|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 21:44:08   
Unica
Upravo sam ih spremala. Zovu se krofne jer je slicno testo ali se peku u rerni. Ja sam ih spremala i slatke.

Potrebno:

800g brasna
100ml mleka
200ml jogurta
4 kasike ulja
2 jaja
1 kvasac
1 prasak za pecivo
malo soli
____________________
100g sunke, salame, slanine
100g kackavalja (ili krem sir)
kecap
__________________________
susam,
i za slatku varijantu 100g cokolade i prah secer

Priprema:

Staviti u 100ml mlakog melaka kvasac i 2 kafene kasike brasna da nadodje.
U drugi sud pomesati 800g brasna, 200ml jogurta, 1 celo jaje + 1 zumance (1 belance sacuvati za premazivanje), 4 kasike ulja, prasak za pecivo i malo soli. Ne da bude slano, nego cisto da testo ne bude bljutavo. Kad nadodje kvasac i njega dodati i tek onda umesiti testo. Kao za obicne krofne.

Fil:
Naseckati sunku, narendati kackavalj, i sjediniti sve sa kecapom.
Ili kombinacija seckana sunka, krem sir, kecap.

Od testa otkidati loptice velicine menje mandarine (ili jajeta), rastanjiti na dlanu i stavljati po kaficicu fila. Spojiti ivice da se dobije loptica.
Redjati u pleh ali da ona strana gde je spojeno testo bude na plehu. Ostaviti 30minuta. Potom premazati umucenim belancem i posuti susamom.
Peci u zagrejanoj rerni 30minuta na 200stepeni.

Slatka varijanta:

Isto testo samo umesto pizza fila stavljati po kockicu cokolade. I samo premazati belancetom.

Evo kako je to veceras izgledalo

user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 21:47:11   
Anoniman
Hm...sto ova slika nije ziva user posted image user posted image user posted image ?Extra izgledaju!!!Moram probati za koji dan da pravim...ja volim sve da isprobavam...mislim sve sto se hrane tice user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 21:49:20   
Unica
ukus je extra a testo je em mekano em ukusno... jedino nece secer da se zadrzi na ovim slatkim pa sam ga posipala odozgore... 

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:10:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

ukus je extra a testo je em mekano em ukusno... jedino nece secer da se zadrzi na ovim slatkim pa sam ga posipala odozgore... 

Ko sisa secer user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:15:18   
Unica
uspela sam da pojedem  SAMO 1 slanu i 1 slatku user posted image a mame me jos... 

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:18:06   
Anoniman
Jel nema vise ili kao neces?Ma navali ako ima i ja bih sad veruj mi user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:20:12   
SUPER MAMA
Unica sada ces me naterati da ih pravim.user posted image user posted image user posted image
Divno izgledaju.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:20:45   
snješka
Radi ovakvih tema sve rjeđe posjećujem forum....E joooj, pa ja ću biti kao slonica, Dambova mama...:))

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:21:22   
Unica
kako nema, ima, ima user posted image vidis koliko je BILO na slici a mm i ja smo sami... ali je mnogo sito. MM je jedva pojeo 5 ( a jede mnooooogoooo)... evo upravo sam jos jednu slatku pojela user posted image

e, da si blize pa da svratis...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:22:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

kako nema, ima, ima user posted image vidis koliko je BILO na slici a mm i ja smo sami... ali je mnogo sito. MM je jedva pojeo 5 ( a jede mnooooogoooo)... evo upravo sam jos jednu slatku pojela user posted image

e, da si blize pa da svratis...


Blize sam,evo me na putu ka vama,kazi mi samo koji sprat user posted image user posted image user posted image ?!

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:23:05   
Anoniman
Ne pitah koliko ti otprilike komada ukupno ispadne te neke velicine?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:24:05   
Unica
super mama, i ukus im je isti kao izgled user posted image

snjeska, ja citam prvi deo tvog posta i jos nisam zavrsila da procitam do kraja i pomislim "boze, ne verujem da ima neko ko ne voli da jede" user posted image kad ono ispade suprotno user posted image

zene, mene ubija kiselina a jedem...iovako mi dete nabilo noge u rebra a sad i ovo...zeludac mi je u nosu ali ne dam se...zelja za klopom je jaca user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:25:09   
Unica
user posted image user posted image user posted image j.m.p. mamica, prizemlje user posted image

tacno 30... ja sam sad napravila 20 slanih i 10 slatkih...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:28:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

user posted image user posted image user posted image j.m.p. mamica, prizemlje user posted image

tacno 30... ja sam sad napravila 20 slanih i 10 slatkih...


Odlicno,ali vam zvono izgleda ne radi,pa se vratih.Nisam htela da lupam na vrata da ne budim komsije,a prozor mi je ipak visoko u stiklama user posted image !Prava mera,onako taman user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:30:54   
Unica
user posted image ti si neka baba vangLa ... mi cak i nemamo zvono... user posted image necem da nas iko ometa...
trebala sam da ti spakujem u neku novinu i ostavim ispred vrata user posted image sto sam bezobraznauser posted image .... (salim se, nema ljutnje)


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:31:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

snjeska, ja citam prvi deo tvog posta i jos nisam zavrsila da procitam do kraja i pomislim "boze, ne verujem da ima neko ko ne voli da jede" user posted image kad ono ispade suprotno user posted image


A ja pomislih da zenu smorili recepti pa zato ne dolazi na forum!user posted image user posted image user posted image

Probacu i ovo! user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:31:45   
SUPER MAMA
Unica ja verujem da su ukusnu zato cu sad da ih spremam.
Mm zezame jer sam se ponasala ko trudnica mada iskreno kad sam bila trudna nisam bas imala prohteve.Ali ovo je bre ukusno.A i brzo se sprema.


Hvala za recept Unicauser posted image user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:32:15   
Anoniman
Draga ovo superiška izgleda!

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:36:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

user posted image ti si neka baba vangLa ... mi cak i nemamo zvono... user posted image necem da nas iko ometa...
trebala sam da ti spakujem u neku novinu i ostavim ispred vrata user posted image sto sam bezobraznauser posted image .... (salim se, nema ljutnje)


Baba,nego sta user posted image !Pa sto ne ostavi ispred,toliki put predjoh i ni'ta user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:38:25   
snješka
user posted image user posted image user posted image Unice..ma to je nemoguće. I nakon godinu dana nisam uspjela da skinem kg. Izgledam baš grozno....kad se pogledam u ogledalo kažem sama sebi: uuuuu, što si ti "oronula"!!!!! A sve zbog ovakvih tema...user posted image Čim nešto vidim odmah idem da pravim i najedem se kao krme.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:51:20   
Unica
drage zene, ja vam ovo stvarno preporucujem... provereno je a imate i vizuelni "momenat" user posted image

a za gojenje i prohteve, ja sam ceo zivot kao trudnjaca... spasava me to sto se slabo lepi na mene... a isto cim  neko objavi neki recept ili sta je ko spremao (to redovno citam user posted image ) meni se odmah jede. Zeljko sam pravi...
jos ako je slatko,mmmm...

ajde ko bude spremao neka slika i neka napise kakve su vam...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:56:54   
Anoniman
A  imam ja jedno pitanje...
Kad ih rastanjis na dlan i stavljas fil jer toj istoj spajas ivice ili stavljas drugu preko pa onda spajas ivice?
Ne znam da li me razumes... user posted image
Pitam jer imam recept za punjene krofne ali razvuce se testo,isece se sa casom,na jednu se stavlja dzem/fil i drugom se preklapa pa se spajaju ivice.

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:58:52   
Unica
ma jok... tako bi ti se raspale... ionako malo popucaju kad narastu u rerni... spojis kao da ces napraviti dzakcic... slusaj mi objasnjenje user posted image  

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 22:59:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

A  imam ja jedno pitanje...
Kad ih rastanjis na dlan i stavljas fil jer toj istoj spajas ivice ili stavljas drugu preko pa onda spajas ivice?
Ne znam da li me razumes... user posted image
Pitam jer imam recept za punjene krofne ali razvuce se testo,isece se sa casom,na jednu se stavlja dzem/fil i drugom se preklapa pa se spajaju ivice.


Toj istoj spajas,pa spoj stavljas na dno da se ne rascveta pri pecenju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Slane-pizza "krofne"
6.3.2010 23:01:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

spojis kao da ces napraviti dzakcic... slusaj mi objasnjenje user posted image  

Vazno da sam ja razumela...
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Toj istoj spajas,pa spoj stavljas na dno da se ne rascveta pri pecenju


Hvala mamice user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here