|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 11:05:07   
Anoniman
NOVI SAD - Miroslavu J. (46), vaspitaču predškolske ustanove „Plavi čuperak” u Vilovu, osumnjičenom za nedozvoljene polne radnje nad devojčicama, juče je određen pritvor.

Nakon dvosatnog saslušanja, istražni sudija Opštinskog suda odredila je osumnjičenom pritvor u kom će biti zadržan dok se ne saslušaju svi svedoci u istrazi. Prema navodima krivične prijave, Miroslav je u više navrata vršio nedozvoljene polne radnje nad devojčicama u vrtiću gde je poslednjih godinu dana radio kao vaspitač.
Prema izjavama koje je direktorka ove ustanove dala medijima, on je, navodno, seksualno uznemiravao četiri šestogodišnje devojčice, koje je, prema rečima direktorke, navodio da mu „sede u krilu i dodiruju po genitalijama”.
- U jednom privatnom razgovoru dobila sam informaciju da deca u predškolskoj ustanovi u Vilovu često sede vaspitaču u krilu, odnosno devojčice isključivo, i da ga ispod stola dve devojčice često diraju za genitalije - izjavila je direktorka Jovanka Andrić na nacionalnoj televiziji. Reagujući na osnovu evropskog protokola o zaštiti dece, koje je ova ustanova potpisala, ona je na ovu vest reagovala i obavestila centar za socijalni rad. Nakon što su dobili dozvolu od roditelja, radnici Centra su razgovarali sa devojčicama.
- Na osnovu njihovih iskaza stručnjaci Centra su inicirali da se protiv vaspitača pokrene postupak, te je o celom slučaju obaveštena i policija - izjavila je direktorka. Vest o hapšenju omiljenog seoskog vaspitača šokirala je celo selo. Miroslav J. je poslednjih 15 godina zaposlen kao vaspitač, otac je dvoje odrasle dece i vrlo je poštovan u svojoj sredini. Ubeđeni da se iza cele priče krije privatna netrpeljivost između direktorke i vaspitača, meštani Vilova su juče stali na stranu osumnjičenog. Roditelji svih 19 dece koja pohađaju „Plavi čuperak” juče su na nezvaničnom sastanku ponovili da ne veruju u navode krivične prijave i da su uvereni da je Miroslav J. nepravedno osumnjičen.
- Nema deteta ni roditelja u ovom selu koji bi mogao da poveruje u te gluposti. On je omiljen među decom, odličan je vaspitač i svi ga dobro poznajemo - izjavio je jedan od roditelja iz Vilova, čiji stav deli većina meštana ovog malog sela.
- Uvereni u nevinost vaspitača, roditelji dece iz Vilova najavili su da, iz protesta, danas neće poslati svoju decu u vrtić.
Izvor: blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 11:09:28   
Modessty
sad mi nije jasno?!user posted image A šta je sa tom decom i njihovim roditeljima prema čijem svedočenju je podignuta optužnica?
I zašto kod nas zakon tolkio štiti napasnike?
Možda čovek i nije kriv, al meni sve to uvek bude nekako sumnjivo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 11:10:31   
Ana RR
Uh, vrlo nezgodna tema... tu covek nikad ne zna sta da misli. Kazu gde ima dima ima i vatre, ljudi se menjaju, ko zna...

Danas ne mozes da budes siguran koliko dobro poznajes nekoga, i kakve sve tajne on ima... cak i da sumnjam da je to tacno, ne znam da li bih svoje dete ponovo poslala u taj vrtic..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 11:11:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana80

cak i da sumnjam da je to tacno, ne znam da li bih svoje dete ponovo poslala u taj vrtic..


Isto sam i ja pomislila.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 11:28:03   
Anoniman
Mod, oni su tražili saglasnost roditelja da ispitaju decu.
Nigde ne piše uzrast dece, ali ja gledam po mom Luki koji će sada 3god... retko daje realnu sliku stvari. Ne mislim da to radi namerno, mislim da jednostavno ne može baš da razluči šta je ono što je sa TV a šta je istina, pa ne znam koliko su verodostojni odgovori koje su socijalni radnici dobili.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 12:00:35   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
on je, navodno, seksualno uznemiravao četiri šestogodišnje devojčice


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 12:02:35   
Anoniman
ups user posted image

I dalje... jel verodostojan njihov iskaz? Juhu? Ima li ko ovde šestogodišnje devojčice? Jel im se može tada verovati? Mislim, ja mom Luki retko koju reč sada poverujem, zato pitam - jel do tada prerastu to preuveličavanje i izvrtanje? user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 12:03:27   
Modessty
Slažem se da deca često mešaju stvarnost i maštu, ali isto tako deca retko lažu kad su ozbiljne stvari u pitanju.

Valjda će ovi naš sudovi da reše to kako treba!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
16.3.2009 12:05:43   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 12:08:10   
Anoniman
Ja ne branim vaspitača, da ne bude krivo shvaćeno, samo na glas razmišljam...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 12:19:11   
Anoniman
ne znam ni jedno dijete kojem bi na um palo da kaze onak bez veze tako neku krupnu stvar!!!
juce u nekom bosanskom mjestu je covjek optuzen da je svoju pastorku seksualno napastvovao pune tri godine, a djevojcici je sad 13 godina... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
svaki dan novi slucaj pedofilije, trener napastvovao djecaka isto tako par godina... itd itd

ja bi to bez optuzbe po prijekom sudu i ako sam pravnik po struci, ali sam ipak vise majka

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 14:54:42   
Anoniman
Da... ja nisam razmišljala o tome da deca to ne znaju pa ne mogu da izmisle ako se nije desilo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Skandal u Plavom čuperku
16.3.2009 15:15:33   
mihi
Mislim da su devojčice u tom uzrastu zrelije i ozbiljnije nego dečaci sećam se moje sestričine u odnosu na starijeg sina. Mislim da one tačno mogu da kažu šta im je rečeno i šta je od njih traženo. E sad možda čovek nije kriv, mada se to uklapa u onu priču psihologa da je nasilnik uvek poznat deci, omiljen u svojoj sredini, ugledan itd... Ne znam možda čovek nije kriv.......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Skandal u Plavom čuperku
17.3.2009 3:45:51   
stella
Neznam,mene je jako strah tih stvari,uzasno.
Mada iskreno,strah me i tih ljudi finih sto bi cijelo selo ruku za njih dalo garantujuci da je nevin.
Naslusala sam se svakakvih prica,bas o tako finim ljudima.
Ja bih ipak vjerovala svom djetetu.Mozda grijesim,ali ipak mislim da dijete tako nesto nebi izmislilo.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Skandal u Plavom čuperku
17.3.2009 14:58:56   
maša
Užas...Ma gde nije kriv...Pa u pitanju su priče četiri, ne jedne, devojčice. I da jedna izmisli, ali njih četiri nisu sigurno...I slažem se da su ti "isuviše fini" sumnjivi...Sve bi ja to...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Skandal u Plavom čuperku
25.7.2017 14:11:38   
Dragce86
Uh...iako je stara tema, uvek se najezim kad procitam ovao nesto :(

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here