|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 20:55:17   
cipiripi
Vođenje ljubavi je obično više nego fantastično. Zato obratite pažnju kada nije tako. Ali, pre nego što se uspaničite, iščitajte naše tabele za samodijagnozu. (I, usput rečeno, šta god on mislio, retko je problem u tome sto mu je penis XXL veličine!)


Simptomi - Bol i suvoća. Mogući uzrok


Niste dovoljno uzbuđene. To je daleko najčešći uzrok bolnog seksa, koji iskusi čak 2/3 žena. Vaše telo je tako programirano da mora da bude spremno za penetraciju. Uzroci: nedovoljno predigre, hormonski poremećaji, alkohol, depresija, stres, određeni lekovi, partner vas ne uzbuđuje...

Rešenja

Zavisi. Ako je u pitanju neki novi lek koji uzimate, probajte lubrikant u vidu gela. Ako ste u depresiji, razmislite o lečenju. A, ako mislite da nešto ne funkcioniše u vašoj vezi, zapitajte se da li postoji neki problem među vama ili oboje treba da se potrudite da osvežite vaš seksualni zivot.

Simptomi - Bolan seks uz pojačan sekret, svrab, bol pri mokrenju, ranice ili bradavice.
Mogući uzrok

Infekcija. Mogla bi da bude u pitanju neka polno prenosiva bolest, poput herpesa, humanog papiloma virusa ili hlamidije; poremećaj vaginalne flore čiji rezultat je gljivična infekcija ili infekcija urinarnog trakta. Simptomi mogu da variraju zavisno od vrste infekcije, a trenje pri polnom odnosu može da ih pogorša, pa ih osetite kao još izraženije.

Rešenja

Neke infekcije, poput gljivičnih, mogu da se leče lekovima koji se prodaju i bez recepta. Ali, osim ako niste već ranije imale gljivičnu infekciju, pa ste sigurne da je to u pitanju, posetite ginekologa. Uradiće vam analize i prepisati odgovarajuce antibiotike ili antimikotike. Ne ignorišite simptome; većina infekcija neće nestati sama od sebe.

Simptomi - Bol pri polnom odnosu, praćen svrabom, crvenilom, blagim otokom, pečenjem ili peckanjem. Mogući uzrok

Iritacija kože. Koža oko vagine je vrlo osetljiva i mnogi proizvodi mogu da izazovu iritaciju. Česti krivci su parfimisani sapuni, deterdženti za pranje veša, parfimisani tamponi ili ulošci, nonoksinol-9 koji se često dodaje u spermicide, sintetički ili preuzak donji veš. Neke žene su alergične na lateks u kondomima i dijafragmama. Suzite krug „osumnjičenih" tako što ćete razmisliti koje proizvode odnedavno koristite ili tako što ćete eliminisati jedan po jedan od potencijalnih uzroka.

Rešenja

Hladne obloge - obično parče tkanine natopljeno hladnom vodom - mogu pomoći. I kortizonske kreme, ali ne koristite ništa što sadrži više od 1% kortizona, niti ih stavljajte u unutrašnjost vagine bez prethodne konsultacije sa lekarom. Ako je u pitanju alergijska reakcija, pomoći će vam antihistaminici, ali, opet, prvo se obratite ginekologu. Generalno, izbegavajte da koristite bilo kakve proizvode jakog mirisa koji dolaze u kontakt sa genitalijama - sapune, tampone, penušave kupke, soli za kupanje i parfeme.

Simptomi - Bol pri penetraciji, pečenje, peckanje, stegnutost i grčevi mišića vagine i/ili donjeg dela leđa... Mogući uzrok

Vaginizam. Ovaj poremećaj karakteriše izražena stegnutost i suženje vaginalnih mišića, što uzrokuje snažne, nevoljne grčeve mišića ili jak bol tokom polnog odnosa. Uzroci mogu da budu povreda tokom porođaja ili operacije; endometrioza (razrastanje materičnog tkiva van materice); hronična infekcija urinarnog trakta, psihološki problemi poput anksioznosti, stresa, ranijeg iskustva seksualnog zlostavljanja ili grubog seksa.

Rešenja

Vaginizam se leči. Širok spektar vežbi i tehnika relaksacije mogu postepeno da vas oslobode bola, uključujući vežbe kontrole mišića pri kojima stežete i opuštate karlične mišiće, kao i vežbe penetracije, kod kojih za početak vežbate da stavite u vaginu tampon ili prst. I psihoterapija može biti od pomoći i zato se nemojte ustručavati da potražite stručnu pomoć. Ali, eksperti naglašavaju da su često dovoljne fizičke vežbe i bihejvioralne tehnike.

Simptomi - Bol prilikom seksa, praćen bolom u abdomenu, pojačanim sekretom, povišenom temperaturom, bolom pri mokrenju... Mogući uzrok

Upala karlične regije. U pitanju je generalizovana upala gornjeg genitalnog trakta (materice, jajovoda i grlića materice) koja može biti posledica nelečene polno prenosive bolesti, najčešće hlamidije i gonoreje. Ovo oboljenje je u porastu i vrlo je ozbiljno - može da dovede do hroničnog karličnog bola i steriliteta - zato, ako imate ove simptome, što pre zakažite pregled kod ginekologa, jer svako odlaganje može da izazove naknadne posledice.

Rešenja

Kada se postavi dijagnoza, upala karlice može potpuno da se izleči antibioticima. Ali, ključno je početi sa terapijom na vreme, jer antibiotici ne mogu da poprave vec načinjenu štetu, poput ožiljaka ili adhezija koji su se već razvili na reproduktivnim organima. Što duže čekate, veći je rizik od neplodnosti ili vanmaterične trudnoće (tada embrion počinje da raste u jajovodu, umesto u materici). A, nijedno od ovih oboljenja nije bezazleno, već ostavlja velike posledice na zdravlje.

Simptomi - Osetljivost na svaki dodir, svrab, peckanje i/ili pečenje u vagini ili vulvi. Mogući uzrok

Vulvodinija. Jedno istraživanje je otkrilo da otprilike 1/5 žena u nekom trenutku svog života oseća hroničan bol u zoni vulve - što obuhvata venerin breg, unutrašnje i spoljne vaginalne usne, klitoris i ulaz u vaginu. Nije jasno šta je uzrok, ali neke žene koje imaju ovaj problem u anamnezi imaju i ponovljene vaginalne infekcije, alergije ili povredu nerva u ovoj zoni (najčešće za vreme trudnoće), dok su neke, pak, bile žrtve seksualnog zlostavljanja.

Rešenja


Tretmani koji deluju umirujuće na regiju vulve, poput toplih kupki, anestetici za spoljnu upotrebu, biofidbek terapija i hormonski kremovi su se pokazali kao korisni u nekim slučajevima vulvodinije. I određeni lekovi, uključujući antihistaminike i antidepresive (koji pre deluju zato što otupljuju nervne završetke, nego što rešavaju psihološki uzrok problema), mogu takođe da pomognu da se simptomi ublaže. Obavezno se obratite ginekologu za pomoć.




izvor:Cosmo


< Poruku je uredio cipiripi -- 3.1.2010 20:59:11 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 21:11:22   
Anoniman
Simptomi - Bol pri polnom odnosu, praćen svrabom, crvenilom, blagim otokom, pečenjem ili peckanjem. Mogući uzrok

Iritacija kože. Koža oko vagine je vrlo osetljiva i mnogi proizvodi mogu da izazovu iritaciju. Česti krivci su parfimisani sapuni, deterdženti za pranje veša, parfimisani tamponi ili ulošci, nonoksinol-9 koji se često dodaje u spermicide, sintetički ili preuzak donji veš. Neke žene su alergične na lateks u kondomima i dijafragmama. Suzite krug „osumnjičenih" tako što ćete razmisliti koje proizvode odnedavno koristite ili tako što ćete eliminisati jedan po jedan od potencijalnih uzroka.
Simptomi - Bol pri polnom odnosu, praćen svrabom, crvenilom, blagim otokom, pečenjem ili peckanjem. Mogući uzrok
---------------------------------------------------------------------------------------------
.....uh imala sam problem baš sa ulošcima. Ojed je bio u pitanju. Strašna iritacija - popizdela sam koliko me je peklo! Smem samo one Always Sensitive (pamučni sloj odgore) uloške .... ništa drugo.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 21:14:17   
cipiripi
ja ponekad imam problema sa suvocom vagine, jednom sam se i pocepala...
to je bio odnos na brzaka , tako da nije bila dovoljno vlazna.
obicne uloske ne mogu da koristim alergicna sam na njih, pa uvek odozgo stavljam vatirani mrezasti ulozak.
takodje ne koristim dnevne uloske jer se ospem i od njih.
smeta mi i "Bohor" omeksivac.

rado koristim dureks 2 in 1 user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 21:16:35   
Anoniman
Mene nekad boli samo u pocetku,verovatno suvoca,a nekad me u nekom polozaju zaboli desna strana!

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 21:19:18   
cipiripi
pre nego sto sam ustanovila hlamidiju, imala sam bas velike bolove kada je dublja penetracija u pitanju.
sa ispijenim antibioticima resila sam se tog problema.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 21:21:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja ponekad imam problema sa suvocom vagine, jednom sam se i pocepala...
to je bio odnos na brzaka , tako da nije bila dovoljno vlazna.
obicne uloske ne mogu da koristim alergicna sam na njih, pa uvek odozgo stavljam vatirani mrezasti ulozak.
takodje ne koristim dnevne uloske jer se ospem i od njih.
smeta mi i "Bohor" omeksivac.

rado koristim dureks 2 in 1 user posted image



.... takođe, ali samo noću. Bar malo da poštedim kožu.... Inače, kada vidim onaj gel u ulošku, muka me uhvati..............
Volim sex na brzaka, nemam ništa protiv i nemam problem sa joooj pa on je hteo samo sex..... jer taj brzinski uglavnom ja i započnem.....user posted image a ako sam ja ta koja inicira znači da sam već wet wet wet tako da u tom slučaju.........user posted image
ne dam , baš iz tog razloga, dok sam suvkasta.... user posted image user posted image user posted image

...... nikada me nije bolelo tokom odnosa , sem tada kada sam imala ojed......




(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.1.2010 23:41:21   
buhla
IZVORNA PORUKA: cipiripi


Simptomi - Bol pri penetraciji, pečenje, peckanje, stegnutost i grčevi mišića vagine i/ili donjeg dela leđa... Mogući uzrok

Vaginizam.
Ovaj poremećaj karakteriše izražena stegnutost i suženje vaginalnih mišića, što uzrokuje snažne, nevoljne grčeve mišića ili jak bol tokom polnog odnosa. Uzroci mogu da budu povreda tokom porođaja ili operacije; endometrioza (razrastanje materičnog tkiva van materice); hronična infekcija urinarnog trakta, psihološki problemi poput anksioznosti, stresa, ranijeg iskustva seksualnog zlostavljanja ili grubog seksa.

Rešenja

Vaginizam se leči. Širok spektar vežbi i tehnika relaksacije mogu postepeno da vas oslobode bola, uključujući vežbe kontrole mišića pri kojima stežete i opuštate karlične mišiće, kao i vežbe penetracije, kod kojih za početak vežbate da stavite u vaginu tampon ili prst. I psihoterapija može biti od pomoći i zato se nemojte ustručavati da potražite stručnu pomoć. Ali, eksperti naglašavaju da su često dovoljne fizičke vežbe i bihejvioralne tehnike.

izvor:Cosmo



meni se ovo ponekad desi, a znam i razlog zbog cega, nisam dovoljno opustena i imam neke traume odavno - kada me jedna budala za malo silovala, ali hvala Bogu pa sam se spasila.
Brzo se na svu srecu opustim pa bude ok, ali me pocinje da hvata frka za porodjaj... sta ako mi se to desi u toku porodjaja (jednoj koleginici se davno desilo, da je bukvalno dok je beba bila na pola, tacnije glavica na pola izasla da se ona zgrcila i beba jedno vreme nije imala vazduha i motorika joj je otisla, ma svasta jebilo sa tim detetom, uh da nikom ne pozelis)... da li da ja kazem doktorki za taj moj strah (koji mislim da je realan), da li da nadjem neke te vezbe... ne znam nisam pametna... aaaaaaaaaaaaa
Ovo moje pitanje bas nije vezano za samu temu, tako da ako moderatori misle, mogu da je postave kao novu!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
4.1.2010 0:07:31   
buhla
otvorila sam novu temu, vezanu za moj problem... Vaginizam
nisam uspela na vreme da izmenim moj prethodni post, posto je ipak malo drugacija tema.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
8.1.2010 12:09:21   
Dudu25
I ja imam poneki put bas ovakvih problema i sve mislim da nisam dovoljno opustena,i da moja malecka nije vlazna dovoljno,... pa dodje do ovakvih problema

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 21:54:57   
Anoniman
Nije me bolelo nista al sam posle odnosa imala krv na vesu!user posted image

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 21:59:28   
cipiripi
uvek ili ?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 21:59:32   
Verus
pcelice meni se to desvalo nekoliko puta...nekad bude tackica , dve a jednom sam krvarila malo po malo, do sutra dan....ne znam zasto, sve je bilo u redu na pregledima, jedino sto je meni grlic bas osetljiv, pa je moguce da lako prokrvari.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:00:22   
Verus
Nisam citala jos cipin tekst, ali u prisustvu kandide-infekcije, odnosi mogu biti bolni...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:02:01   
Anoniman
Ma jok,sada prvi put! I to ne kap dve ... malo vise!user posted image

Desavalo se nekad da me zaboli ali sada nije nista,vec samo krv!

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:04:24   
gaganica
odlicna tema user posted image

_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:05:16   
Verus
mozda je od neke infekcije...ili jednostavno dublje uslo, pa pukli kapilari na grlicu....meni se samo jednom desilo da je krvarilo to vece i sutra dan, pa je proslo i nije se opet desilo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:06:08   
JULIE
Pcelice izgubila si nevinostuser posted image user posted image salim se,nemoj mi zameriti meni se to stvarno nikad nije desilouser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:08:28   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Nije me bolelo nista al sam posle odnosa imala krv na vesu!user posted image


aj kod gin na papu i bris user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:11:22   
Anoniman
Verus pa valjda ce da prodje i meni do sutra da ne pocnem da panicim...user posted image Uplasila sam i mm! user posted image user posted image user posted image
JULIE pa bio je red vec jednom!user posted image user posted image user posted image
Cipi user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:13:58   
cipiripi
moras draga user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
3.2.2010 22:15:29   
Anoniman
Jer se u DZ ide bez uputa kod gin.? user posted image
Idem sutra ionako u DZ!

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
29.8.2011 15:37:13   
soni
moze da bude i psihicke prirode.. moja dobra drugarica je bila u vezi neke 2 god, decko joj je bio stvarno dobar ali su sa njene strane emocije pocele da blede, osecala je samo neku vrstu sazaljenja zato sto je divan prema njoj, trudio se ali ...
svaki odnos koji je imala sa njim bio joj je bolan, kaze jajnici su je boleli, pocela je da izbegava svaki kontakt te vrste, kod gin su joj rekli da je sve u redu i da je to u glavi

raskinuli su i sada uziva sa drugim, ima bebu malu i nikakvih problema user posted image

p.s. mozda sam malo skrenula sa teme ali i to moze da bude razlog

< Poruku je uredio soni -- 29.8.2011 15:39:21 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
12.2.2012 16:49:45   
MimaSrdjan
Imam problem,mozda ne veliki i ozbiljan ali me brine.
Imala sam odnos sa deckom pre jedno 3 nedelje. 1,5 nedelju posle odnosa osetila sam uzasan svrab dole. Medjutim kada obavljam kratku nuzdu,ne osecam nikakvo peckanje niti bol. Od kad osecam ovo,nisam imala odnos sa deckom ali koliko sam mogla da procitam,zakljucila sam da je odnos bolan (  dok traje svrab i ostale stvari ).
Isto tako,citala sam ovde svasta napisano,IRITACIJA KOZE. Rekla bih da je to moj problem,i rekla bih da je to od sapunai dnevnih parfimisanih ulozaka. Ja se brijem tamo dole,naravno uz sapun.. Ali ocigledno da imam iritaciju od njega.. Da li neko moze da mi kaze, kako da natsavim normalno da se brijem a da nemam nikakvu iritaciju ?

:/// Hvala unapred.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
12.2.2012 17:06:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MimaSrdjan)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zasto je odnos ponekad bolan?
12.2.2012 17:13:17   
MimaSrdjan
Rekla sam,kada se brijem, to radim sa sapunom... Uostalom,probala sam drzati mokru hladnu tkaninu i svrab je prestao... Samo se bojim da ce mi se sledeci put posle brijanja opet javiti... :/

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here