|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sladoled od eurokrema
6.2.2010 12:05:01   
lothroniell
4 jajete
150g secera
250-300 g eurokrema (birajte kremastije da se lakse izmuti)
2 slaga

Umutiti jaja i secer, u to dodati umucen slag i eurokrem, sve dobro izmiksati. Ostaviti da se zamrzne... UZIVAJTE! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 13:51:25   
gagins
Ziva jaja???

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 13:52:29   
Unica
mene buni jel cela ili samo belanca pa zumanca ili kako... ali meni zvuci MMMMMMMMMMMM ... da nisam metiljava sa grlom sad bih ga spremala...user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 13:54:58   
maja27
Njama, njamauser posted image user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 14:02:00   
Lu
Pa naravno da su sirova,nećemo ih kuhati za sladoleduser posted image
Šalim se malo,predpostavljam da se umuti bjelance pa žimanjce i ostali sastojci i sve zalediuser posted image

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 14:37:53   
NadaR
Ovo je vise nego odlicno, mada za moj ukus malo manje secera!
Ja sam ovo koristila i kao fil za neki obican neutralan biskvit i dobijem super ukusan kolac user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 14:46:29   
Anitaaa
odlično za dijetu!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 15:15:20   
Shishica
4 jajete 150g secera 250-300 g eurokrema (birajte kremastije da se lakse izmuti) 2 slaga


Ja bi izmutila posebno zumanca sa secerom, posebno belanca sa secerom i naravno slag pa bi u zumanca umutila eurokrem i onda dodala belanca i slag polako da umutim...

A secer... mozda je to i puno pa bi manje stavila... a vidis, moze i na neke keksice, piskote... da se uslogiras user posted image user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 22:54:10   
Dora
Ja nikad ništa ne jedem sa živim jajima. Mislim da je opasno jer može da se dobije ona bakterija...kako se zoveuser posted image nebitno, nego bih umutila i malo prokuvala na pari, onda kad se ohlade dodala sve ostalo. Isto je a nisu živa jaja.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sladoled od eurokrema
6.2.2010 22:56:03   
gagana83
Salmonela.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 14:38:47   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja nikad ništa ne jedem sa živim jajima. Mislim da je opasno jer može da se dobije ona bakterija...kako se zoveuser posted image nebitno, nego bih umutila i malo prokuvala na pari, onda kad se ohlade dodala sve ostalo. Isto je a nisu živa jaja.


Ni ja, nema sanse da pravim bilo sta sa zivim jajima (rece ti gagana kako se zove bakterija).

Nego, da li je secer bas nepohodan pored eurokrema? I kako se muti, da li slag i krem zajedno? (meni mora sve da se objasni)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 14:45:17   
Anitaaa
Pored svih predloga za izmenu ne bih ni znala kako da ga napravim.Kad ga Dorica napravi ona će da nam napiše recept he heuser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 16:26:57   
Shishica
Pa dobro LilyT sram te bilo! Sumnjas u moj postupak!!!???
Ma sta vam je sa tim zivim jajima, ja pravim oblatne sa zivim jajima i plazmom i muski je naaaajvise vole! Ali najvise! A i nikad niste mutili zumance i secer? Kad vam ja kazem, nista mi ne fali... Samo nekad budem malo opicena... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 16:31:20   
Lu
Salmonela se dobije od pokvarenih,starih jaja ili ako je nešto napravljeno sa sirovim pa dugo stoji,npr.domaća majoneza!

Nemojte ženi kvariti receptuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 7.2.2010 16:32:09 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 16:32:42   
nakins
E ovo moram  da pravim sutra (ako ne odem u Betniju user posted image )

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 16:36:59   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Salmonela se dobije od pokvarenih,starih jaja ili ako je nešto napravljeno sa sirovim pa dugo stoji,npr.domaća majoneza!

Nemojte ženi kvariti receptuser posted image



Tako je!!user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 17:02:36   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Salmonela se dobije od pokvarenih,starih jaja ili ako je nešto napravljeno sa sirovim pa dugo stoji,npr.domaća majoneza!

Nemojte ženi kvariti receptuser posted image


Drugar je zavrsio u hitnoj zbog salmonele i domaceg sladoleda. Jednostavno, NIKADA to ne radim, ali ne verujem da ce se ukus promeniti ako malo obradim na pari. Cim budem pravila, postavicu ovde iskustvo.


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 17:13:16   
Dora
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Pored svih predloga za izmenu ne bih ni znala kako da ga napravim.Kad ga Dorica napravi ona će da nam napiše recept he heuser posted image


Dora može jedino da kupi sladoleduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 18:39:35   
Unica
ne brinu me jaja (ziva ili na pari) samo da jos dobijemo objasnjenje za belanca-zumaca... mada mi je nesto logicno da se mute odvojeno... pa sve bude penasto, ukusno, ma mmmmmmmmm... uh, da je samo malo toplije.... 

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 18:48:36   
lothroniell
I meni je bilo logicno da se muti odvojeno i zvala sam drugaricu koja mi je dala recept da je pitam kad mi zena rece sve zajedno da mutim... user posted image Ja tako i uradila! A secera sam stavila manje jer mi je bilo slatko jako, ali ovde napisah kako sam ja dobila. Sto se salmonele tice i ja sam se frkisala, moja setra kao mala je imala pa zavrsila u bolnici ali dobila sam jaja domaca od bakinih i dekinih kokosaka pa se nisam brinula... Sa kupovnim ne bih bila sigurna! mada kazu da nema veze to... Ali evo svi smo zivi i zdravi, znaci babine i dedine kokoske valjaju user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 18:52:31   
Unica
jbg ako je tako onda mogu i na pari user posted image nema razlike, osim sto niko ne mora da brine...

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sladoled od eurokrema
7.2.2010 18:58:25   
lothroniell
Pa da! Vidis kako si ti pametna, to mi nije ni palo na pamet... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sladoled od eurokrema
16.2.2010 20:00:11   
Unica
upravo mm i ja spremamo ovaj sladoled. ne mogu da docekam. tj. ja iz kreveta dajem instrukcije a mm sprema... user posted image
inace spremacu sa jajima na pari pa pisem posle kako je ispao...user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sladoled od eurokrema
16.2.2010 20:12:42   
lothroniell
He he! Slobodno smanjite kolicinu secera posto ispadne prilicno slatko! Javi kako je ispalo bas me zanima! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sladoled od eurokrema
16.2.2010 20:21:05   
Tara
Joooj danas sam bila u Mc i castila sebe jednim sladoledom od karamele user posted image user posted image
nisam mogla da odolim user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rolovana "slatka" piletina
Ringerajin kuvar: lelaigor
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here