|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Seksualno obrazovanje
2.4.2009 13:39:27   
Anoniman
Novi Sada - "Izaberi život" je nevladina organizacije u Novom Sadu koja ženama posle prekida trudnoće pruža psihološku podršku. Statistike govore da je u Srbiji godišnje 200 hiljada abortusa naspram samo 90 hiljada rođenih beba. Osim toga, na godišnjem nivou naša zemlja beleži i 10 hiljada maloletničkih trudnoća.

Osim savetovališta, i volonteri te nevladine organizacije s odobrenjem pokrajinskog Sekretarijata za prosvetu i obrazovanje edukuju srednjoškolce i studente o seksualnom i reproduktivnom zdravlju. Izvor: rtv.rs Da li mislite da seksualno obrazovanje u školama ima smisla?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.4.2009 13:40:14 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 13:44:23   
Anoniman
Da li mislite da seksualno obrazovanje u školama ima smisla?


mislim da bi zavisilo od toga kako se predaje "taj" predmet... trebalo bi ako nista vise da bar malo ulije u glavu toj djeci, koja sve ranije i ranije stupaju u seksualne odnose,  neke elementarne  stvari o seksualno prenosivim bolestima i posljedicama ... u koje spada i trudnoca maloljetnica ...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 13:46:13   
mamanp
Smatram da seksualno obrazovanje u skolama ima smisla, mada ipak mislim da mlada devojka to nazovimo ga "obrazovanje" prvo treba da stekne u porodici i da je majka ta koja treba da sedne sa svojom cerkom i da lijepo razgovara o toj temi. Mozda gresim ali moje misljenje je takvo. Isto kao i vaspitanje deteta: dzaba ce ga skola vaspitavati ako osnovno vaspitanje dijete ne nauci u kuci i porodici.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 13:47:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp
dzaba ce ga skola vaspitavati ako osnovno vaspitanje dijete ne nauci u kuci i porodici.


slažem se

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 13:55:31   
Anoniman
Ja sam o kondomu znala sve od momenta kada sam dobila menstruaciju, ako ne i ranije... a ta informacija mi nije bila potrebna još par godina nakon dobijanja prve user posted image .

Mislim da sexualno obrazovanje u školama nema praviše smisla. Posebno ne kod srednjoškolaca. Oni su već u godinama kada se osećaju odraslima, kada je sramota da nešto ne znaju, kada se na takvim predavanjima cereka i dobacuje...

Mislim da to treba roditelji da obave sa svojom decom.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.4.2009 13:56:34 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 13:57:58   
Jacaca
hahahahahahah u moje vreme posto sam matora kondomi nisu bili popularni a nije bilo ni sideuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 14:00:28   
NadaR
I ja smatram da klinci te informacije treba da dobiju kod kuceuser posted image
Ipak,kod nas je sex tj razgovor o sexu za neke roditelje tabu.user posted image
Ne vidim razlog zasto je to tako. Bolje da znaju sve o tome ,nego da prerano pocnu sami da istrazuju . Uvijek privlaci 'zabranjeno voce'user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 14:45:05   
eugenija
U časovima Vaspitnog rada u odeljenskoj zajednici (vroz ili kako ga neki zovu razredni čas), predviđene su teme u Nastavnom planu i programu koje tretiraju Seksualno obrazovanje... Ovakve časove realizuje razredni nastavnik (odeljenski starešina) sa svojim odeljenjem. Na čas se mogu pozvati stručni ljudi iz okoline koji imaju stručna znanja o seksualnosti (lekari, psiholozi, pedagozi, nevladine organizacije...).
Međutim, ovakve teme i razrednici izbegavaju, upravo iz razloga koji je Tasha navela. Deca već sve znaju! Čas bude neretko izvrgnut ruglu i ne liči ni našta.. A razrednik/razrednica ismejan/ismejana. Ipak, ovakvi časovi se redovno realizuju u školama, i zadovoljavaju (po mišljenju učenika) njihove potrebe za znanjem o seksualnosti.
Uvođenje novih predmeta tipa seksualno obrazovanje, ekologija, učenje učenja, humani odnosi među polovima, vršnjačko nasilje..... značilo bi rascepljenje i osipanje tema iz VROZ-a, i samim tim VROZ više ne bi imao smisla. To vam je isto kao da izdvojite neku temu iz biologije, i proglasite je nastavnim predmetom.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 15:09:53   
Anoniman
Mi smo imali ČOS i ČOZ (čak odeljenskog starešine i Čas odeljenske zajednice)... mada ja nisam videla razliku. Dok sam ja išla u školu, ovakvo obrazovanje (sexualno) se nije održavalo.

Eugi, imam utisak da dosta znaš o školama, mora da mi je promaklo, ti radiš u nekoj školi?

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 15:12:24   
eugenija
Pedagoguser posted image Trenutno sam bez posla, ali radila sam u školi.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 15:14:13   
Anoniman
Pa vidim ja... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 15:16:35   
eugenija
Svaka čast Tasho! Ma, ništa ti ne može promaćiuser posted image


Imamo sva moguća zanimanja na RR...user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Seksualno obrazovanje
2.4.2009 16:30:58   
Lu
Mislim da sexualni kao i svaki drugi odgoj polazi od kuće ali i u školama ima smisla.
Nema smisla u srednjoj kad su skoro svi sexualno zreli i većina sexualno aktivna,nego u ranijoj osovnoj školi dok djeca o tome mogu razgovarati bez srama.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Seksualno obrazovanje
22.2.2010 18:01:07   
Dora
Ja ne znam da li sa mnom nešto nije u redu, ali imala sam par situacija ovih dana gde mi je postalo jasno zašto su nam deca sve raspuštenija i nevaspitanija...
Sve kreće od kuće, to je definitivno.

Sinoć u Meku igraju se deca, već vreme da se ide kući, odvodi majka svoju petogodišnjakinju koja se igrala sa dva dečaka (znaju se od ranije) i kaže jednom od njih "Hoćeš li poljubiti svoju devojku?" Na to mali ustaje i ljubi klinku u usta. Majka mrtva ladna, odvodi devojčicu...
Ja zinula.


Kuma mi priča kako njen mali ima devojku (5 god. imaju) i u vrtiću kad spavaju, njima spajaju krevete. Na to sam prokomentarisala da je to bolesno, mislim, treba li odrasli da podstiču decu na takve stvari da bi ih za koju godinu učili kako sex nije za decuuser posted image user posted image user posted image
Mislim...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
22.2.2010 18:03:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Seksualno obrazovanje
22.2.2010 23:49:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja ne znam da li sa mnom nešto nije u redu, ali imala sam par situacija ovih dana gde mi je postalo jasno zašto su nam deca sve raspuštenija i nevaspitanija...
Sve kreće od kuće, to je definitivno.

Sinoć u Meku igraju se deca, već vreme da se ide kući, odvodi majka svoju petogodišnjakinju koja se igrala sa dva dečaka (znaju se od ranije) i kaže jednom od njih "Hoćeš li poljubiti svoju devojku?" Na to mali ustaje i ljubi klinku u usta. Majka mrtva ladna, odvodi devojčicu...
Ja zinula.


Kuma mi priča kako njen mali ima devojku (5 god. imaju) i u vrtiću kad spavaju, njima spajaju krevete. Na to sam prokomentarisala da je to bolesno, mislim, treba li odrasli da podstiču decu na takve stvari da bi ih za koju godinu učili kako sex nije za decuuser posted image user posted image user posted image
Mislim...user posted image user posted image user posted image



nisi luda.;...i meni je to uzasno i katastrofa...


(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Seksualno obrazovanje
23.2.2010 0:00:58   
Iva979
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Dora

Ja ne znam da li sa mnom nešto nije u redu, ali imala sam par situacija ovih dana gde mi je postalo jasno zašto su nam deca sve raspuštenija i nevaspitanija...
Sve kreće od kuće, to je definitivno.

Sinoć u Meku igraju se deca, već vreme da se ide kući, odvodi majka svoju petogodišnjakinju koja se igrala sa dva dečaka (znaju se od ranije) i kaže jednom od njih "Hoćeš li poljubiti svoju devojku?" Na to mali ustaje i ljubi klinku u usta. Majka mrtva ladna, odvodi devojčicu...
Ja zinula.


Kuma mi priča kako njen mali ima devojku (5 god. imaju) i u vrtiću kad spavaju, njima spajaju krevete. Na to sam prokomentarisala da je to bolesno, mislim, treba li odrasli da podstiču decu na takve stvari da bi ih za koju godinu učili kako sex nije za decuuser posted image user posted image user posted image
Mislim...user posted image user posted image user posted image



nisi luda.;...i meni je to uzasno i katastrofa...




To je zaista bolesno...
Ja se malo plasim kako cu uspeti jednog dana da vaspitam svoje dete u ovakvoj okolini i pod uticajem ovog drustva! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Seksualno obrazovanje
23.2.2010 0:06:18   
lothroniell
Doro nisi luda- slazem se i ja sa tobom! Mi smo u osnovnoj skoli imali neke "radionice" koje su nam drzali skolski psiholog i pedagog, u 7. razredu se pricalo o bolestima zavisnostima a u 8. o sexu. Na tim predavanjima u 8. u pocetku je bio cilj da nas nauce sve o kontracepciji, prevnciji polnih bolesti itd... Ali se vecina tih predavanja na kraju svela na to da smo ucili o ravnopravnosti polova, o tome kako je pogresna diskriminacija lgbt populacije i sve sto uz to ide. Mislim da su taj deo mogli i da zanemare! U svakom slucaju vise sam naucila kroz razgovore sa mojom mamom nego tamo. U srednjoj skoli je bilo par pokusaja tih predavanja ali kao sto je vec receno to se svelo na cerekanje, gurkanje, dobacivanje jer je vecina znala sve receno pa je sve preraslo u sprdnju. Moj zakljucak je da se takve stvari uce kod kuce.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Seksualno obrazovanje
24.2.2010 10:23:54   
Urbana
Upravo sam cula na radiju ( trenutno sam u Srbiji ) da je u nekoj osnovnoj skoli u BG devojcica od 14 godina 3 meseca sexualno zlostavljana od strane 6 decaka, ali nije smela to nikome da prijavi. Naravno to bas niko nije ni primetio.
E sad te klinke ubedjena sam daju povod i sigurno nije smatrala to upocetku zlostavljanjem, ali kad je izmaklo 'kontroli' odlucila je da prijavi.
Vrlo je to kompleksno.
Vaspitanje, edukacija sa akcentom na zastitu je naravno jako bitna.
Skole su nam prevelike, kontrole nikakve, a deca raspustena.
Da se razumemo svega toga ima svuda, ali malo je bolja zastita u Evropi.
Deca u Engleskoj pocinju ako se ne varam sa kontracepcijom sa 12. Naravno da je strasno, ali tesko se tome moze stati na put, onda barem decu postedeti od preranih abortusa i 'dete rodilo dete' user posted image  
Pojedinacno svako vodi brigu o svom detetu, ali globalno i generalno svesni smo da ce biti sve gore.
Deca ( jer sta je neko sa 14 godina  ) ce uvek naci mesto, ali strasno je kad cujemo da se takve stvari desavaju pod skolskim krovom i to osnovne skole.

_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Seksualno obrazovanje
24.2.2010 10:37:58   
Lu
Mene ove stvari jako plaše,ja svaki dan prolazim pored srednje škole i vidim svašta ali svašta i sve me strah kad moje dijete krene u  školu ,zato nastojim sada već svaku moguću situaciju da prodiskutiram sa njim,čim primjetim drugačije raspoloženje na njemu odmah razgovaram sa njim i dajem mu mogućnost da mi objasni svoje osjećajeuser posted image
Kad samo pomislim kako je malo potrebno da se napravi nepopravljiva greška...
Uh, baš sam paranoičnauser posted image

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
24.2.2010 10:40:16   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Seksualno obrazovanje
24.2.2010 11:14:11   
Dora
Wc u školi je noćna mora svakog roditeljauser posted image
Bravo za kamere. Ja već razmišljam u koju školu da upišem decu, čak i veze tražim za neku manju i na dobrom glasu...al sve to nije garancija. Druga stvar, društvo. Mislim da je društvo pokazatelj svega. S kim ti se dete druži, kakvi su roditelji te dece, čime se bave, jeste...neko će reći da ne treba da imam predrasude ali bila sam i ja dete, pa tinejdžer, imala društvo, visila kod drugarica u kući i one kod mene...Bili smo sličnog kućnog vaspitanja, roditelji sličnog statusa...
Hoću i moja deca da skupljaju društvo kući, da ja vidim ko su. Da znam gde idu. Kako to da postignem?
A onda ću lako o seksu.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
24.2.2010 11:17:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Seksualno obrazovanje
15.5.2012 17:27:25   
Anoniman
Jako bih volela da uvedu sexualno obrazovanje u nase skole . Kamere nam bas ni malo nece pomoci osim sto nam uhode decu , jos samo da imamo online prenos .
Opet sam svesna da su skole mete raznih dilera i bolesnika pa ajde , razumem da treba da postoje .
Dakle sexualno obrazovanje , da i to od prvog razreda a ne da se snebivamo kad u 5om devojcica gubi nevinost , oko nje su sve slike sexa od TV , interneta , novina i ostalog njoj dostupnog , mozda njeni roditelji takodje smatraju sex tabu temom pa nek bar u skoli pricaju o tome da vise prekinemo taj mrak .

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Seksualno obrazovanje
15.5.2012 18:36:35   
vukosava
IZVORNA PORUKA: ribizla

Dakle sexualno obrazovanje , da i to od prvog razreda a ne da se snebivamo kad u 5om devojcica gubi nevinost , oko nje su sve slike sexa od TV , interneta , novina i ostalog njoj dostupnog , mozda njeni roditelji takodje smatraju sex tabu temom pa nek bar u skoli pricaju o tome da vise prekinemo taj mrak .


Ja sam za. I da smanjimo tu mracnu statistiku vezanu za broj abortusa. I nek npr bude jedna zena (pedagog, pshiholog, neka profesorka itd.) zaduzena da bude osoba kojoj devojcica u slucaju nekog zlostavljanja moze da se obrati za pomoc.

Drugarica mi je radila u jednoj srednjoj na Novom Beogradu i rekla mi da su joj jednu ucenicu silovali jako blizu skole kad je isla nekom precicom sa autobuske....

Imati zensko dete u Srbiji nije lako i mislim da je na nama da sprecimo da ona nema nezeljene prekide trudnoce tako sto cemo je na vreme uputiti i obrazovati. I nauciti da postuje sebe. U SAD masa tinejdzerki ide na pilule zbog roditeljske brige. Mozda je to preterano ali statistika vezana za abortuse je daleko daleko manja.

< Poruku je uredio vukosava -- 15.5.2012 18:37:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here