|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
16.4.2009 22:06:27   
Anoniman
Pre nekoliko godina učitelji su neprestano upozoravali decu da prestanu da šalju jedni drugima papiriće sa porukama za vreme nastave. Sada se situacija drastično promenila, pa učitelji, nastavnici i profesori moraju da teraju učenike da sklone mobilne telefone i prestanu da šalju SMS-ove.
...Neke roditelje, posebno one koji su i sami pomalo zatečeni digitalnim dobom, brine što deca umesto da međusobno razgovaraju prstima munjevito prelaze po tastaturi mobilnog telefona šaljući SMS.Detaljnije: KLIK
Vaše mišljenje o sms-u uopšteno? A onda i o ovoj temi?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
16.4.2009 22:10:48   
Sneža
Ma kad ja u ovim godinama obožavam da se kuckam sms-porukama,mogu misliti tek kako je deci to ekstra,ali da je ok nije.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
16.4.2009 22:16:49   
afrodita
Ponekad ne mozemo napisati bas onako kako
mislimo, niti mozemo procitati kako je napisano.
Vise volim nazvati i reci.
A sto se tice dece i komunikacije preko sms
ni to vise nije kao u pocetku, sad je
facebook nadmasio sve.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
17.4.2009 8:02:45   
Anoniman
user posted image Moj Luka je pre neki dan rekao kada sam pitala gde je uja, "Uja je na Facebook-u!" user posted image

No... ja OBOŽAVAM sms. U jednom momentu kada sam još bila teen mi je tata rekao "Kupiće ti tata kucaću mašnu, ne maltretiraj taj telefon, molim te!" user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
17.4.2009 18:26:03   
afrodita
user posted image Moj Luka je pre neki dan rekao kada sam pitala gde je uja, "Uja je na Facebook-u!" user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
14.6.2009 23:43:38   
Urbana

Vaše mišljenje o sms-u uopšteno? A onda i o ovoj temi?


O koriscenju mobilnih u skoli, a posebno na nastavi mislim sve najgore. S obzirom da znam da ovde mobilni nisu dozvoljeni na nastavi i da eventualno nosesenje zahteva i odlaganje na posebnom mestu, znam da to ne mora da bude tako kako je prihvaceno u Srbiji.
Mislim da je dosta do uprave skole, ali i do svesti roditelja, a deca su ponajmanje kriva u svemu tome.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
14.6.2009 23:54:54   
prase
Ja SMS stalno koristim... Zato što primalac može da ga pročita onda kada ima vremena, da odgovori onda kada ima vremena, da me ignoriše ako mu tako odgovara, da mi smesta odgovori ako tako želi. Ponekada koristim SMS i kada iz nekog razloga nemam herca da nazovem osobu telefonom, to jest ako me je iz nekog razloga sramota - npr. tako komuniciram sa mentorom za mr ako nisam pri računaru i mail-u. Mislim da se deca navuku na SMS zato što im je to zanimljivo, a posle toga im običan razgovor bude ili dosadan ili pretežak, jer su već usvojili bezličan oblik komunikacije. U istu kategoriju problema spadaju i mail, facebook, nekada davno pisma... E sad, roditelji mogu da kontrolišu vreme koje dete provodi ispred računara, ali mobilni ne oduzimaju ni na ulazu u kuću ni na izlazu iz nje - pa je on ujedno i uvek raspoloživo sredstvo komunikacije. U trci za što većim brojem korisnika, kompanije obasipaju besplatnim SMS-ovima, što dodatno komplikuje situaciju... a i roditelji, ako su već kupili detetu mobilni telefon, postaraće se da dete uvek ima kredita (ili će plaćati mesečni račun) da bi moglo uvek da im se javi (što je bila verovatno i originalna zamisao pri nabavci, ako isključimo varijantu "Hoću i ja, svi imaju!"). Korišćenje SMS kod klinaca tako napreduje kao snežna lopta... od jedne pahuljice nastade gromada koja se nekontrolisano kotrlja... 

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
15.6.2009 12:25:27   
Urbana
IZVORNA PORUKA: prase

... a i roditelji, ako su već kupili detetu mobilni telefon, postaraće se da dete uvek ima kredita (ili će plaćati mesečni račun) da bi moglo uvek da im se javi (što je bila verovatno i originalna zamisao pri nabavci, ako isključimo varijantu "Hoću i ja, svi imaju!"). Korišćenje SMS kod klinaca tako napreduje kao snežna lopta... od jedne pahuljice nastade gromada koja se nekontrolisano kotrlja... 


Uh ta "hocu ja, svi imaju" mi je bas klovnovska fraza, nekako sve mi to lici na roditeljsku liniju manjeg otpora.user posted image
Prase vec hiljaditi put citam ovu vrstu postova.
Da li to sto mugu uvek da se jave znaci da su deca bezbedna i da roditelji mogu da budu mirni?
I zaista nikad necu shvatiti zasto je detetu potreban mobilni u skoli. Posebno deci kod uciteljice user posted image
nikad mi niko nije dao odgovor na ovo pitanje.
Kazem zivim negde gde to u osnovnoj skoli nije normalno, da ne kazem da je u prevodu skoro "zabranjeno". Ne moze ti niko zabraniti da imas mobilni, ali da ga na nastavi koristis naravno da moze.
Moja deca kad izadju napolje ( 6,5 i 8,5 godina ) ponesu sat mada su mi obicno na oku, ali u svakom slucaju dolaze kuci u zakazano vreme.  

Izvinjavam se sto je moj pogled neuobicajeno drugaciji user posted image  i sto za razliku od vecine, i sto nemam opravdanje za nosenje mobilnih telefona u skolu.

< Poruku je uredio Urbana -- 15.6.2009 12:27:00 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
15.6.2009 12:57:50   
prase
IZVORNA PORUKA: Urbana

IZVORNA PORUKA: prase

... a i roditelji, ako su već kupili detetu mobilni telefon, postaraće se da dete uvek ima kredita (ili će plaćati mesečni račun) da bi moglo uvek da im se javi (što je bila verovatno i originalna zamisao pri nabavci, ako isključimo varijantu "Hoću i ja, svi imaju!"). Korišćenje SMS kod klinaca tako napreduje kao snežna lopta... od jedne pahuljice nastade gromada koja se nekontrolisano kotrlja... 


Uh ta "hocu ja, svi imaju" mi je bas klovnovska fraza, nekako sve mi to lici na roditeljsku liniju manjeg otpora.user posted image
Prase vec hiljaditi put citam ovu vrstu postova.
Da li to sto mugu uvek da se jave znaci da su deca bezbedna i da roditelji mogu da budu mirni?
I zaista nikad necu shvatiti zasto je detetu potreban mobilni u skoli. Posebno deci kod uciteljice user posted image
nikad mi niko nije dao odgovor na ovo pitanje.
Kazem zivim negde gde to u osnovnoj skoli nije normalno, da ne kazem da je u prevodu skoro "zabranjeno". Ne moze ti niko zabraniti da imas mobilni, ali da ga na nastavi koristis naravno da moze.
Moja deca kad izadju napolje ( 6,5 i 8,5 godina ) ponesu sat mada su mi obicno na oku, ali u svakom slucaju dolaze kuci u zakazano vreme.  

Izvinjavam se sto je moj pogled neuobicajeno drugaciji user posted image  i sto za razliku od vecine, i sto nemam opravdanje za nosenje mobilnih telefona u skolu.


Izgleda da se nismo razumele... Ja napisah kako ja to vidim da se dešava kod drugih ljudi, a da li će moja deca imati mobilni - ne znam. Volela bih da napišem da neće i to sa decidiranim stavom, ali Bog zna šta nosi dan a šta noć - a tek šta će biti za 6, 7 godina? Zato ne znam. Ja da sam učiteljica otimala bih mobilne telefone, isključivala ih i vraćala po izlasku sa nastave. Danas učiteljica može za to da dobije batine od nekog roditelja. Meni je bilo normalno da mi učiteljica uzme lopticu koju lupkam u učionici u toku odmora - loptici nije mesto u učionici. Isto tako sam smatrala pravednom kaznom da mi tu lopticu ne vrati - tako nikome neće pasti na pamet da donese lopticu u učionicu drugi put. Deci se sve manje stvari zabranjuje, a sve više povlađuje. Od mojih prijatelja ćerkica je došla prvi dan plačući iz škole jer se tamo osećala kao debil. Zašto? Učiteljica je iskidala parče papira na 16 komada, a onda prebrojala koliko ih ima pred decom. Onda je prozivala jedno po jedno dete, da svi broje iznova te papire. Jedan dečko je izbrojao 13. Ostala deca su počela da komentarišu, smeju se, negoduju - ali učiteljica im je objasnila da je možda on u pravu a svi su oni pogrešili uključujući i nju?! Kako nije lepo uskakati u zaključke, imati predrasude i sl. Jedna moja komšinica je u 7. razredu osnovne škole vežbala sa mnom za kontrolni iz matematike. Primetila sam da joj teorija i formule dobro idu, ali računanje nikako. Pitam je kako misli da ide na kontrolni kada tako sporo i aljkavo računa, kaže ona: pa imam mobilni?! Ja pitam, pa kako mobilni, zar smeš da ga imaš u školi? Kaže ona, pa nastavnica će da misli da kuckam SMS, neće ona provaliti da koristim kalkulator?!?!? I sad ti kao roditelj dozvoli da takvi ređaju petice, a da tvoje dete ima četvorku zato što nije stiglo da izračuna sve... Ili kreni u bitku sa vetrenjačama? Ili upiši dete u privatnu školu gde će imati sve petice taman ništa ne naučilo? Objasni detetu da nije bitno što su svi bolji đaci od njega, kad je on pametan i trudi se. Objasni mu da Markov tata ima 10 auta i letuje sa njim ko zna gde, zato što radi bolje plaćen posao od tebe iako si ti učio 17 godina a on samo 8... Nije lako. Sistem vrednosti može da se izgradi u porodici i pre škole, ali teže u današnje vreme. Ova deca imaju sve, TV, računare, razne druge gluposti, ona se i ne druže napolju, dolaze do informacija kako da manipulišu roditeljima online. Ja sam sa 7-8 godina išla sama sa bratom (blizancem) na plažu i imali smo zadatak da se vratimo kući kada vidimo da dolazi trajekt u 13h na ručak. Sa druge strane, ni luda ne bih pustila nećaku od 10 godina da ide sama na plažu... Ne zbog nje, nego zbog drugih. Ljudi su otuđeni, skoncentrisani samo na sebe i svoje probleme. Ako moje dete mora da provodi 2/3 svog budnog stanja okruženo drugim ljudima, ja mogu samo da molim Boga da mu sve legne na svoje mesto...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
15.6.2009 21:39:54   
Urbana
@prase razumem sta govoris, ali ako se svi postavimo, plati pa se klati, bez pravila normi pod okriljem demokratije, nije li to onda anarhija. user posted image
A opet ljudi se pozivaju da im je to sve doslo iz Evrope, sva zla ovog sveta.
Ja, kao neko ko je jedan od vrlo cestih roditelja volontera ovde na Zapadu u skoli, vidim da ovde kako deca, tako i roditelji postuju pravila i norme bar kad je osnovna skola u pitanju. Doduse mnogo je lakse kontrolisati decu, jer ovde osnovne skole obicno nemaju vise od 300 djaka, mada je kod nas celodnevna nastava do 15:00 i svi idu u skolu u isto vreme.
E sad kako ljudima izgraditi svest.
Ne mogu da verujem da direktor na roditeljskom ne moze da u svakom razredu ocita roditeljima da deca ne smeju da koriste mobilni telefon na nastavi. Mislim da su kod nas ljudi shvatili pogresno i ljudske slobode i prava, a kazne nisu ni shvatili. To ustvari vise kod nas ni ne postoji.

Ne znam mozda gledam iz neke druge optike, meni bi bilo cudno da me dete zove na odmoru iz skole, smatrala bih da je usamljeno i da se ne igra sa drugom decom, bila bi zabrinuta. Da zove neke drugarice na odmoru, opet mi je zalosno, znaci ne socijalizira se sa decom iz skole, umesto igre pise sms....a ne daj boze da mu se nesto desi, pa neko ce mi javiti. Tako da ja zaista ne vidim smisao mobilnih telefona kod dece u skoli. Ne kazem da ne trebaju da ih imaju, ali ne u skoli, a posebno ne na nastavi.

I prase ako shvatam najbolji roditeljski savet je reci detetu da krade, laze, muva, podvaljuje, zabusava, spletkari....da bi bio ko Markov tatauser posted image



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
17.6.2009 8:44:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana

I prase ako shvatam najbolji roditeljski savet je reci detetu da krade, laze, muva, podvaljuje, zabusava, spletkari....da bi bio ko Markov tatauser posted image





user posted image

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
8.3.2018 6:49:44   
Dora89
Normalno, ja ću da učim dete da bude đubre prema đubretu, kad uđe u pubertet, neću da kvarim detinjstvo.

A za mobilne ništa novo. Pa, ako je zavrat da ih koriste na času... Uvek roditelji mogu da pozovu br. škole ako se nešto dešava u toku časova. Kako smo mi funkcionisali?

Verujem da se roditelji bune zbog uzimanja telefona za vreme časova, ali trebalo je da oni nauče decu da se u toku časa telefon ne koristi, pa onda ne bi ni bili oduzimani.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zbog poruka tinejdžeri teže komuniciraju
8.3.2018 11:37:52   
mama Jo
S jedne strane je olaksana komunikacija, ali na zalost se otislo i krajnost...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here