|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ulošci u porodilištu
15.5.2008 17:29:03   
olovka
Kakve uloške da uzmem u porodilište? Koliko dugo traje krvarenje?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ulošci u porodilištu
16.5.2008 14:40:45   
Anoniman
Uzmi NIVIne mrežaste uloške.

Sad ću da napravim novu temu - Kamperski vodič za porodilište - skinula sam ga sa nekog sajta...

Meni je trajalo okruglo 6 nedelja.

(odgovor članu olovka)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ulošci u porodilištu
20.9.2008 14:19:37   
oliveradj
Cetiri nedelje

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 0:18:36   
eugenija
Ja sam uzela VIR mrežaste, plave i crvene po 3 paketa.. Na crvenim piše "80",a na plavim "ekstra". Nisam znala koje da uzmem, pa sam uzela oba paketa. Nisam primetila razliku, mrežaste i jedne i drugeuser posted image

Nisam znala ni za ovo što je rekla Oliveradj, pa zar toliko? Aaaaaaa!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 8:53:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija


Nisam znala ni za ovo što je rekla Oliveradj, pa zar toliko? Aaaaaaa!



Šta? Krvarenje? Ja sam krvarila okruglo 6 nedelja. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 18:03:45   
Anoniman
Sad tju pitati jedno glupo pitanje....al moram user posted image   Zashto moraju ti uloshci od vate....a ne recimo neki koje koristimo kad imamo menstruaciju....??? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:25:38   
Dora
Zato što su pamučni pa da se rana ne inficira. Ja uvek kad imam koristim prvih nekoliko dana i te uloške preko allways jer sam osetljiva a i puno krvarim. Eto, čist pamuk i to je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:28:22   
magde
CAO OLOVKA.epa sad vidi ovako nije mi stid i zato cu da ti kazem da mene jedna sestra kad sam bila u bolnici mi je rekla da stavim pampers i da cu tako biti bezbedna da ne iskrvarim vani i da se napravim lom.i tako sam i uradila i bilo mi je olaksenje i fenomenalno mi je bilo bas sve je bilo na pampers.i kad sam stavila one vate bezvezna sva su se izmodelirale i curil je napolje.tako da ja ti preporucujem da stavis pampers zasto i onako ces da kupis za beba tamo.

(odgovor članu olovka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:33:43   
Dora
ali nemoj da kupiš jedinicu, biće ti malouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:35:33   
magde
user posted image user posted image hahhahaha DORA........pa......pa......pa user posted image user posted image samo ono jooooooooj kako da kazem epa sad neznam znate iz makedonije sam i  ovo sto pisem mislim da me razumete sviuser posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:38:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Zato što su pamučni pa da se rana ne inficira. Ja uvek kad imam koristim prvih nekoliko dana i te uloške preko allways jer sam osetljiva a i puno krvarim. Eto, čist pamuk i to je to.


Aha...vidish....nisam razmishljala na taj nachin....ima logike user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:39:35   
prase

IZVORNA PORUKA: eugenija


Nisam znala ni za ovo što je rekla Oliveradj, pa zar toliko? Aaaaaaa!



Eugi, draga, da te utešim... Ne mora da bude tako. Evo u mom slučaju, krvarenje (ono, baš krvarenje kao user posted image ) mi je trajalo manje od 7 dana (sad, lupiću, možda npr. 5). Još nekoliko nedelja posle toga je bilo više kao belo pranje, ali ne obilno. Ako si glup kao ja, pa podigneš nešto teško, onda bude malo krvarenja i kada misliš da je prošlo. Sve u svemu, može da bude i drastično bolje.

I da, meni su ti "Vir" ulošci bili isto dobri kao i "NIVA", mada su mi ove druge svi preporučivali... Jedino što su ti "Vir" koliko se sećam bili malo kraći a širi. Posle sam koristila i neke "Boni" - ma, sve je to isto... Ne znam da li je neko već napisao, ali prvih par dana veoma preporučujem korišćenje više komada uložaka odjednom, da ne bi morala da ideš svako malo do WC-a.

E sad, zašto ne bi koristili "obične" uloške. Ja nisam imala herca lično da probam, jer mi je cimerka u porodilištu rekla da je posle prvog porođaja probala i da je skočila do plafona kada je pokušala da sedne - JAAAKO je bolelo. U stanju u kojem sam bila, o dodatnim bolovima nisam želela ni da razmišljam user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:41:26   
mihi
Smeshkice, zato ako se porodiš normalno i imaš epiziotomiju plastični Alweys se upali a i grebe plastika konce ja sam bila pametna kada sam se prvi put porodila kupila sam te plastilčne, spasle me sobne koleginice dale mi jedno pakovanje vatenih uložaka..... Zato slušaj i kupi vatene sa mrežicom i to jedno 10 komada.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ulošci u porodilištu
30.5.2009 21:46:44   
Anoniman
Ma ja tju kako mi kazu...netju se praviti pametna....samo da dodjem do toga....

Nego nisam razmisljala u tom pravcu...ja npr te alweys ni sad ne koristim...mislila sam na neke tipa naturela ili koji su vetj "prirodni".....ali znala sam da mora postojati razlog zashto bash vateni ulosci moraju....

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ulošci u porodilištu
2.11.2009 10:14:30   
Ducke
Mozda nije tema, ali se nadovezuje - sta je sa onim mrezastim gacicama?
Znate li uopste sta je to i za sta se koristi, posto sam se skroz zbunila dok sam slusala sta med. sestra diktira jednoj zeni koja treba da se porodi za par dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ulošci u porodilištu
2.11.2009 10:26:51   
Anoniman
Ima tema o mrežastim gaćicama, ali ne mogu da je nađem. user posted image

(odgovor članu Ducke)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ulošci u porodilištu
2.11.2009 10:35:33   
sephora
mrežaste gaćice imaju da se kupe u holu porodilišta u Višegradskoj a super su stvar-one fiksiraju taj mrežasti uložak da možeš da ideš koliko toliko normalno i da se ovaj ne pomera da prljaš stvari,...a obične gaćice nisu dozvoljene-rana i koža moraju valjda da "dišu" što bi rekli, da bi se izbegla infekcija...

(odgovor članu Ducke)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ulošci u porodilištu
2.11.2009 10:44:43   
gagana83
A kod nas nisu nikakve gace dozvoljene,pa ni mrezaste

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ulošci u porodilištu
2.11.2009 10:48:25   
Anoniman
Evo tema: Mrežaste gaće KLIK OVDE

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ulošci u porodilištu
9.9.2011 0:49:45   
ikacc
ima li koga da odgovori , koliko tih ulozaka treba posle porodjaja, i koliko para tih mrezastih gaca??????

(odgovor članu olovka)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ulošci u porodilištu
9.9.2011 8:42:08   
Nensi*
Ponesi 3-4 pakovanja ulozaka i jedno 5 pari mrezastih gaca,ako ti zafali lako ce ti neko doneti user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ulošci u porodilištu
9.9.2011 9:04:19   
isidora88
ja sam u porodilistu za 4 dana potrosila jedno 6,7 pakovanja ulozaka jer sam ih menjala na sat vremena a kad sam kuci stigla nemam pojma koliko sam jos potrosila,ali dosta u svakom slucaju.
mrezastih gaca sam uzela 5 kom.i bilo mi je dovoljno.prala sam ih a suve su za pola sata tako da mislim da nema potrebe da se kupuje vise

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ulošci u porodilištu
19.7.2012 16:57:50   
red3lilu
Davno je pisano na ovoj temi, vidim da mahom žene koriste nivine mrežaste uloške... da li ste možda koristile i od nekog drugog proizvođača i da li postoje neke poboljšane varijante tako da ne procure i da se ne deformišu baš toliko... Spominju se neki ulošci od proizvođača Simbeks da li je neka od vas koristila te uloške i kakvi su utisci??

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ulošci u porodilištu
19.7.2012 17:02:23   
Ana RR
Mislim da imamo još neku temu poput ove u kojoj je više pisano..

Ja sam koristila uloške Vir80 i meni su mnogo bolje od tih Nivinih jer su nekako kompaktnije, ne deformišu se.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ulošci u porodilištu
19.7.2012 17:07:18   
pandina
Ja sam koristila Nivine i nisu lose, mada nisam odusevljena, a koristila sam i Boni koje su bljak. Za Simbeks nisam cula, ove su jedine bile u obliznjim apotekama pre dva meseca kada sam kupovala.

< Poruku je uredio pandina -- 19.7.2012 17:08:05 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Click Here