|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 12:25:25   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Peace*

Nije ni jedna. Ona je na početku sa cvikama. user posted image

Aaaa, otkrivaš identitet!user posted image user posted image

Ovo je pilot projekat. Nijedna škola ili učenik nije bio u obavezi da se uključi u to. U sekretarijatu su odabrali ukupno 10 srednjih škola koje su po njima bile najspremnije da se uključe u ovo. Tako se iz NS uključila samo Isidorina gimnazija.

Deca su u junu testirana. Cilj je da na kraju ove šk.godine budu ponovo testitani i ako pokažu napredak, da se to iskoristi za pokretanje inicijative da se od sl.školske godine Zdrastveno vaspitanje o reproduktivnom zdravlju uvrsti na listu izbornih predmeta u srednjim školama.

Ono što mi smeta čitajući po netu i člancima o ovome je što svi to sve poistovećuju samo sa nekim sex.obrazovanjem i sexom. A uopšte nije tako.

Činjenica je da ti njima sa 16 godina i kad ih lupaju hormoni ne možeš reći da se ne seksaju, kad nema šanse da te poslušaju. Ali možeš da ih naučiš o zaštiti, o tome da treba da se javljaju lekarima, da treba da čekaju, da treba da se obrate roditeljima itd.

Čitala sam i da se neki bune jer su predavači studenti a zakonski to kao ne sme. Ali ovo uopšte nisu predavanja, ovo su vršnjačke radionice, skroz drugačiji koncept.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 12:29:08   
Peace*
Sorry, reci modovima da obrišu, nisam mislila da je tajna. user posted image

Ja čak i ne mislim da deci sa 16 treba da kažeš da se ne sexaju. Treba da se sexaju, samo da paze. Linčujte me, ali po meni su neželjene trudnoće tu najmanji problem (ne mislim ni da je to ok, ali mislim da su zarazne bolesti mnogo veći problem).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 12:29:50   
lesica
NM, projekat je sjajan! I ja se iskreno nadam da će lepo zaživeti, i da će postići cilj, a samim tim da predmet bude od iduće godine jedan od izbornih u svim školama.

A ti što se bune... maaa!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 12:33:21   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Peace*

Sorry, reci modovima da obrišu, nisam mislila da je tajna. user posted image

Ma šalim se, bre!user posted image

To i govorim. Niko ne kaže da ne smeju, već da to rade sa zaštitom. I da ako ima simptoma, da se jave lekarima. Da znaju koje su procedure, prava, ali i obaveze nekad. U nekim školama ima svake godine i po 4-6 maloletničkih trudnoća. A o polno prenosivim infekcija da ne pričam.
A tu su i primoravanja na sex (ucene), uticaj društva, starijih partnera itd. Naučiti ih da je OK reći ne.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 13:10:07   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 13:20:48   
Lu
Danas djeca sa 16 godina već imaju spolne odnose, svaka čast predavačima na trudu ali onaj ko je to organizovao trebao je da ima u vidu dob djece.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 13:28:34   
Anck Su Nmaun
Nerazumem te sto se bune, bar kad je ovo predavanje u pitanju.
Svi odrasli ( bar vecina) znaju kako se to odvija koje su mere zastitte i ostalo. Pa naravno i studenti medicine, koji jos bolje mogu da ih upute u sve detelje.
Bitno je da se odrzavju ovakva predavanja, a do sad ih nije ni bilo!

Zgrozim se kad na jednom sajtu za zene vidim sta devojke pitaju sa 18 god. koliko malo znaju il uopste ne znaju i o sexu i nastanku beba i sve slicnom!
Slazem se za uzrast da je vazno i ranije imati ovakva predavanja.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 13:31:11   
jovicaa
da ali definitivno bi ta predavanja trebala da se odrzavaju recimo u visim razredima osnovne skole... 16 godina, to late user posted image user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Seksualno obrazovanje
10.9.2013 13:52:27   
mali_mis
user posted image za projekat
Sad mi krivo sto toga nije bilo kad sam ja isla u srednju skolu. Mada, je meni mama od malih nogu sve lepo objasnila, cak i kad je saznala da imam "pravog" decka, mi je kupila 10 kondoma user posted image I uvek smo otvoreno pricale o toj temi.
Mada, ima i roditelja koje je sramota da o tome govore sa svojom decom user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Seksualno obrazovanje
14.9.2014 21:58:57   
New Mom
Nisam pisala kako se ovo odvijalo.

Casovi su se odrzavali svake druge nedelje po 90 minuta.
Klinci ko klinci - znali su da nije obavezno pa su to iskoriscavali. Uglavnom je bila jedna te ista ekipa prisutna.
Prvi deo je bio oko zaljubljivanja, ljubavi, ljubomore itd. Onda se radilo o stupanju u sek.odnose po prvi put, razlozima, greskama.
Moje omiljene teme su bile kontracepcija i SPI (sek.prenosive infekcije). Volim medicinu.user posted image
Upoznavali smo ih sa svim vidovima kontracepcije, njihovim prednostima i manama. Vecina njih zna za (muski) kondom, prekinut snosaj i pilule (a o kojima ima pogresne informacije).
Pokusali smo da uticemo da ako vec to rade da rade zasticeni.
A SPI smo radili 4 casa. Miline!user posted image Bombardovala sam ih sa slikama polnih organa kako izgledaju u odredjenoj bolesti. Mojoj partnerki (psiholog je) bilo je polulose, da ne pricam kako je njima.
Strah je mocan ucitelj, toga se drzim.
Inace kad spominjem polne organe, skoro niko ne zna da nabroji koji su, sta je unutra, sta spolja. Koliko moze da traje menstr.ciklus itd.

Elem, na novom testiranju u junu pokazali su zavidan napredak tako da je ovo zazivelo kao izborni predmet u ovoj sk.godini u 66 srednjih skola u AP Vojvodini.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Seksualno obrazovanje
14.9.2014 23:31:59   
Misha i Ljisha
user posted image

To im treba i treba im neko koga mogu otvoreno da pitaju o svim tim stvarima. A ovaj deo o strahu da je sjajan ucitelj mi se posebno svidjauser posted image .

Mi nismo imali tako nesto a opet smo nekako znali vise, da li su to prosto nasi roditelji nama sve lepo objasnili ili ne, stvarno ne znam. Znam da nas je mama vecito za ruckom "posramljivala" i da smo jedva cekali da zavrsimo rucak i da odemo u svoje sobe da je vise ne slusamouser posted image (ali smo ocito sve zapamtili i brat i ja)

mislim da mlade devojke iskreno treba ohrabrivati da prvo upoznaju dobro svoje telo pa tek onda nek upoznavaju muskouser posted image . Kao sto napisah tamo u temi klinci danas ne znaju ni gde su busni. Devojke ne znaju sta su tamponi, a kamoli sve vidove zastite od STD i nezeljenih trudnoca. Ma sigurna sam da ni ja ne znam sve ali neki od njih su culi samo za kondom (koji je jel decacima fuj i bljak i nije isto sa i bez i tralalal).

Moja prijateljica je psiholog i drzala je neke slicne radionice mozda ne toliko sa medicinske strane kolko sa psiholoske ali u svakom slucaju im je bila odlican izvor informacija (bas je mojim djacima drzala radionice i prisustvovala sam na nekim).

Neka samo zazivi projekat, treba deca da se informisu na pravi nacin a ne preko interneta i da postavljaju pitanja na enci menci blabla

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 15:14:38   
Ana RR
Ne znam gde da pišem, ne znam da li da se smejem ili da plačem user posted image

Kaže mi M malopre da ide u sobu. Ja kažem ok, mada mi je neobično jer se uvek igra u dnevnoj, ne voli da je sam. Posle par minuta tišine, izujem papuče i tiho odem do sobe da vidim šta radi (pomislila sam da je legao da spava). Kad ono međutim user posted image leži on na krevetu, šorc i gaćice spuštene, piša štrči u vis a on sa blaženim izrazom na licu dlanovima pritiska pišuuser posted image omg! Zar već??!!

Nisam htela da ga uplašim pa sam mu normalno prišla, bez ikakve reakcije, i pitala šta radi. Odmah se postideo i rekao da ću se ja ljutiti ako mi kaže, međutim ja sam bila skroz cool user posted image tako da mi je rekao da je morao da dira pišu jer ga to golica. Jao muškarci....

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 15:51:32   
suzi kju
user posted image slatko sam se ismejala ovom postu user posted image pa kolika on ima godinica?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 16:11:00   
Khaleesi

user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 16:13:12   
emicaa
Anci ma ja ne mislim da je radio ono,mali je on.jesu danas djeca "naprednija" po pitanju svega ali ipak...

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 16:27:30   
Ana RR
Emice, ne mislim ni ja da je radio "ono" user posted image ali interesovanje je počelo, pogotovo što je shvatio da se drugačije oseća kada se dira... majko moja user posted image

Suzi, ima 5 godina user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 16:30:34   
IvanaSK RR
Hahaha, Ana, da, da, moj crkava od smeha kad mu se digne pise i svima ko se zatekne u tom trenutku u blizinu pokazuje user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Seksualno obrazovanje
31.8.2016 23:47:56   
choopa choops
user posted image

Muškarci!

Ovaj moj vec uveliko mlatara sa "gospodinom" i oduševljen je kad je čvrst, samo ga pipka...A kad se kupa, ja pustim lagano vodu i kažem mu da zategne koliko može, a on zategne malo i onda vrišti: "Neću dalje bojim se da mi neispadne kuglica!"user posted image I kad ga napoon natjeram, onda opet brzo povuče jer ga golica i smije se. Show user posted image

A kad smo kod toga, ima na Ultri reklama za neke knjige o seksualnom obrazovanju, i kad god je to na TVu njih dvoje (6 i 8g) se kao prave da nešto rade, a ustvari vidim ih da slušaju. Samo čekam kad će da me pitaju nešto o tome.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Seksualno obrazovanje
1.9.2016 0:08:51   
Khaleesi
Joj kakvi su decaci, tj muskarci... hahaha ne verujem da trce po kuci i pokazuju kakav im je user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Seksualno obrazovanje
8.3.2018 5:52:20   
Dora89
O, Bože!!! Sreća što imam devojčicu! user posted image user posted image user posted image

Za predmet reproduktivno zdravlje jesam, ali plašim se da kroz predmet seksualno obrazovanje može svašta da se podmetne.
Bar oni obrazovni paketi što samvidela na netu 🔫🔫🔫

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Seksualno obrazovanje
7.7.2018 14:25:54   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Dora89



Za predmet reproduktivno zdravlje jesam,

Znaci pod obavezno bar od 3 - eg razreda.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Seksualno obrazovanje
7.7.2018 20:18:20   
IvanaSK RR
Od četvrtog razreda u prirodi i drustvu krece prica o muskim i zenskim telima, pubertetu, menstruaciji...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Seksualno obrazovanje
18.1.2021 20:55:15   
marketing RR

I, šta kažete na ovo? Ne, stvarno, zanima nas šta mislite ...

Početkom januara u „da li ste sigurni da je ovo zaista stvarno?“ vestima, danska dečija emisija bila je tema dana, jer je glavni lik čovek koji izvodi herojske podvige svojim izuzetno dugim genitalijama. Ponavljamo, postoji danska dečija emisija o heroju sa dugim p.....m.


user posted image



John Dillermand je emisija koja nedavno počela sa emitovanjem na danskoj televizijskoj mreži DR (koja je danski ekvivalent američkom PBS-u) i da budemo jasni, ovo nije emisija o momku kojem je slučajno stavljen dugački "dodatak", već emisija o tipu koji, nalazeći se u raznim situacijama, u svakoj epizodi koristi svoj penis poput konopca, da spasi dan i izbavi se iz raznih nevolja. Da dobro ste čuli, njegov p....s je zvezda emisije: poput lasa Vonder Voman, poput Batmanovog batmobila, poput odela Iron Man-a Tonija Starka. Mogli bi nastavimo spisak...



Serija je namenjena deci od 4 do 8 godina, i razvila je danska javna televizija DR u saradnji sa udruženjem za seksualno obrazovanje Sex & Samfund. Premijerno je izvedena 3. januara 2021. na kanalu DR Ramasjang, i 250.000 dece je u prvih 5 dana emitovanja odgledalo prvu epizodu. Serija je pronašla obožavaoce među danskim TV ličnostima i decom, a prema rečima izvršnog direktora DR-a deca prave figure od snega, crteže, lutke i pesme o John Dillermand-u.


PROČITAJ CEO TEKST ...


< Poruku je uredio marketing RR -- 18.1.2021 20:59:01 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Seksualno obrazovanje
18.1.2021 21:37:40   
Lilly5
On ga bar koristi 😂


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Seksualno obrazovanje
19.1.2021 14:01:52   
branki*
ja nisam psiholog i mozda ovo ima neke korisne stvari vezane za svesnost prema svom polu,odnose medju polovima,sta znam...

meni je ovo totalno bzvuser posted image misli,moja deca su taj uzrast da bi to bila namenjeno njima da gledaju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here