|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zubar ne vidi kvar
19.11.2009 16:46:03   
guppy RR

Boli me zub već dve nedelje, kada nešto žvaćem. Neprijatan boli koji podseća na guranje igle direktno u živac, ali traje samo stotinku sekunde. Zaista me dugo nije boleo zub.

Otišla sam kod zubara i kaže - NIŠTA! ... nema ništa!
Poslao me na rentgen... na rentgenu NIŠTA. Gleda on, gleda sestra, gledam ja. Nije da bi znala šta treba da vidim tačno, ali taj zub izgleda identičam svim ostalim zubima na snimku. Svašta.

Odluči on to da otvori, a ja JAOJJJJJ! Opet taj osećaj igle u zubu. Da mi injekciju, izažem na hodnik za 20 minuta. Kaže, injekcija nekad neće da uhvati na donje krajnje zube, pa da sačekam da bude 100 %.

.... Čekam i čekam.. ne osetim usnu... ne osetim donji red zuba. Ajde da mi to bušimo. Otvori celu šesticu... NIŠTA. Kako bre ništa?! A bol... ubija! Nisam mogla više da izdržim, pa mi je čovek dao drugu injekciju, onu koju inače daju kad vade nekom zub user posted image . Čekam, čekam... ne znam šta sam to čekala, jer i sad posle dva sata ne osetim celu desnu stranu lica i jezik user posted image Ova je odmah uhvatila!

Ali pazi vraga! Mene još uvek boli dok buši. Našao je na DNU šestice, prema sedmici, kvar. Gadni mali kvar!!! Popravio, stavio plombu, i sad bi trebalo da bude OK.

... eee čudo neviđeno sam ja... majke mi.
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zubar ne vidi kvar
19.11.2009 16:50:25   
Trcosava
Guppy imala si sreću i odličnog zubara

Ja sam sa istom takvom šesticom gore završila sa gangrenom, isto me je boleo samo kad zagrizem, sam od sebe nikad (dok gangrena nije došla do živca). Zub je doduše bio pod plombom i nismo radili rendgen, ali on gleda i kaže -ja ništa ne vidim, zdrav ti zub izgleda. A ja godinama nisam jela na tu stranu. Posle sam nadrljala...

Tako da,blago tebi i još jednom user posted image za zubara

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zubar ne vidi kvar
19.11.2009 16:52:03   
guppy RR
Ja STVARNO imam dobrog zubara i znam to...
Jako je stručan, a i pažljiv. Kad kaže da nešto neće boleti, onda ne boli... tako da mi u glavnom radi bez injekcije.


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zubar ne vidi kvar
24.11.2009 21:16:00   
oliveradj
Ah te sestice. Imala sam slican slucaj. Zubar opravio sesticu kad ono ostao kvar izmedju dva zuba to nije ocistio i boli. Smirilo se i posle nekog vremena slomi se taj deo skroz ga pojeo karijes, a nije bolelo nista. Posle toga naravno promenim zubara i kod ovog nikada vise. Taj tvoj je super ne bih ga menjala user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zubar ne vidi kvar
24.11.2009 23:26:43   
dunja RR
I ja sam danas bila kod zubara...............nameracila sam se da sve zube popravim( nemam puno), izvadim gore osmice i stavim fiksnu protezu gore, jer me svi plase kako ce poceti da mi se povlace desni ( gore) zato sto su zubi izbaceni, a imam zdrave, bele zube , pa je steta ( kazu) , i tako da mi je neko reko da cu fiksnu sa 33, ali ajde izdrzacu i to, valjda sad stavljaju neke sto se manje primete, stavljacu na fakultetu..........

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zubar ne vidi kvar
24.11.2009 23:30:49   
dunja RR
a i nace krenula sam kod privatne dr-ke koja radi u mojoj zgradi, i odlicna je a pre svih akcija poslala me da snimim zube , nekom specijalnom metodom ( ne secam se kako se zove, samo znam da nema po domovima zdravlja) tako pre svakog rada ona prvo pogleda snimak i onda postupno radi, sve vidi , kvarove ispod starih plombi, cak mi je prosli put videla neke bakterijice i rekla mi da ce mi na tom mestu izaci afta( tada je nije bilo ni na vidiku) i stvarno je izasla posle par dana....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zubar ne vidi kvar
21.12.2009 18:10:41   
buhla
Guppy bas imas srece sa zubarom. Meni je zubar BILA moja dobra drugarica i stvarno sam redovno isla kod nje i sve je bilo ok. Pre trudnoce sam isla na 3 meseca, sad u trudnoci sam isla svaki mesec i sve je bilo kao ok, do pre 10ak dana kada su mi se upalile desni i dala mi gel da ih mazem kao i da ispirem hidrogenom, medjutim meni je svaki dan bilo sva gore i gore, na kraju sam u petak zbog velikih bolova a i otekline na nepcu otisla na stomatoloski, gde su zakljucili da imam infekciju desni, zbog procesa u nekom zubu. drenirali su nepca, gde je bilo gnoja, i to su sve na zivo radili. Danas sam opet bila i morali su da snime zube i nasli da je petica u pitanju i da je bas veliki kvar i pokusace da ga spasu ako ne vadice ga. Ja sam se inace par put zalila zubarki na 5 i 6, i ona je uvek govorila da mi se tu skuplja hrana i samo ocistila. I eto do cega je dovelo, a mogla je ranije da vidi....


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zubar ne vidi kvar
22.7.2011 11:36:43   
bebać
Ja sam pre dva dana išla kod zubara, ništa me nije bolilo, ali sam odlučila da sredim šta imam da sredim.

Imamo predobru doktoricu(prijatelji od m) tako da sam baš bila opuštena, a inače se bojim pa to je strašno. Izvadila sam jedan što sam imala i ostale mi je skidala kamenac i polirala, imam još dve tačkice da popravim i to je to.user posted image

Kaže da su mi zubi extra, na šta sam jako ponosnauser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zubar ne vidi kvar
22.7.2011 11:39:35   
bebać

IZVORNA PORUKA: dunja RR

a i nace krenula sam kod privatne dr-ke koja radi u mojoj zgradi, i odlicna je a pre svih akcija poslala me da snimim zube , nekom specijalnom metodom ( ne secam se kako se zove, samo znam da nema po domovima zdravlja) tako pre svakog rada ona prvo pogleda snimak i onda postupno radi, sve vidi , kvarove ispod starih plombi, cak mi je prosli put videla neke bakterijice i rekla mi da ce mi na tom mestu izaci afta( tada je nije bilo ni na vidiku) i stvarno je izasla posle par dana....


Dunja to je i meni radila, snimila ih da vidi u kakvom su stanju, a i ovaj jedan što je vadila, je više bio kao dva korijena nego zub(taj mi je baš bio stradao podavno, a ja ga 'vadim' već godinama) i onda je lakše joj da vadi, oni ostali su normalni. Taj aparat vidi baš sve, iznad i ispod desni.

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zubar ne vidi kvar
12.7.2013 16:52:45   
Ivanka 75
Išla sam danas kod čika zube, boli me neki zub, i on čovek gleda onaj ortopan snimak od prošle godine, kucka po zubima, pušta struju kroz njih, te "kako te boli". "na toplo ili na hladno"???
ja samo kažem "boli, tišti neko vreme pa prestane".

Na kraju zaključi da me bole moji ležeći umnjaci jer udaraju i pritiskaju zube pored...

Nađoh na netu moje "ležeće umnjake"... tri takva me tište samo tako...

user posted image [/url]]KLIK

Posle mi popravi gornju dvojku i reče da nemam više nijedan za popravku user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zubar ne vidi kvar
12.7.2013 17:30:29   
Moiraina
Ja imam jedan ovakav "ležeći". Jednom godišnje mi se upali i svaki put kažem da ću otići da to rešim. Naravno, kada prestane da boli (za 3-4 dana), shvatim da mi i nije toliko hitno i uvek imam nešto preče i tako... Čika zuba kaže da će to morati kad-tad da se vadi, samo ja nikako da se rešim.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zubar ne vidi kvar
1.8.2020 9:00:35   
branki*
Je l ima neka tema za zube?a ,da nismo trudni.jer ima samo zubar u trudnoci....pa,pisem ovde..

 Je l radio neko faset_e?imaju keramicke i kompozitne.te kompozitne su puno jeftinije ,malo im je rok kraci...Moji zubi su ok i zdravi i svi su,ali su krivi,i reckasti dole malo i ocnjaci su bas jaki.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here