|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ugovor o delu - nista za trudnice !
31.7.2010 13:07:41   
Lady412
Pre nego sto vam istekne Ugovor o delu, saznali ste da ste trudni i pozvali ste nacionalnu sluzbu za zaposljavanje gde su vam saopstili da je najbolje da sacekate da vam ugovor istekne i da MISLE da imate neko pravo na nadoknadu tokom trudnoce, a onda da dodjete kod njih da vam saopste kakva je dalje procedura,... Ali NIJE tako.
Ugovor vam je istekao i otisli ste u Nacionalnu sluzbu za zapoljavanje, gde vas upucuju u njihovu Pravnu sluzbu, gde vam saopstavaju sledece:
NA ZALOST, nemate prava ni na kakvu nadoknadu jer ste radili po Ugovoru o delu, a onda kao da bi vas utesili navode vam dalje primere,... Kao da ste vi izabrali po kom cete ugovoru raditi?!
Da ste u stalnom radnom odnosu (A danas je tesko da zene budu u stalnom radnom odnosu, jer ima dosta diskriminacije. Cula sam da u nekim firmama idu do te mere da salju zene na ginekoloski pregled pre odluke da li ce dobiti ili ne stalni odnos (ako si trudna nista od stalnog posla)).
Ili da ste, barem, radili na povremenim i privremenim poslovima (mislim da je to vezano npr. ako radite preko omladinske,...).
I tako kada ste trudnica, a radili ste po Ugovoru o delu, nemate nikakva prava na novcanu nadoknadu. Prakticno ste i bez posla i bez para.
(Inace, po ovom ugovoru nemate prava ni na odmor, ni na bolovanje, sem ako nemate srece i imate razumne predpostavljene sa kojima se oko toga mozete dogovoriti.)
Ne znam zasto kukaju na Belu kugu kada se ovako ponasaju prema trudnicama koje su radile po ovom ugovoru?
Zalosno, ali istinito.user posted image user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ugovor o delu - nista za trudnice !
31.7.2010 13:10:40   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lady412

Pre nego sto vam istekne Ugovor o delu, saznali ste da ste trudni i pozvali ste nacionalnu sluzbu za zaposljavanje gde su vam saopstili da je najbolje da sacekate da vam ugovor istekne i da MISLE da imate neko pravo na nadoknadu tokom trudnoce, a onda da dodjete kod njih da vam saopste kakva je dalje procedura,... Ali NIJE tako.
Ugovor vam je istekao i otisli ste u Nacionalnu sluzbu za zapoljavanje, gde vas upucuju u njihovu Pravnu sluzbu, gde vam saopstavaju sledece:
NA ZALOST, nemate prava ni na kakvu nadoknadu jer ste radili po Ugovoru o delu, a onda kao da bi vas utesili navode vam dalje primere,... Kao da ste vi izabrali po kom cete ugovoru raditi?!
Da ste u stalnom radnom odnosu (A danas je tesko da zene budu u stalnom radnom odnosu, jer ima dosta diskriminacije. Cula sam da u nekim firmama idu do te mere da salju zene na ginekoloski pregled pre odluke da li ce dobiti ili ne stalni odnos (ako si trudna nista od stalnog posla)).
Ili da ste, barem, radili na povremenim i privremenim poslovima (mislim da je to vezano npr. ako radite preko omladinske,...).
I tako kada ste trudnica, a radili ste po Ugovoru o delu, nemate nikakva prava na novcanu nadoknadu. Prakticno ste i bez posla i bez para.
(Inace, po ovom ugovoru nemate prava ni na odmor, ni na bolovanje, sem ako nemate srece i imate razumne predpostavljene sa kojima se oko toga mozete dogovoriti.)
Ne znam zasto kukaju na Belu kugu kada se ovako ponasaju prema trudnicama koje su radile po ovom ugovoru?
Zalosno, ali istinito.
user posted image user posted image


Lady stvarno žalosno......da li si ti u ovoj situaciji ili si samo dala primer?

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ugovor o delu - nista za trudnice !
31.7.2010 13:20:24   
Lady412
To je na zalost nasa realnost. user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ugovor o delu - nista za trudnice !
31.7.2010 13:21:52   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lady412

To je na zalost nasa realnost. user posted image user posted image


žao mi je mila user posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ugovor o delu - nista za trudnice !
31.7.2010 13:30:43   
Lady412
Kao da je JAVNOST GLUVA za takve probleme trudnica?!
Sta dalje, sledeci korak,... Mozda jos ima nade.
Lepo je sto ima svadbi u maju mesecu i poklona u gradu Beogradu, ali jos lepse kako brinu o svim svojim trudnicama u Jagodini.
Neka pocnu tako i u Beogradu i neka prosire na celu drzavu, jer je porodica Osnova drusta, bar su nas tako ucili, a ako zavlada Bela kuga nestace Osnova drustva.user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ugovor o delu - nista za trudnice !
31.7.2010 23:36:20   
Anoniman
Ja ću malo da lupetam, a vi me ispravite...

Dok sam bila redovno zaposlena, imala sam još jedan posao, koji je bio na Ugovor o autorskom honoraru. Tada sam plaćala porez u inostranstvu, jer mi je plaano iz inostranstva. Naime, mogla sam da biram da li hoću da plaćam tamo (u inostranstvu) ili ovde. Kada se izračuna, isti trošak je u pitanju, pa mi je bilo komotnije da se to plaća tamo nego da se ovde mlatim sa poreskom. No, ipak saznala sam da i na taj ugovor moram plaćati doprinose za zdravstveno i penziono, te da na osnovu toga mogu upisivati radni staž, ali valjda se računa samo 1/3, ako se ne varam.
Na Ugovor o delu su porezi i doprnosi bili veći nego na Ugovor o autorskom honoraru. Ako se to plaća, nema mi smisla da se u trudnoći, sa takvim ugovorom ne dobija ništa. user posted image

Inače, pisale smo o tome ovde: Dodatni honorari KLIK

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here