|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Roditeljski strahovi
12.1.2011 20:58:32   
Diabla
Vec odavno se kanim da otvorim ovu temu. Da budem iskrena malo me je i sramota jer mislim da imam ozbiljan problem.

Sjecam se kada sam bila mladja da je moja mama uvijek strahovala kada bih trebali brat ili ja da idemo negdje na put, ili da izadjemo negdje sa drustvom koje ona ne poznaje. Uvijek je strahovala da ce nam se neki djavo destiti...

Otkada sam se porodila ja ne spavam mirno. Stalno strahujem za svoje dijete. Kad krene da me zove "mama" onim slatkim glasicem, ja se sva istopim, pomislim kako sam najsretnija mama na planeti jer imam najdivnije bice, najbolje, najsladje, i odmah tu srecu presijecu crne misli: Sta ako mu se nesto desi, sta ako ga izgubim, jer sve je tako dobro da bi bilo istinito.... Ali meni se to cesto, stalno mota po glavi... Boze, nekada pomislim da nisam normalna, ali to mene opsjeda. Mozda zato sto su nam u porodici cesto umirali bliznji, cijelo djetinjstvo sam provela po sahranama. I sada sam u stalnom strahu za svoje dijete.

Ne znam sta da radim, jednom sam htjela da pitam za savjet naseg psiholloga gdje sam radila, ali nisam imala povjerenja u tu osobu...

< Poruku je uredio Diabla -- 12.1.2011 21:00:12 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 21:24:39   
sneza24
Jao gde me nadje sa ovom temom.
Imam slicne strahove.
U poslednje vreme imam neopisiv strah da cu ja umreti i necu biti tu za svoje dete kad sam mu najpotrebnija.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 21:34:42   
ivaj
Bolje da ne pisem sta mi sve prolazi kroz glavu i sa kakvim strahovima zivimuser posted image Kod mene je to bas preterano.

Kad spavaju,non stop proveravam da li disu,pre neko vece je Jelena tako mirno spavala da sam gurnula prst pod njen nosic da bih bila sigurna.
Janu redovno pratim kod babe iako zive sprat nize,u istoj kuci,sve mislim kidnapovace je neko.
Bojim se najtezih bolesti,gubitaka i sl.Kad radimo analizu krvi ziva nisam do rezultata.
Kad Jelena puno place mislim crci ce ili desice se nesto lose.

Jos uvek redovno isecem hleb,pa vratim noz u fioku jer nikad nisam sigurna.

Ima toga stvarno puno.Nije meni lako.A ni mojoj deci sa mnom.


< Poruku je uredio ivaj -- 12.1.2011 21:36:00 >

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 21:40:59   
Diabla
joj Iva, meni je sad lakse. Ja sam mislila da sam ja malo caknuta u vuglauser posted image Kad sam moju mamu pitala da li je to normalno sto mi se mota po glavi, ona mi je samo rekla: "E moje dijete, nadam se da me sad razumijes".

Gospode, neka se isplacem od tuge, od scenarija koji mi prodje ovom mojom, supljom glavom.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 21:54:38   
ivaj
Cuti zeno,a meni svanulo sto si otvorila ovakvu temuuser posted image user posted image

U drustvu je sve lakse,pa i biti malo 'nenormalan'user posted image
Ili je to ono klasicno "ne bilo mi sto mi majka misli"(samo sto je kod nas izrazeno vise nego sto trebauser posted image )

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:13:30   
indy_25
I ja imam te strahove ali pokusavam da odagnam misli i da ne mislim tako crno. Uvijek sama sebi kazem ma hajde sta ce se desiti nece se nista desiti lose ja sam srecan covjek.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:17:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

, jer sve je tako dobro da bi bilo istinito....


Ja zbog ove misli strahujem otkad sam zatrudnela sa blizancima....da ne pricham kako je sad kad su vetj uveliko tu...i poznajem ih...poznaju me...ma..ne umem ni da napishem koliko se bojim za njihove zivote...i za svoj...mm-ov...samo da svi budemo zdravi....a sve ostalo cu lako...

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:18:36   
Olga75
Tema bas za mene . Ja sam ogromni panicar i svaki put kad kihne pocinjem da prebiram po gllavi : gde je bila , koji virusi sada idu ... kad nece da jede : zasto ne jede , mozda je bolesna ...kad jede : joj , bas je puno pojela , mozda ce biti bolesna... kad je mirne kad je nestasna , sve mi je razlog za brigu
Od kada sam je rodila ( i dok sam bila trudna ) sve mi izgleda kao potencijalna opasnost
Nikada se u zivotu nisam bavila smrtnoscu a sad se uzasavam user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:42:42   
gagana83
Izgleda da su sve mame iste...
Ja za neke stvari panicim puno,dok sam za druge 'ladna k'o spricer.
Recimo,ako padne i udari se retko panicim ali zato kad dobije temperaturu ziva nisam...
Danas smo bili kod lekara,Una ima upaljeno grlo.
Nemate pojma kako mi je laknulo kad je dr rekla da je grlo u pitanju jer sam ja vec u svojoj glavi umislila da je ko zna sta u pitanju posto ima temperaturu i nikakve druge simptome.
Moj najveci biser se desio pre jedno mesec dana.Uni se pojavio ojed u predelu ispod pelena,
okouser posted image . Pojavi se pa se povuce,pa se pojavi pa se povuce i tako nekoliko dana. E onda joj ja lepo uzmem mokracu i stolicu i nosim na analizu da vidim da li mozda ima neku bakteriju ili nesto slicno. Svi su mi se smejali za touser posted image
I da,dok je bila manja redovno sam proveravala da li dise dok spava...

Svi mi kazu da preterujem i sto se njene ishrane tice.Tu sve mora da bude po propisima.Ziva se pojedoh sad kad je bolesna sto je dan pregurala samo na vocu i zitaricamauser posted image
Na svakih par dana proveram da nije istekao rok na lekovima i na hrani koju ona jede.Recimo na pahuljicama pise da je rok 3-4 nedelje i ja kad otvorim kutiju,lepo na njoj napisem kog dana sam je otvorilauser posted image Itd, itd....


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:45:04   
SUPER MAMA
Uh ne da me pogodila tema.I ja kao i svi vi strahujem naravno za moje dete.
U pocetku, posto se rodila sa deformitetom sve dok nije prohodala bila sam u strahu dalice ovo moje dete uopste prohodati, ostace invalid i sl.
Znaci svaki put kad smo isli na kontrolu oci su mi bili pune suza, jednom me je fizijatar pirmetila samo me je bukvalno zagrlila i rekla nebrinite bice sve uredu odradili ste dobar posao.
Iako mi je to rekla nisam bila mirna dok jednog dana  Moni sama nije se pustila da hoda ka mami, rasplakala sam se od srece sa 13 meseci.
A ovako najvise brinem o njeno zdravlje naravno kao i sve mame samo da su nam deca zdrava.
Sada razumem moju mamu kad mi je jedan put rekla dok sam bila tinejdzerka, a ja joj pricala da nemora da me ceka uvece kad se vracam, a ona na to mi je rekla jednog dana postaces majka i onda ces me razumeti zasto sve ovo radim i zasto toliko brinem.
Sada veruj te mi razumem je.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:48:06   
Snelle
Celog života zameram mami što je neviđeni paničar kad smo nas troje u pitanju. Dok sam studirala, ukoliko bi me pozvala na mobilni i ja joj se ne bih javila milion stvari bi joj prošlo kroz glavu! Stalno smo vodile rasprave o tome, i dan danas je isto. Čak i kad je moje dete u pitanju veći je paničar od mene.
A ja.....što mi je dete starije sve me je više strah za nju. Doduše, ne dajem svojoj mašti na volju, baš iz iskustva i preteranog straha moje majke. Nadam se da ću istrajati u tome da budem "bistre glave" onda kad treba.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 22:59:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Recimo na pahuljicama pise da je rok 3-4 nedelje i ja kad otvorim kutiju,lepo na njoj napisem kog dana sam je otvorilauser posted image Itd, itd....



hahaha....ovo i ja radim...i na ad mleku, i na pahuljicama...lekovima...ma sve shto ima veze sa njima user posted image

A da...toliko se bojim bolesti...da ono u chemu su bile obuchene....skafanderi, cebad, kape...ma sve...s vrata ide na pranje...jer otkud znam shta smo pokupili usput...josh ako smo bili kod lekara...obavezno perem...sreca pa imam susharu user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 23:00:36   
SUPER MAMA
A da...toliko se bojim bolesti...da ono u chemu su bile obuchene....skafanderi, cebad, kape...ma sve...s vrata ide na pranje...jer otkud znam shta smo pokupili usput...josh ako smo bili kod lekara...obavezno perem


Joj mislila sma da sma jedinauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Roditeljski strahovi
12.1.2011 23:12:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

A da...toliko se bojim bolesti...da ono u chemu su bile obuchene....skafanderi, cebad, kape...ma sve...s vrata ide na pranje...jer otkud znam shta smo pokupili usput...josh ako smo bili kod lekara...obavezno perem


Joj mislila sma da sma jedinauser posted image user posted image user posted image user posted image



hahaha...nisi user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 9:35:44   
Lu
Ja kad pomislim na te strašne stvari koje bi mogle da nam se dese, odmah plačem...i priznajem i ja sam mislila da sam luda, da se to ne smije, da nešto samnom nije u reduuser posted image
Ne čitam niti gledam strašne stvari koje se dešavaju bebama, djeci...jednostavno ne mogu to podnijeti ako nešto i vidim slučajno, danima sam u depresiji i naravno zamišljam nedajbože...

A onda...grlim, ljubim, mazim, svoju najveću ljubav, svoj život i kažem, Bože pomozi sve će biti u redu i nekako se oraspoložimuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 13.1.2011 9:37:05 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 11:43:53   
Rivana

IZVORNA PORUKA: sneza24

Jao gde me nadje sa ovom temom.
Imam slicne strahove.
U poslednje vreme imam neopisiv strah da cu ja umreti i necu biti tu za svoje dete kad sam mu najpotrebnija.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Isto user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 11:45:37   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: sneza24

Jao gde me nadje sa ovom temom.
Imam slicne strahove.
U poslednje vreme imam neopisiv strah da cu ja umreti i necu biti tu za svoje dete kad sam mu najpotrebnija.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Isto user posted image
ja se smrti najvise bojim,ne mogu da zamislim.....bilo da je moja ili nekog iz porodice....jednom kad je moja mama spomenula kako bi vise volela da zavesta svoje organe i da je kremiraju da mi ne bi imali obavezu da idemo na groblje,da okopavamo....bla bla bla......uf kako sam plakala kao kisa.....rekla sam joj da se nije usudila to da uradi......i da ce to  biti jedino mesto gde cu se moci izjadati kad ona umre......nisam mogla da se smirim od plakanja


< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 13.1.2011 12:00:24 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 11:52:29   
Ana RR
Mislim da je svaka briga normalna, koliko god ponekad to ludo izgledalo. Pa moja mama i dan danas me uhvati za ruku kad prelazimo ulicu user posted image ako joj ne odgovorim na sms u roku od odmah, ona zove i mene i mm da vidi da li je sve u redu.
Ali sa mnom je uvek bila sigurnija i nisam imala nikakve zabrane, ali sa sestrom je drugačije. Za nju brine PREVIŠE! Skoro je sestra rekla da će se prijaviti za stipendiju za master u Španiji i mama je već u panici. Ali takve su mame user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 11:55:03   
Anoniman
Kad ostavljam Nešu kod mojih, ostavljam im uputstva (čuvaju ga otkako je bio beba, znaju sve oko njega): kad izlazite napolje nemojte slučajno da mu puštate ruku, ne vodite ga na kej ili bilo gde blizu vode (to sme samo samnom), ne vodite ga nigde u velike markete ili na vašare gde je gužva, dva puta proverite da li ste zaključali vrata i izvadili ključ iz brave da on ne može da ga dohvati, sto puta ih podsećam da paze gde ostavljaju nož kad seku hleb...
Bojim se smrti, bojim se otmice, bojim se povrede, bojim se svoje nemoći ako mu se nešto desi, bojim se njegovog straha ako se nešto desi a ja nisam tu.
Bila sam freak i po pitanju ishrane, spavanja, ma svega, ali sam to malo prerasla kad je krenuo u vrtić i kad sam izgubila potpunu kontrolu. I dalje se super i zdravo hrani, i lepo spava, samo ja više ne razmišljam toliko baš o tome (valjda zato što i nemam problema tu).
Moram priznati da mi nije lakše kad vidim da nisam jedina, kontam da to nije normalno, bez obzira što je učestala pojava kod mama. I ponekad mislim da ću skroz poludetiuser posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 11:56:00   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Bila sam freak i po pitanju ishrane, spavanja, ma svega, ali sam to malo prerasla kad je krenuo u vrtić i kad sam izgubila potpunu kontrolu. I dalje se super i zdravo hrani, i lepo spava, samo ja više ne razmišljam toliko baš o tome (valjda zato što i nemam problema tu).



user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Roditeljski strahovi
13.1.2011 12:00:11   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

. Pa moja mama i dan danas me uhvati za ruku kad prelazimo ulicu 



Ovo me podseca na moju mamu. Toliko sam se navikla, da i ja to radim kad sam sa nekimuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Roditeljski strahovi
16.1.2011 1:18:59   
liliana
Pronađoh se u svim postovima!
Uh, sad mi je lakše-mislila sam da sam ja malo Cinci-Linci!!!user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Roditeljski strahovi
16.1.2011 21:10:02   
bebać
Ja se plašim da se meni nešto ne desi,da Sergej ostane samuser posted image ...u tom sam tripu...ali nisu mi misli 'narasle' baš previše...za sad...hvala Boguuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Roditeljski strahovi
16.1.2011 21:12:47   
minna
Jao prava tema za mene, sad mi je lakse kad znam da nisam jedinauser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 10:45:04   
Jele
Ajaoj gde me nađoste user posted image Vidim da ipak nisam vicešampion što se tiče briga i malo mi je lakše user posted image Pronašla sam se u mnogim prethodnim postovima. Trudim se da odagnam crne misli, jer bih inače totalno odlepila i ovako se ovaj moj jadni mm muči sa mnom user posted image Ja sam inače žešće virusofobična i stalno sam u strahu da će se razboleti od nečega što ja nisam uspela da uvidim i da ih zaštitim... Tako da smo mi svi stalno dezinfikovani user posted image Ranije Urošu nisam ništa davala sa poda da uzme i ne daj Bože stavi u usta, ali sam se malo opustila i sad znam da ne ulazimo obuveni, redovno ribam podove i održavam igračke, pa sad trpa u usta šta stigne, ali ranije JOK, sve je moralo biti sterilisano. Svemu tome je doprineo i jedan zdravstveni problem, pa smo morali jako da ga čuvamo od infekcija, ali na svu sreću sve je prošlo u redu.... Od kada mi se Strahinja ono razboleo sa mesec dana nikome ne dam da ga uzima i priča mu blizu face i pre neki dan se zaova naljutila što nije smela da ga uzme - ali šta da radim, ko razume, razume me, ko ne šta ću...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here