u zube...
user posted image user posted image user posted image smorih, izvini!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 22:24:53   
maša
I ja bi trebala da prijavim Mašu, a nikako da se nakanim.Zapravo je varijanta(trenutno u opticaju) da će ju čuvati baba i deda i tata(trio fantastico), al bi ja da ima mesto pa ako mi se ne svide usluge "tria" da znam gde ću sa njom.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 22:27:39   
Dora
taj tvoj trio će biti toliko uposlen čuvanjem deteta, da ćeš kad dođeš sa posla potpuno otpasti spremajući po kući, kuvajući za sutra itduser posted image
možda se varam, ali to je najčešći scenarijo

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 22:36:51   
kumara
Nisam znala da je i kod nas to problem. Kad sam zivela u Francuskoj, tamo sam cula se mesto u vrticu i porodilistu rezervise cim saznas da si trudna, inace neces naci mesto. Cak imaju i babysitting opciju gde dadilja cuva vise dece odjednom - ili se sele iz stana u stan, ili ih cuva kod svoje kuce.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
31.3.2009 23:08:27   
Anoniman
Konkurs za Radosno detinjstvo traje do 15. aprila, a rezultati su 29. maja.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2009 10:11:39   
Anoniman
Odoh ja do dečije ambulante da overim potvrdu da mi je dete redovno vakcinisano (kao pas Bože me sačuvaj), pa do Radosnog detinjstva da predam papire!


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2009 11:07:56   
Dora
srećno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2009 11:56:07   
Anoniman
Odem ja u dom zdravlja da mi se potpiše potvrda da je dete vakcinisano - 45min sam čekala - nema njegovog kartona, do kraja su mi dali potvrdu bez kartona jer nisu mogli ga nađu. Rekla sam im da bi im bilo bolje da nađu karton do mog sledećeg dolaska... user posted image

Ušla sam u Radosno detinjstvo, čekala 15-ak min u redu i svega sam se nagledala.
Na vratima Radosnog detinjstva piše šta treba da se podnese uz Prijavu:
1. Lekarsko uverenje da je dete vakcinisano
2. Izvod iz matične knjige rođenih (ne mora nov, može i fotokopija)
3. Potvrda da su oba roditelja u radnom odnosu
4. Za 3-će i 4-to dete izvod iz matične knjige rođenih i za prva dva deteta (znači izvode podnosiš za svu decu, bez obzira na to koje dete prijavljuješ)
5. Rešenje o invalidnosti I kategorije roditelja
6. Rešenje Centra za socijalni rad o potrebi zbrinjavanja deteta u Predškolskoj ustanovi
7. Ugovor o podstanarstvu ili overenu izjavu sa dva svedoka
8. Dokaz da je roditelj samohran

Takođe na vraima bold slovima piše: Popunite aneks prijave, veće su šanse da vam dete bude primljeno!

Neverovatno je da ljudi ne znaju šta je potvrda da su zaposleni. Da ne pogledaju spisak slobodnih mesta u vrtićima, nego konkurišu u vrtiće u kojima nema mesta. Švrljaju po prijavama, neuredno do zla boga. Izgužvano. user posted image

Ja sam došla na red, žena je samo rekla "Zapišite mi molim Vas i broj mobilnog tu u dnu stranice!" i dala mi potvrdu da sam ga prijavila.

Znači: uopšte nije problem u tim ženicama koje sede tamo za šalterom, problem je u narodu. Narod je stoka! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
1.4.2009 11:58:33   
Anoniman
Naravno sve informacije mogu da se nađu i na njihovom sajtu, koji je fenomenalan, staviću link na kraj. Tamo ima i svih potrebnih formulara, tačno napisano šta treba priložiti. Takođe ima i spisak slobodnih mesta u vrtićima.

RADOSNO DETINJSTVO klik

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
2.4.2009 11:08:44   
Anoniman
Vrtićima nedostaje više od 1.000 mesta
 
NOVI SAD - Upis dece u 60 vrtića „Radosnog detinjstva“ počeo je juče, ali već prve procene govore da će najmanje 1.000 najmlađih Novosađana opet ostati na listi čekanja ako gradske vlasti ne nađu novac za izgradnju još jednog obdaništa i nadogradnju četiri već postojeće zgrade i time ispune obećanje da će do jeseni biti mesta za sve mališane.

U Predškolskoj ustanovi navode da zidanje vrtića u Veterniku i nadogradnja četiri objekta nisu započeti, jer grad za to još nije ni raspisao tender. S druge strane, gradonačelnik Igor Pavličić očekuje da radovi budu završeni do 1. septembra, s tim da se i on ogradio od preteranog optimizma, navodeći mogućnost da za to ne bude dovoljno novca, jer sadašnji priliv u gradsku kasu pokazuje da će vlasti ove godine raspolagati sa tri do četiri milijarde dinara manje.
Vrtiće „Radosnog detinjstva“ trenutno pohađa oko 14.500 dece, a planirano je da ove godine bude upisano 3.167 mališana. Za decu od godinu do dve dana predviđeno je 1.399 mesta u jaslicama, za decu od tri do pet godina ukupno 467 mesta, a za starije predškolce 1.331 mesta u poludnevnom boravku.
Iako je prošle godine na Novom naselju izgrađen i „Guliver“, najveći vrtić u regionu, ipak bi više od 1.000 dece moglo i ove godine da ostane neupisano. Direktor „Radosnog detinjstva“ Borislav Samardžić kaže da u mnogim vrtićima nema mesta za sve starosne grupe i da, ako se ne prošire kapaciteti, ne mogu da obećaju ukidanje liste čekanja.
- U kvote za upis nisu stavljena mesta koja bismo dobili gradnjom ili proširivanjem vrtića, jer taj posao nije počeo, iako su se ranijih godina već u aprilu gradili temelji. Sa novim vrtićem u Veterniku i proširenjem objekata u Dragiše Brašovana, Save Kovačevića, Stevana Hristića i Rumenki imali bismo dodatnih 36 grupa za oko 1.000 dece, a ako i gradonačelnik izdejstvuje plan da se napravi vrtić u Radničkoj za oko 200 mališana, lista čekanja bi bila ukinuta - kaže Samardžić.






Pavličić: Dovoljno vremena za gradnju
Gradonačelnik Igor Pavličić kaže da su ubrzane pripreme za proširenje kapaciteta „Radosnog detinjstva“.
- Dokle god ne izgradimo još vrtića, nismo ispunili plan. Za to smo opredelili oko 170 miliona dinara. Planiramo i gradnju Radničkoj ulici za 200 do 250 mališana i dogradnju još nekoliko. Radovi nisu počeli, ali smo morali da obavimo potrebne pripreme. Za Radničku ulicu je bilo potrebno doneti i regulacioni plana u Skupštini grada. Ali, ako je za gradnju najvećeg vrtića u gradu bilo potrebno šest meseci, a ovo su sve manji radovi, imamo još dovoljno vremena - navodi Pavličić

Izvor: blic.rs

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
20.4.2009 8:01:39   
Anoniman
NOVI SAD - Tromesečna Kristina J., verovatno je najmlađe dete koje su roditelji pokušali da upišu neki od novosadskih državnih vrtića. Iako svesna da će u startu biti odbijena, jer je beba mlađa od godine, njena majka Stanislava, poučena pričama poznanica, pokušala je da izbegne višegodišnje čekanje na mesto u vrtiću nadmudrivanjem sistema, ubacivanjem na listu čekanja tek rođene bebe. Trikovi poput ovog uopšte nisu retki u šalter sali "Radosnog detinstva" gde je, tri dan pred kraj konkursa za upis, već prijavljeno 1.000 dece više nego što ima mesta.
Detaljnije: blic.rs

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
20.4.2009 8:46:27   
Lu
Baš sam pogledala link o vrtiću čini mi se da je ok,jelovnik je takođe dobar samo nema slika vrtićauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
20.4.2009 8:49:21   
Anoniman
mmmm nisam zagledala... mico, Radosno detinjstvo je ustanova koja broji oko 40 vrtića ako se ne varam. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
20.4.2009 9:06:46   
Lu
Jeste u pravu si imaju više vrtića a baš sam htjela vidjeti slikeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
20.4.2009 15:52:47   
Anoniman
Mislim da nema... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.5.2009 10:07:22   
Anoniman
Luka je odbijen za vrtić! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.5.2009 10:08:00   
Ana RR
Što draga? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.5.2009 10:08:50   
Anoniman
sto????? user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.5.2009 10:09:18   
Sneža
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Luka je odbijen za vrtić! user posted image

user posted image pa kako nisi nasla neku vezu Tasho?


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.5.2009 10:27:51   
Jeca*
user posted image  i šta ćeš sad?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
29.5.2009 11:15:22   
Anoniman
UŽASNO SAM BESNA! KIPIM!

Sada sam zvala drugaricu, ona je trudna, i ima devojčicu Lukino godište. Ona je primljena. Nemojte me krivo razumeti, jako mi je drago, jer bi ona verovatno vrisnula sa dvoje dece u septembru, ali kako je primljeno dete čija majka nije zaposlena i može da ga čuva (u prijavi za vrtić ne pitaju da li si trudna), a nije moje dete gde smo oboje zaposleni? Kaže drugarica, imali su potvrdu da su podstanari. Pa kakve veze ima što su podstanari ako ona ne radi i može i da ga čuva? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here