|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tražim recept - Krompir pizza?
21.1.2010 19:24:23   
jance
Posto mi se vec nebrojano puta desilo da trazim neki recept a najcesti kontakti koje koristim kod takvih nedoumica : internet, baka, svekrva, komsinica... nisu bili od pomoci, setila sam se da pomoc potrazim na ovako dobro posecenom zenskom forumu. Neznam dali ce Vam biti zanimljivo ali bi ovde volela da mozete da napisete ako trazite neki recept a nemozete bas da se setite sta je u pitanju.
Valjda ce vise glava biti pametnije od jedne :)

Evo za pocetak.. dali je neka od Vas mozda naisla na recept zvani Krompir pizza? Trazim tacno kako idu sastojci posto nisam bas pristalica odokativnog kuvanja..pa ako mi mozete pomoci... :)

< Poruku je uredio guppy RR -- 22.1.2010 8:32:24 >


_____________________________

Bez dece kuća ne raste
Direktna veza do poruke: 1
   RE: trazim recept
21.1.2010 19:52:31   
Verus
Nisam cula nikada za krompir picu?  Mozda neko drugi jeste?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: trazim recept
21.1.2010 19:56:37   
Dora
 
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Nisam cula nikada za krompir picu?  Mozda neko drugi jeste?


user posted image valjda krompir pita?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: trazim recept
21.1.2010 20:02:42   
Lilly*
Očigledno je ipak u pitanju pica, jer da piše "Pica" onda bi još možda bilo nedoumica, ali piše "Pizza" user posted image U svakom slučaju nisam ni čula da takvo nešto postoji user posted image Da li je u pitanju testo od krompira ili nadev?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: trazim recept
21.1.2010 20:03:43   
jance
mislim da se bas zove krompir pizza..no moze da bude i pita ( kako ono ide pita?) posto smo mi to tako kuci zvali...
Bila sam ubedjena da ima taj recept u onom 100 Vegeta specijaliteta kuvaru ali nema :(

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: trazim recept
21.1.2010 20:07:13   
Lilly*
Ne mogu ti reći tačan recept za krompir pitu, jer to radim po ukusu i vrlo je jednostavno, ako želiš mogu ti napisati ili će se možda javiti neka devojka koja ima tačan recept user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: trazim recept
21.1.2010 21:01:39   
jance
Volela by recept za krompir pitu da imam isto.. ovo sto ja trazim ima u sebi krompir (naravno!) slaninu, jaja, paradajz....
Sad vec posle toliko trazenja se bojim da sam mozda pomesala dva recepta u jedan pa nemogu da se ispetljam :)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: trazim recept
21.1.2010 21:04:43   
Anoniman
Ja imam recept sa pitu za savijaču od krompira user posted image ..pitu krompirušu..kako god...user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: trazim recept
21.1.2010 22:54:06   
Anoniman
Tijesto za pitu KLIKNI



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: trazim recept
22.1.2010 8:07:34   
Jeca*
kad u google-u ukucam KROMPIR PIZZA izbaci mi puno recepata. Jesi li pogledala tako?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: trazim recept
22.1.2010 8:08:43   
Jeca*
Ako ste ljubitelj hrskave i tanke pizze, tijesto možete da podijelite na dva dijela i pečete u dva okrugla pleha prečnika 30 cm. Da napomenem da voda treba da bude hladna.
Sastojci
420 g brašna
350 ml hladne vode
1 1/12 kašičica soli
1/2 kašičice šećera
1 kašičica suvog kvasca
3 manja krompira
1/2 glavice sitno isjeckanog crnog luka
4 kašike maslinovog ulja + za podmazivanje pleha i činije
Priprema
U veću činiju pomiješati brašno, 1/2 kašičice soli, šećer i kvasac. Polako sipati hladnu vodu i zamijesiti tijesto. Tijesto dobro izmesiti da bude glatko i elastično i premjestiti u uljem podmazanu činiju. Prekriti celofanom i ostaviti na sobnoj temperaturi da nadolazi najmanje 3 sata. U međuvremenu krompir oguliti, dobro oprati i sjeći na tanke kriške. Staviti u manju činiju, dodati 1/2 kašičice soli i ostaviti tako 10 min. Zatim krompir dobro osušiti, dodati sjeckani luk i 1 kašiku maslinovog ulja, dobro promiješati i ostaviti na stranu.

Nadošlo tijesto staviti na pleh podmazan uljem i dobro rastanjiti dlanovima. Preko tijesta poređati krompir zajedno sa isjeckanim lukom, posoliti sa preostalom 1/2 kašičicom soli i 3 kašike maslinovog ulja.

Tako spremljenu pizzu staviti da se peče u zagrijanu rernu (450°F) oko 30 minuta ili dok blago ne porumeni. Ostaviti da se prohladi i sjeći po želji.

izvor: serbiancaffe

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: trazim recept
22.1.2010 8:14:35   
bebironcic
Nikada nisam cula za pizzu sa krompirom,kakvog je ukusa?Za pitu znam,i volim je a za pizzu od krompirauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
22.1.2010 8:33:32   
guppy RR

Zaista podržavam teme kao što su ova, ali mislim da treba za svaki recept koji tražimo otvoriti novu temu sa konkretnim nazivom (ovaj sam promenila). Naime, možda mi na kraju nađemo recept u ovoj temi, ali ga posle neće niko više naći user posted image

ljubac

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
22.1.2010 17:11:55   
jance
sto se naziva tice, moze i ovako :) meni je svejedno sve dok ja nadjem taj recept user posted image

U svakom slucaju znam da se neradi o klasicnoj varijanti pizze sa sve testom i salamom.
Hvala za recept Jeco..pomaze za rucak za sledecu nedelju onda :)

bebironcic stvarno je ukusno, i stvarno jeftino za razliku od obicne pizze...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
22.1.2010 17:13:48   
cipiripi
Vegetarijanska pizza od krompira user posted image

1 gotovo testo za pizzu
2 krompira (srednja)
1 glavica crnog luka
1 crvena paprika
sir za topljenje
ukuvani paradajz
origano
maslinovo ulje
so

user posted image

Isecite krompire na sitno, crvenu papriku na trakice i crni luk na lamine.
Dodajte maslinovo ulje u tiganj i przite na laganoj vatri tek toliko da omeksa.
Procedite kroz sito ulje koje mozete upotrebiti za sledece przenje.
Stavitite masu za pizzu na tepsiju i prekrijte je tankim slojem ukuvanog paradajza.
Pospite origano po celoj povrsini pizze.
Prekrijte paradajz sa przenim povrcem i krompirima i preko njih stavite sir za topljenje.
Ponovo pospite origano ovaj put preko sira.
Pecite 10-15 minuta na 220ºC.
Posluzite toplo.



jel ovo?????? user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
23.1.2010 0:38:40   
jance
cipiripi moz da bude...mada je ovo imalo i slaninu hm..hvala u svakom slucaju.user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
23.1.2010 0:41:04   
cipiripi
pa ti probaj user posted image user posted image
jel si ti to videla / jela kod nekog ili sta vec?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
23.1.2010 15:44:56   
jance
Pazi ovako..ja sam to pravila... pre dve ili tri godine dosta cesto... posto su to moje sestre obozavale da jedu :) e sad..taj recept sam imala na racunaru a kad sam se udala moji na to nisu vise obracali paznju a ja nisam prepisala, i izbrisase mi sve recepte! Pa ja sad kako se setim nesto od tih recepata, ponovo trazim, skupljam i upisujem.

Pokusala ja da napravim po secanju al nazalost nije uspelo user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tražim recept - Krompir pizza?
1.3.2010 20:12:06   
jance
evo da zaljkucim temu...posto sam uspela konacno da sklepam recept iz nekoliko izvora.. naravno uopste se nezove krompir PIZZA nego krompir (nesto drugo, to nisam doznala sta). Ide ovako:
Naseci krompir na kolutove, slaninu na male komadice i proprziti onako naploa, da nebude skroz gotovo. Sve izruciti u vatrostalnu posudu, preliti sa kecapom i paradajz sosom ( ko voli ljuto moze da doda i malo ljute paprike) i od gore treba narendati sir i staviti da se zapece. Kad je sir vec vidljivo zapecen, netreba mu inace vise od 20-25min u zagrejanoj rerni. Ja sam jos dodala i jaja na oko od gore..ali to u poslednjih 10min

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.
Pire od karfiola i šargarepe
Ringerajin kuvar: little_one



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here