|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Voda
5.1.2009 12:21:51   
Anoniman
Iz teme o grčićima copy - paste:

Tasha:
Imam drugaricu, beba ima sada 3 meseca.
Imali su grčeve, baš gadne, i onda im je poslat neki čaj iz Nemačke, o tome ne bih jer ne znam koji. Nego nešto drugo hoću da napišem. Mala je imala stolicu na 2-3 dana, pa je dr pretpostavljao da su i grčevi jači zbog toga. Rekli su joj da sem što doji, daje bebi i prokuvane vode sa šećerom (na 1dl vode 1 kafena kašika šećera). Kaže drugarica da od kada beba pije vode, kaki svaki dan. Sada je počela da smanjuje količinu šećera u vodi, sada stavlja 1/2 kašičice na 1dl vode.

lu:
Tasha ja se prvo moram usprotiviti na to da se daje šećer bebi od tri mjesecauser posted image
Ako doji beba,normalno je da nekaki i do 7dana,moj Roko nije kakio po pet dana i ja zvala pedijatricu,kaže ako nebude 7.dan onda ćemo malo štapićem za uši nadražiti guzu,ali je kakio sam 7-dan.
Ako beba ima grčeve a doji,samo mama mora pripaziti na svoju prehranu i uzimati čaj od komorača.


Tasha:
Ne znam zašto se protiviš šećeru u vodi? To MORA da se stavi, ako je voda prokuvana, a prokuvana je jer mora biti prokuvana kada se daje novorođenčetu. Prokuvavanjem vode se neutrališe nešto u vodi (objasnila mi je to mama jednom davno, kada se vrati sa skijanja, pitaću je ponovo ako želite, pa ću napisati), i ako se ne stavi šećera, nije je dobro davati bebi.
 
lu:
Nerazumiješ me,nisam ništa rekla za vodu iako se ni voda nedaje bebi koja doji jer joj netreba,
ali šećeruser posted image ja šećer nisam nikada davala djetetu,smatram to bespotrebnim a u dobi od tri mjeseca i otežavajućim za bebin organizam.


Tasha:
Nisam mu ni ja stavljala ni u šta drugo sem u vodu. user posted image  (ustvari, sa 3 meseca ne znam ni u šta bih mu stavljala. Ali ni kasnije, sem u griz, nisam stavljala šećer)
 
lu:
A zašto si mu davala šećer i vodu,za grčeve ili?

Tasha:
Ne za grčeve. Nemam pojma... rekao pedijatar da "po starom" uz dojenje ide i vode, a "po novom" ne mora, pa kako ja hoću.
Ma on je na dan popio max 10ml vode. Od kada se rodio mrzi vodu.

 
TO JE ČISTO DA UHVATITE KORAK, O ČEMU SMO PRIČALE I ODAKLE OVA TEMA.
VI? JEL DAJETE BEBI VODU?

< Poruku je uredio Tasha -- 5.1.2009 12:22:28 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Voda
5.1.2009 13:51:16   
Jeca*
Ja Luki dajem povremeno vodicu, ali ne forsiram. Da je samo sisao ne bih mu ni davala vodu, ali pošto ga i dohranjujem onda mu povremeno dam. Obično jednom-dvaput dnevno. I to ne na cuclu nego na onu čašu sa piskom. Dajem mu prokuvanu nezaslađenu kupovnu vodu. Savetovali su mi da ga ne navikavam da pije vodu iz cucle, nego odmah iz šolje sa piskom. I mislim da ima smisla. Jednom sam mu dala na cuclu i on je imao izraz lica kao da očekuje mleko i odbio je da pije. Ne treba zbunjivati dete. Takođe su me savetovali da mu ne šećerim vodu nego da se od početka navikava na pravi ukus vode. Šećer inače nije dobar jer ako navikneš dete posle možeš imati probleme kad krenu da rastu zubići. Zato pedijatri mahom i savetuju da se kod deteta forsira pre voda nego sok. Meni je čak pedijatrica rekla da mu čaj koji mu dajem (HIPP-ov, zbog grčeva) dajem razblaženiji nego što piše, baš zbog šećera.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Voda
5.1.2009 14:03:20   
Anoniman
Ne znam... Luka pije isključivo sok (jaaaaaaaaaaako razblažen, pisala sam već, 50ml soka i 200ml vode), i ima zube kao bisere. Mislim da je stvar u tome da se zubi redovno peru, i ja po preporuci pedijatra dajem Fluorogal (kao prevenciju od karijesa).

Time ne kažem da sada sve vi treba da odviknete svoje dete od vode i da mu date soka, jer, i ja bih bila mnogo srećnija kada bi Luka pio vode, nego samo sam htela da kažem, da to uopšte nije samo šećer.

Ajde jecika, ako se čuješ sa mamom, pitaj je šta nestane u vodi prokuvavanjem, i zašto se preporučuje šećer u prokuvanoj vodi. ja neću mamu čuti do kraja nedelje verovatno.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Voda
5.1.2009 14:14:59   
stella
Hana nikada nije voljela sokice,pije vodu.Tek je prekjuce i juce popila po jedan sokic.I to na kasiku nikako na flasicu.A vodu i kamilicu sam joj pocela davati po par kasicica sa tri mj.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Voda
5.1.2009 14:37:30   
Jeca*
Voda se kuva prvobitno da bi e oslobodila krečnjaka i eventualnih bakterija, koje ne mogu da prežive na 100 stepeni. A šećer se dodaje samo zato što je kuvana voda bljutava pa beba često neće da je pije i onda se malo zabara šećerom jer bebe vole slatko. Ali bolje je izbegavati isti.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Voda
5.1.2009 14:43:02   
Anoniman
joooooooooj, ja se sećam da mi je mama rekla da postoji još neki razlog, ali se ne sećam, valjda zato što mi je hemija slabija strana. Čim saznam, napisaću.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Voda
5.1.2009 14:52:06   
stella
Mi vise ne prokuhavamo,jer kuhanjem se unistavaju elektroliti,mislim,a voda se i pije da se nadoknade.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Voda
5.1.2009 14:54:59   
Anoniman
elektroliti... nisam htela da lupim, a provlačili su mi se kroz glavu. Nešto je mama spominjala u kontekstu elektroliti - šećer. Pitaću je definitivno.

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Voda
5.1.2009 14:59:26   
mamy2
Tasha to ti je više elektroliti-so!user posted image
Prokuhavanjem voda gubi elektrolite,minerale i so.
To ti je kao da si popio ništa,odnosno sve ono što taži žeđ se gubi prokuhavanjem.
!

< Poruku je uredio mamy2 -- 5.1.2009 15:03:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Voda
5.1.2009 15:04:03   
Anoniman
Hemija nula - ja sam odmah priznala. user posted image

Ali znam da je nešto pričala, jer se sećam da sam pitala Šta će šećer (i par kapi limuna) u vodi, po principu "Bljak, ne bih ni ja popila!", pa sam dobila objašnjenje koje se ticalo elektrolita, šećera, a možda i još nečega što bi prethodne dve stvari povezalo, ali se ne sećam. user posted image

(odgovor članu mamy2)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Voda
5.1.2009 15:09:19   
mamy2
Ma neznam šta da ti kažem,ja imam veliko dijete 12 godina i meni je pedijatar ,,tada"
savjetovao prvih dana,bez obzira što je dojena beba da je pojim slatkom vodom,jer bebe po rođenju imaju višak bilirubina i to pomaže u razgradnji.Danas su potpuno drugačiji savjeti u pogledu obične vode,a kamoli zaslađene.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Voda
5.1.2009 15:17:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

 Nemam pojma... rekao pedijatar da "po starom" uz dojenje ide i vode, a "po novom" ne mora, pa kako ja hoću.


To sam rekla. Samo u početnoj poruci nisam spomenula + šećer + limun.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Voda
5.1.2009 15:21:15   
mamy2
Limun mi je dr isto savjetovao ,par kapi sa vodom,kada beba štuca.
Sad se iskreno i bojim reći kako sam ja to svoje dijete odgajala,a sve po savjetima pedijatara.
Off-topic sorry!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Voda
5.1.2009 15:28:59   
Anoniman
Za štucanje sam daval čist limun, bez vode.

Javim ovo za šećer i limun čim sretnem mamu.

(odgovor članu mamy2)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Voda
5.1.2009 18:23:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Ja Luki dajem povremeno vodicu, ali ne forsiram. Da je samo sisao ne bih mu ni davala vodu, ali pošto ga i dohranjujem onda mu povremeno dam. Obično jednom-dvaput dnevno. I to ne na cuclu nego na onu čašu sa piskom. Dajem mu prokuvanu nezaslađenu kupovnu vodu. Savetovali su mi da ga ne navikavam da pije vodu iz cucle, nego odmah iz šolje sa piskom. I mislim da ima smisla. Jednom sam mu dala na cuclu i on je imao izraz lica kao da očekuje mleko i odbio je da pije. Ne treba zbunjivati dete. Takođe su me savetovali da mu ne šećerim vodu nego da se od početka navikava na pravi ukus vode. Šećer inače nije dobar jer ako navikneš dete posle možeš imati probleme kad krenu da rastu zubići. Zato pedijatri mahom i savetuju da se kod deteta forsira pre voda nego sok. Meni je čak pedijatrica rekla da mu čaj koji mu dajem (HIPP-ov, zbog grčeva) dajem razblaženiji nego što piše, baš zbog šećera.

Evo ja ću na ovu temu još samo da kažem da se slažem sa Jecom u potpunosti a naročito u načinu davanja vode bebi,tj. na čašu.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Voda
5.1.2009 19:08:10   
Jeca*
Evo gledam u knjizi "Beba radost i briga" i piše da limun nikako ne treba davati čist nego razblažen vodom 1:3, a pomorandža, grejp 1:2

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Voda
5.1.2009 19:10:31   
guppy RR
Ova naša mlada generacija mama sada je upozorena od strane pedijatra da šećer treba izbegavati zbog zubića... ali ja mislim da se to odnosi samo na nezdravu meru, kada bebi pustiš da spava na flaši ili da non stop po ustima vucara nešto zaslađeno. I kod nas se savetuje kad beba nema stolicu nedelju dana da se proba sa zaslađenom vodom.... čajevima za to.... štapićem ... itd...

ali sve u svemu... svoju decu sam navikavala na vodu... ili kako da kažem, nisam ih navikavala nego sam im samo to davala. Tek kad su krenuli u vrtić počeli su tamo da piju sok, što je meni išlo na živce jer mi se povraća kad pomislim na flašicu sa sokom koja stoji na polici ceo dan user posted image . Al ajde, nije niko od toga umro...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Voda
5.1.2009 19:14:03   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: guppy

svoju decu sam navikavala na vodu... ili kako da kažem, nisam ih navikavala nego sam im samo to davala. Tek kad su krenuli u vrtić počeli su tamo da piju sok, što je meni išlo na živce jer mi se povraća kad pomislim na flašicu sa sokom koja stoji na polici ceo dan user posted image . Al ajde, nije niko od toga umro...



Slažem se user posted image  I ja planiram Luku da navikavam isključivo na vodu!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Voda
5.1.2009 19:24:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Evo gledam u knjizi "Beba radost i briga" i piše da limun nikako ne treba davati čist nego razblažen vodom 1:3, a pomorandža, grejp 1:2


Limun sam mu davala 2 kapi na kašičicu, tek toliko da zadrži dah i prestane da štuca.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Voda
5.1.2009 19:31:04   
andrijana
Ja dojim bebu,ima 4,5 meseca i uopste joj ne dajem vodu. Ne znam da li gresim,ali svuda sam procitala,da ako je dojim,vodu nema potrebe da joj dajem. Ali se zato plasim da posle nece hteti uopste da je pije. A za secer znam da sigurno ne valja ni u sta da se stavlja.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Voda
5.1.2009 22:30:14   
MERYEN
Ja dajem detetu zasladjenu vodu na 2dl vode ravna kasika secera ,i dajem mu svaki drugi dan po 3 kapi limuna na kasicicu sa malo vode  vec pomenute zasladjene,vodu mu dajem na flasicu,i imamo problem nece da kaki a muci ga stomak,grcici,ne kaki zadnji put 6 dana i tek je uvece kakio 6-ti dan,to je pocelo od skoro a do tad je svaki dan imao stolicu uredno,i zadnji put mi je kakio 01.01. i danas je 05.01. i place muci se,a dr kaze da deca i po 10 dana ne kake[najcudnije mi je kad se iskaki posle par dana njemu nije tvrda stolica vec normalna].

< Poruku je uredio MERYEN -- 5.1.2009 22:31:43 >

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Voda
5.1.2009 22:38:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: andrijana

Ja dojim bebu,ima 4,5 meseca i uopste joj ne dajem vodu. Ne znam da li gresim,ali svuda sam procitala,da ako je dojim,vodu nema potrebe da joj dajem. Ali se zato plasim da posle nece hteti uopste da je pije. A za secer znam da sigurno ne valja ni u sta da se stavlja.

Ništa se ti neplaši,kada beba počne jesti čvrstu hranu osjetiće žeđ i neće odbijati vodu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Voda
5.1.2009 22:39:08   
Koka Loka
Bebe koje sisaju nema potrebe da piju vodu. Moja sa 4 meseca ni na 43C nije htela da pije vodu, samo je sisala. Bebe koje su na dohrani treba da piju vodu, ali dojene ne.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Voda
5.1.2009 23:10:01   
Anoniman
A ne ne Koka!

Znači ja sam za to da se detetu daje voda od rođenja, ali ako slušaš ovo "po novom" onda pedijatar kaže "A u čemu razmutite taj prah? U vodi. Ne mora da pije vode."

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Voda
5.1.2009 23:13:53   
Koka Loka
Pa napisala sam da voda ali bebama na veštačkom mleku, ne dojenoj deci, tj. bebama.

Ma svako po svom nahođenju treba da radi. Ko sam ja da sudim, taman posla.

Sinu sam davala vodu, mada nije pio puno. Ćerki sam nudila (bojala sam se jer su bile velike vrućine) ali ona nije htela. Samo je sisala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here