|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uspeh u školi zavisi od emotivne inteligencije
10.11.2009 1:36:45   
Tatamata
Psiholozi već duže tvrde da je upravo emotivna inteligencija ono što može da poveća detetov uspeh u karijeri.
 
U istraživanju je učestvovalo 628 učenika sedmog razreda iz osnovne škole u Londonu nepune dve godine. Stručnjaci su tokom tog perioda proučavali njihovu emocionalnu inteligenciju, kao i njihov koeficijent inteligencije.
 
Pročitajte više…
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.1.2010 10:13:01   
Urbana
Da preporucim knjigu

Emocijalna inteligencija - Lorens E. Sapiro

i jos nesto

klik



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.1.2010 15:28:59   
lence
IZVORNA PORUKA: Tatamata

Psiholozi već duže tvrde da je upravo emotivna inteligencija ono što može da poveća detetov uspeh u karijeri. 
 


Ne znam da li bih se bas slozila s ovim.
Ljudi sa vecom emotivnom inteligencijom vode ispunjeniji zivot, imaju dublja prijateljstva, svesni su osecaja ljudi oko sebe, znaju za posledice koje njihove akcije mogu ostaviti na druge i stoga su uglavnom obzirni.
Veoma ambiciozni ljudi koji ciljaju da stignu visoko u karijeri cesto to cine na ustrb drugih ljudi. Nesto nisam primetila da ih zbog tog grize savest. Bas se to vidi u ovo vreme recesije.
Ne tvrdim ovim da su svi ljudi sa uspesnom karijerom stigli tamo gazeci hladno preko drugih, niti da svi oni kojima karijera nije toliko vazna u zivotu su simpateticni i obzirni ljudi.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
8.3.2018 6:32:49   
Dora89
Ja verujem da ima veze, naročito pri usmenom ispitivanju i bilo kakvom radu sa ljudima. Oduvek sam primećivala da nije sve u samom znanju, nego da moram malo da se prilagodim temperamentu profesora, posebno na fakultetu.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
22.11.2023 9:21:14   
Srecko47E
Vidim podignuta tema..

Trenutnocitam knjigu,navodi upravo isto.
Ne znam sta da mislim,s tim da je akcenat na rodietkjima koji imaju veliku ulogu u celom procesu.

(odgovor članu teryyogo)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
22.11.2023 18:07:16   
flamingos
Složila bih se sa Dorom.Naravno,u svemu tome veliku ulogu imaju roditelji.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
22.11.2023 19:51:39   
Ivanka 75
Emotivna inteligencija je povezana sa samokontrolom, samopouzdanjem i samosvesnosti. (valjda se tako kaze)


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 15:46:40   
Srecko47E
Kako vaspitati emocionalno inteligentno dete-preporuka svakom roditelju da procita i vidi gde gresi.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 15:58:54   
flamingos
Svaki roditelj poznaje svoje dete,pa tako i treba da postupa sa njim.Nisu sva deca ista.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 16:00:54   
Srecko47E
Zato su nam generacije sve gore,jer roditelj najbolje zna i odbija pomoc.

To krene od vrtica,nastavi se tokom skolovanja.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 16:01:30   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Kako vaspitati emocionalno inteligentno dete-preporuka svakom roditelju da procita i vidi gde gresi.





Harfa trenutno ima veliko snizenje.
Edukacija ,prisutnost u zivotu deteta,smanjiti ekranizaciju.
Pola posla,

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 16:07:00   
Ivanka 75
Ja sam malopre oduzela detetu telefon na 1h zbog tona kojim se obratila ocu. Verovatno je prekinuo u vaznom dopisivanju pa se istresla na njega. Tipicno tinejdzersko ponasanje, ali ne prolazi kod mene. Samo sam pruzila ruku i rekla 1h bez telefona zbog tona. Odmah je pruzila bez protivljenja.Ako gresim ispravite me, u tome se ogleda emotivna inteligencija, odnos ka situacijama koje im ne idu u korist. 

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 16:19:07   
flamingos
Roditelj najbolje zna svoje dete,ali ne kažem da nije potrebno potražiti pomoć ukoliko je potrebna.Ne kažnjavam svoje dete.Niti sam ikada.Postoje drugi načini.Tu je razgovor...Po mom mišljenju kažnjavanje može samo da ima kontra efekat.Opet kažem-to je moje mišljenje.Ne zalazim u tuđ život.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 21:33:39   
Kata90


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja sam malopre oduzela detetu telefon na 1h zbog tona kojim se obratila ocu. Verovatno je prekinuo u vaznom dopisivanju pa se istresla na njega. Tipicno tinejdzersko ponasanje, ali ne prolazi kod mene. Samo sam pruzila ruku i rekla 1h bez telefona zbog tona. Odmah je pruzila bez protivljenja.Ako gresim ispravite me, u tome se ogleda emotivna inteligencija, odnos ka situacijama koje im ne idu u korist. 





Ja sam isto oduzela telefon,vec skoro mesec dana nema tel zbog lektire....nece da cita NISTA,e tako cu i ja biti grozna.I da vidis kako radi sto treba,jednostavno mora tako.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 21:57:04   
Ivanka 75
Jel Ana Frank u pitanju? 😊

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 22:01:46   
Kata90


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Jel Ana Frank u pitanju? 😊




Ma kakvi,Johan Spiri   Hajdi....300 strana🙄

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 22:07:11   
Tiziana
Ja imam jedno vrlo zrelo musko dete koje je nekada potrebno malo sankcionisati jer ume nekad da se ponasa i nezrelo 🙂. Jedino sto tu nema puno rasprave. Zna sta je uradio pogresno, ljuti se, naravno, ali prihvata.Imam jedno polu zrelo zensko dete koje vrlo ima svoj stav, ali ima takvu jednu blagu prirodu da istera sve sto hoce bez po muke. Ni jedan ni drugi nisu poslusni. Ali ja ne bih ni volela da je tako. Da, za nas to znaci vise nerviranja, ali za njih znaci da ce u zivotu umeti da se bore za sebe. 


(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 22:07:43   
Ivanka 75
Ajoooj, mi lamentujemo nad Anom ovih dana.... Jedva... 

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 22:15:55   
Sanjica26 RR
Ivanka, ok je to. Ispravno si uradila. Svako dete pravi kiks. A tinejdzeri su u posebnom fazonu. Procice i ta faza
Samo treba ostati hladne glave.

Btw mi jos nismo radili Anu Frank.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 23.11.2023 22:16:57 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
23.11.2023 22:27:56   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ivanka, ok je to. Ispravno si uradila. Svako dete pravi kiks. A tinejdzeri su u posebnom fazonu. Procice i ta faza Samo treba ostati hladne glave. Btw mi jos nismo radili Anu Frank.


Vala bas poseban fazon, ne plasi se oca od 2m i 120kg. Ja se njoj divim ☺️ Ja ko patuljak izmedju njih dvoje 🤣


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.11.2023 9:51:33   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja sam malopre oduzela detetu telefon na 1h zbog tona kojim se obratila ocu. Verovatno je prekinuo u vaznom dopisivanju pa se istresla na njega. Tipicno tinejdzersko ponasanje, ali ne prolazi kod mene. Samo sam pruzila ruku i rekla 1h bez telefona zbog tona. Odmah je pruzila bez protivljenja.Ako gresim ispravite me, u tome se ogleda emotivna inteligencija, odnos ka situacijama koje im ne idu u korist. 



Lepo si odreagovala i ti i dete.Bez histerije,sto je relano,retkost.
Ako pogledamo danasnju decu,koja ne postoju roditelje.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.11.2023 18:14:52   
flamingos
Samo strpljenje i proćiće i tinejdžerski dani.Pa i mi smo prošli kroz to,a i naši roditelji sa nama.Doduše,bilo je to neko drugo vreme....Deca kao deca,pogotovu danas...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.11.2023 21:11:42   
Tiziana
Ja ne mislim da uspeh u skoli zavisi od emocionalne inteligencije. Naprosto neka deca se rode sa vecim kapacitetom od drugih, dok druga moraju mnogo da rade da bi postigla ono sto ovi prvi savladavaju sa lakocom. Ali i jedni i drugi mogu da budu uspesni u skoli. To ne mora nuzno da znaci da ce ovi prvi bolje proci u svom ceolokupnom skolovanju i uopste u zivotu, jer su oni po pravilu navikli da lako savladavaju sve i cesto dodju do toga da nemaju vise izazov, gube fokus, postaju nezainteresovani. Ne svi, ali vecina da. Nas zadatak je da decu podstaknemo da misle svojom glavom, da imaju sirinu, budu zaineteresovani, slusaju, upijaju, povezujzu, razumeju, a ne sede i bubaju. Ono sto deci fali to je jedno opste obrazovanje, opsta kultura. Previse je pogresnih vrednosti svuda oko njih. Pogresnim uzorima se daje previse na znacaju. Deca mbogo rano misle da su mnogo odrasla. Znaju neke stvari koje mi nismo znali ni sa 20,a ne znaju u sedmom razredu da pokazu Australiju na karti sveta. 



(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.11.2023 22:21:26   
Ivanka 75

Емоционална интелигенција омогућава стварање способностивештина и компетенција које особи дају способност да се рационално носи са захтевима и притисцима околине.[1]

Емоционалну интелигенцију представља склоп више способности — способност саморазумевања, самоконтроле, самоувереност и способност емпатије. Емоционална интелигенција није супротна, већ само различита, комплементарна способност у односу на рационалну интелигенцију.[2] Хауард Гарднер (енгл. Howard Gardner) је први поменуо да постоји седам различитих врста интелигенције, а да је емоционална интелигенција једна од њих. уреди

Појам емоционалне интелигенције обрадио је Данијел Голман (енгл. Daniel Goleman) у књизи „Емоционална интелигенција“, објављеној 1994.

Према Голману, модел емоционалне интелигенције се састоји од неколико битних компонената:

  1. Самосвест – способност „читања“ сопствених емоција и схватање какав утицај имају на околину
  2. Доношење одлука – проучавање сопствених поступака и познавање последица
  3. Управљање осећањима – спознавање шта је подлога осећања
  4. Превазилажење стреса – научити опуштати се и разумети важност опуштања
  5. Емпатија – разумевање туђих осећања и уважавање различитости мишљења
  6. Комуникација – разговарати о осећањима са разумевањем и бити добар слушалац
  7. Самооткривање – разумевање потребе за отвореношћу и поверењем, научити када и како говорити о својим осећањима
  8. Проницљивост – препознавање образаца у личном и животу других људи
  9. Самоприхватање – умети прихватити своје мане, умети ценити своје врлине
  10. Лична одговорност – преузети одговорност и умети препознати последице личних одлука и реаговања
  11. Самопоуздање – умети изложити своје бриге и осећања без љутње и пасивности
  12. Групна динамика – спознати када пратити, а када водити
  13. Решење конфликта – модел „победити/освојити“ при преговарачком компромису

Ovo je sa Wikipedia-e. Ovo je ono na sta roditelji zaboravljaju prilikom ne vaspitanja, nego gajenja deteta. Neko odgaji dete ali ga ne vaspita. 
Neko gaji dete i uci ga da postoji i njegov svet, njegovo ja ali i svet oko njega koji mora da sagleda otvorenih ociju. Drugi uce decu da postoje samo oni i niko vise. 



(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Uspeh u školi zavisi od emotivne intelige...
24.11.2023 22:28:53   
Ivanka 75
Tizi, ja sam stekla utisak da roditelji do nekog detetovog doba dignu ruke a onda se nesto desi, dete nesto uradi ili ne uradi i onda se odjednom roditelj osvesti i pozeli da ispravi godine ne razmisljanja sta bi bilo kad bi bilo. (predugacka recenica 😊)
Pustaju decu da sama sazrevaju bez podrske i potpore. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here