|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Transgender
3.7.2017 17:00:10   
emicaa
Sta mislite o ovakvim osobama?Podrzavate li ih?
Moj komsija iz bosne sad zivi u NY,imaju troje usvojene djece.Svoje od njih su transgenderi.Cerka Oktjabrina(ruskinja) je sada Oktobar,a sin Ruslan(takodje iz Rusije) je sada Ruslana.Ruslana sada ulazi u pubertet,od 5-6 godina je pocela oblaciti zensko odijelo i sada izgleda kao prava djevojcica.Vidim po slikama da ima grudi,ne znam dal uzima neke hormone ili samo onako grudnjak oblaci.
Oktobar ima 7 godina,trenura boks,svira gitaru,ima kratku kosu.Gledajuci ga uopste ne izgleda kao da je rodjen kao zensko.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Transgender
3.7.2017 17:34:17   
degu
Joj ne znam, mislim da je svet nacisto poludeo. Ne znam ali u sustini meni je samo da su zivi, zdravi i srecni, pa kako god. Mislim da su suvise mali da bi im se trebale dozvoliti takve odluke, kakve posledice moze imati ako se predomisle, ali sve mi se cini da ce za koju godinu to sve biti normalno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Transgender
3.7.2017 18:05:41   
Sarav
Odrasli neka rade šta god im je volja, u to ne zalazim, ali decu ne treba podsticati na bilo šta dok ne odrastu i budu sposobna da sama odluče šta žele.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Transgender
3.7.2017 19:02:48   
emicaa
Ja mislim da djecak(rodjen kao djevojcica) nebi to radio da nije vidio od sada sestre.Jer cim je ona pocela "postajati" zensko i on je poceo sa oblacenjem u djecaka jer hoce da bude kao njihov najstariji sin.Ali njih potpuno podrzavaju u tim njihovim odlukama.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Transgender
3.7.2017 19:14:15   
Sarav
Upravo to je jedna od stvari na koje sam mislila. Ne treba sankcionisati ali ni ohrabrivati takvo ponašanje. A navedeni slučaj je ohrabrivanje i podsticaj.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Transgender
3.7.2017 19:26:52   
nata11
Podrzavam ukoliko tim dr i psihologa ustanovi da je u interesu deteta (nakon puberteta)promena pola uz odgovarajucu terapiju. Najbitnije od svega je da se ona osecaju dobro u svojoj kozi. Badava ona bila lepotica udata sa 2 deteta ako ce ceo zivot trunuti polako iznutra.
Toga je oduvek bilo kao i homoseksualnosti samo sto ti ljudi nisu imali apsolutno nikakvu slobodu.


< Poruku je uredio nata11 -- 3.7.2017 19:27:14 >


_____________________________





(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Transgender
3.7.2017 19:31:37   
veselicaa
Emice mene ova tema uvek tera na razmisljanje,ne znam da li si gledala ima i emisija o transrodnom detetu,tj vise emisija.Gledajuci onu deci i slusajuci ih,nisam mogla da zamislim da lazu,sa druge strane sva deca su mastovita.Ja zaista ne znam sta da mislim,ali cini mi se da roditelji dosta preteruju,sta bi bilo da mi nasoj deci dopustimo sve sto pozele.A sa druge strane sta ako je sve istina,ako se dete stvarno oseca kao decak a rodjeno je kao devojcica.Teska tema ali sto vise razmisljam sve vise me zbunjuje.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Transgender
3.7.2017 20:00:53   
emicaa
Sad sam procitala da je cerka od Andjeline i Brad Pita pocela proces promjene pola,ima 11 godina.Mislim da i Ruslana ima toliko ili je godinu starija.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Transgender
3.7.2017 20:31:17   
Sarav
user posted image Ne znam, šta bre ono zna sa 11 god. Ni u pubertet nije ušlo, pa kako onda da ga tretiraju hormonima? user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Transgender
3.7.2017 20:51:09   
emicaa
Ne znam,kad bih se nasla u toj situaciji vjerovatno bih podrzavala i ja svoje dijete ali kad dodje do perioda kad vidim da je stvarno to to.
Ovako dio mene uopste ne razumije te roditelje.
Komsija je oboje vodio na paradu ponosa tamo kod njih.Bili su i novina kao roditelji koji imaju dvoje takve djece

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Transgender
3.7.2017 21:04:13   
Sarav
To već liči na egzibicionizam. Čak i da su ta deca dovoljno zrela i sposobna da odaberu sama tako ozbiljnu promenu, zašto bi cela nacija morala da zna za to?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Transgender
4.7.2017 0:26:42   
choopa choops
Mislim da je to psihički poremećaj i umjesto da se liječi, on se na neki način opravdava i produbljuje. Ne podržavam. Ne osuđujem ljude koji to urade, njihova stvar, ali ne podržavam.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Transgender
4.7.2017 8:19:36   
vocicana
Msm da gdja Andjelina nije normalna osoba, zalim decu koja rastu kraj takve majke, koja prvo sama nije sposobna da vodi racuna o sebi, govorim o njenoj kaheksiji, koja ni sa svojih koliko godina ne ume da odredi svoju sexualnu orjentaciju, kamo li da detetu dozvoli promenu pola. Sajlo je dete, koje veze sa mozgom nema, msm da je u globalu celokupna populacija poludela.
OSIM !!! Kada dete nakon puberteta ne oseca sebe kao svoje kao pol koji ima, vec oseca potrebu dfa to promeni. Samim tim iz medicinskih i svih moralnih i kulturoloskih normi trebauraditi promenu pola, jer ce ta ista jkedinka da se tako oseca normalno i socijalno prihvatljivo!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Transgender
4.7.2017 8:36:11   
Duškić
Izvinite, ja mor citirati svoju najdrazu nanu : "pu, pu, dalje ga bilo". Imam jedan klip kad kaze: " Sve se izopačilo i vreme i ljudi, sve sami narkomani, cupavci i ludaci".
Salu na stranu. Sta oni znaju sa toliko god, ne podrzavam, ali nema k'o ni da ih usmeri.
Voci, sve si u pravu. Kad je sposobno i punoletno neka rasudjuje i radi sta misli da treba.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Transgender
4.7.2017 8:37:42   
vocicana
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Transgender
4.7.2017 9:51:00   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: nata11

Podrzavam ukoliko tim dr i psihologa ustanovi da je u interesu deteta (nakon puberteta)promena pola uz odgovarajucu terapiju. Najbitnije od svega je da se ona osecaju dobro u svojoj kozi. Badava ona bila lepotica udata sa 2 deteta ako ce ceo zivot trunuti polako iznutra.
Toga je oduvek bilo kao i homoseksualnosti samo sto ti ljudi nisu imali apsolutno nikakvu slobodu.



user posted image user posted image user posted image

Nato ovo si tako lepo rekla, naklon do poda.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Transgender
4.7.2017 17:36:56   
emicaa
Nato,slazem se sa Misom.Ovo si mnogo lijepo rekla.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Transgender
4.7.2017 17:43:28   
IvanaSK RR
Ma, ja se ne slazem user posted image
Dete od 11 godina zna bas sta hoće. Ne podržavam, po meni gluposti modernog doba. Na lecenje, i decu i roditelje.
Kad odraste nek vidi sta hoce.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Transgender
4.7.2017 20:38:52   
veselicaa
Ne znam,meni nekad zao dece,pomislim sta ako se stvarno tako osecaju,nekada pomislim da je to cisto glupiranje i da roditelji preteruju,bas me zbunjuje sve to.Uvek sam na strani dece pa mi mnogo zao.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Transgender
4.7.2017 21:58:48   
World
Ljudi nisu hermafroditi. Djeca nemaju pojma sta hoce. I ja sam htjela da letim, pa mi niko ne ponudi da mi ugradi krila. A da jeste, ja bih sad bila ptica vjerovatno.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Transgender
4.7.2017 22:08:08   
choopa choops
World user posted image Taman tako....Meni je promjena pola ravna tome da neko zeli da bude ptica, riba, pas...jer se ne osjeća dobro u tijelu covjeka.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Transgender
4.7.2017 22:08:55   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: World

Ljudi nisu hermafroditi. Djeca nemaju pojma sta hoce. I ja sam htjela da letim, pa mi niko ne ponudi da mi ugradi krila. A da jeste, ja bih sad bila ptica vjerovatno.

Bravo!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Transgender
4.7.2017 22:12:01   
Sanjica26 RR
Ono sto ti je Bog dao to ne treba menjati. A dao ti je nesto najdragocenije. To je zivot.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Transgender
4.7.2017 22:35:29   
veselicaa
E to sa menjanjem pola i ja ne podrzavam,ali ovo su deca.Ne mogu da shvatim da deca mogu da lazu u tim godinama,jer u tim emisijama koje sam gledala deca su bas bila uverljiva da im smetaju odredjeni delovi tela.Osim ako neko nije uticao na njihovo razmisljanje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Transgender
5.7.2017 10:48:43   
nata11
Pa Sanjice njima je bog dao da budu devojcice u telu decaka ili obrnuto. Ako govorimo o onome sto je najbolje za dete - kako moze biti dobro da ga prisiljavam na nesto sto ono ne smatra prirodnim, psihicki pritiskas, ubedjujes da je nesto sto nije. Stavite se u njihovoj kozi. Kako da se oseca kao zena kada ima sve muske hormone, ,muski glas, potrebe, navike...
Kao sto vec rekoh u potpunosti podrzavam to sto drzava odobrila promenu pola i sve te pregled o trosku drzave.
Cak sam citala da je Nemacka razmatrala da se uvede pri rodjenju deteta i treci pol ( e sada kako ce odmah po rodjenju ustanoviti da li je beba za taj treci pol ne znam).

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here