|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Učimo da pišemo brojeve
7.9.2009 18:16:46   
Anoniman
Kada sam bila mala, mama i baka su mi od brojeva crtale razne stvari. Tako sam brzo naučila brojeve a i da nacrtam te neke stvarčice.
Danas sam sela sa bojicama za papir i shvatila da se sećam svega nekoliko brojeva. Postaviću vam slike, i volela da bih, ako neka od vas zna za ovo, ili prosto ima inspiraciju za koji broj, da dopuni moje crteže. Želela bih da napišem brojeve od 1-9, da ih okačim Luki na zid, neka ih gleda, a u prolazu ćemo da ih ponavljamo...

Dakle, sećam se samo 1,2,4 i 8.

user posted image


Isti crtež, krupnije:

user posted image

user posted image

ps. pitala sam baku, ona je rekla da se ne seća, da je to bilo u nekoj knjizi koja se kompletno raspala, pa su je bacili, a mama se setila 4-ke, ja se ne bih setila da nije rekla.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Učimo da pišemo brojeve
7.9.2009 18:20:56   
Anoniman
user posted image Baš i nije krupnije.

Poenta je da se crteži ne ponavljaju!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Učimo da pišemo brojeve
7.9.2009 22:50:20   
Anoniman
Zašto niste kreativne i nećete da mi pomognete? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 11:10:59   
Anoniman
Ne vidite moju temu ili niste kreativne? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 13:13:00   
mamanp
Tri put se vracam na ovu temu i nikako da mi padne nesto pametno sa neba u glavu.user posted image  Od mene ti pomoci nema sto se tice brojeva.
Al' jedno moram da ti kazem: nemoj ga mnogo siliti i pretrpavati sa brojevima i slovima. Cini mi se da je on jos mali da uci brojeve.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 13:29:42   
Anoniman
Nisam htela da ga silim, htela sam da postavim na zid, pa više kroz igru.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 13:36:48   
mamanp
Ne znam...ja sam starijeg tako ucila i slova i brojeve, pre predskolskog je uveliko znao i da pise i da cita, pa sad mucim muku sa njegovom knjigom i ucenjem. Dosadi im brzo. To sam htela da kazem.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 14:08:55   
Anoniman
Vidite ovo:



user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Izvor: KLIK





< Poruku je uredio Tasha RR -- 8.9.2009 14:10:31 >

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 14:10:29   
mamanp
user posted image user posted image user posted image  Extra kreativno.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 14:15:28   
viking
Tasho, ovo je stvarno sjajno! user posted image
Nikada ovo nisam videla ali ću zapamtiti kad jednog dana budem imala dete. Do tada cu da copy/pastujem svim drugaricama sa klincima. Hvala!

P.S. Jel postoji tema Dečji biseri ili tako nešto? Sigurna sam da ste vi mame pune priča!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 14:21:58   
Lu
Kreativna ideja,nema štauser posted image
Slažem se s tobom,staviti na zid njegove sobe i kad on bude raspoložen ili zainteresiran baciće pogled,pitati ili pogađati slova,to je super i nije forsiranjeuser posted image
Pokušaću i ja pošto će sad zahladniti i bićemo više u kući,vrijedi pokušatiuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 14:29:42   
bonita
i ja mislim da je ideja super.Sacuvacu ovo kad bude trebalo.user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Učimo da pišemo brojeve
8.9.2009 14:57:52   
Anoniman
Ima: Da se smejemo našoj deci.

Naći ću ja i slova isto tako. Hoću da ispićem Luka i isto da okačim na zid. user posted image  Kada nađem, otvoriću temu i o tome.

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Učimo da pišemo brojeve
6.3.2015 17:17:13   
mila83
user posted image Bas je kreativno i zanimljivo! Nesto slicno sam ja radila sa slovima,pisala sam u toj temi o tome.Pustite masti na volju i uzivajte u ucenju i decijim biserima user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Učimo da pišemo brojeve
6.3.2015 17:22:51   
veselicaa
Ja ni ne znam kako je moja Stasa naucila brojeve,samo sam primetila da ih pise i prepoznaje.Pretpostavljam da je videla od sestre ili joj je mozda muz pokazao kada ja nisam bila tu.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Učimo da pišemo brojeve
6.3.2015 17:26:56   
Bibilib
Marko zna sve brojeve jednostavno ga je nemoguce prevariti u prodavnici sa cenamauser posted image user posted image user posted image ali zato jos ucimo da pisemo,nekad napise naopako broj....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Učimo da pišemo brojeve
6.3.2015 17:52:16   
isidora88
mateja zna neke brojeve, ne zna jos svem pokusacu da nacrtam ovo kao tash, bice mu zanimljivijeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Učimo da pišemo brojeve
24.7.2015 14:28:33   
milicicak
Mini buba pokazuje zanimanje za brojeve odavno, zna da isprica brojeve do 20 bez greske i sve brojeve prepoznaje vec godinu dana...
Juce je prvi put izbrojala do 12, ono da pipne predmet, kaze broj i nastavi tako od 1 do 12...
i sad cu ja da pitam a vi mislite da sam kreten sto se brinem zbog toga, da nije to prerano? ja se sve tripujem da je mi mozda previse forsiramo sa informacijama i ucenjem, iako to sve ide kroz igru...

< Poruku je uredio milicicak -- 24.7.2015 14:29:45 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Učimo da pišemo brojeve
24.7.2015 14:34:04   
Rosita
Sve sto je kroz igru i zanima je nije prerano, samo da nije isforsirano. Ne usvajaju oni jos pojam u pravom smislu, ali sve ce to da se nadogradi lepo i spontano. D je sa dve godine uzeo pino slagalicu azbuka i znao je svako slovo da dodeli pojmu i imenuje. To smo onako vrteli i slagali par puta, sad mi se negde zagubila tabla , nemamo vec duze pa je zaboravio user posted image . Definitivno ga nisam isforsirala , al on pita mama sta je ovo, ono... I on je tip koji ce pre da usvoji slovo nego da ga lepo okrene i uklopi u slagalicu.

PS jedino sto takvoj deci ovakva skola kakva je moze da bude dosadna i sto ces morati stalno da se brines da zadovoljis vise intelektualne izazove...

< Poruku je uredio Rosita -- 24.7.2015 14:36:14 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Učimo da pišemo brojeve
24.7.2015 14:37:37   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

I on je tip koji ce pre da usvoji slovo nego da ga lepo okrene i uklopi u slagalicu.

i mini buba isto :)
ali sam se juce bas iznenadila, uzela je pleh za mafine i prebrojala svaku rupu dok sam ja topila cokoladu, eto tako iz cista mira...
ma nju sve zanima, samo da ne mora da jede user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Učimo da pišemo brojeve
24.7.2015 14:47:50   
branki*
Milicicak,bravouser posted image a,sto se tice tvoje brige i tvog pitanja,ja se ne bih sekirala,nego radovala,sve sto nauce i znaju i zele da uce je odlicno i nikad nije rano,meni je to superuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here