|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nosanje bebe
24.6.2009 11:38:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: eugenija

Došli smo do zaključka šta ga mučilo... Moja pedijatrica se žena zgrozila da ja uopšte ne mazim bebu, niti nosam, niti bilo šta. Naš kontakt se sveo na  - on leži u krevetu, ja ga nahranim flašicom odozgo, uzmem da podrigne i vratim u krevet.

Dete željno majke!
Jesam loša eboteeeeeeeeeee



počni nosati pa do vojske neće sjahati s tebe



Sreća, nema više vojske




ja sam nosala i jos uvijek nosam oboje...ono kmekne ja na ruke ....elem crkoh od nosanja djece pogotovo do dana rodjenja pa do 1 godine zivota

kontam da ih imam desetoro isto bi bilo

e sad ako iko ima kakve pametne savjete za buduće majke nek ostavi

kako bebu ne nosati a ona plače...narocito u ona prva 3 mjesecauser posted image



< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 24.6.2009 11:41:20 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:39:49   
Anoniman
Nosala i ja i ne mislim da je to loše. Čim je naučio da hoda, put pod noge.
Sada mu često kažem "Rodila ti mama noge!", mada ga i sada podignem po nekada.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:40:18   
Anoniman
user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 24.6.2009 11:41:05 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:41:27   
eugenija
Moja pedijatrica je ZA nosanje, za ŠTO VIŠE nosanja, maženja, tepanja, pričanja, spavanja u maminom krevetu, kontakta "koža na kožu..."...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:43:20   
Anoniman
ne mislim ni ja da je loše nosati bebu

al to je kod mene bilo stvarno kritično... beba pod jednom rukom, kuham drugom rukom, ili sklanjam nesto, ili ne znam ni ja šta već...ali hvala Bogu sve to prođe

pogotovo muška djeca ....e baš se vole maziti to je čudo jedno

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:44:35   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


pogotovo muška djeca ....e baš se vole maziti to je čudo jedno



DAAAAAAAAAAAAAA!!!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:45:02   
NadaR
Nosala sam ga kad place( grcici su nas ubili) ... Osim toga rijetko je plakao, bio je pored mene na ugaonoj, stavljala sam ga i na onu lezaljku, pa na trpezarijski sto i ja rijesim sudje, napravim rucak... Ma sve. Svakako smo se snalaziliuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:45:37   
Jeca*
To sam se i ja svojevremeno pitala, a onda sam pročitala par ovakvih stvari na netu:

Ako beba u prvim nedeljama života stalno kenjka između obroka, umesto da mirno spava, i vi morate da je uzmete u naručje da bi se umirila, nameće vam se pitanje da li ćete je razmaziti. Prvih meseci, pa ni prvih šest meseci, ne morate mnogo da brinete oko toga. Tako mala beba se zbog nečega oseća loše. Ako prestane da plače kada je uzmete i nosite, verovatno joj prija topli pritisak na stomačić, pa bar privremeno zaboravlja na bol i napetost.
Nije verovatno da beba u prvim mesecima života očekuje da ćete joj pritrčavati kad god zaplače ili bar zakenjka. Sasvim male bebe nemaju sposobnost predviđanja. One ne uočavaju vezu između plakanja i pažnje koju dobijaju od roditelja. Nisu u stanju da planiraju da plaču sve dok im se ne ispuni želja, što je ključna osobina razmaženog deteta.
U ovom periodu novorođenčad stiče osećaj osnovnog poverenja (ili nepoverenja) u svet. Ako se njihovim potrebama blagovremeno i sa ljubavlju izlazi u susret, počinju da osećaju da je svet mesto gde se dešavaju lepe stvari, a loše se brzo popravljaju. Čuveni psihijatar Erik Erikson je smatrao da je ovaj osećaj osnovnog poverenja suština bebinog karaktera. Prema tome bebu u prvim mesecima ne možete razmaziti.

Izvor: porodicnilekar.net

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:47:36   
mihi
IZVORNA PORUKA: eugenija

spavanja u maminom krevetu


user posted image user posted image user posted image user posted image  Meni svi prigovaraju zbog toga a ja mislim da je to ok!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:48:04   
bebać
Nisam nosala uopšte...Segej je samo jeo i spavao pa sigurno tako 3 mjeseca,onda je počeo gugutat,mlatarat rukicama...i tad sam ga počela držat u rukama tepat mu,pričat mu,on bi gledao i smijao se...ali to tek od 3 mjeseca...dotad nahranim,presvučem i u krevetac....i tu je bio...a krevetac smo vozali do dnevne(po danu gdje i mi budemo)pa naveče u spavaću gdje svi spavamo..

tako da se na to ne mogu požalit


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:48:27   
Anoniman
Ja sam Luku nosila na levoj ruci. Ležao mi je podlaktici, stomačićem okrenut na ruku, u šaci guza (glava, zaključujemo na drugu stranu user posted image ), rukice i nogice su mu visile dole. Bio je maltene stalno tako, a i ja sam drugom rukom kuvala, spremala, ma sve radila.
Taj položaj mu je prijao i dok nisam naišla na Plntex (što je bilo već za par dana), jer mu se tako greje stomačić, i ako ga maziš po leđima (MALO jače - ne da mu slomiš kičmu), on je prduckao. Znači, tim nosanjem ja sam sve rešila.

Čim je dobio dubak, moje ruke su postale nezanimljive.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:49:01   
NadaR
A kad se nauci i bude stariji pa ga iz istog ne budes mogla 'istjerati'??


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:49:23   
Anoniman
Prema tome bebu u prvim mesecima ne možete razmaziti.


mislim da ovdje grese ...bebe i te kako (ne govorim za prvih petnest -do mjesec dana zivota) znaju.... i za čas ofursate ....

ali ja postavljam i jednu konstataciju i jedno pitanje ....pa ako ja neću razmaziti svoje dijete (maziti ga i paziti) ko će onda ?!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:50:10   
eugenija
Jeco, sve pohvale za članak!! user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:51:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: eugenija

spavanja u maminom krevetu


user posted image user posted image user posted image user posted image  Meni svi prigovaraju zbog toga a ja mislim da je to ok!!!!!


i ja ne vidim ništa loše u tome .... mada bi bilo bolje da su u svojim krevetima...ali jbg

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:51:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Nisu u stanju da planiraju da plaču sve dok im se ne ispuni želja, što je ključna osobina razmaženog deteta.


Ne razumem. Zašto onda prestanu da urlaju kada ih digneš? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:52:53   
mamanp
Sina sam nosala i ljuljala na jastuku da bi zaspao, spavao je kod mene...znaci bilo je i previse tog odnosa "majka-beba" Ljuljala sam ga nekih 3 godine, spavao je kod mene u krevetu do 7. godine. Cak sam ga nosila u kengur nosiljci kad bi spremala rucak i namirivala jer je svekrva radila. I sta vise?????
Ovu malu nisam toliko uzimala jer sam znala da se posle godinu dana moram vratiti na posao, znala sam da ce ici u jaslice i kontala sam - a ko ce je tamo ljuljati i nosati, tako da sam izbegavala da je ljuljam i slicne stvari. Kad bi htela da zaspe, plakala bi i plakala, ja bi joj gurala cuclu ili flasicu u usta i ne bi je uzimala dok ne zaspe. Samo ja znam kako je bilo mom srcu kad bi pomodrela od placa, ali morala sam tako jer drugog resenja nisam imala i na kraju je naucila da zaspe bez ljuljanja i nosanja.



_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:53:56   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Nisu u stanju da planiraju da plaču sve dok im se ne ispuni želja, što je ključna osobina razmaženog deteta.


Ne razumem. Zašto onda prestanu da urlaju kada ih digneš? user posted image


Zato sto bas to i hoce.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:54:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

A kad se nauci i bude stariji pa ga iz istog ne budes mogla 'istjerati'??



Jesi ti videla negde dete od 15 god da spava sa mamom u krevetu? Pa u jednom momentu oni NEĆE da spavaju sa mamom. To nije za brinuti. Evo, Luka je pre... mmm... pa ima mesec-dva počeo da spava sam. legne u sobu, izljubimo se, LAKU NOĆ, zaspe i do jutra se ne budi. Svako veče pokuša da me ubedi da spava u mom krevetu, i ja svaki put kažem "Svako ima svoj krevet!", on veselo kaže "Dobro" i ode.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:55:01   
bebać
da,ja Sergeja već sigurno 6 mjeseci samo odnesem i stavim u krevetić u sobu i poljubim ga,pred spavanje...i on sam zaspi.....vratim se po njega kad čujem da se probudio(kad je odspavao)..to važi za dnevni spavanjac..

a i za noćni,samo ga naveče poljubim i ostavim u krevetcu i vratim se m u dnevnu..pošto mi još sjedimo...on sam zaspe...i ponosna sam što sam ga an to naučila a on uspješno prihvatiouser posted image


< Poruku je uredio bebać -- 24.6.2009 11:57:10 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:55:57   
Anoniman
suma sumarum ....nosajte ih bar do 6 mjeseci ili do onog momenta dok ne počnu puzati 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:56:10   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
..... i ja svaki put kažem "Svako ima svoj krevet!", on veselo kaže "Dobro" i ode....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 11:57:37   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

A kad se nauci i bude stariji pa ga iz istog ne budes mogla 'istjerati'??



Jesi ti videla negde dete od 15 god da spava sa mamom u krevetu? Pa u jednom momentu oni NEĆE da spavaju sa mamom. To nije za brinuti. Evo, Luka je pre... mmm... pa ima mesec-dva počeo da spava sam. legne u sobu, izljubimo se, LAKU NOĆ, zaspe i do jutra se ne budi. Svako veče pokuša da me ubedi da spava u mom krevetu, i ja svaki put kažem "Svako ima svoj krevet!", on veselo kaže "Dobro" i ode.


Moj ima 10 godina i skoro svako vece moli: "Mogu li malo kod tebe u krevet?"user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:00:29   
Anoniman
pa do kad god to traži znači da je pravo dijete... prebrzo odrastu user posted image



(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:00:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

A kad se nauci i bude stariji pa ga iz istog ne budes mogla 'istjerati'??



Jesi ti videla negde dete od 15 god da spava sa mamom u krevetu? Pa u jednom momentu oni NEĆE da spavaju sa mamom. To nije za brinuti. Evo, Luka je pre... mmm... pa ima mesec-dva počeo da spava sam. legne u sobu, izljubimo se, LAKU NOĆ, zaspe i do jutra se ne budi. Svako veče pokuša da me ubedi da spava u mom krevetu, i ja svaki put kažem "Svako ima svoj krevet!", on veselo kaže "Dobro" i ode.


Moj ima 10 godina i skoro svako vece moli: "Mogu li malo kod tebe u krevet?"user posted image user posted image


"Ne može, svako ima svoj krevet!" user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here